Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam! PROSZĘ O POMOC PROSZĘ!!!  (Przeczytany 5345 razy)

stasik113

• Jr. Member
  • **
Witam! PROSZĘ O POMOC PROSZĘ!!!
« dnia: January 23, 2014, 19:09:43 PM »
Witam.
Mam pytanie na które nie mogę znaleźć jednej zgodnej i logicznej odpowiedzi, proszę o pomoc.

Mam ukończone 15 lat, jestem członkiem-uczestnikiem PZW, posiadam kartę wędkarską , legitymację członkowską i opłatę.

,,CZY MOGĘ SAMODZIELNIE ŁOWIĆ NA SPINNING W PORZE DZIENNEJ, BEZ NADZORU OSOBY DOROSŁEJ???''

Proszę o szybką i logiczną odpowiedź.

Odp: Witam! PROSZĘ O POMOC PROSZĘ!!!
« Odpowiedź #1 dnia: January 23, 2014, 21:39:30 PM »
Witam,

Zgodnie z Regulaminem PZW - Dział II Prawa wędkującego pkt 4 - "Prawo do
samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że
młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru
osoby uprawnionej do opieki"
W świetle tego przepisu możesz samodzielnie spinningować, z wyłączeniem pory
nocnej.
Pozdrawiam,

stasik113

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: January 24, 2014, 06:30:32 AM »
No właśnie RAPR jest tak napisane ale niektórzy twierdzą że trzeba mieć ukończone 16 lat...                                                                                                                                                                                                                        Dziękuję za odpowiedź :)

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: January 24, 2014, 07:18:57 AM »
A na wodach gdzie RAPR PZW nie ma żadnych podstaw prawnych możesz łowić nawet w nocy.
Ten zakaz wymyśliło PZW i nie ma on żadnego odwzorowania w prawie polskim.
A tak właściwie, czy ten punkt RAPR ma coś wspólnego z prowadzeniem racjonalnej gospodarki rybackiej ?
Chyba nie.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: January 24, 2014, 09:04:50 AM »
Jesteś trochę małolat i jako ojciec miał bym wiele obaw co do samotnego wędkowania. Jak by stało się jeszcze jakieś nieszczęście to rodzice Twoi przez rzecznika praw dziecka (nadal nim jesteś) publicznie na oczach świata (TVN) zostali by zlinczowani.
Regulamin APR ma takie ograniczenie w trosce o życie, a nie jako zakaz, a to że prawo ustawodawcze pozwala Ci przebywać nad wodą to całkiem inna sprawa.
Jeżeli chodzi o RAPR i ustawę o rybołówstwie śrudlądowym to w dzień możesz sobie łapać ryby.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: January 24, 2014, 10:23:48 AM »
Kolejny raz PZW wychodzi przed szereg, próbując uzdrowić świat, a nie taka jest jego rola.

To co może robić 14 latek, czy może przebywać sam nad wodą, czy nie  to nie sprawa PZW.

Od tego są inne ustawy i kodeksy państwa polskiego.
Konstytucja i ustawa Prawo Wodne mówi o amatorskim połowie ryb jako prawie powszechnym.
Ustawa o rybactwie śródlądowym mówi, iż do 14 obywatel tego kraju ma prawo wędkować tylko pod opieką osoby dorosłej.
Dlaczego PZW stawia się w roli lepiej wiedzącego co jest dobre dla osób, które ukończyły 14 lat ?
Dodatkowo łamie prawo powszechne tych obywateli.

Ot i taki jest ten RAPR PZW.

Pełen może "dobrych chęci" ale łamiących prawo polskie.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: January 24, 2014, 15:33:07 PM »
lepiej tak łamać prawo niż by małolat za małolatem nie wracał,a z innej strony opłacając składki w PZW godzimy się na ich wymogi bo nie mamy wyjścia   

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: January 24, 2014, 17:15:20 PM »
Nie zgadzam się, że lepiej łamać prawo. PZW nie jest organizacją mającą się zajmować losem "podrostków". A jak faktycznie ma takie przemyślenia, zawsze może złożyć wniosek o zmianę prawa do odpowiednich organów państwa. Z tego co wiem, wielokrotnie konsultowano z PZW zmiany ustawy o rybactwie śródlądowym.

A dlaczego nie mamy wyjścia i musimy zgadzać na wymogi PZW ?
Naprawdę nie musimy i nie powinniśmy zgadzać się na łamanie prawa.

bonczkow

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: January 24, 2014, 17:55:36 PM »
Kolego osamark, zastanów się co piszesz w tym wątku. Sorry, ale widziałem zbyt wiele tragedii, zbyt wiele rozpaczy rodziców aby się z Tobą zgodzić. Czy uczestniczyłeś kiedyś w przekazaniu tragicznej wiadomości dla rodziców? Dlatego też każde obostrzenie które chociaż w minimalnym stopniu ograniczy ryzyko jest dobre.

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: January 24, 2014, 18:04:46 PM »
osamamark zanim będziesz dalej pi....... głupoty. To proponuję (skoro jesteś tak oczytany w ustawach), poczytał również ze zrozumieniem Kodeks Karny.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: January 24, 2014, 21:05:46 PM »
Z tym Kodeksem Karnym to nie kumam?

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: January 24, 2014, 21:08:33 PM »
Ostatnio zapoznaję się z Kodeksem Postępowania Administracyjnego - poezja.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: January 28, 2014, 13:08:47 PM »
A z innej beczki kolego "osamark" skoro uważasz, że PZW się wtranżala do życia obywateli w taki czy inny sposób, to po kiego się do niego zapisałeś???
No i twierdzę po różnych Twoich wypowiedziach jakie czytam jesteś zawsze przeciwko PZW a z kijem i dziećmi to co robisz nad wodami poza-obwodowymi???? tak się Pasiesz????

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: January 28, 2014, 17:27:36 PM »
Należę do PZW 35 lat. To sporo.
Ale teraz to już nie ta organizacja. Statutowe piękne idee zamieniła na łamanie prawa i kasę. Nie nadąża za zmianami ustrojowymi w Polsce.
A czemu teraz należę, bo lubię łowić ryby. Tak trudno to zrozumieć.
A skoro PZW stosuje dyskryminację niezrzeszonych i na wodach publicznych i każe im płacić kilkakrotnie więcej niż członkom PZW, to co mam zrobić? (Mam za oknem trzy rzeki)
Sprytnie wymyślony przymus ekonomiczny działa, ja należę i tysiące innych.
Dlatego to największy zespół stowarzyszeń w Polsce.
Z drugiej strony to genialne !!!!
Brawa dla Twórcy tego poplątania z pomnieszanym.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: January 28, 2014, 21:31:09 PM »
To, że młody człowiek potrzebuje pomocy i o nią prosi to po 35 latach doświadczeń w PZW kolego "osamatk" powinieneś tak wytłumaczyć chłopakowi by wykładnia była zrozumiała i trafiła niczym "chłop cepem w zborze". Ty niestety zrobiłeś taki zamęt w jego głowie, że sieczka dla kobyły to wielkie krzaki.
PZW jest w swoich przepisach nie co w tyle za XXI w. każdy wie o tym doskonale, a opieszałość w uchwałach dotyczących nowelizacji chociażby statutu i osób karanych w sadach powszechnych, a zajmujących stanowiska np.: prezesa koła, też jest nam wiadoma, wraz ze zjawiskiem tzw. kolesiostwa i trzymania starych pryków na stołach którzy boją się zmian także jest powszechnie znana.
Reasumując kolega"osamark" przestań wywody nam o "gaciach" i kolorach tęczy", wciskać, a teraz chłopakowi napisz zgodnie z przepisami jak ma postąpić i oczywiście co zrobisz w takiej sytuacji jako przykładny ojciec.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.