Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"  (Przeczytany 6076 razy)

laplandmax

• Newbie
  • *
Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"
« dnia: June 10, 2014, 22:28:37 PM »
Witam.
Mam kilka pytań dotyczących młodzieży niezrzeszonej w PZW, która łowi pod opieką osoby dorosłej posiadającej uprawnienia do amatorskiego połowu ryb.

- II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW
6. Młodzież niezrzeszona...
a) wyłącznie pod opieką... Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę;
Czy oznacza to że na łowisku może łowić dwójka dzieci do 14 roku i dorosły posiadacz karty (razem 3 wędki)? Brak wyszczególnionych metod połowu, oznacza dowolność wyboru?
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej , posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazywanie uprawnień nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedna wędkę.
Czy oznacza to że dwójka dzieci do 14 roku może łowić metodą spinningową, no i oczywiście pełnoletni uprawniony opiekun (razem 3 wędki)?

Proszę o wyrozumiałość, staram się tylko zrozumieć ten regulamin (mam dwójkę dzieci i każde chce łowić jak tata metodą spiningową).

sum766

• Sr. Member
Odp: Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"
« Odpowiedź #1 dnia: June 11, 2014, 09:48:28 AM »
Tak, możesz łowić na jedną wędkę a dzieciaki także po jednej wędce.

laplandmax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: June 11, 2014, 11:04:26 AM »
Metodą spinningową?
Wybacz ze pytam, ale w razie problemów muszę mieć jakieś podstawy do wytłumaczenia się.

sum766

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: June 11, 2014, 11:15:01 AM »
Fakt w pkt.b nie są wymienione dwie osoby (jak w pkt.a ) ciężko to zinterpretować ale wydaje mi się że w przypadku spiningu i muchy to tylko jeden dzieciak , to tylko moje zdanie.

laplandmax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: June 11, 2014, 13:52:18 PM »
Czy mógłby ten przepis zinterpretować ktoś kompetentny? Tak dla całkowitego wyjaśnienia i żebym mógł oficjalnie przedstawić stosunek PZW do tego przepisu w moim kole.

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: June 12, 2014, 21:56:05 PM »
Punkt a) dotyczy metody spławikowo-gruntowej gdzie masz uprawnienia do 2 wędek więc 2 wędki możesz przekazać 2ce dzieci. (w sumie 2 wędki dzieci + 1 ty)

Punkt b) dotyczy spiningu. Przy spinningu masz uprawnienia do 1 wędki więc tylko 1 wędkę możesz przekazać (1) dziecku. (w sumie 1 wędka dzieci + 1 ty)

PS. trudno jest tez wędkować metodą spinningową na jednym stanowisku w trójkę.

laplandmax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: June 13, 2014, 12:29:24 PM »
"PS. trudno jest tez wędkować metodą spinningową na jednym stanowisku w trójkę."
Chyba że łowisz na główce na Odrze. Pozatym cały czas muszę widzieć dzieci - taka odpowiedzianość.

jacfar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: June 14, 2014, 08:57:18 AM »
podłączam się do pytań i wątpliwości kolegi laplandmaxa, oczekujemy wyraźnej interpretacji w/w zapisów przez rzecznika pzw w trybie pilnym
C&C

« Odpowiedź #8 dnia: June 15, 2014, 11:12:06 AM »
Witam,
Osoba pełnoletnia, posiadająca kartę wędkarską oraz zezwolenie na połów ryb, może przekazać swoje uprawnienia dwóm osobom niezrzeszonym w PZW do lat 14 - w przypadku wędkowania metodami gruntowo-spławikowymi. Natomiast podczas wędkowania metodą muchową lub spinningową - tylko jednej osobie niezrzeszonej do lat 14.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
Kol. Arnie podał właściwą informację.
Pozdrawiam,

porwoj

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: June 15, 2014, 20:40:27 PM »
Witam, dziś byłem na rybkach, jedną wędkę miała żona posiadająca kartę bez opłat, drugą ja.
Miałem kontrolę , chciano żonie dać mandat w wysokości 500zł... ale dostała upomnienie, ale znalazł gościu czego się by tu czepić i dał mi 200zł , pytanie dotyczy czy żona może łowić na jedną wędkę a ja na drugą czy też nie bo nie wiem skoro kontrola z woj. sądzi inaczej

reg mówi wyrazie chyba ze sie myle
8.
Członek PZW ma prawo udostępnić współ
małżonkowi, posiadającemu kartę wędkar
ską, jedną ze swoich wędek do wędkowania,
w granicach przysługującego mu stanowiska
i limitu połowu, bez konieczności uiszczania
przez współmałżonka składki członkowskiej
oraz składki na ochronę i zagospodarowanie
wód. Powyższe ma wyłącznie zastosowanie
przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie
na dwie wędki

Proszę o odp

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: June 15, 2014, 22:43:24 PM »
Dałeś się bo ja twardo twierdzę że żona stoi obok mnie a ja obok swoich wędek w obrębie swojego łowiska, a kontrolujący pokazał więkrze zaangażowanie i przechytrzył Cię.
szkoda.

porwoj

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: June 16, 2014, 07:49:50 AM »
ale pytanie brzmi czy moze miec jedna wedke w ręce

« Odpowiedź #12 dnia: June 16, 2014, 16:41:03 PM »
Witam,
Jeżeli wspólne wędkowanie z małżonką odbywało się w ramach jednego stanowiska wędkarskiego i zgodnie z uprawnieniami, które przysługują wędkarzowi w przypadku połowu ryb metodami gruntowo-spławikowymi (dwie wędki na stanowisku), straż rybacka nie miała żadnych podstaw, aby wystawić państwu mandat.
Pozdrawiam,

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: June 16, 2014, 19:21:47 PM »
Jakby Pan Rzecznik uprzejmie wyjaśnił co rozumie pod pojęciem "jednego stanowiska wędkarskiego" wraz z uzasadnieniem byłbym wdzięczny, a myślę iż nie tylko ja.

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #14 dnia: June 16, 2014, 21:02:53 PM »
Jakby Pan Rzecznik uprzejmie wyjaśnił co rozumie pod pojęciem "jednego stanowiska wędkarskiego" wraz z uzasadnieniem byłbym wdzięczny, a myślę iż nie tylko ja.

To taki wydeptany plac z łatwym dostępem do wody o promieniu 5 m koniecznie zasyfiony przez wędkarzy i nie tylko.

JK

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.