Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: rzucanie petow na lowisku  (Przeczytany 10525 razy)

blaberus

• Newbie
  • *
rzucanie petow na lowisku
« dnia: Wrzesień 22, 2014, 20:37:40 »
Witam
Wiem, ze swiata nie naprawie ale zbulwersowalo mnie zachowanie pani wyprowadzajacej pieski (haskie) na zbiorniku w Boguszycach.
Palila papieroska i jak skonczyla rzucila na ziemie gaszac butem
Nie lubie lowic wsrod niedopalkow papieroskow
Zwrocilem jej uwage ale poszla i nie podniosla swojego smiecia
Rozumiem ze nie kazdego rodzice nauczyli kultury ale nie zycze sobie rzucania petow na lowisku

Pozdrawiam

tomasz3333

• Jr. Member
  • **
Odp: rzucanie petow na lowisku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2015, 11:23:07 »
Nie życzymy sobie petów nie tylko nad wodami, ale i na chodnikach, ulicach i trawnikach.
Panowie wędkarze którzy palą, też powinni mieć słoiczek, czy śmietniczek na pety. Niestety kultura wielu wędkarzy i spacerowiczów jest w wielu przypadkach bardzo niska.

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2015, 15:46:53 »
Nie życzymy sobie petów nie tylko nad wodami, ale i na chodnikach, ulicach i trawnikach.
Panowie wędkarze którzy palą, też powinni mieć słoiczek, czy śmietniczek na pety. Niestety kultura wielu wędkarzy i spacerowiczów jest w wielu przypadkach bardzo niska.

Jak siedzę z glizdami to albo wrzucam do ogniska ale w jedno miejsce i zbieram na koniec.
Ale jeśli chodzi o chodniki:
Jakieś 10 lat temu byłem służbowo w Mińsku. Idę sobie ul. Lenina do placu Swobody i palę. No i chciałem peta wyrzucić ale coś mi nie grało, rozglądam się i na chodniku ANI JEDEGO peta, mało tego nie ma żadnego śmiecia ::). Zgasiłem o buta i znalazłem śmietnik. Czy Białorusini to bardziej "kulturnyji narod"?

Jarosław Augustyniak

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2015, 15:50:29 »
Witam
Wiem, ze swiata nie naprawie ale zbulwersowalo mnie zachowanie pani wyprowadzajacej pieski (haskie) na zbiorniku w Boguszycach.
Palila papieroska i jak skonczyla rzucila na ziemie gaszac butem
Nie lubie lowic wsrod niedopalkow papieroskow
Zwrocilem jej uwage ale poszla i nie podniosla swojego smiecia
Rozumiem ze nie kazdego rodzice nauczyli kultury ale nie zycze sobie rzucania petow na lowisku

Pozdrawiam

Ta pani nie była na żadnym łowisku bo zapewne nie jet wędkarzem. Prawo owszem złamała ale to nie ma nic wspólnego z łowiskiem czy wędkarstwem.
Jarosław Augustyniak vel Kot Bury
www.wcwi.pl

tomasz3333

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2015, 18:31:10 »
Nie chodzi tylko o wędkarzy, ale także o spacerowiczów. Niektórzy nie traktują petów jako śmieci. Ot gasi i zostawi. Mało estetyczne, a do tego szkodliwe dla środowiska! Wszak nikotyna to bardzo skuteczna trucizna. Sam widziałem wielu wędkarzy zostawiających pety na swoim miejscu, a potrafili sporo ich spalić, albo wrzucają do wody co jest równie naganne. Straż miejska powinna się przejechać po okolicy za śmieciarzami, ale oni mają tylko fotoradary w głowach. Zwracać to sobie możemy uwagę i mają to w nosie. Stówka mandatu by poprawiła sytuacje.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2015, 19:58:40 »
Pety lecą przez okna bloków na chodniki, lecą z okien samochodów często spadając na maski jadących za nimi autami (dziś mnie to dopadło, zwracam takiemu tirowcowi na CB uwagę a ten mi wykład łaciński), kierowcy busów w busach z jadącymi ludźmi, wędkarze, spacerowicze, gówniarze i nic nam tego nie odda .... nawet matki w ciąży... łoj i taki nasz padołek.

Jarosław Augustyniak

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2015, 21:04:25 »
Pety lecą przez okna bloków na chodniki, lecą z okien samochodów często spadając na maski jadących za nimi autami (dziś mnie to dopadło, zwracam takiemu tirowcowi na CB uwagę a ten mi wykład łaciński), kierowcy busów w busach z jadącymi ludźmi, wędkarze, spacerowicze, gówniarze i nic nam tego nie odda .... nawet matki w ciąży... łoj i taki nasz padołek.

Takie to nasze dbanie o czystość  :(. U mnie blok ma 11 klatek i wejście na posesję z dwóch stron. Jedyny kosz na śmieci jest w połowie budynku. Nie idzie się doprosić o kosze przy wejściach gdzie na logikę są najpotrzebniejsze.
Jarosław Augustyniak vel Kot Bury
www.wcwi.pl

tomasz3333

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2015, 19:57:11 »
Kultura palenia tytoniu polega na tym, że nie zapala się papierosa jeśli się nie ma go gdzie zgasić.

ludmila1414

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2018, 13:14:52 »
Jasne, to nie kulturalne, ale niektórzy nie zdają sobie o tym sprawy, robią to nieświadomie.
Myślę, że ta Pani nie wzięła sobie Twoich słów do siebie, niestety :(
Zobacz gdzie depilacja Vectus w Gdańsku jest najskuteczniejsza

fragaria

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2018, 19:59:43 »
Dobrze, że wiązanki nie posłała albo, że chłopa nie przyprowadziła by poskromił chama co ją zaczepia he he

citi

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2018, 15:35:05 »
Ciekawostka- 1 pet wrzucony do wody zabija jedną rybę. (google: "one cigarette butt kills one fish")

Żeby nie zbierać petów po wędkowaniu wrzucam je do pustej puszki po piwie ... i tu z "pomocą" przychodzą lokalne zakazy spożywania alkoholu w miejscach publicznych- chciałeś dobrze a i tak mandacik od SM za picie a nie śmiecenie.

Na chodnik zdarzy mi się rzucić- dlaczego? bo już raz spaliłem niedopałkiem kosz na śmieci i straż pożarna interweniowała- chodnik się nie pali i jest sprzątany.

rekinado

• Newbie
  • *
    • dla kobiet - naturalne kosmetyki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2018, 15:35:08 »
No ale jak można sie potem dziwic, że ryb nie ma. Bród wszędzie, ludzie nie potrafią uszanować niczego ;/ Żadne znaki nie pomagają, kary też nie. Może jakieś większe popielniczki? Tylko skąd kasa na to wszystko?

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2018, 16:43:03 »
Przed moim blokiem stał kosz na śmieci, to nie chciało się nie którym podejść 10 m do kontenera tylko domowe śmieci wrzucali do kosza.Myślę, że pomóc w naszym kraju może tylko jedno: karanie za wrzucanie śmieci do kosza i pojemników na śmieci. Wszyscy będą do nich wrzucać, bo my lubimy robić na odwrót.

szprotka90

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2018, 13:50:57 »
Niestety nie wszyscy ludzie nauczeni są kultury a co gorsza nie chcą się jej nauczyć. Jeżeli ktoś nie jest świadomy wpływu śmieci na środowisko to należy tylko współczuć takiej osobie. Jeżeli grzeczne zwrócenie uwagi nie pomoże to już nic z tym nie zrobisz - a uwierz mi jeszcze wiele takich ludzi na świecie. Może gdyby kary za wyrzucanie śmieci byłby wysokości jednej wypłaty - problem by zniknął.

arkoreks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2018, 09:21:30 »
Nie mam pojęcia, co ludzie mają w głowach, żeby tak się zachowywać. To naprawdę jest brak jakiś podstawowych zasad kultury :/

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2020, 11:11:08 wysłana przez arkoreks »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.