Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA - OPŁATA KRAJOWA - POSTULAT  (Przeczytany 68981 razy)

wb1119

• Hero Member
Odp: KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA - OPŁATA KRAJOWA - POSTULAT
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 28, 2015, 18:02:54 »
Nie trzeba rozwiązywać okręgów bo wody przepadną. Niech delegaci małych, sąsiednich okręgów podejmą decyzję o połączeniu się.

keram_61

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 05, 2015, 21:16:11 »
Jestem  zdecydowanie za jedną opłatą na  wody PZW choćby miała być  wyższa od istniejących  oraz za przemówieniem do rozumu działaczom  którzy ciągle wymyślają nam nowe ograniczenia.  Istota demokracji nie polega na zniewoleniu a PZW tłumacząc troską  o środowisko ogranicza nam wolność  wyboru miejsc wędkowania  nakładając drakońskie stawki dla członków pzw którzy już ponieśli opłaty a chcą wędkować  w innych okręgach stawki dzienne są zbyt wysokie w stosunku do opłat rocznych a mój okręg przebija na łeb wszystkich w ograniczeniach i opłatach dla osób niezrzeszonych. a było tak pięknie gdy jedyne co  nas ograniczało to opłaty na wody górskie  które de facto ponosił każdy kto się tam wybierał wkurza mnie to że jak jadę na wczasy dodatkowo aby się relaksować nad wodą muszę płacić  haracz który w końcu trafia do PZW      marek okręg rzeszów

adam4810

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 05, 2015, 22:37:34 »
Popieram że karta wędkarska winna być jednolita dla wszystkich wędkujących na terenie całego kraju. Ryb było wtedy więcej i nie było tylu kłusowników. Każdy wędkarz opłacił kartę jaką chciał czy opłatę górską czy nizinną. JESTEM ZA KARTĄ OGÓLNOKRAJOWĄ i za tym podpisuję się obiema rękami.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 06, 2015, 09:47:23 »
Już nie mogę.
Karta wędkarska jest jedna, to dokument wydawany przez państwo polskie pozwalające na Amatorski Połów Ryb na wodach publicznych. Nie opłaca się karty, wykupuje się zezwolenie.

Amatorski Połów Ryb w państwie polskim można uprawiać:
- darmowo na stojących wodach publicznych (wystarczy posiadanie karty wędkarskiej)
- posiadając zezwolenie "uprawnionego do rybactwa" w wodach publicznych w obwodach rybackich
- darmowo w wodach zakwalifikowanych jako płynące, nie należące do obwodów rybackich

Zezwolenie (w sensie Amatorskiego Połowu Ryb) związane jest tylko z obwodami rybackimi.

Jeśli łowimy na innych wodach (niepublicznych) to wędkujemy ( nie uprawiamy Amatorskiego Połowu Ryb) na zasadach określonych przez właściciela wody i jemu za to płacimy.

szatan66

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 08, 2015, 18:10:43 »
witam
po co 49 okregow podzial administracyjny juz dawno jest inny chyba ktos zapomnial o tym i z tego wynikaj a smieszne doplaty po to by utrzmac prezesow na ich wygodnych fotelach

pzwzabrze

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 09, 2015, 10:38:04 »
Jak wszystkim wiadomo to raczej jest nie możliwe w PZW ale może jest inny sposób, wystarczyła by interpelacja przepisów przez posłów mam na myśli umowy dzierżawy ewentualne "postraszenie PZW " aby wprowadzili ogólne zezwolenie na terenie Polski. Moim zdaniem tylko ingerencja posłów, jakieś komisji  w to Stowarzyszenie może coś zmienić oni sami tego nie zmienią.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 09, 2015, 13:18:59 »
I niech posłowie uchwalą, żeby we wszystkich sklepach wędkarskich były jednakowe ceny, acha i chleba też, nie mówiąc o benzynie.
Trzeba przede wszystkim zapoznać się z zasadami stawania do przetargów na wody i warunkami umów.

wedkarz100

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2015, 18:08:19 »
POPIERAM IM WYŻSZE OPŁATY TYM MNIEJ MIEJSC DO WEDKOWANIA ,NIECH ZARZĄD SIĘ OPAMIĘTA

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2015, 09:26:29 »
opłata za wody nizinne 250 cały kraj, opłata za wody górskie 350 cały kraj i po każdych 2 latach weryfikacja zarybień i konsekwencje niejasności (10000 kary za złe zarybienie)

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2015, 20:02:27 »
tao1111 i wtedy wszystkie okręgi mające wody zasobne w ryby a będące takimi dzięki umiejętnej gospodarce wodno-zarybieniowej i braku sieci na określonych wodach będą taką tak obsiadane przez wędkarzy jak miska zupy przez stu głodnych. Te zbiorniki jakie są pustyniami takie zostaną, te co są wędkarskim eldorado staną się pustyniami. Całkowite NIE dla opłaty krajowej.

tatusiek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 25, 2015, 14:43:13 »
Z wszystkimi się zgadzam na 1000%,ale PZW powinien sobie uświadomić że w 80 a może w 90% nasi koledzy wędkarze to emeryci i renciści i te opłaty są dla nich za wysokie.Po pierwsze:PZW powinno(od dawna)dążyć do zmiany prawa(kar) dla kłusowników,tych co zanieczyszczają wody i tp.Kary powinny być co najmniej 6-cio cyfrowe,wpłacane na konto MOŚ i wykorzystane na zarybanie,naszych wód.Również kary za zaśmiecanie i dewastacje łowisk powinny być adekwatnie kilkadziesiąt razy wyższe,a złapani na tym procederze wyrokiem sądu powinni w ramach prac społecznych sprzątać całe łowisko co najmniej przez 3 miesiące (tak dla utrwalenia).Po drugie:Geriatycy- zielone ludziki(patrz zarządy kół wędkarskich)wybierają się miedzy sobą i pilnują by im nikt stanowisk nie pozabierał.To też jest nasza wina,bo nie chodzimy na zebrania i narzekamy w internecie lub nad wodą.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 25, 2015, 22:58:14 »
Co do Zebrań to przedmówca ma racje. By cokolwiek przegłosować na sprawozdawczym lub walnym musieliśmy paczką wejść i stanowić większość. Na zebrania przychodziło około 50 członków z ponad 1000 zawsze tej samej daty i ci sami.  Podczas głosowań czasami stali bywalcy (emeryci) nam się ukłonili i zagłosowali (pewnie nie dosłyszeli) za naszymi postulatami.
Opłata krajowa rozpocznie likwidację kolesiostwa w zarządach, bo przy tajnych zarybianiach już im nic nie skapnie.
Opłacam kartę od ponad 20 lat i takowej "suszy z rybami" nie pamiętam, a rzekome zarybianie to fantazja.

halut

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 26, 2015, 11:54:16 »
Popieram. Koniec z idiotycznym podziałem kraju na okręgi i mnożeniem dopłat dziennych, rocznych itp.

pietroni

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 07, 2015, 12:29:21 »
Byłem sprawdziłem i dzięki bardzo NIE PŁACĘ a swoją drogą ciekawe czemu wszystkie opłaty wpisywane są w zeszyt? Gdzie paragon? Kto drukuje te naklejki i w jakich ilościach ? Może warto gdzieś to zgłosić ??? Może jakiś NIK ?? Śmierdzi przekrętami na kilometr. PZW to Polski ? tak ? nie prywatny ? Płaćcie dalej na tych darmozjadów ja baranem nie jestem golić się nie pozwolę.

jagatox

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 07, 2015, 16:09:54 »
Jestem za jedną opłatą na wszystkie wody PZW ogólnodostępne w całym kraju.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.