Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wymiar ochronny płoci w okręgu gdańskim  (Przeczytany 3710 razy)

daniel1886

• Newbie
  • *
Wymiar ochronny płoci w okręgu gdańskim
« dnia: Marzec 03, 2014, 11:31:54 »
Witam wszystkich.
Mam pytanie co do wymiaru ochronnego ploci w O. Gdańsk.
Jak jest faktycznie z tym wymiarem?

sidek1

• Full Member
Odp: Wymiar ochronny płoci w okręgu gdańskim
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2014, 12:06:22 »
Płoć to płoć a wzdręga to wzdręga (inaczej zwana z rosyjskiego "krasnopióra" ze względu na mocno czerwone płetwy brzuszne). :)
Są to dwa różne gatunki ryb.

Bardzo do siebie podobne i często wędkarze mylą te dwa gatunki ryb, również z małym kleniem i jaźiem.
Poszukaj sobie w Google opisu różnic pomiędzy tymi dwoma gatunkami ryb (jest dużo artykułów na ten temat).

NP:
http://www.pzw.org.pl/dzierzoniow/wiadomosci/archiwum/29155/60/quot_jakie_roznice_jak_je_rozpoznac__quot
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 12:11:03 wysłana przez sidek1 »

daniel1886

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2014, 12:21:50 »
Rozrózniam gatunki ryb :-)

Na obrazku podkreślone jest wymiar wynosi 15cm a po prawej stronie w spisie już nie ma wyszczególnionej płoci.

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2014, 12:48:21 »
Po prawej stronie masz wyciąg Z RAPR uchwalonego przez ZG PZW na podstawie Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.  Według ustawy wymiar jest tylko na wzdręgę.
Jednakże poszczególne okręgi maja prawo zaostrzyć wymiary ochronne (zezwala na to Ustawa o Rybactwie Śródlądowym)na wodach użytkowanych przez PZW, i właśnie z tego prawa skorzystał Okręg w Gdańsku.
Dla przykładu :
W moim Okręgu Zielono Górskim w latach 2012-2013 wprowadzono limit ilościowy na leszcza 10 szt. na dobę.

daniel1886

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2014, 12:57:21 »
Dziękuję za wyjaśnienia.

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2014, 13:03:19 »
OGRANICZENIA I ODSTĘPSTWA
od zasad określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb obowiązujące w okręgu PZW w Gdańsku

http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2014/ograniczenia_2014.pdf

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2014, 14:00:32 »
Kolego sidek1.
Może Kolega zacytuje te zapisy ustawy, które  zezwalają na zaostrzenie wymiarów.

Ja znam możliwość takiego zaostrzenia  tylko na wodach płynących w obwodach rybackich, a i tu powinno wynikać z  prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej.

Powoływanie się na ustawę i "wmawianie" wędkarzom iż istnieje taka możliwości na wszystkich wodach użytkowanych przez PZW to nadużywanie prawa i dezinformacja czytających to forum.

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2014, 15:44:39 »
Osamark - czytaj dokładnie posty.

Pytanie kolegi "daniel1886" dotyczyło wymiaru ochronnego płoci na wodzie nizinnej - a więc w 99% na obwodzie rybackim.

Co do wprowadzania na pozostałych wodach użytkowanych PZW regulaminu, to ty masz swoje zdanie a ja swoje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 15:46:25 wysłana przez sidek1 »

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2014, 19:08:10 »
Tylko jest pewna różnica w tych zdaniach.
Za moim zdaniem stoi ustawa państwa polskiego, a co za Twoim ?

Cóż warta regulamin oparty na Czyimś zdaniu ?

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2014, 22:26:57 »
Tylko jest pewna różnica w tych zdaniach.
Za moim zdaniem stoi ustawa państwa polskiego, a co za Twoim ?

Cóż warta regulamin oparty na Czyimś zdaniu ?

Za twoim idzie ustawa interpretowana przez ciebie. Na takiej samej zasadzie jak jeszcze rok temu (do 1-11-2013) interpretacja tobie podobnych że PSR bezprawnie karali mandatem karnym za wykroczenia z art 27a i 27b wspomnianej ustawy.

Od dziś przestaję komentować twoje wpisy i odpowiadać na twoje posty.
To jest walka z wiatrakami wytłumaczyć Ci że jesteś w błędzie z paroma rzeczami, które tu głosisz na forum. Między innymi że PZW (i inne instytucje i osoby prywatne) użytkujące wody poza obwodami rybackimi nie mogą wprowadzać regulaminu.

daniel1886

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2014, 08:14:02 »
Panowie,
Jeżeli mogę wyrazić swoją opinię o tych ograniczeniach, uważam, że wprowadzenie wymiaru ochronnego dla okonia jest głupotą ponieważ okoń osłabi stan populacji Rutilus rutilus z powodu swojej żarłoczności i szybkiemu powiekszaniu liczebności "garbus" źle wplynie na wszystkie gatunki występujące w zbiorniku.
   Jeżeli chodzi o wymiar 15cm dla płoci to jestem absolutnie za. Wiem że niektórzy wszystko co złowią zabierają, na to nie ma rady.

czambor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2014, 21:06:32 »
Każda ryba powinna mieć okres ochronny , wymiar dolny i górny .Ryb  by było do bólu a nie jak teraz leszcz na wyginięciu , krąp malutki , płoci jak na lekarstwo nie piszę o węgorzu czy miętusie to katastrofa. Jestem za tym aby wprowadzać wymiary ochronne. Wędkarstwo to sport a nie sposób na zaspokojeniu głodu. Oczywiście jestem za tym aby zabierać rybkę od czasu do czasu  i sobie zjeść świeżą i zdrową .

pejton

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2015, 16:48:33 »
Każda ryba powinna mieć okres ochronny , wymiar dolny i górny .Ryb  by było do bólu a nie jak teraz leszcz na wyginięciu , krąp malutki , płoci jak na lekarstwo nie piszę o węgorzu czy miętusie to katastrofa. Jestem za tym aby wprowadzać wymiary ochronne. Wędkarstwo to sport a nie sposób na zaspokojeniu głodu. Oczywiście jestem za tym aby zabierać rybkę od czasu do czasu  i sobie zjeść świeżą i zdrową .

Powinien być ochronny wymiar leszcza - 40 cm , karpia - 40 cm  itd

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2015, 13:24:44 »
Wymiary powinny być tylko dla gatunków rodzimych
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.