Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wędki pod opieką wędkarza?  (Przeczytany 12944 razy)

jeep63

• Jr. Member
  • **
Wędki pod opieką wędkarza?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:03:06 »
Zgadzam się trzeba ten zapis w trybie pilnym zmienić. Nie wyobrażam sobie że na zawodach karpiowych 3 dniowych się nie śpi i nie oddala od wędek, lub zwija wędki aby pujść za potrzebą , poprostu jest to nie realne.
Tylko obawiam się że tak jak to w tym kraju jest aby nowy zapis nie był jescze bardziej uciążliwy.
Trzeba pomyśleć że na zasiadce karpiowej (równierz zawody) czy na suma nie jest potrzebny nadzór bezpośredni nad wędkami od tego mamy własnie elektronike, czujniki brań, centralki, czujniki ruchu.
Nikt normalny nawed nie pomyśli że można siedziec kilkanaście godzin a nieraz kilkadziesiątnie nie  oddalając sie od wędek na 10 metrów. Poprostu martwy przepis aby panowie z SSR. I PSR. mieli sie do czego doczepić. 

ariuszn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2013, 10:29:21 »
Rozumiem, że niedouczeni strażnicy mogą źle interpretować zapisy regulaminu bo oni zresztą mają za zadanie wyrobić normy mandatowe, a że nie ma czego się czepiać to czepiają się... Jednak jeżeli RZECZNIK PZW nie potrafi interpretować REGULAMINU, który pewnie miał okazję również tworzyć to już kpina.
Zapis Regulaminu APR mówi:
V. 1.3
Wędkarz  łowiący  ryby  tą  metodą,  zobowiązany jest do zachowania następujących MINIMALNYCH odstępów od innych wędkujących...
Z tego przepisu nie wynika w jakiej odległości wędkarz ma być od wędek.

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:08:03 »
Kol. słyszy,że dzwoni, ale nie umie stwierdzić w jakim kościele. To są dwie rózne sprawy, odległośc od innych kolegów w trakcie wędkowania, a sprawa nadzoru nad wędką w trakcie wędkowania. W RAPR zapisano, iż w czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich użytkownika. To rodzi pewne niejasności, bo co oznacza ,,stały nadzor\'\'? Dlatego zgadzam się argumentami, iż trzeba to uściślić, np. wychodząc od definicji słowa nadzór, która stwierdza, że  nadzór to kontrola i możliwość władczego oddziaływania. A więc stały, a w prawie niemieckim jest jeszcze tremin - bezpośredni, nadzor nad wędką oznacza nieprzerwany i skuteczny sposób kontrolowania zachowania się zarzuconych wędek oraz możliwość bezposredniego wykonania takich czynności, które spowodują, by połów był skuteczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takiego uściślenia dokonać, ewentualnie zaznaczając np. iż w momencie kontroli brak takiego wykonywania nadzoru powoduje uznanie, że wędki sa pozostawione bez nedzoru i podlega karze.

ariuszn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2013, 13:25:40 »
Jestem świeży na FORUM i czasem wydaje mi się, że coś jasno piszę, a
pewnie tak nie bo moje pytanie było bezpośrednio związane z Kolegi
słowami. Zacznę więc jeszcze raz.
04 czerwca 2013 08:02 Pisze pan cyt:

V RAPR. w trakcie stosowania metody gruntowo-sprawikowej odległośc taka
na brzegu powinna wynosić co najmniej 10 m, miedzy lodziami lub brodząc -
 25 m, a między łodzią a wędkującymi z brzegu - 50 m. Te ograniczenia
można uznać, ze określenie granic łowiska wędkarskiego.

koniec cytatu

Zapis Regulaminu APR mówi:
V. 1.3
Wędkarz  łowiący  ryby  tą  metodą,  zobowiązany jest do zachowania następujących MINIMALNYCH odstępów od innych wędkujących...

Więc równie dobrze  ten odstęp może wynosićc 100 albo i 200 m. Nie można więc pisać, że to są granice łowiska

cytując z kolei wpis z 05 czerwca 2013 08:26:

Kolego Andrzeju, ja nie jestem od wystawiania glejtów, ale od
prezentacji stanu prawnego jaki obowiązuje na wodach użytkowanych przez
PZW. Zachęcam więc do myślenia, a nie podpierania się swoistym glejtem. Z
 tego co Kol. pisze wynika,wg mnie,  że straznik ma rację, bo stanowisko
 wędkarskie wzdłuż brzegu ma 10 m, czyli koło  o promieniu 5 m, a w głąb
 ustawa zapewnia pas o szerrokości 1,5 m. Jeśli nawet weźmiemy miarkę i
zapewnimy sobie kwadrat o boku 10 m, to i  tak Kolega ustawil swój
namiot poza tym terenem, a więc poza stanowiskiem wędkarskim, czyli na
polu, a tam się nie wedkuje tylko wypoczywa i to za zgodą własciciela
terenu.

koniec cytatu

I znów mija
się Pan z regulaminem skąd wziął pan kwadrat o boku 10x10m i dlaczego
przyznaje pan rację strażnikowi skoro nie ma podstaw regulaminowych do
karania. Na dodatek wmieszał pan ustawę i pas 1,5m co w ogóle nie ma
związku ze stanowiskiem, a jedynie zabezpieczeniem interesów wędkarzy na
 terenach prywatnych.
Na dodatek sam Pan sobie zaprzecza cyt. wpisu z 11 września 2013 09:08:

To są dwie rózne sprawy, odległośc od innych kolegów w trakcie wędkowania, a sprawa nadzoru nad wędką w trakcie wędkowania...

koniec cytatu.
Jak
 Pan pisze nadzór - należy uściślić. Ja jednak poszedł bym dalej może
nie koniecznie "dokręcać śrubę" i wprowadzać kolejne ograniczenia, a
może raczej rozluźnić tą sprawę.
Należy zadać pytanie: Po co i
czemu ma służyć stały nadzór nad wędką. Czy jeżeli osoba łowiąca będzie
spała nawet 20 m dalej obudzi się na skutek zadziałania np.
sygnalizatora i zareaguje na branie to sprawuje nadzór. A np. osoba śpi
koło wędki, która jest już wciągana do wody i nie reaguje to sprawuje
ten nadzór.

Zadję sobie sprawę by nie popaść w
skarjności i np. nie doszło do tego, że wędkarz zarzuca wędki i jedzie
do domu. Myślę, że wystarczy jak nadzór będzie taki, że wędkarz na
wezwanie kontroli stawi się przy wędkach w krótkim czasie - np w ciągu 3
 min., może 5 min. Sam nie wiem to wszystko można by z wędkarzami
omówić.

Przecież to nasz związek i przepisy mają służyć nam, a nie modnemu sposobi zasilania budżetów poprzez mandaty

Proponuję aby Pan raczej zaproponował pracę nad opracowaniem nowego regulaminu.

sgl99g9

• Jr. Member
  • **
Odp: Wędki pod opieką wędkarza?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2015, 14:01:54 »
A czy to nie jest tak ,że jak się polakowi nie podoba przepis to najlepiej go obalić?
Nikogo nie chcę atakować!!!!!!!!!!!!!

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2015, 20:24:48 »
Tutaj wyjaśniłem jak powinno to być zinterpretowane http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=3639.msg26412#msg26412

sgl99g9

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2015, 20:57:44 »
Tutaj wyjaśniłem jak powinno to być zinterpretowane http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=3639.msg26412#msg26412

to oczywiście jest formułka ale pozwolę sobie przytoczyć moją interpretację tego przepisu otóż MOIM skromnym zdaniem wędkarz powinien przebywać w obrębie swojego zajmowanego stanowiska a nie łazić po kilku okolicznych i popijać co tam mają koledzy.
Nie mam nic do namiotów ,przyczep i tym podobnym o ile są w bezpośrednim sąsiedztwie z zajmowanego łowiska natomiast większym problemem są dla mnie sygnalizatory ustawione głośnością na max'a i po zarzuceniu pozycjonowanie "małpki" "bombki" czy jak kto woli w górę i w dół tak ,że całe województwo jest zmuszone tego słuchać lub rozmowa dwóch lub więcej kol. po kiju na kilku stanowiskach w okół siebie.
Mój apel: Szanujmy się i swoją niezależność nad wodą bardziej a nie trzeba będzie formułek wymyślać/wypisywać.

Połamania

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2015, 23:00:49 »
Kol. słyszy,że dzwoni, ale nie umie stwierdzić w jakim kościele. To są dwie rózne sprawy, odległośc od innych kolegów w trakcie wędkowania, a sprawa nadzoru nad wędką w trakcie wędkowania. W RAPR zapisano, iż w czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich użytkownika. To rodzi pewne niejasności, bo co oznacza ,,stały nadzor\'\'? Dlatego zgadzam się argumentami, iż trzeba to uściślić, np. wychodząc od definicji słowa nadzór, która stwierdza, że  nadzór to kontrola i możliwość władczego oddziaływania. A więc stały, a w prawie niemieckim jest jeszcze tremin - bezpośredni, nadzor nad wędką oznacza nieprzerwany i skuteczny sposób kontrolowania zachowania się zarzuconych wędek oraz możliwość bezposredniego wykonania takich czynności, które spowodują, by połów był skuteczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by takiego uściślenia dokonać, ewentualnie zaznaczając np. iż w momencie kontroli brak takiego wykonywania nadzoru powoduje uznanie, że wędki sa pozostawione bez nedzoru i podlega karze.

Jeśli jesteś na stanowisku wędkarskim to masz stały nadzór nad wędkami, czym jest stanowisko wędkarskie? jak określa to RAPR zgodnie z tym ile metrów w każdą stronę powinieneś posprzątać jeśli jest taka potrzeba narzuca to jednoznacznie czym stanowisko wędkarskie, można zatem określić to iż stanowisko wędkarskie to 5 metrów w każdą stronę od miejsca gdzie masz wędki i w tym obrębie masz stały nadzór nad wędkami, w innym przypadku łamiesz RAPR.

sgl99g9

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2015, 09:30:33 »
 Jeśli jesteś na stanowisku wędkarskim to masz stały nadzór nad wędkami, czym jest stanowisko wędkarskie? jak określa to RAPR zgodnie z tym ile metrów w każdą stronę powinieneś posprzątać jeśli jest taka potrzeba narzuca to jednoznacznie czym stanowisko wędkarskie, można zatem określić to iż stanowisko wędkarskie to 5 metrów w każdą stronę od miejsca gdzie masz wędki i w tym obrębie masz stały nadzór nad wędkami, w innym przypadku łamiesz RAPR.
[/quote]

Sorry ale jak dla mnie to masło maślane.
Kilka razy musiałem to przeczytać aby wyciągnąć z tego jakiś sens.
Sprzątanie ,stanowisko wędkarskie ,RAPR i stały nadzór w jednym.
Gdzie początek zdania a gdzie pytania.
Gdzie pytanie a gdzie zdanie?
Stąd biorą się nadinterpretacje.    TO TYLKO MÓJ WNIOSEK
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2015, 09:34:44 wysłana przez sgl99g9 »

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2015, 12:00:15 »

1. Proszę o definicję stanowiska wędkarskiego wg Ustawy lub ostatecznie RAPR.
2. RAPR mówi nam ile metrów od siebie mamy sprzątać ale nie jest to jednoznaczne z definicją stanowiska.
 I na koniec pytanie-zagadka do rozwiązania:
Jeśli siedzę od wędek cztery metry ale patrze zupełnie w inną stronę to mam ten nadzór nad wędkami czy go nie mam?
Inna zagadka:
Czy ochroniarz u mnie w robocie mający trzy monitory a na nich obraz z około pięćdziesięciu kamer z obiektów ma nadzór nad tymi obiektami czy nie ma?

JK

sgl99g9

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2015, 13:19:29 »
Wydaje mi się ,że nie ma takiego zapisu ale ci ,którzy próbują go interpretować na podstawie ilości metrów do posprzątania lub zapisu odnośnie odstępu między wędkarzami są przekonani ,że to właśnie jest twoje/moje stanowisko wędkarskie i tak ma być.

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2015, 13:33:25 »
Umieść cytat
Wydaje mi się ,że nie ma takiego zapisu ale ci ,którzy próbują go interpretować na podstawie ilości metrów do posprzątania lub zapisu odnośnie odstępu między wędkarzami są przekonani ,że to właśnie jest twoje/moje stanowisko wędkarskie i tak ma być.

No właśnie - takiej definicji nie ma.
Ja uważam, że w XXI wieku należy zupełnie inaczej podejść do tego nadzoru nad wędkami. Oczywiście jak ktoś ma tendencję do włączania się szwendaczki to inna para kaloszy. Pozostawianie wędek żywcowych przez " miejscowych " na noc i rano sprawdzenie co też się złapało to też inna para kaloszy.
JK

sgl99g9

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2015, 14:31:09 »
Generalnie temat należałoby uważać za zamknięty.

Połamania

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2015, 09:51:46 »

1. Proszę o definicję stanowiska wędkarskiego wg Ustawy lub ostatecznie RAPR.
2. RAPR mówi nam ile metrów od siebie mamy sprzątać ale nie jest to jednoznaczne z definicją stanowiska.
 I na koniec pytanie-zagadka do rozwiązania:
Jeśli siedzę od wędek cztery metry ale patrze zupełnie w inną stronę to mam ten nadzór nad wędkami czy go nie mam?
Inna zagadka:
Czy ochroniarz u mnie w robocie mający trzy monitory a na nich obraz z około pięćdziesięciu kamer z obiektów ma nadzór nad tymi obiektami czy nie ma?

JK

III. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
6.
Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

Odległość 5 metrów od wędek w każdą stronę jaki musisz zachować w czystości jest jednoznaczne z określeniem stanowiska wędkarskiego.

3.
Przy wyborze i zajmowaniu miejsca na łowisku pierwszeństwo ma ten wędkarz, który przybył na nie wcześniej. Przy zajmowaniu stanowisk wędkujący powinni zachować między sobą odpowiednie odstępy, określone w rozdziale V.

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU

1.3.
Wędkarz łowiący ryby tą metodą, zobowiązany jest do zachowania następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących:
a) łowiąc z brzegu – 10 m

Jeśli jeden wędkarz ma być od drugiego oddalony o 10 metrów to jest to jasne, iż każdy od swoich wędek ma zachować odległość 5 metrów w stronę drugiego z wędkarza i odległość ta określa obszar stanowiska wędkarskiego.

Co do Twoich zagadek

Ad. 1 dla strażnika jest mało istotne czy patrzysz na wędki czy nie, jeśli jesteś na stanowisku wędkarskim masz stały nadzór nad wędkami, stały nadzór czyli fakt iż podczas kontroli strażnik nie musi Cię szukać lub rozglądać się czy przypadkiem nie stoisz sobie z kumplem na stanowisku obok i przypadkiem nie popijasz piwa albo nie śpisz w namiocie a zestawy masz postawione w wodzie. Nie ma Cię w obrębie 5 metrów od wędek to oznacza to że jesteś poza swoim stanowiskiem wędkarskim i nie masz stałego nadzoru nad wędkami, śpisz w namiocie to również nie masz stałego nadzoru nad wędkami, wręcz powiem że nie łowisz. Miałem wiele takich przypadków podczas kontroli i wiele z nich skończyło się na upomnieniach ale miałem i dwie takie sytuacje gdzie wędkarze zaczęli na mnie i pozostałych strażników naskakiwać z wyzwiskami więc spotkaliśmy się w sądzie i sprawy obydwaj panowie przegrali. Wystarczy Ci taka interpretacja i wytłumaczenie czy nadal tego nie pojmujesz?

Ad.2 Nie porównuj ochroniarza przed monitoringiem do wędkarza nad wodą bo nie ma to odniesienia do wytłumaczenia czym jest stanowisko wędkarskie.

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2015, 11:42:30 »
A więc po kolei:
Nie prosiłem o zapis ile wędkarz ma metrów od siebie sprzątać. Prosiłem o definicję stanowiska wędkarskiego.
" 6.
Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu."
Punkt szósty zauważ wcale nie mówi nic o wędkach a Ty naditrepretujesz zapis mówiąc:
" Odległość 5 metrów od wędek w każdą stronę jaki musisz zachować w czystości jest jednoznaczne z określeniem stanowiska wędkarskiego. "

" 1.3.
Wędkarz łowiący ryby tą metodą, zobowiązany jest do zachowania następujących minimalnych odstępów od innych wędkujących:
a) łowiąc z brzegu – 10 m"
Zapis dotyczy sytuacji, gdy przybywasz nad wodę i zamierzasz bezceremonialnie rozkładać swoje wędki trzy metry ode mnie czyli wędkującego. Ani słowa o tym, że te 10 m to stanowisko wędkarskie i nie ma też mowy o wędkach. To ja mam wyrazić zgodę na to, żebyś mógł łowić bliżej niż te 10 metrów.

Jak widzę mogę nie patrzeć na wędki i je nadzorować ale też mogę nie patrzyć i już nie nadzorować ;-) - jak jestem obok choć nie widzę to nadzoruję a jak jestem obok ( tylko dlaczego na piwie to nie kumam ) to już nie nadzoruję.
Nadal używasz pojęcia " stanowisko wędkarskie " pomimo, ze ani Ustawa ani RAPR nie definiuje co to w zasadzie jest.
Co do spania w namiocie - zapraszam he he. Tylko zabierz ze sobą coś na serce bo ustawiam czujki ruchu z głośnikiem 110 decybeli około 20-30 metrów od wędek. Zapewniam, że nie podejdziesz nie zauważony.  Już kilku ciekawskich się przekonało jak to działa. Zanim dojdziesz ja będę przed namiotem i będę nadzorował tym bardziej, że nigdy nie stawiam namiotu gdzieś daleko od wędek. Inna sprawa, że często w namiocie siedzę ale nie śpię.

Przykład z ochroniarzem dotyczy pełnienia nadzoru OBOJĘTNE NAD CZYM - OBIEKT, WĘDKA, INNE MIENIE.
Jak śpię w namiocie mam narzędzia pozwalające na nadzór nad moimi wędkami. Zapewniam Cię, że sygnałki są absolutnie wyciszone.

JK

Napisałem też, że w XXI wieku należy zmienić ten zapis. Pewnie urządzenia pozwalają na nadzór bez konieczności siedzenia i gapienia się w wędki.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 11:48:44 wysłana przez jkarp17 »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.