Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rejest połowu  (Przeczytany 1905 razy)

mblack

• Newbie
  • *
Rejest połowu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2012, 10:48:03 »
Otrzymałem odpowiedz z ZO w Opolu:
"
AD.1
Ryby (gatunek) objęte limitem ilościowym np. szczupak, karp itd. należy
wpisywać zaraz po złowieniu. Pozostałe ryby tzn. objęte limitem
wagowym
wpisuje się po zakończeniu łowienia. Jeżeli to jest oficjalny trening
przed
zawodami to ten zapis regulaminu nie obowiązuję. W pozostałych
przypadkach
tak jak prywatne wędkowanie, a jeżeli te ryby zostaną wypuszczone to
trzeba
je z rejestru wykreślić, a w uwagach napisać trening.
AD. 2
Trzeba tego przykładowego leszcza wpisać, a potem po wypuszczeniu
wykreślić.
Jeżeli ryby biorą intensywnie to albo je niezwłocznie po złowieniu
wypuszczać albo wpisywać( wpisujemy tylko te, które mają określony
limit
ilościowy w sztukach)"
Pozdrawiam

aleksander_domanski

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2012, 12:05:19 »
Dla mnie jest to przykład komplikowania przepisu wymaganego  przez ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 30 września 2003 r.w sprawie dokumentacji prowadzonej przez uprawnionego do rybactwa.
http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozp_dokgospryb_20030930.htm
"§ 2. Udokumentowanie działań związanych z prowadzoną gospodarką rybacką w obwodzie rybackim stanowi: 2) protokół połowu ryb i raków,"
Czyli ubytek ryb z danej wody do celów  umożliwienia zbadania racjonalnej gospodarki.
"§ 3. 1. Wpisy dokonywane w dokumentacji gospodarki rybackiej powinny odzwierciedlać stan faktyczny."
Czy wędkarz który wypuszcza wszystkie ryby np.: po treningu   czy z fotografowaniu ,nie dokonując wpisu do rejestru odzwierciedla stan faktyczny?
§ 6. 1. Uprawniony do rybactwa prowadzi księgę gospodarczą w formie pisemnej albo w formie elektronicznej.
3. Księga gospodarcza zawiera ewidencję:
2) amatorskiego połowu ryb;
§ 8. W ewidencji amatorskiego połowu ryb, o której mowa w § 6 ust. 3 pkt 2, uprawniony do rybactwa dokonuje wpisów raz w roku, nie później niż do dnia 15 kwietnia drugiego roku po roku, w którym złowiono ryby.

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2012, 17:05:29 »
Domański Aleksanderhttp://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozp_dokgospryb_20030930.htm
Poczytałem i jest w tym wszystko co powinien dzierżawca bo chyba o niego chodzi. Więc wszystkie protokóły odłowów, zarybień za przynajmniej ostatnie 3 lat powinny znajdować się w siedzibie okręgu np. mazowieckiego.
Nie wiem czy pamiętasz wątek w którym pisałem że warto byłoby poznać te dane ale odpowiedź była że są to "dane wrażliwe" a w tym linku nic nie  pisze o wrażliwości danych ;-))) 

pirania2011

• Full Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2012, 17:34:45 »
Szanowni koledzy bo to są dane wrażliwe , ponieważ my jako działacze nie pozwolimy sobie grzebać w dokumentach przez osoby postronne. Do was należy przestrzegać ustawy .sumiennie wypełniać rejestry, przestrzegać statutu i łowić zgodnie z RAPR. Przepraszam jeszcze o najważniejszym zapomniałem o opłatach i składkach na utrzymanie naszego związku . Taka jest niestety procedura organizacyjna i nie ugniemy się bo tak sobie życzą wędkarze. Serdecznie pozdrawiam

antoni

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 09, 2012, 08:48:20 »
Dane te są o tyle wrażliwe, że wszyscy gospodarze rybaccy funkcjonują na konkurencyjnym rynku, ale poza tym one są opracowywane na konkretne potrzeby statystyki rybackiej wynikającej i rozporządzeń. Dane te opracowuje Instytut Rybactwa Śródlądowego, który w Przeglądzie Rybackim nr 1/2012 opublikował cz. 1 sprawozdania z gospodarki rybackiej na śródlądowych wodach płynących w Polsce za 2010 r. Zachęcam do lektury. Dane z rejestracji połowów wędkarskich okregi publikuja we własnym zakresie i dla swoich potrzeb. Są one dostępne w biurach okręgów.  

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2012, 09:24:04 »
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszDane z rejestracji połowów wędkarskich okregi publikuja we własnym zakresie i dla swoich potrzeb. Są one dostępne w biurach okręgów.  
 A cóż powstrzymuje okręgi przed zeskanowaniem i umieszczeniem na swoich stronach? Chyba między innymi po to by tego typu informacje umieszczać powstała ta strona z wejściem na stronę okręgów.

mblack

• Newbie
  • *
Rejest połowu
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2012, 19:39:16 »
Dzisiaj opłacałem dodatkowo składkę na okręg Kalisz i tam mnie mają rejestrów połowu.

wporzo

• Newbie
  • *
rejestr połowu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2012, 20:10:48 »
:dariuszkrystosiak
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszDane z rejestracji połowów wędkarskich okregi publikuja we własnym zakresie i dla swoich potrzeb. Są one dostępne w biurach okręgów.  
  Śmiem twierdzić że są tak tendencyjne że nienadają się do publicznego drukowania.

antoni

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2012, 08:17:34 »
No i to dobrze, że Kolega tylko śmie twierdzić, bo wszelkie inne opinie trzeba by poprzeć konkretnymi przykładami. Opowiadał mi kol. Janusz Nyk, prezes ZO PZW w Koszalinie, że na jakimś zebraniu konetarze i złośliwości na temat rejestrów trwały tylko do mementu, kiedy pomiedzy zebranych nie trafiły wydrukowane podsumowania rejestracji połowów. Później to już była tylko cisza i studiowanie danych dotyczących jezior i rzek, na ktorych owi krytykanci tak chętnie łowili.

wporzo

• Newbie
  • *
rejestr połowu
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2012, 13:38:14 »
Może więc i OM się pochwali ile ryb złapali wędkarze a ile rybacy głównie ci zatrzymani we wrześniu ubiegłego roku przez policje na Narwi.Z emblematem PZW na plecach stawiali siatki w poprzeg nurtu i tyczką waląc po dnie napędzali ryby.

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Rejest połowu
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2012, 20:45:22 »
wporzoMoże więc i OM się pochwali ile ryb złapali wędkarze a ile rybacy głównie ci zatrzymani we wrześniu ubiegłego roku przez policje na Narwi.Z emblematem PZW na plecach stawiali siatki w poprzeg nurtu i tyczką waląc po dnie napędzali ryby.
 Zapewne jednostkowy przypadek rybaka który się właśnie tego jednego, jedynego dnia w roku zapomniał.
Chyba nie sądzisz że tak zasłużona osoba dla PZW powinna ponieść jakieś konsekwencję w końcu tak błachego występku. Myślę że ustne upomnienie od jakiegoś działacza z ZO powinno być wystarczającą karą.

wporzo

• Newbie
  • *
rejestr połowu
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2012, 13:36:02 »
Kolego,byłem u strażników w ZG PZW kilka miesięcy wcześniej to mi wpierali że tą tyczką to tylko się odpychali od dna.   

wporzo

• Newbie
  • *
CO TO JEST PZW-POLSKI ZWIĄZEK WYDRWIGROSZY
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2012, 13:54:08 »

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 20:05:14 wysłana przez adminpzw »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.