Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wymiar ochronny  (Przeczytany 4984 razy)

tomaszokret

• Sr. Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2009, 00:13:57 »
Do MARCIN87 - w poprzednim poście pisałeś, że chodzi ci o Opole, to na temat Opola podałem ci linka... Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że w rzeczywistości nie istnieje "jednolity RAPR na cały kraj". Okręgi wprowadzają dużo własnych regulacji, zaostrzających wymogi RAPRU, zarówno w dziedzinie wymiarów, okresów ochronnych, limitów, dozwolonych metod itp. Część z owych obostrzeń dotyczy wód całego Okręgu, a część tylko pojedynczych łowisk. Stąd nie ma możliwości podania jednolitego tekstu regulaminu dotyczącego całej Polski. Trzeba szukać informacji na stronach Okręgów - i porównywać je z RAPRem.

marcin87

• Newbie
  • *
wymiar ochronny
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2009, 08:30:16 »
Oczywiście że chodzi mi o Opole a ten regulamin to jest tylko przykład który podałem .Dokładnie chodzi o cały regulamin,w którym sa wyszczególnione większośc ryb, a w tym linku jest tylko poprawka jesli chodzi o wymiar szczupaka i okonia który ty podałeś.Bez proglemu można znaleźć inne regulaminy innych okręgów,ale wiadomo że co okręg to inne wymiary,a ja tylko chcę okręg opolski.

tomaszokret

• Sr. Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2009, 08:52:07 »
Do MARCIN87 - Trochę nie rozumiem, o co Ci chodzi... Chyba powinieneś wydrukować sobie RAPR (na przykład: http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf), a do tego dopisać sobie okonia i szczupaka... No i jeszcze parę innych rzeczy, z tego, co widzę...

marcin87

• Newbie
  • *
wymiar ochronny
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2009, 10:19:34 »
Dokładnie chodzi mi o regulamin taki jak podałes w linku - super.Tylko  czy też inne wymiary ryb i okresy ochronne się nie pozmieniały jak w przypadku szczupaka na rok 2009 w okręgu  opolskim.Załóżmy że sum ma wymiar 70 okres ochronny od01.03 do 31.05 i 01.11do30.06 i inne rybki.

marcin87

• Newbie
  • *
wymiar ochronny
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2009, 10:23:38 »
Poprostu chcę znaleźć aktualny regulamin juz z poprawionymi wymiarami i okresami ochronnymi .Tylko tyle

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2009, 15:19:10 »
marcin87Poprostu chcę znaleźć aktualny regulamin juz z poprawionymi wymiarami i okresami ochronnymi .Tylko tyle

Tamten regulamin jest aktualny. To że każdy okręg ma inne wymiary to już inna sprawa i nie znajdziesz tekstu jednolitego zawierającego dodatkowe wymiary na każdy okręg osobno. Czasami w okręgu wymiar jest podniesiony tylko na jednym jeziorze itd. itp. Podstawowy regulamin znajdziesz w linku powyżej na stronie PZW. Wszelkie inne informacje o dodatkowych zwiększonych wymiarach, okresach... uzyskasz w okręgu na którego wodach chcesz łowić.

dlugi596

• Newbie
  • *
wymiar ochronny
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2009, 14:36:08 »
Mam Pytanko jaki jest wymiar ochronny na  Okonia w br 2009????

tomaszokret

• Sr. Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 17, 2009, 20:39:49 »
Do DLUGI596: A gdzie?

piotr_okrasa

• Hero Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2009, 23:21:37 »
Gdzie Ty zdawawałes egzamin na krtę wędkarską skoro Ty sie pytasz o wmiar ochronny .Tym pytaniem szkalujesz wile wędkarzy którzy o tym powinni wiedzieć

piotr_okrasa

• Hero Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2009, 23:32:54 »
Każdy  Okręg bądz każe kolo określa w ramach swoich uchwał wymiar ochronny na swoim terenie działalności .

Z tym pytaniem udaj sie do swjego koła

piotr_okrasa

• Hero Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2009, 23:56:12 »
Tak działacze szkolą przyszłych wędkarzy że nie wiedzą jak sie poruszać w okręgach aby łowić rybę o określonych wymiarach .Wobec  powyzszego powinien być to egzamin panstwowy który by regulował jednoznaczne postanowienia.

piotr_okrasa

• Hero Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2009, 01:23:44 »
Dla mnie niech to bądzie  wymiar ochronny dla okonia nawet 25 cm dlaczego, dlatego że jest to jedna z najpiekniejszych ryb w Polsce , a zarazem najżałocznieszą i mniej wybredną która zsługuje u mnie na sukces jak złapie ją o wymiarach ponad wymiarowch  ograniczeń ,czyli 30 cm.

tomaszokret

• Sr. Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2009, 12:49:00 »
Do PIOTR_OKRASA: I czemu na chłopaka krzyczysz, zamiast odpowiedzieć? Wymiary się zmieniają, rzecz normalna, i rzecz normalna, że niektórzy się nie połapali do końca…  Chyba lepiej, że zapytał, czy coś w tym złego? P.S. Gratuluję kolejnego nowatorskiego pomysłu! Dodawanie jednozdaniowych komentów pod jednym wątkiem w odstępach max półgodzinnych ma czemuś służyć? :-P

tomaszokret

• Sr. Member
wymiar ochronny
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2009, 12:50:18 »
Do PIOTR_OKRASA
piotr_okrasaDla mnie niech to bądzie  wymiar ochronny dla okonia nawet 25 cm dlaczego, dlatego że jest to jedna z najpiekniejszych ryb w Polsce , a zarazem najżałocznieszą i mniej wybredną która zsługuje u mnie na sukces jak złapie ją o wymiarach ponad wymiarowch  ograniczeń ,czyli 30 cm.
A mógłbyś to na język polski przełożyć? :-P

dlugi596

• Newbie
  • *
wymiar ochronny
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2009, 15:01:16 »
DO tomaszokrent: na jeziorze pamiątkowskim

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.