Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: łódka zanentowa a zakaz używania środków plywających  (Przeczytany 6710 razy)

revizor

• Full Member
łódka zanentowa a zakaz używania środków plywających
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2013, 16:40:48 »
 Nie zgodze z kolegą, po upłynieciu okresu kary przy trwałym odebraniu można starać się ponownie o egzamin i wydanie nowej karty, przy dożywociu to raczej trudna sprawa do przeskoczenia , polecam lekture - prawnik radzi w WW.

pawel72

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2013, 16:51:04 »
Jest zupełnie na odwrót. Polecam forumprawne.org. Przy dożywotnim można wnieść o skrócenie okresu kary, a przy trwałym brak takiej ścieżki. 

klubus007

• Opiekunowie prezentacji
  • Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2013, 22:09:03 »
"2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany
przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe
warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego
do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki
rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary
gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie
może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu
ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia
tego rejestru. "
Nie jestem prawnikiem, ostro spierać się nie zamyślam - nie widzę w tym punkcie nic, co by przystawało do RAPRU (dokument wydany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim, RAPR to uchwała ZG PZW, który nie jest uprawnionym do rybactwa). Może się mylę, ale mam wrażenie, że to lekkie naginanie rzeczywistości. Zezwolenie wydano na podstawie UoRŚ, RAPR, na podstawie Statutu PZW.
Nieprecyzyjnie się wyraziłem co do trwałego odebrania KW. Przepraszam, ale nie jestem prawnikiem, chodziło mi o zasadę (Kolega prosił o podanie przykładu, to go otrzymał). Ja Okręgu Krakowskiego nie demonizuje, cieszę się, że system ścigania i karania (państwowy i związkowy) działa sprawnie.
Pozdrawiam.

revizor

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2013, 23:24:57 »
Drogi Pawle72, niestety nie udało mi się znależc interesujacych materiałow na forum , które poleciłeś - prosze naprowadzić mnie do celu bo nijak nie mogłem wyszukać . Swoją drogą dawno nie ubawiłem się tak czytając większość postów różnych prawników amatorów w szczególności w hyde parku..... Forum jest OK ale trudno coś wyszukać konkretnie / moze zle szukam?/. Dyskusja odbiega od tematu wiec moze wrócimy do niej póżniej w nowym wątku żeby nie było off topu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich dyskutantów.

menson

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2013, 20:42:04 »
Witam ! Przepraszam że przeszkadzam w kłutni ale panowie jakby troszkę odeszli od tematu ,niema co przytaczać spraw o innej tematyce . Dokładnie zaciekawił mnie ten temat z tego względu ponieważ spotkałem sie z dwoma tablicami o zakazie niby tego samego dotyczącego ale zupełniej innej treści.
Jedna z nich brzmiała "zakaz używanie środków pływających" a zaś druga prawie o podobnej treści "zakaz używania środków pływających oraz łodzi zanentowych".
A tak pozatym paweł 72 nie że jestem jakiś wszystko wiedzący tylko podzieliłem sie informacjami które udało mi się znaleść w necie . Liczyłem na uzyskanie informacji konkretniejszych ponieważ jestem dociekliwy.Nnieukrywam że jestem w trakcie budowy takiej zabawki i to też jest powodem mojej dociekliwości.

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:26:45 »
JUż tyle razy na tym forum była dyskusja na temat tych łódek zanętowych i jak by nic nie dotarlo. Łódki zanętowe to taki sam sprzęt pływający użytkowany do połowu ryb, jak każdy inny. W Ustawie napisano więc, że  2. Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji. A dalej, że .6. Amatorski połów ryb przy użyciu sprzętu pływającego, o którym mowa w ust. 2, odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu żeglarstwa, określonych w przepisach o żegludze śródlądowej. Chyba więc jasne, że trzeba wykazywać się realizacją tych wymogów nawet w odniesieniu do łódek zanętowych, bo służa do połowu ryb.

menson

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2013, 16:14:02 »
OK! To teraz podam może głupi przykład ale jak wypłyne wpław z miską wypełnionom zanentom w celu zanencenia łowiska to co też ma być traktowana jako środek pływający idąc śladem tych przepisów, bo na to wyglada. Może najwysza pora wprowadzić bardziej sprecyzowane przepisy , bardziej zrozumiałe dla innych a nie do wolnej interpretacji dla karzdego . 

endriu1355

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2013, 18:37:18 »
Łódki zanętowe to taki sam sprzęt pływający użytkowany do połowu ryb, jak każdy inny. Ciekawe ,jak się poławia ryby z takiej łódki zanętowej ?

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2013, 21:03:14 »
Czy w przepisach jest mowa o łódkach? Mówi się o sprzęcie pływającym używanym do polowu ryb. A czy wywozenie zanęty na takim sprzęcie służy łowieniu ryb? Jak najbardziej, bo to nier jest atrapa, tylko część tego sprzętu, który użytkujemy w trakcie połowu ryb. Ten zaś sprzęt jest pływający i podlega takim samym przepisom, jak łódka. Proste, prawda?  I nie ma co wydziwiać.

endriu1355

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2013, 21:46:38 »
Wiadro z zanętą też pływa, czy jest sprzętem pływającym ?

marekr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2013, 12:20:57 »
"Ten zaś sprzęt jest pływający i podlega takim samym przepisom, jak łódka. Proste, prawda?"
Czy jest to naprawdę takie proste ?. Przecież chyba nie na wszystkich wodach jest zakaz używania takich łódek zanętowych. Chciałbym się dowidzieć  ,kto nam zarejestruje taką łódkę zanętową i w jaki sposób można będzie ją oznakować zgodnie z ustawą , aby być w zgodzie z prawem ??? Pozdrawiam

menson

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2013, 13:35:26 »
A może nie chodzi tu tylko o przepisy które są niejasne w pewnych kwestiach tylko o osoby które nie respektują nowych sposobów połowu i mimo że tak samo jak oni łowimy z brzegu to mamy szanse na lepsze wyniki ze względu na odległość zestawu od brzegu bo nie ukrywajmy 200 m to nikt nie wyżuci. To teraz tylko czekać kiedy będzie zakaz ograniczający ilość w kg zanenty na dobę na jednego wędkarza.
A jak już rozmawiamy na temat przepisów to może co niektóży zaczną je respektować bardziej a nie bawić sie w mięsiarzy.
Bo niestety ci co dają chore ograniczenia " prawne" sami tego prawa nie respektują i tu można dać wiele przykładów na wielu zbiornikach.
Pozdrawiam i dziękuje za informacje!
PS. A i lepiej zakończmy ten temat bo do niczego i tak się nie dojdzie.
ŻYCZE WSZYSTKIM POŁAMANIA KIJA :-)  

obserwatorsos

• Full Member
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:51:13 »
marekr"Ten zaś sprzęt jest pływający i podlega takim samym przepisom, jak łódka. Proste, prawda?"
Czy jest to naprawdę takie proste ?. Przecież chyba nie na wszystkich wodach jest zakaz używania takich łódek zanętowych. Chciałbym się dowidzieć  ,kto nam zarejestruje taką łódkę zanętową i w jaki sposób można będzie ją oznakować zgodnie z ustawą , aby być w zgodzie z prawem ??? Pozdrawiam
No właśnie jak oznakować łódke zanętową skoro przepisy ściśle określają wymiary liter i cyfr jakich trzeba użyć do oznakowania środka pływającego? 10cm x ? x 1cm  ( wys, szer, grubość ) i jak to się ma do całości ? nie ma żadnych szans oznakować takiej łodki zgodnie z przepisami !!!

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:38:22 »
I tu jest właśnie problem, bo ustalając przepisy ustawodawca wziął pod uwagę uniwersalne cechy środków pływających używanych do amatorskiego połowu ryb, a nie zastanawiał się nad takjimi szczególnymi rodzajami narzędzi, jakimi są samodzielnie pływające, zdalnie sterowane, bezzałogowe łódki zanętowe. Co by więc nie powiedzieć, wg ustawy są to  łódki, a jako takie podchodzą pod jej przepisy. Stąd też wynika różnorodne traktowanie takich łódek przez rybackich uzytkowników obwodów rybackich. Jak im nie przeszkadza to dopuszczają, a jak uznają, iż takie urządzenia pływające po akwenie przeszkadzają to zakazują lub przypominają o zasadach. Samo zycie. mam nadzieję, że przy zapowiadanej nowelizacji prawa rybackiego uda się przeforsować zapis doprecyzowujący pojęcie środka pływającego uzywanego do amatorskiego połowu ryb z uwzględnieniem takich urządzeń, jak łódka zanętowa.

endriu1355

• Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2013, 13:09:18 »
No tak jest problem, a konsekwencje ponoszą wędkarze.IV.  Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt  ze środków pływających na zbiornikach wymienionych w pkt. II i III. w porze od zmierzchu do świtu licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę przed wschodem słońca o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. Na pozostałych wodach dopuszcza sięwywóz zanęt i przynęt tzw. modelami pływającymi przez całą dobę o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. ( Uchwała )

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.