Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wędkowanie z dzieckiem.  (Przeczytany 5716 razy)

hydro

• Sr. Member
Wędkowanie z dzieckiem.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2013, 12:50:54 »
zenfrNie mam zamiaru nikogo pouczac,bo każdy czytać umie.Zasady wędkowania określają:Konstytucja, Ustawa o rybactwie śródlądowym i Prawo wodne, uchwalone przez sejm i podpisane przez prezydenta. Wystarczy przeczytać.Komentarze Rybanaga blogspot com .Wrota okoliczności wędkarskich "Prawo prawnie". Wcale nie trzeba płacić haraczu dla PZW, aby wędkować legalnie.Miłej lektury.  Prawo trzeba przestrzegać.Dlaczego jakiś RAPR  jest ważniejszy od ustaw .????
 dzięki! właśnie zaoszczędziłeś mi kilka tysięcy złotych rocznie ;-)

antoni

• Hero Member
Wędkowanie z dzieckiem.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2013, 16:58:46 »
Kol. zenfr, a jest ważniejsze, bo stanowi na wodach użytkowanych przez PZW zbiór zasad dotyczących uprawiania amatorskiego polowu ryb. Sankcjonuje to Statut PZW w par. 13 pkt. 5. Zbior ten uwzględnia treść i przepisy dokumentów prawnych, ktorych wykaz znajduje sie na koncu RAPR i warto tam zajrzeć. Do takiego wprowadzenia przepisłw na naszych wodach uprawnia Związek ustawa o rybactwie środlądowym i PZW tego się trzyma. Jak ktoś nie ma ochoty tego uznawać, to nie musi wędkować na wodach PZW. Niech sobie wybierze innych gospodarzy wód, opłaci jego zezwolenie i przestrzega jego przepisów. Wolna droga. Żyjemy w wolnym kraju, w którym prawa gospodarza strzegą odpowiednie przepisy i PZW pozostaje wierny tej zasadzie.

osamark

• Hero Member
Wędkowanie z dzieckiem.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2013, 21:31:23 »
PZW trzyma się reguł łamiących polskie prawa. Trudno dyskutować z człowiekiem (Pan Antoni), który na każdy zarzut lub pytanie podaje Ustawę O Rybactwie Śródlądowym bez wyszczególnienia odpowiednich artykułów. Panie Antoni przerwijmy te bzdurne dyskusje, wystarczy że poda Pan podstawy prawne, no powiedzmy na razie kilku rzeczy:
1. Podstawę prawną egzaminowania Z RAPR w czasie egzaminów na karty wędkarski ? Ja takich nie znam!
2. Podsdtawy prawne obowiązywania RAPR poza obwodami rybackimi na pozostałych wodach publicznych użytkowanymi przez PZW ? Art 7. ust. 2a pozwala na ustalenie zasad połowu tylko w obwodach rybackich
3. podstawy prawne pobierania opłat na wody publiczne stojące dzierżawione przez PZW od jednostek samorządowych ? 
Panie Antoni, niech Pan pokaże nam, że nie mamy racji, niech Pan obroni dobre imię PZW raz i dajmy tym dyskusją spokój.
Czy to takie trudne, czy po prostu nie ma takich podstaw prawnych a PZW robi nas wszyskich w "konia"
Panie RZECZNIKU niech Pan raz i na zawsze przerwie te dykusje ! Dla dobra PZW i wszystkich jej członków !
Panie RZECZNIKU niech Pan to zrobi, przeciesz więcej nie pojawią się takie "bzdurne dyskusje", zajmiemy się innymi ważnymi problemami nurtującymi amatorski połów ryb.
Panie Rzeczniku potrafi Pan to zrobic ?

hydro

• Sr. Member
Wędkowanie z dzieckiem.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2013, 01:24:22 »
<fieldset> </fieldset>
osamark
2. Podsdtawy prawne obowiązywania RAPR poza obwodami rybackimi na pozostałych wodach publicznych użytkowanymi przez PZW ? Art 7. ust. 2a pozwala na ustalenie zasad połowu tylko w obwodach rybackich

Jeżeli o to chodzi, to obowiązuje
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 12 listopada 2001 r.
w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i poΠowu innych organizmów żyjących w wodzie.
RAPR jest wyciągiem z kilku ustaw + coś tam od PZW o sądach koleżeńskich ;-)

Dla mnie jednak te przepisy są nieżyciowe. Przykład. Idę na ryby z 7-letnim synem. Może łowić pod moją opieką w ramach moich uprawnień i opłat. Ale jeżeli żona, która nie posiada karty wędkarskiej ani opłat, etc, weźmie ode mnie wędkę i rzuć przynętą do wody to już łamie prawo i podlega karze. A jak trafimy na SSR, to zostanie kłusownikiem.

sidek1

• Full Member
Odp: Wędkowanie z dzieckiem.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2014, 21:43:51 »
Dla mnie jednak te przepisy są nieżyciowe. Przykład. Idę na ryby z 7-letnim synem. Może łowić pod moją opieką w ramach moich uprawnień i opłat. Ale jeżeli żona, która nie posiada karty wędkarskiej ani opłat, etc, weźmie ode mnie wędkę i rzuć przynętą do wody to już łamie prawo i podlega karze. A jak trafimy na SSR, to zostanie kłusownikiem.

To że żona musi posiadać kartę wędkarską to wymóg Ustawy a nie RAPR.

RAPR jednakże zezwala małżonce wędkować (o ile posiada kartę wędkarską), bez uiszczania opłat członkowskich PZW

...
8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartę wędkarską, jedną ze
swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez
konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i
zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym
łowienie na dwie wędki.
....

Jarosław Augustyniak

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2014, 18:03:54 »

To że żona musi posiadać kartę wędkarską to wymóg Ustawy a nie RAPR.

RAPR jednakże zezwala małżonce wędkować (o ile posiada kartę wędkarską), bez uiszczania opłat członkowskich PZW

...
8. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałżonkowi, posiadającemu kartę wędkarską, jedną ze
swoich wędek do wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez
konieczności uiszczania przez współmałżonka składki członkowskiej oraz składki na ochronę i
zagospodarowanie wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie przy wędkowaniu dopuszczającym
łowienie na dwie wędki.
....

Obecne zapisy prawa i trendy UE uznają również inne związki niż "małżeński". Może czas na dopasowanie RAPR do tych przepisów i tendencji? Konkubinat, związki partnerskie i inne związki nieformalne stają się w świetle prawa pełnoprawnymi stosunkami prawnymi. Tak w zakresie obowiązków jak i przywilejów. Obowiązkiem PZW jest aktualizacja RAPR do tych standardów i przepisów.
Jarosław Augustyniak vel Kot Bury
www.wcwi.pl

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2014, 12:44:14 »
Obecne zapisy prawa i trendy UE uznają również inne związki niż "małżeński". Może czas na dopasowanie RAPR do tych przepisów i tendencji?

Buhahaha brakuje tylko ideologi gender w szkółkach wędkarskich ;]

zalesio

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2015, 02:16:43 »
Panowie więc oświećcie mnie bo przez dwie strony kłótni nie zrozumiałem nic. Więc co muszę zrobić żeby łowić z moim 5 letnim synem - syn jedna wędka, ja - dwie? Jakie wiążą się z tym koszty?

karabin

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2018, 09:15:06 »
Jak syn troszkę podrośnie polecam zabrać go na połowy morskie w Kołobrzegu np na urodziny. Gwarantuję, że nie zapomni takiego 15 godzinnego rejsu przez długi czas.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 11, 2018, 21:27:17 »
Kol.zalesio RAPR Rozdz.II.pkt.6a i b mówi że łowiąc z dzieckiem do lat 14 nie zrzeszoną w PZW oddajesz swoją jedną wędkę,drugie dziecko druga wędka.Wyjściem jest zapisanie dziecka do PZW opłaty są niewielkie i święty spokój bo dzieciak łowi na swoim stanowisku na swój limit w porze dziennej pod opieką dorosłego wędkarza. 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.