Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowy Zarząd Główny  (Przeczytany 718 razy)

janusz19

• Newbie
  • *
Nowy Zarząd Główny
« dnia: Grudzień 27, 2013, 13:30:04 »
Przeczytałem skład nowego zarządu głównego cieszy mnie tylko jedno, w tych władzach jest nasz przedstawiciel GRATULACJE, ale martwi mnie co innego, że nikt nie pomyślał o powołaniu komisji d/s reorganizacji struktur związku, tzn nowy podział okręgów, taki jak podział administracyjny kraju. A przecież na ZKD mieliśmy naszych delegatów problemy były zgłaszane(?).Niebawem trzeba będzie przystąpić do przetargów na dzierżawę obwodów rybackich i  PZW takim kształcie pozostanie??? Czyli pozostał BETON. To nawet w PZPN rządził beton, a dokonał reorganizacji swoich struktur. PYTAM czy NAS NIE STAĆ NA TO SAMO?????????????????????Ostatnio przeczytałem POROZUMIENIA. Według mnie Łupienie zwykłych wędkarzy trwa nadal. Niektóre Zarządy Okręgów myślą tylko o jednym, jak zapewnić sobie dopływ świeżej, dużej gotówki. Los zwykłych wędkarzy mają gdzieś,to jest bardzo smutne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 13:32:23 wysłana przez janusz19 »

ppiotr

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Odp: Nowy Zarząd Główny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2013, 17:26:32 »
Nie uważam, że problem będzie rozwiązany jeśli zakres działania okręgów będzie się pokrywał z podziałem administracyjnym Polski. Istotnym problemem jest to, że okręg nie może dzierżawić wody bo mu na to nie pozwalają przepisy RZGW nawet jeśli woda jest w terenie działania okręgu. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że istnieją koła wokół wody z danego okręgu, a dzierżawcą jest inny okręg i to się nazywa „RACJONALNĄ GOSPODARKĄ RYBACKĄ” Dla mnie absurd delikatnie mówiąc.

janusz19

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2013, 11:32:43 »
Podtrzymuję swoje stanowisko w tej sprawie,jeśli będzie 16 okręgów to RZGW będzie rozmawiało z tylko tymi okręgami i tylko tymi,a nie jak teraz z 49 co ma ogromny wpływ na rozdrobnienie i znacznym ŁUPIENIEM wędkarzy przy zawieraniu przeklętych porozumień.(chore ambicje niektórych okręgów powodują ogromny wzrost kosztów niczym nie uzasadnionych przez wędkarzy). Może spowoduje to inny sposób myślenia RZGW, a to podział obwodów rybackich przez środek rzeki.Na koniec powiem tak, im więcej nas przy stole tym większy b....l,a na tym wygrywa RZGW.

wsumierybak

• Opiekunowie prezentacji
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2013, 11:18:47 »
Decentralizacja to właśnie nie jest "beton". Biorąc pod uwagę Twoje słowa, winno pozostać jedynie siedem Okręgów, bo tyle jest (zdaje się) Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej w Polsce. Wydaje się to już bardziej racjonalne, niż liczba 16 Okręgów (nazwę je "wojewódzkimi"), bowiem granice województwa nie są tożsame z granicami działalności poszczególnych RZGW. A jak w przyszłości zmieni się np. liczba województw, dojdą metropolie itp. to znowu zmiana statutu? Warto zapoznać się ze słowami nowego prezesa ZG PZW dot. zbadania skali migracji wędkarskiej. Może to jest problem wyolbrzymiany przez nas, tzw. migrujących wędkarzy. Może nas jest jedynie 5%, albo jeszcze mniej? Łatwo narobić bałaganu... Ale powinno pomyśleć się w końcu o tych wędkarzach mieszkających na pograniczu okręgów. 
Pozdrawiam!

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:47:33 »
Decentralizacja to właśnie nie jest "beton". Biorąc pod uwagę Twoje słowa, winno pozostać jedynie siedem Okręgów, bo tyle.................................................................. Ale powinno pomyśleć się w końcu o tych wędkarzach mieszkających na pograniczu okręgów.

Też mi się wydaje że jest 7 i z jednej strony byłoby to logiczne. Z drugiej z tego co słyszę nad wodą i czytam na forach wędkarskich to dobrą opinię mają okręgi małe (Krosno , Ciechanów , Siedlce , Zamość) a największe okręgi (mazowiecki ) ma opinię dosyć podłą. Istnieje obawa że włączenie małych okręgów do dużego sąsiada nie wyjdzie na dobre ani rybom ani wędkarzom. Co do pogranicza to faktycznie wielu wędkarzy będzie w "czarnej d...." .
Nie wiem jak gdzie indziej ale na chwilę obecną wędkarz z Warki na Wiśle mazowieckiej nie połowi ani np. wędkarz z Sobieni czy Wilgi mając nad Wisłę rzut kamieniem też nie pójdzie. Wędkarzom z Mazowsza za to ubyło sporo km Wisły bo w górę od ujścia Pilicy i Bug od ujścia Nurca aż do Gołębia to będzie jakieś 300km rzeki.

janusz19

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2014, 15:31:39 »
Jeśli decentralizacja to po cholerę istnieje ZG. A zatem ta decentralizacja to fikcja, ale składki biorą.Te pieniądze wtedy można przeznaczyć choćby na zarybianie.

tinca1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2014, 14:03:58 »
Witam
 myślę ,że likwidacja małych okręgów jedynie utrudni życie wędkarzy , którzy są ich członkami i nic po za tym.Z kolei duże okręgi cały czas dążą i będą dążyły do przejęcia tych mniejszych ponieważ odniosą wymierne korzyści, dla mnie jest to oczywiste i proste

pozdrawiam tinca1 - edward okręg Biała podlaska

bartsiedlce

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2014, 23:33:47 »
Kolego @janusz19, sprawdź ilość etatów w Okręgu Mazowieckim, może zmienisz zdanie. To ma być stowarzyszenie i działalność społeczna.
Twój postulat dotyczy zlikwidowania resztek tejże działalności społecznej w związku. Jeśli z tego wszystkiego zostanie tylko biznes, to będziesz musiał zmienić hobby, jak tysiące innych wędkarzy. Zostaniemy z pustymi wodami, z których będzie chciało wyżywić się setki "biznesmenów".
Nie tędy droga.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.