Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Karta wędkarska  (Przeczytany 5103 razy)

mtgm

• Newbie
  • *
Karta wędkarska
« dnia: Styczeń 19, 2014, 02:31:04 »
Witam szanownych kolegów, mam nadzieję że pytanie zadaję w dobrym miejscu, otóż, kilkanaście lat temu miałem legitymacje wędkarską jako junior, po okresie juniora przyszedł czas na egzamin itp, otrzymałem kartę wędkarską, z dwa - trzy lata opłacałem kartę ale później brak czasu, szkoła a następnie firma, nie miałem na to głowy ani czasu, minęło z 15 lat a teraz chciałbym opłacić kartę wędkarską i nie wiem czy muszę egzamin znów zdawać czy mają to w archiwum itp ?? jak to wygląda??

Pozdr.

etangaz

• Newbie
  • *
Odp: Karta wędkarska
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:14:39 »
Nasuwa sie pytanie co ma karta wędkarska do legitymacji członkowskiej?
Ale idąc twoim tokiem myślenia to - bierz kartę wędkarską, kasę i idź do skarbnika koła żeby wydal nową legitke i cie wpisał na nowego członka PZW. I tak co roku jeśli nie opłacisz składek PZW do końca kwietnia to tracisz statut członka i zostajesz w takim samym miejscu w jakim ty się znalazłeś. Trzeba wtedy tylko zapłacić parę złotych więcej.

Jeśli natomiast zgubiłeś kartę wędkarską to musisz iść do starostwa i tam ci muszą duplikat wydać. To tak ja ze zgubionym prawkiem- jeśli zgubisz i poczekasz 15 lat to i tak mają je w archiwum, ba nawet jak nie zgubisz i jesteś 15 lat po egzaminie to tez je mają :P . No chyba że u Ciebie trzeba w takim przypadku  znów zdawać  egzamin na prawko :D

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2014, 22:02:26 »
Podejdź do Starostwa i sprawdź.

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2014, 02:20:15 »
Starostwo (a napewno w powiecie żarskim), wydaje duplikat karty wędkarskiej dopiero po przedstawieniu zaświadczenia, które podbija macierzyste koło PZW , stwierdzające fakt że karta uległa zniszczeniu lub zgubieniu.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2014, 08:57:50 »
To nie jest możliwe. Karta wędkarska nie ma nic wspólnego z PZW, a więc Starostwo nie ma takiego prawa aby żądać coś od koła PZW.
Mogę mieć kartę i nigdy nie należeć do żadnego Koła. Nikt nie może mnie do tego zmusić.

zenfr

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:13:01 »
Szanowni koledzy." Stare "karty wędkarskie były ważne do któregoś tam roku i był czas na ich wymianę bodajże 2 lata.Kto nie wymienił musiał wyrabiac od nowa.Ja tak miałem.Pozdrawiam.

Jarosław Augustyniak

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2014, 01:55:04 »
Starostwo (a napewno w powiecie żarskim), wydaje duplikat karty wędkarskiej dopiero po przedstawieniu zaświadczenia, które podbija macierzyste koło PZW , stwierdzające fakt że karta uległa zniszczeniu lub zgubieniu.

Od kiedy PZW w kwestii oświadczenia o zagubieniu KW ma jakieś obligatoryjne prawa? Jak zagubię Prawo Jazdy to muszę być członkiem PZMot-u by wydali mi jakieś zaświadczenie?
Jarosław Augustyniak vel Kot Bury
www.wcwi.pl

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2014, 10:37:04 »
Żebym nie był "gołosłowny"

Link do strony Starostwa powiatowego w żarach
http://powiat.zarski.sisco.info/?id=753

Załącznik : "Karta wędkarska - pobierz: "

A w załączniku , cytuję:
"
.... W załączniku przedkładam zaświadczenie:
- z Koła PZW o zdaniu przezemnie egzaminu ze znajomości ochrony i połowu ryb wędką; **(
- z Koła PZW o utracie karty wędkarskiej lub o jej zniszczeniu; (*)
(*) niepotrzebne skreślić
....."
Załącznik na stronę powiatu dołączono 2009-10-13

I wątpię by PZW narzuciło starostwu formatkę podania.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2014, 13:08:23 »
No cóż.
Lapsus prawny urzędu. Demokracja jest młoda, a urzędnicy nie bardzo znają skomplikowane prawo.
Wydaje się im, iż PZW to jakiś ważny organ państwa.
Podejdź i wyjaśnij sprawę.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:12:27 »
No cóż.
Lapsus prawny urzędu. Demokracja jest młoda, a urzędnicy nie bardzo znają skomplikowane prawo.
Wydaje się im, iż PZW to jakiś ważny organ państwa.

ja też powiem no cóż : art.7 ust.2a pkt. 7a UORŚ mówi cytuję: "Uprawniona do powołania komisji egzaminacyjnej jest organizacja społeczna której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony ryb oraz rozwoju amatorskiego połowu ryb... ( i tu wcale nie musi być PZW-tak dla zaspokojenia irytacji kolegi) ... określona w przepisach wydanych na podstawie art.21 pkt. 2 . Za przeprowadzenie egzaminu organizacja społeczna może pobrać opłatę w celu pokrycia kosztów jego przeprowadzenia. " koniec cyt.  :P  ;D ;D ;D

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2014, 00:09:10 »
ja też powiem no cóż : art.7 ust.2a pkt. 7a UORŚ mówi cytuję: "Uprawniona do powołania komisji egzaminacyjnej jest organizacja społeczna której statutowym celem jest działanie na rzecz ochrony ryb oraz rozwoju amatorskiego połowu ryb... ( i tu wcale nie musi być PZW-tak dla zaspokojenia irytacji kolegi) ... określona w przepisach wydanych na podstawie art.21 pkt. 2 . Za przeprowadzenie egzaminu organizacja społeczna może pobrać opłatę w celu pokrycia kosztów jego przeprowadzenia. " koniec cyt.  :P  ;D ;D ;D

Pan Minister uściśla, kto może przeprowadzać egzamin w swoim rozporządzeniu (Dz.U. 2001 nr 138 poz. 1559) http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011381559&min=1
(...)
§ 4. 1. Organizacja społeczna uprawniona do przeprowadzania
egzaminów w zakresie ochrony i połowu ryb w celu uzyskania karty:
1) wędkarskiej — jest organizacja, która na terenie powiatu w dniu 1 stycznia każdego roku liczy co najmniej 200 pełnoletnich członków,
(...)

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2014, 22:30:04 »
"
.... W załączniku przedkładam zaświadczenie:
- z Koła PZW o zdaniu przeze mnie egzaminu ze znajomości ochrony i połowu ryb wędką; **(
- z Koła PZW o utracie karty wędkarskiej lub o jej zniszczeniu; (*)
(*) niepotrzebne skreślić
....."

Celem wyjaśnienia.
PZW w powiecie żarskim była (i jest ), jedyną organizacją społeczną, która spełnia wymagania  ustawy do przeprowadzania egzaminu ( i wyraziło chęć przeprowadzania takich egzaminów).
Z tego to właśnie powodu we wniosku jest wzmianka  że należy przedłożyć zaświadczenie z Koła PZW.

sum766

• Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2014, 08:54:43 »
Czy osoba po ukończeniu 14 - stu lat musi posiadać kartę wędkarską i czy można opłacić składki w kole  bez karty wędkarskiej ?

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2014, 16:50:58 »
Jak ukończy 14 lat to musi posiadać kartę wędkarską.

Osoba, która ukończyła 14 lat a nie ma karty wędkarskiej, nie może otrzymać zezwolenia na amatorski połów ryb. Składkę członkowską ogólnozwiązkową może wnieść, ponieważ nie wiąże się ona z wydaniem zezwolenia na APR.

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2014, 19:04:56 »
Witam,
Warto też przytoczyć par. 9 pkt. 1 i 2. Statutu PZW.
1 Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła wymagane składki.
2. Członkiem uczestnikiem Związku może być osoba fizyczna w wieku poniżej 16 lat, za
zgodą przedstawiciela ustawowego.
Pozdrawiam,

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.