Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kilka spraw do was, wędkarzy.  (Przeczytany 416 razy)

arrens

• Newbie
  • *
Kilka spraw do was, wędkarzy.
« dnia: Sierpień 23, 2012, 00:15:11 »
1.Czy dostane legitymacje PZW i zezwolenie bez karty wedkarskiej? (moj opiekun bedzie mial karte) I czy zrobie to na miejscu.
2. Ile jest pytań na egzaminie na karte? Ile jest min. a ile max pkt?
3. Na stronie kartawedkarska.pl miałem 15/19pkt czy to wystarczy czy jeszcze wiecej ćwiczyć.
4. Prosiłbym o zrobienie listy ryb i ich wymiarów i okresów ochronnych (takich, których mam się spodziewać na teście)
5. Do czego wkleja sie tzw. znaczki i jakie są kategorie bo słyszałem że znaczki są na różne metody... Czy to prawda??
6. Czy mogę zdać na kartę wędkarską nie mając ukończonych 14lat? (chcę mieć ją na potem)
Jkbc czytałem RAPR ale część przepisów nie rozumiem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS Jestem nowy na forum :)

arrens

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2012, 00:17:53 »
Jeszcze jedno: Jeżeli mam legitymację PZW i zezwolenie łowię z opiekunem 18lat+ z kartą wędkarską to na ile wędek mogę łowić na "spławik"? A na spinning?

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2012, 10:22:51 »
Kuba, widzę, że beirzesz się na poważnie za wędkowanie, a więc po kolei: do PZW możesz się zapisać bez karty wędkarskiej. W wieku do 14 lat nie musisz jej posiadać w trakcie wędkowania, a jako czlonek uczestnik PZW będziesz miał prawo do własnego łowiska, limitu ilościowego i wagowego, ale musisz wędkować pod opieką osoby pełnoletniej, która taką kartę wędkarską posiada. Natomiast w wieku pow. 14 lat musisz mieć przy sobie kartę wędkarską w trakcie wędkowania. Co do egzaminu: norm nie ma, chodzi o ustalenie stanu wiedzy, a przed Tobą jeszcze trochę pracy, skoro pytasz na ile wędek można wędkować w trakcie spinningowania. Technicznie, praktycznie, ale także regulaminowo (RAPR) spinninguje się na jedną wędkę, a w trakcie wędkowania ze spławikiem nie można jednocześnie spinningować (RAPR rozdz. IV pkt. 3.8). Życzę Ci powodzenia, bo wędkowanie to duża frajda.

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2012, 16:17:34 »
Częściowo powiele się z poprzednikiem, ale po koleji pytania:
1. Tak, jeśli nie ukończyłes 14 lat
2. Tyle ile uzna komisja egzaminacyjna, nie ma limitu
3. Nie koniecznie, na stronie jest sporo pytań z ekologii o co na egzaminie nie pytają. Podstawa to wymiary, okresy, prawa i obowiazki wędkarza oraz rozróznianie ryb.
4. Wszystkie z RAPR, szczegółową uwagę zwróciłbym na te co wystepuja w twojej okolicy.
5. Znaki PZW poświadczają uiszczenie stosownych składek członkowskich i sa wklejane w legitymacje członkowską.
6. Nie możesz, aby miec karte wedkarska musisz mieć ukończone 14 lat.

7. Masz wtedy własny limit i własne łowisko. Wędkujesz na spławik na 2 wedki, na spinning na 1 wedkę.

arrens

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2012, 20:35:39 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, jednak byłem dzisiaj w okręgu i pani mi mówiła, że do  legitymacji wędkarskiej trzeba zdawać egzamin O.O. Czy to jakaś ściema? W internecie czytałem, że to tylko wystarczy zapłacić dać zdjęcie... Jak to jest naprawdę?

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:18:55 »
To chyba jakieś nieporozumienie, bo zgodnie z art. 9 pkt. 1 Statutu, członkiem zwyczajnym Związku może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła wymagane składki. Natomiast osoba w wieku poniżej 16 lat ma te same warunki, ale musi także przedłożył zgodę przedstawiciela ustaowowego, a więc rodziców lub innej osoby uprawnionej do reprezentowania prawnych interesów dziecka w wieku ponizej 16 lat. Wiec gdzie tu mowa o jakimś egzaminie na legitymację członkowską. Co zaś dotyczy karty wędkarskiej, i tego terminu radzę zawsze się trzymać, a unikniesz dalszych nieporozumien, to by ją uzyskać w starostwie powiatowym wlaściwym dla miejsca zamieszkania, to oczywiście musisz zdać egzamin.

arrens

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2012, 13:06:43 »
Postanowiłem pójść  do koła i tam było 2 panów- p. prezes i chyba p.skarbnik, użyłem terminu "chciałbym dołączyć do PZW".Panowie byli bardzo mili i spokojnie powiedzieli mi, że muszę zdać egzamin sprzedali mi RAPR w wersji książeczkowej i przy okazji zakupiłem mapę wędkarską (z numerami łowisk do rejestru). Mam "przyjść za tydzień i się nie stresować".

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2012, 20:10:25 »
Powodzenia

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.