Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Legitymacja PZW dla młodzieży do 14 lat - regulamin  (Przeczytany 16209 razy)

mavseb

• Newbie
  • *
Legitymacja PZW dla młodzieży do 14 lat - regulamin
« dnia: Marzec 20, 2012, 21:52:42 »
Witam, zastanawiałem się ostatnio ( - w związku z zapałem do wędkowania syna 12 lat -) oraz popytałem w kole PZW na temat połowu ryb przez młodzież do 14 roku życia ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi .....
Nie wiem czy dobrze rozumuje:
PIERWSZE
REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

Rozdział II – Prawa wędkującego na wodach PZW

§ 1  pkt. 5 ) Członek PZW do lat 14 ma prawo
wędkować z następującymi ograniczeniami:

w ramach własnego łowiska,
zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie

pod opieką osoby pełnoletniej,
posiadającej kartę wędkarską.
Czyli jeśli wyrobię mu - synowi - legitymację PZW - bo karty nie może mieć - będzie mógł łowić na osobnym łowisku, ze swoim limitem ilościowym i wagowym, ja na dwie wędki a on na jedną   ale pod moją opieką.
DRUGIE

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

Rozdział II – Prawa wędkującego na wodach PZW
§ 1 pkt     pkt. 6) Młodzież niezrzeszona  w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

<!--[if !supportLists]-->a)     
<!--[endif]-->wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i
dziennego limitu połowu ryb, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską,
metodą gruntowo-spławikową, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną
wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedną wędkę.      

Czyli, wtedy łowi na moim stanowisku z moimi limitami  ilościowymi i wagowymi on na jedną wędkę i ja tylko na jedną.
Bardzo proszę o wypowiedź i ewentualną swoją interpretację i wyprowadzenie mnie z błędu.
Pozdrawiam

szunaj42

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 22:39:45 »
Jak syn wyrobi sobie legitymacje PZW i oplaci składki w kwocie około 20 zl -w moim okręgu - to będzie miał takie same prawa jak każdy inny wedkarz , z pewnymi ograniczeniami opisanymi w przytoczonym punkcie  5 regulaminu ,a to oznacza że będzie mógł łowić na dwie wędki ,ze swoim limitem -wszystko tak samo jak osoba dorosła ,ale zanim ukończy 14 lat zawsze pod opieką osoby doroslej posiadającej kartę wędkarską . Dalej w wieku 14 lat zda egzamin i dostanie kartę wędkarską i wtedy w porze dziennej będzie mógł wędkować sam ,natomiast do 16 roku życia w porze nocnej tylko pod opieka osoby uprawnionej do opieki co oznacza że może to być osoba nie posiadajaca karty wędkarskiej ale uprawniona do opieki nad nieletnim.Po osiagnięciu 16 lat syn może już łowić samodzielnie i w dzień i w nocy.. W tym momencie jak syn wyrobi sobie legitymacje członkowską to obaj łowicie na dwie wedki ,w sumie na cztery i każdy z was ma swój limit .Nigdzie nie jest napisane że członek uczestnik PZW ma łowić tylko na jedna wędke .
Sprawa inaczej wygląda jak syn nie ma legitymacji członkowskiej ,wówczas może wędkowac na jedną wedke i ojciec na jedną i  limit też macie jeden, ale tylko metodą gruntowo spławikowa.Regulamin dopuszcza też wedkowanie dwoje dzieci -obaj bez legitymacji członkowskiej - każdy na jedna wędke i rodzic  też na jedną - w sumie na trzy ,limit oczywiście jeden dla wszystkich

mavseb

• Newbie
  • *
Legitymacja PZW dla młodzieży do 14 lat - regulamin
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2012, 13:53:10 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Faktycznie wyrobiłem synowi legitymację i wykupiłem składki 85 zł i może teraz łowić ze swoimi limitami ale pod opieką dorosłego i nawet na dwie wędki.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.