Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"  (Przeczytany 6071 razy)

osamark

• Hero Member
Odp: Interpretacja "Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb"
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2014, 07:09:38 »
Powoływanie się na punkt regulaminu RAPR o utrzymywaniu czystości :
6. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

to chyba nieporozumienie.

Zresztą sformułowanie "minimum 5 metrów" świadczy iż stanowisko wędkarskie to coś więcej.

Więc jak mam wędki jedna od drugiej więcej niż 5 metrów to łapię na dwóch stanowiskach ?
Coś za to grozi ?
Jak brodzę rzeką to okręg wody o promieniu 5 m to stanowisko wędkarskie ?
Gdzie jest środek tego okręgu ? (koło o promieniu 5 metrów musi mieć środek.

Koledzy wędkarze, nie ma nigdzie definicji stanowiska wędkarskiego .

Tam gdzie ja łowię ryby tam jest moje stanowisko wędkarskie.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2014, 12:21:03 »
Zasyfiony tak... Bo skoro kilka butelek piwska (flaszek) się wypiło to jak myśleć o kulturze skoro nie ma siły wszystkiego sprzętu zapakować, a po zanętach i przynętach to po kiego plastyki zabierać skoro nie dość, że nie brały ryby to pewnie zanęta kijowa... Oto wychowanie wędkarza - glizdziarza (nie wszyscy). 

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2014, 23:45:32 »
6. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości stanowisko wędkarskie w promieniu minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

Zresztą sformułowanie "minimum 5 metrów" świadczy iż stanowisko wędkarskie to coś więcej.

Więc jak mam wędki jedna od drugiej więcej niż 5 metrów to łapię na dwóch stanowiskach ?
Coś za to grozi ?

Stanowisko wędkarskie jest w promieniu 5 metrów od miejsca gdzie masz ustawione wędki lub gdzie aktualnie znajdujesz się z spiningiem. Jeśli mówisz o kole to nie promień a średnica tego koła określa stanowisko wędkarskie. Koło o średnicy 10 metrów a promieniu 5 metrów od miejsca gdzie poławiasz ryby jest  zgodnie z RAPR stanowiskiem wędkarskim. Jeśli masz dwie wędki i łowisz metodą gruntowo-spławikową i każda z wędek jest oddalona od siebie więcej niż 5 metrów to łowisz na dwóch stanowiskach wędkarskich i zgodnie z RAPR nie masz stałego nadzoru nad jedną z wędek a co za tym idzie możesz za to otrzymać pouczenie lub mandat. Ponadto poza mandatem za nieutrzymanie czystości nie grozi Ci nic. Jeśli RAPR jasno określa promień stanowiska wędkarskiego oczywistym jest że łowienie metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest w ramach uprawnień na dwie wędki  na jednym stanowisku wędkarskim.   

pjoe

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 13, 2015, 10:50:11 »

Coś za to grozi ?

Stanowisko wędkarskie jest w promieniu 5 metrów od miejsca gdzie masz ustawione wędki lub gdzie aktualnie znajdujesz się z spiningiem. Jeśli mówisz o kole to nie promień a średnica tego koła określa stanowisko wędkarskie. Koło o średnicy 10 metrów a promieniu 5 metrów od miejsca gdzie poławiasz ryby jest  zgodnie z RAPR stanowiskiem wędkarskim. Jeśli masz dwie wędki i łowisz metodą gruntowo-spławikową i każda z wędek jest oddalona od siebie więcej niż 5 metrów to łowisz na dwóch stanowiskach wędkarskich i zgodnie z RAPR nie masz stałego nadzoru nad jedną z wędek a co za tym idzie możesz za to otrzymać pouczenie lub mandat. Ponadto poza mandatem za nieutrzymanie czystości nie grozi Ci nic. Jeśli RAPR jasno określa promień stanowiska wędkarskiego oczywistym jest że łowienie metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest w ramach uprawnień na dwie wędki  na jednym stanowisku wędkarskim.

Gdzie chcę wzbogacić wiedzę o obowiązkach i prawach wędkarzy nad wodą, trafiam na złe interpretacje strażnika ~carivan. Po raz kolejny pytam kto panu dał prawo wyznaczania wielkości stanowiska wędkarskiego jeżeli RAPR tego nie definiuje? zna pan znaczenie słowa "minimum"? Oznacza to "co najmniej" a nie jak pan chce, maksimum. RAPR nie pisze że stanowisko wędkarskie wynosi 5 m czy ma maksimum 5 m, wyraźnie pisze że te 5 m to jest minimum, które wędkarzowi nad wodą przysługuje.  Tysiące wędkarzy mających styczność z takimi problemowymi strażnikami na wodą czeka niecierpliwie na oficjalną wykładnię PZW. I nie może się doczekać, bo im większa dowolność interpretacji zapisów tym więcej pieniędzy zebranych przez tych poborców podatków.Karanie wędkarza że siedzi na leżaku 5,5 m od wędki jest nadużyciem. Karanie za to że np żona dogląda wędki podczas gdy poszedłem do namiotu zrobić sobie kolację jest skandalem. Przymykanie oczu na często znajomych sobie kłusowników jest już przestępstwem. Zresztą sam przeżyłem nad wodą spotkanie z miłymi strażnikami. Gdy im powiedziałem o kłusownikach usytuowanych po drugiej stronie jeziora, stwierdzili: wiemy ale nic im nie możemy zrobić, jest ich kilku, mają psa, w razie kontroli spuszczają z łodzi siaty z rybami... A zwykły wędkarz spokojnie wędkujący który w miejsce wieczornego ogniska rzuci papierek po cukierku czy opakowanie po pince, dostanie 200 zł mandatu za zaśmiecanie....

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2015, 13:31:07 »
Popieram przedmówcę

I się wtrące:

6.Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości
stanowisko wędkarskie w promieniu
minimum 5 metrów, bez względu na stan, jaki
zastał przed rozpoczęciem połowu

I to jest jedyna wzmianka o magicznych 5 metrach

carivan co w przypadku gdy moje stanowisko to prostokąt ? Daj już spokój z własnym ustalaniem przepisów że stanowisko to koło i to tylko z promieniem 5 metrów - nie ma takiej wzmianki w RAPR
Chyba że jest to pokaż paragraf, a nie lejesz wodę

Jak łowię karpie i mam kable długości 20 metrów do centralki to mam stały nadzór nad 2 wędkami choć jedną mam 20 metrów od siebie
Udowodnij mi że nie mam nadzoru
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2015, 13:40:11 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2015, 15:57:57 »
Minimum 5 metrów trzeba utrzymać w czystości - sprzątniesz więcej jeśli będzie taka potrzeba - oczywiście że nie powiesz wtedy że to poza twoim stanowiskiem wędkarskim i dla mnie jest to wystarczające by określić promień 5 metrów od wędek jako stanowisko wędkarskie, proste pytanie i każdy odpowiadając w taki sposób sam się wykłada na nim przed kontrolą by nie zostać ukaranym za śmieci 6 metrów lub więcej od wędek. Powiadasz że masz stały nadzór nad wędkami mając 20 metrów kabla od wędek do centralki? - zdjął bym Ci ten kij 20 metrów od Ciebie i byś nie wiedział że go nie masz, jak więc możesz mieć nad nimi stały nadzór?

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2015, 06:20:18 »
dla mnie jest to wystarczające by określić promień 5 metrów od wędek jako stanowisko wędkarskie

Pokaż paragraf ! Jeśli go nie ma to sam wymyśliłeś ten przepis o wielkości stanowiska więc nie obowiązuje - każdy sam określa sobie stanowisko tak żeby odstępy między wędkarzami były zgodne z RAPR

zdjął bym Ci ten kij 20 metrów od Ciebie i byś nie wiedział że go nie masz

Tak to walisz paragrafy, a grozisz że okradniesz ? Straszenie w celu obrony swoich wymyślonych przepisów nie przystoi SSR
A przede wszystkim - co byś napisał na mandacie ?
boję się, ssr...m

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2015, 06:48:06 »
dla mnie jest to wystarczające by określić promień 5 metrów od wędek jako stanowisko wędkarskie

Pokaż paragraf ! Jeśli go nie ma to sam wymyśliłeś ten przepis o wielkości stanowiska więc nie obowiązuje - każdy sam określa sobie stanowisko tak żeby odstępy między wędkarzami były zgodne z RAPR

zdjął bym Ci ten kij 20 metrów od Ciebie i byś nie wiedział że go nie masz

Tak to walisz paragrafy, a grozisz że okradniesz ? Straszenie w celu obrony swoich wymyślonych przepisów nie przystoi SSR
A przede wszystkim - co byś napisał na mandacie ?

Skoro RAPR określa odstępy między wędkarzami to jest to równoznaczne z określeniem stanowiska wędkarskiego - to logiczne tylko niestety w Polsce mamy wędkarzy i tumanów, którzy nie potrafią pewnych zapisów RAPR zrozumieć.

Nie grożę Ci że okradnę, napisałem tylko że zdjąłbym Ci tą wędkę z stanowiska i nawet byś nie wiedział mimo posiadanej centralki, kontrolując nie zastał bym Cię na stanowisku wędkarskim, bo byłbyś 20 metrów dalej, jeśli była by to noc i nie widział byś że kontrolnie jestem przy Twojej wędce to jako pozostawioną bez nadzoru bym zdjął by udowodnić Ci że nie masz nad nią nadzoru, zdjąłbym ją tak że nawet centralka by Cię o tym nie powiadomiła bo na to są sposoby. Nadal twierdzisz że będąc 20 metrów od wędki z centralka w kieszeni masz nad wędką stały nadzór? Nie wystawiam mandatów. Strażnik SSR nie ma takiej możliwości.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2015, 07:09:26 »
Skoro RAPR określa odstępy między wędkarzami to jest to równoznaczne z określeniem stanowiska wędkarskiego - to logiczne tylko niestety w Polsce mamy wędkarzy i tumanów, którzy nie potrafią pewnych zapisów RAPR zrozumieć

Kolego to nie jest równoznaczne - masz egzekwować od wędkarzy obowiązki zawarte RAPR.
A domysły i szersze interpretowanie ustaw czy regulaminów (tym przypadku RAPR) mogą sądy - Ty masz mi pokazać dokładny tekst w regulaminie, którego nie przestrzegam - żadne wywody typu "to logiczne" nie upoważniają Cię do rozpoczęcia procedury karania wędkarza (tak jak pisałeś - nic nie możesz - musisz wezwać PSR, policję czy inne służby) - mam zawsze regulamin przy sobie - policja przyjedzie, przedstawię im RAPR i tyle. Policjant wie że nie jest od interpretacji przepisów tylko od ich egzekwowania - Ty też powinnieneś to wiedzieć że jak czegoś w nim nie ma to g... możesz

Centralka w zestawach gruntowych powoduje że mam kontrolę nad wędką i jestem przy łowisku, a nie oddalonym o 150 metrów domku letniskowym i pije browary
boję się, ssr...m

jacfar

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2015, 10:59:32 »
wiesz co , karawan ? czytam twoje posty i coraz bardziej utwierdzam się w słuszności rozwiązania ormo, nie potrafisz podjąć merytorycznych dyskusji, wyzywasz ludzi myślących od tumanów, albo straszysz ich sądami, żałosne.Gdzie w twoim modlitewniku zwanym rapr jest napisane, ze stanowisko wędkarskie równe jest odstępowi między wędkarzami ? podane są minimalne odległości !! a te wcale nie równają się z terenem, który mam sobie sprzątnąć chcąc łowić, zanim przylezie jakiś ssr i będzie próbował wlepić mi mandat cudzymi rękami :D Jak słusznie napisał kolega powyżej- ty nie jesteś od interpretacji jakichkolwiek przepisów, jesteś od sprawdzenia ew. nieprawidłowości i wezwania pełnoprawnych służb zajmujących się łamaniem przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, bo policja i psr nie są służbami podlegającymi pod stowarzyszenie wędkarskie pzw
C&C

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2015, 18:00:07 »
Panowie,szkoda Waszego i mojego czasu na dyskusję z osobnikiem interpretującym regulaminy wg.własnego widzimisię i wprowadzającego w błąd swoimi wątpliwej jakości prawnymi wywodami.Osobnik ten posuwa się do gróźb i straszenia  nie tylko na forum lecz również w prywatnych wiadomościach jak to było w moim wypadku.Zagroził mi dochodzeniem prokuratorskim za zniesławienie funkcjonariusza publicznego gdyż jest jak to się wyraził "funkcjonariuszem innych służb mundurowych"i  praca w tych służbach go do tego upoważnia.Jak to się gdzieś na forum w którymś z postów wyraził"można podciągnąć pod.."Internauto car...cóś tam,podciągnąć to możesz.....spodnie na swoim tyłku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 18:09:29 wysłana przez robocek »
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.