Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej - rejon Dorohusk  (Przeczytany 413 razy)

cooper79

• Newbie
  • *
Witam,
Pochodzę z Dorohuska, od ponad 10 lat już tu nie mieszkam, ale przyjeżdżam do rodzów, od wielu lat wpłacam składki własnie tu i tutaj chodze na ryby. Od kilku lat zakazano połowów nocnych - mogę to zrozumieć chociaz nie do końca przede wszystkim rozpoczęcie połowów 30 min po wschodzie słońca - dla wedkarza trochę jest za późno. 
Jednakże w dniu dzisiejszym dzwonię do straży aby sie zgłosić a Pan Sierżant mówi, że rejon od Okop do Husynnego jest całkowicie wyłączony z przebywania nad bugiem przez kogokolwiek od 25.12.2012. zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Lubelskiego.
Dzonię więc do Urzedu Wojewódzkigo, bardzo miła Pani pomogła mi wyjaśniając o jaki przepis chodzi (po wczesniejszym telefonie do Pana Sierżanta). Poniżej link do dokumentu:
http://edziennik.lublin.uw.gov.pl/WDU_L/2012/4333/akt.pdf
Winika z niego, że tylko cześć odcinków jest wyłączona (chociaż nie jest podane z jakiej przyczyny, przypuszczam, że przemyt).
Kolejny telefon do Straży Granicznej, Pan Sierżant chyba tez juz się zapoznał z rozporzadzeniem i zmienił zdanie, również twierdzi, że są wyłaczone niektóre odcinki, i że faktycznie można łowić pomiędzy wyłaczonymi obszarami - tylko które to są, bo nie ma dostępnej mapy z nr słópków granicznych, oraz co sie stanie jak nieświadomy wędkarz wdepnie  pomiędzy nie te słupki co trzeba?
Wg Pana Śierżanta wędkarz wedkujący na tym obszarze powinien wiedzieć które słupki gdzie się znajdują, no niestety ja ich nie znam. Sam przepis uważam za bzdurny i mocno bodzi w wądkarzy z tego okręgu. Dodatkowo może się okazać, ża za jakiś czas rzeka Bug będzie całkowicie zamnięta dla wedkarzy na odcinku granicznym. Czy wedzkarze mogą temu jakos zaradzić, może PZW ma jakis wpływ na takie działanie Wojewody?
Jeżeli są osoby, które maja o tym jakiekolwiek pojecie, to prosze o komentarz, może wspólnie coś zaradzimy?
Z poważaniem Artur

dyrekto

• Hero Member
zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej - rejon Dorohusk
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2013, 03:19:15 »
od czasu podjętych tamtych decyzji minęło już 6 lat , pan rzecznik jak zwykle obstawił czymś co nie jest jego tworem a od siebie ni hu hu ... zadam pytanie jak kolega Paweł w jednym z podanych linków przez pana Kustusza cyt: Co zrobił Polski Związek Wędkarski, aby bronić interesów wędkarzy? Czy w ogóle zainteresował się procesem legislacyjnym? 
no właśnie co zrobił ? rozumiem wędkujący z łódki ma możliwości "przemytnicze" zdecydowanie lepsze niżeli ten co tyłek grzeje na brzegu i moczy kija. dlatego takie obostrzenia. więc zadam równiez pytanie czym różni się wędkujący z brzegu wędkarz od biwakowicza który siedzi nieopodal , jego to tak drastycznie nie się nie tyczy. my nie możemy wędkować na rzece granicznej  bo ochronę granic trzeba było restrukturyzować w sposób by pozbyć się jak największej ilości strażników. potem zakazy, jak cię złapią dowalą mandacik może zamkną to się hołocie odechce. i będzie spokój ot co a to że przemytnik czasem przeskoczy cichaczem to olac , nikt nie widział nikt nie słyszał roboty mniej , statystyki lepsze no i od czasu do czasu jelenia się złapie bo go sami wydadzą kompani co pewnie za skórę zaszedł. to to samo co nad wodą naszą wewnętrzną. wprowadź zakaz wędkowania a wędkują. tylko kto? kłusole bo normalnych nie ma - zakaz wędkowania. żal ze ogranicza się wolność nam polakom w sposób niekompetentny ale dla ustawodawcy prawdopodobnie ekonomiczny ale czy aby na pewno? panie Kustusz proszę więcej wyrozumiałości dla problemów nas zwykłych zjadaczy chleba a zasypywanie zewnętrznymi linkami jest chyba nie na miejscu. przecież mógł pan wysilić się na odrobinę dodania czegoś od siebie ...a tu znowu zbytek. :) pozdrawiam

dariuszkrystosiak

• Hero Member
zakazu przebywania na niektórych odcinkach pasa drogi granicznej - rejon Dorohusk
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2013, 12:13:47 »
Dyrekto
Obawiam się że PZW nie ma nic do gadania na odcinku granicznym Bugu, może zarybiać, może być kontrola SSR (chociaż ja nigdy żadnej nie widziałem a SG mnie kontrolowała wiele razy).
Faktycznie że jest niewygoda jeśli jakiś odcinek jest wyłączony ale to się zdarza i ani ZO, ani ZG nic do tego nie ma i miał nie będzie-mogą sobie pisać na Berdyczów. Dla SG ważniejsza jest kontrola granicy niż umożliwienie wędkowania.
A jeśli chodzi o samo wędkowanie. W rejonie Dubienki pływaliśmy pontonem po Bugu za wiedzą SG z przykazaniem żeby nie przekraczać środka rzeki. I jako ciekawostka-, i w SG panuje pewna dowolność, na jednym odcinku zezwalają a na innym już nie. I nie ma co wierzyć że jest zakaz jeśli po Bugu granicznym organizowane są spływy kajakowe.
Artur, masz okazję wędkować na pięknym odcinku rzeki, ja bywałem nad rzeką od Janowa Podl. do Starosiela. I jeśli chodzi o czas wędkowania to nie będę uprzejmie donosił ale NIGDY nie miałem konfliktu z SG. Nie jest to miejsce na "instrukcję obsługi SG" a prywatnych wiadomości tutaj nie ma.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:24:08 »
spoko Dariusz, ja tylko postanowiłem  solidaryzować  z wędkującymi w tamtych rejonach. bo fakt jest taki że my musimy się tłumaczyć a owi nawet spływający kajakami już nie... no coż masz rację że  nic  ma pzw do tych spraw i tak pewnie pozostanie. człowiek wrażliwy wścieka się na absurdy ale taka już nasza rzeczywistość. pozdrawiam cię Darku, cenię twoje wypowiedzi ale  czasami z nimi mogę się nie zgadzać :D mogę a wcale nie muszę ... :)

cooper79

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2013, 23:36:02 »
Dzięki za wypowiedzi,
Z tego co się już dowiedziałem, nasze władze koła
podjęły działania, ale z tego co piszesz Dariusz,
może się okazać, że nic to nie da.
Dodatkowo na stronie naszego koła pojawiła się mapka
z oznaczeniem gdzie sie znajdują słupki graniczne
i który obszar jest objety zakazem (najprawdopodobniej
pomoc członków koła którzy pracują w SG).
Mapka potwierdziła moje obawy, cały rejon w któym do tej pory łowiłem
jest zamknięty.
Propblem polega na tym, że nie chce mi się przenosić z wędkarstwem do Warszawy,
wolę dziki Bug, ale w takim  przypadku trzeba głeboko sie zastanowić.
Na chwilę obecną i tak sezon jest martwy, więc czekam na dalszy rozwój sprawy.
Jeżeli chodzi o wypowiedź Antoniego to fakt mógłby sie bardziej postarać ale dzieki i za te informacje.
tak więc czekam z nadzieją...
Pozdrawiam Artur

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2013, 02:48:50 »
Artur, popatrzyłem i faktycznie w niektórych miejscach gdzie łowiłem teraz się nie da, cóż tego nie przeskoczysz a powód zdaje się podałeś dobry. Jeśli dysponujesz autem to masz większe możliwości ale bez to d..... blada.W W-wie też chłopaki łowią i to nieźle a i na płd. od miasta są fajne miejsca,zajrzyj na stronę    http://shrap-drakers.pl/   , generalnie W-wa i Pułtusk.
Dyrekto
Life is brutal and full of zasadzkas ;-))) Przepisów odbiegających od realiów mamy tyle że nawet mnie się nie chce zagłebiać w zakazy SG. Pewnie że utrudnienia, znam te rejony i nie dość że się zdarzało rybę złowić to jeszcze rejon piękny a teraz tam nie wlezie. Dla mnie teraz w sferze zainteresowań pozostaje Bug w rejonie Niemirów-Mielnik,też pięknie ale rzeka już nie tak urokliwa jak na granicy chociaż meldować się do SG muszę bo rejon nadgraniczny.

solak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2013, 17:51:04 »
witam.Dla mnie osobiście to jest jakaś kpina.Mieszkam od rzeki Bug ok 1 km i zebym niemógł wybrac sie na ryby!? SG powinni sie wziasc do roboty wkoncu  i łapac tych przemytasów! Ja niechce stracic swojego zainteresowania jakim jest wedkarstwo amatorskie. Władze powinni sie zajadz ta sprawa jak najszybciej!!! Powinni wprowadzic jakis rejestr stałych wedkarzy którzy maja podbite karty ,ligitymacje i jakis staz połowu i dzieki temu dawac przepustki na połów ryb na rzece Bug.

andrewp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2013, 19:08:15 »
Co roku parudniowy wypad w rodzinne strony (okolice
Dorohuska) połączony z wędkowaniem był dla mnie świetną okazją do wypoczynku.
Choć dziwiło mnie podejście SG w Dorohusku do zgłoszeń (nie rozumieli, słowa co
najmniej 2 godziny i wymagali zgłoszenia tego samego dnia, 48 godzin nie
przyjmowali) ale to był pryszcz w porównaniu z nowymi przepisami. Jakoś będę
sobie radził, żeby być w porządku wobec prawa - samochód i w okolice Hniszowa i
będę zgłaszał zamiar po staremu do PSG w Woli Uhruskiej (słyszałem, że bardziej
rozumieją przepisy niż  PSG w Dorohusku).
Tylko się dziwię, że gminy Włodawa, Wola Uhruska mają spokój i nie ma zakazu, a
Dorohusk i Dubienka teoretycznie nie ma dostępu do Bugu. Uważam, że Pani
Wojewoda dała się „podejść” i podpisała rozporządzenie, które nic nie da, a
tylko pogorszy i tak niezbyt korzystne relacje między wędkarzami a SG. Jak
działacze ZW nic nie zrobią aby ułatwić ich członkom korzystanie z możliwości
przebywania nad Bugiem, to po cholerę należeć do tego związku? Miejscowi mają
to gdzieś i tak będą łapali nie przejmując się kartami, czy zakazami SG. Z praktyki
wiem, że patrol spotkać to była rzadkość, chyba, że się siedziało przy samej
drodze, którą jechali. Uzasadnienie wprowadzenia nowych przepisów, jest tak
denne, że szkoda tego komentować. Już widzę jak przemytnicy przestraszą się
tego zakazu. Wniosek Panowie działacze ZW proszę wziąć się za sprawę, niech
posłowie też służą pomocą i unormować sytuację, żeby wilk był syty i owca cała.
Przecież brać wędkarska jest liczna i ich głos też powinien być brany pod uwagę
przez urzędników i polityków.

antoni

• Hero Member
Przekazałem treść tego wątku do rzecznika prasowego Służby Granicznej z prośbą o skomentowanie.

karlito

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2013, 14:17:10 »
No i na komentarzu się to wszystko zakończy,komu będzie się chciało dość szeroko wyjaśniać to co już w ich przekonaniu zostało dość jasno wytłumaczone...

andrewp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2013, 15:14:30 »
Nie komentuję działań władz związku, po prostu brak słów.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.