Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przetrzymywanie ryb żywych w siatce  (Przeczytany 12125 razy)

aleksander_domanski

• Hero Member
Przetrzymywanie ryb żywych w siatce
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2013, 23:22:41 »
W związku z tym ,że wędkuje nie tylko na wodach  obwodów rybackich wydzierżawionych przez PZW, to ciekawi mnie , który to państwowy przepis  reguluje przechowywanie ryb w siatce ? Niestety niema jednolitego tekstu rozporządzenia w tej sprawie i jest wiele poprawek .Wydaje mi się ,że przepisy państwowe tego nie regulują.

strazak37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2013, 20:21:14 »
a ja twierdzę że przepis o trzymaniu dobe ryb jest poroniony!! jak jeżdżę na tygodniowe zasiadki to co mam do cholery z rybami zrobić?Złowie cos i po 24 h mam zabić i co dalej?
To katowickie pzw jest porąbane wprowadzając coraz to nowe dziwne przepisy i starając sie utrudniać wędkarzom życie!!!
Koledzy czyżbyśmy płacili za to zeby nas gnębiono na każdym  kroku??? nie tędy droga . A nie lepiej jak maja w Anglii ? możesz zabrać tyle ryb ile sam jesteś w stanie zjeść?
Mam na myśli limit dobowy.
Pzw powinno zarybiać zbiorniki i bedzie ryba a nie ze z rękawa ryba leci a stanowisko dalej się je łapie to jest conajmniej nie normalne.
Dlaczego kiedyś było masa ryby?
Bo komuna dbała o zarybienia.
To pzw jest do bani i takie jest moje zdanie!!

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2013, 23:18:39 »
Przepis o limicie dobowym jest po prostu nie doskonały. Z jednej strony wędkarz może udowodnić że te 6 karpi w bagażniku samochodu to ma po 3 dniowej zasiadce z drugiej strażnik np. PSR może udowadniać że złowił je jednego dnia.

Ja uważam, że powinno być, że wędkarz w siatce może mieć te ryby tak długo jak chce, i najważniejsze by w żadnym w momencie wędkowania nie posiadał przy sobie (w siatce czy też martwych w torbie itp.) więcej ryb niż wynika to obecnie z limitów ilościowych.

strazak37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2013, 14:57:23 »
Zgadzam się z kolegą arnie po to jest rejestr ze wpisuję co złowiłem i kiedy i ma to się pokrywać z rybami w siatce i szluz.
Panie rzeczniku proszę powiedzieć co za róznica ze rybya jest w siatce 24 czy 30 czy 31czy 40 godzin?
Ja tego nie kapuje !!
Wg tego przepisu lepiej zabić i niech zasmierdnie a co .
Ja jestem ciekaw kto takie głupoty wymysla w tym PZW!!!
Ludzie opamiętać się zaraz wstawicie przepis ze wedkować wolno tylko 5 godzin na dobe!!! a ryby trzymać w siatce godzine!!!
Zrobić zbiorniki licencyjne i sprywatyzować je!!!!

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2013, 11:41:02 »
I po co takie nerwy?Czyżby to takie strażackie przyzwyczajenie? Po prostu chodzi o to, że istnieje przepis dotyczący limitów dziennych, a te wynoszą tyle ile złowi się  od godz. 0.00 do 24.00, a więc 24 h. Każdy wędkarz musi posiadac odrębna siatkę, w której może przechowywac złowione przez siebie ryby. Po zajrzeniu do niej strażnik może zorientowa się, czy w momencie kontroli wedkarz nie popełnia wykroczenia, ale nie tylko, bo przeciez liczy się własne sumienie, i myślenie o tym, ile wolno mi złowic w ciagu dobry oraz o tym, czy warto meczyc ryby ponad czas określony potrzebami i przepisami.

edoslaw

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 27, 2013, 15:58:34 »
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszI po co takie nerwy?Czyżby to takie strażackie przyzwyczajenie? Po prostu chodzi o to, że istnieje przepis dotyczący limitów dziennych, a te wynoszą tyle ile złowi się  od godz. 0.00 do 24.00, a więc 24 h. Każdy wędkarz musi posiadac odrębna siatkę, w której może przechowywac złowione przez siebie ryby. Po zajrzeniu do niej strażnik może zorientowa się, czy w momencie kontroli wedkarz nie popełnia wykroczenia, ale nie tylko, bo przeciez liczy się własne sumienie, i myślenie o tym, ile wolno mi złowic w ciagu dobry oraz o tym, czy warto meczyc ryby ponad czas określony potrzebami i przepisami.
 Jeżeli dobrze zrozumiałem Panie rzeczniku to żeby trzymać rybę np. szczupaka z dnia poprzedniego to trzeba mieć drugą siatkę żeby ryby nie uśmiercać?.Czy porzeba znów zapisać tę samą rybe np. szupaka  z nową datą w zezwoleniu
To w razie kontroli SSR nie może wetknąć żadnych błędów z mojej strony.Do czego zmierzam jadę z rodziną na pare dni nad wodę i nie chce mieć żadnych nie przyjemności .Bo żaden strażnik SSR ani PSR nie może określić co z tymi rybami zrobić po upływie doby administracyjnej.Jedni że można trzymać w tej samej siatce tylko dobrze wymierzone,drudzy zabić tylko zostawić w całści z ogonem i głową tak tylko jak ona będzie wyglądać w jak będzie ciepło na dworze a nie ma sie lodówki a inni że trzeba mieć drugą sietkę.Chce od Pana uzyskać konkretną odpowieć tak po chłopsku. Bo tu an forum też czytają prości ludzie którzy chcą proste odpowiedzi . Dziękuje .Pozdrawiam

zenfr

• Full Member
Najlepiej
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2013, 00:42:35 »
Panowie wędkarze.Najlepiej jest wędkować tylko na kartę wędkarską na wodach państwowych i nie płacić haraczu dla PZW za wędkowanie.Ustawa o rybactwie śródlądowym reguluje zasady wędkowania .RAPR jest praepisem wewnętrznym PZW i obowiązuje tylko na wodach dzierżawionych przez PZW.

strazak37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2013, 07:26:28 »
Coraz więcej ludzi chce odejść z PZW ,ja też juz o tym myśle i opłacę sobie zbiornik licencyjny(prywatny)tam aby ryba jest i nikt nie bedzie kombinował co z rybą zrobić.
PZW doprowadzi do tego ze kiedyś się rozpieprzy i tyle bedzie.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2013, 12:58:38 »
Kolego „zefir”. Dzierżawa jest umową, która nie przenosi
prawa własności! Gdy dzierżawa dotyczy wód stojących „Skarbu Państwa” nie jest
możliwe prawnie wprowadzenie na tych wodach RAPR-u, jak też niemożliwe jest
sprzedaż zezwoleń na taką wodę. Oczywiście PZW powszechnie to robi łamiąc
prawo. Jeśli jest inaczej proszę o podanie odpowiednich paragrafów!

RAPR może obowiązywać na wodach, które posiada PZW na zasadach
umów cywilnoprawnych z RZGW i może dotyczyć tylko wód płynących w obwodach
rybackich, może także obowiązywać w obrębach hodowlanych.  Prawdopodobnie może także obowiązywać na
wodach zakupionych (będących własnością PZW), ale nie jest to prawnie takie
pewne? (pytanie kto może i jakim prawem zmienić rozporządzenie ministra, które
dokładnie określa warunki amatorskiego połowu ryb na wodach śródlądowych, a
rozporządzenie to nie rozróżnia wód pod względem własności !)

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2013, 08:45:56 »
edoslaw
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszI po co takie nerwy?Czyżby to takie strażackie przyzwyczajenie? Po prostu chodzi o to, że istnieje przepis dotyczący limitów dziennych, a te wynoszą tyle ile złowi się  od godz. 0.00 do 24.00, a więc 24 h. Każdy wędkarz musi posiadac odrębna siatkę, w której może przechowywac złowione przez siebie ryby. Po zajrzeniu do niej strażnik może zorientowa się, czy w momencie kontroli wedkarz nie popełnia wykroczenia, ale nie tylko, bo przeciez liczy się własne sumienie, i myślenie o tym, ile wolno mi złowic w ciagu dobry oraz o tym, czy warto meczyc ryby ponad czas określony potrzebami i przepisami.
  Jeżeli dobrze zrozumiałem Panie rzeczniku to żeby trzymać rybę np. szczupaka z dnia poprzedniego to trzeba mieć drugą siatkę żeby ryby nie uśmiercać?.Czy porzeba znów zapisać tę samą rybe np. szupaka  z nową datą w zezwoleniu
To w razie kontroli SSR nie może wetknąć żadnych błędów z mojej strony.Do czego zmierzam jadę z rodziną na pare dni nad wodę i nie chce mieć żadnych nie przyjemności .Bo żaden strażnik SSR ani PSR nie może określić co z tymi rybami zrobić po upływie doby administracyjnej.Jedni że można trzymać w tej samej siatce tylko dobrze wymierzone,drudzy zabić tylko zostawić w całści z ogonem i głową tak tylko jak ona będzie wyglądać w jak będzie ciepło na dworze a nie ma sie lodówki a inni że trzeba mieć drugą sietkę.Chce od Pana uzyskać konkretną odpowieć tak po chłopsku. Bo tu an forum też czytają prości ludzie którzy chcą proste odpowiedzi . Dziękuje .Pozdrawiam

Tak po chłopsku, złowiłeś Kolego rybę? Zapisz ją w rejestrze, sporządź rodzinie na obiad i zapomnij. Natomiast nie baw się w kombinowanie o jakimś kilkudniowym biwaku i gromadzeniu zapasu ryb ponad zasady ich przechowywania, bo to ani zdrowe, ani pożyteczne, ani też zgodne z przepisami. Więc po co wydziwiać, chyba  że się łowi na ilość, a nie na jakość.

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2013, 08:51:32 »
osamarkKolego „zefir”. Dzierżawa jest umową, która nie przenosi
prawa własności! Gdy dzierżawa dotyczy wód stojących „Skarbu Państwa” nie jest
możliwe prawnie wprowadzenie na tych wodach RAPR-u, jak też niemożliwe jest
sprzedaż zezwoleń na taką wodę. Oczywiście PZW powszechnie to robi łamiąc
prawo. Jeśli jest inaczej proszę o podanie odpowiednich paragrafów!
RAPR może obowiązywać na wodach, które posiada PZW na zasadach
umów cywilnoprawnych z RZGW i może dotyczyć tylko wód płynących w obwodach
rybackich, może także obowiązywać w obrębach hodowlanych.  Prawdopodobnie może także obowiązywać na
wodach zakupionych (będących własnością PZW), ale nie jest to prawnie takie
pewne? (pytanie kto może i jakim prawem zmienić rozporządzenie ministra, które
dokładnie określa warunki amatorskiego połowu ryb na wodach śródlądowych, a
rozporządzenie to nie rozróżnia wód pod względem własności !)
 Kolego, a możerzamiast robić innym wodę z mózgu zechce Kolega udać się na jakieś rekolekcje i na jakiś czas uwolni nas wszystkich od tego niby prawnego bełkotu na tym przeciez wspólnym związkowym forum? Proszę przeczytać sobie wstęp do RAPR, gdzie opisano gdzie i kogo on obowiązuje, a także stosowne przepisy Statutu PZW, które mówią o obowiązku przestrzegania przez członków PZW, bez względu na jakich łowią wodach, RAPR oraz przepisów z zakresu rybactwa, wędkarstwa i ochrony przyrody. np. par. 13 pkt. 5 oraz par. 14 pkt. 5 i zastanowić się. Nie wypisywać głupot o panstwowych wodach stojących i otwartych, czy jakichś tam innych, bo definicje Prawa wodnego są w tej mierze jasne i precyzyjne. Czas na refleksję.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2013, 09:54:30 »
Szanowny Panie Antoni !
Po co te emocje ?
Ja staram się tylko dowiedzieć o podstawy prawne (w tym przypadku obowiązywania RAPR) na wodach stojących dzierżawionych przez PZW od Skarbu Państwa ?
Jeśli pisze Pan (kolejny raz), iż tu cytat: „Nie wypisywać głupot o panstwowych wodach stojących i otwartych, czy jakich tam innych, bo definicje Prawa wodnego są w tej mierze jasne i precyzyjne”, iż jest to jasne i precyzyjne proszę podać te podstawy prawne i raz na zawsze wyjaśnić ten nurtujący mnie problem!
Ja tego nie widzę, i cóż Panu stoi na przeszkodzie mi to wyjaśnić ?
Jeśli to zrozumiem, nie będę Jak to Pan twierdzi „wypisywać głupot”, wszystko zależy teraz od Pana i „nie będę innym robił wody z mózgu”, naprawdę Panie Antoni !
Oczekuję wyjaśnień ku dobra ogółu i tego forum.
A  z tymi „rekolekcjami to nie rozumiem” ?, a jeśli o forum związkowe to jeszcze raz zaznaczam, iż jestem wieloletnim członkiem PZW i o dobro PZW mi chodzi ! ( a jak widać po przeprowadzaniu egzaminów na kartę PZW, prawo PZW przestrzega wybiórczo !)
Z jakiego aktu prawnego poczodzą zacytowane wcześniej paragrafy ?(" np. par. 13 pkt. 5 oraz par. 14 pkt. 5) 

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2013, 13:28:01 »
osamarkSzanowny Panie Antoni !
Po co te emocje ?
Ja staram się tylko dowiedzieć o podstawy prawne (w tym przypadku obowiązywania RAPR) na wodach stojących dzierżawionych przez PZW od Skarbu Państwa ?
Jeśli pisze Pan (kolejny raz), iż tu cytat: „Nie wypisywać głupot o panstwowych wodach stojących i otwartych, czy jakich tam innych, bo definicje Prawa wodnego są w tej mierze jasne i precyzyjne”, iż jest to jasne i precyzyjne proszę podać te podstawy prawne i raz na zawsze wyjaśnić ten nurtujący mnie problem!
Ja tego nie widzę, i cóż Panu stoi na przeszkodzie mi to wyjaśnić ?
Jeśli to zrozumiem, nie będę Jak to Pan twierdzi „wypisywać głupot”, wszystko zależy teraz od Pana i „nie będę innym robił wody z mózgu”, naprawdę Panie Antoni !
Oczekuję wyjaśnień ku dobra ogółu i tego forum.
A z tymi „rekolekcjami to nie rozumiem” ?, a jeśli o forum związkowe to jeszcze raz zaznaczam, iż jestem wieloletnim członkiem PZW i o dobro PZW mi chodzi ! ( a jak widać po przeprowadzaniu egzaminów na kartę PZW, prawo PZW przestrzega wybiórczo !)
Z jakiego aktu prawnego poczodzą zacytowane wcześniej paragrafy ?(" np. par. 13 pkt. 5 oraz par. 14 pkt. 5) 
 Ze statuti PZW Szanowny Koelgo. A wykaz aktów prawnych, z których PZW korzystało przy opracowywaniu RAPR znajduje się w rozdz. VIII Informacje końcowe. Dobrze by było poczytać.

jeep63

• Jr. Member
  • **
Dla jasności umysłu i spokojnego wędkowania
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:13:40 »
Przeczytałem cały post i nie do końca zrozumiałem.
Jeżeli do godziny 24 zrobie komplet np: ,,karpia,, to o godzinie 00 robie nowy wpis, moge dac drugą siatke do wody i łapać kolejne karpie????

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 05, 2013, 13:20:19 »
Tak nie można. O godz. 24.00 połów sie zakończył, a to oznacza iż ryby, które zgodnie z limitami i normami ochronnymi zostały złowione przed godz. 24,.00 zostały wpisane do rejestru połowu i opuściły łowisko np. do lodówki. W wodzie o godz. 0.00 jest pusta siatka, do ktorej wędkujący wpuszcza kolejne zlowione ryby, ale już wg nowych norm i limitów ochronnych. Fakt ten odnotowuje nowym wpisem w rejestrze połowów: data. łowisko itd.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.