Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej  (Przeczytany 8737 razy)

maksymilian46

• Newbie
  • *
Uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej
« dnia: Marzec 01, 2015, 19:09:45 »
Witam
Czy podczas kontroli przez SSR Strażnik ma prawo dokonać wpisu w rejestrze .
Miałem taką sytuację ponieważ było braku wpisu w rubryce cm,wszystko inne było wypełnione, i dostałem adnotację w rejestrze od Strażnika ,,brak wpisu,,.
Pozdrawiam

tao1111

• Hero Member
Odp: Uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2015, 23:13:20 »
Musisz szczegółowo opisać fakt i zdarzenie. Bo jeśli chodzi o moją praktykę to takowy niepełny wpis zgodnie z niektórymi zarządzeniami okręgów skutkuje wyproszeniem z łowiska lub po prostu można 100 wyrwać od uprawnionych funkcjonariuszy. A to, że strażnik SSR zostawił Cię na łowisku, uzupełnił za ciebie wpis i sobie gdzieś w notatniku swoim zapisał, że masz problem co do prawidłowego wpisu by następnym razem nie dać Ci szansy na umorzenie "kary"...
... Hm... Musisz dokładnie opisać twoją wersje okoliczności wpisu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2015, 23:15:07 wysłana przez tao1111 »

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2015, 10:23:03 »
Ustawodawca w precyzyjny sposob okreslil uprawnienia straznikow SSR.Podejmowanie przez nich jakichkolwiek innych czynnosci poza wskazanymi w  art.25 ustawy o rybactwie srodladowym nalezy uznac za nieuprawnione .Jako wedkarz kolega maksmilian46  byc moze,tego nie wiemy ,zlamal regulamin  lowiska gdyz w regulaminie tegoz mogl byc zapis ze rybe wymiarowa ,przeznaczona do zabrania nalezy niezwlocznie wpisac do rejestru.Mozesz zlozyc skarge do komendanta powiatowego SSR lub  wlasciwego starosty o wszczecie postepowania dyscyplinarnego przeciw temu straznikowi SSR.Tu uprzedze wsciekly nazajd wszelkiej masci nawiedzonych spolecznikow na moja osobe.Nie mam nic przeciw SSR,wrecz przeciwnie,sa potrzebni w wszechogarniajacej pladze klusowania ryb lecz ......Wlasnie,lecz.Straznik SSR nie ma byc "panem i wladca"nad wedkarzem.Ma stac na strazy przestrzegania prawa i ustawy a nie interpretowac litere prawa wg.wlasnego widzimisie.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2015, 11:38:09 »
Niech kolega Maksymilian 46 dokładnie się wypowie i opisze sytuację. Ta sytuacja jaką opisano powyżej może mieć wiele domysłów na nie i na tak, a wywody i domysły mogą wyciągnąć niepotrzebne oczernione strony..
Czekamy na rozszerzony opis wydarzeń.

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2015, 12:39:16 »
Wlasnie,czekamy na odpowiedz kol.maksymilian46.Czego dotyczyl moim zdaniem, bezprawny wpis dokonany przez straznikia SSR do rejestru wedkarza.Bo jak rozumiem,rejestr byl wypelniony wiec do czego odnosily sie owe magiczne cm?Sadze ze w lowisku obowiazuje zasada ze ryby w siatce,przeznaczone do zabrania nie podlegaja wymianie.Cos mnie sie zdaje ze owe cm dotyczyly limitow i   ryby wymiarowej znajdujacej sie w siatce.Po prostu ryba miala byc podmieniona na wieksza ktora zostanie zlowiona.Nie z takimi "mykami"zetknalem sie podczas patroli.Uznawalem ze jednak lepiej zapobiegac niz leczyc i pouczenie dawalo duzo wieksze rezultaty niz surowe  karanie wedkarzy.Nekac nalezy klusownikow a nie czepiac sie o byle g.....wno wedkarzy.Coz,od wedkarza w ryj nie dostaniesz bo masz go w reku,natomiast klusol stawiajacy sieci moze natomiast ozenic ci kose po zebra.

maksymilian46

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2015, 12:50:51 »
Po  dotarciu na łowisko wypełniłem rejestr.numer lowiska i datę  .Po 30 minutach miałem 2 karpie ryby zostały wpisane w rejestr zaraz po złowieniu.czyli gatunek ryby  1 sztuk l l  brak było wpisu w ostatniej rubryce  dĺugosc  ryby.                         Pozdrawiam

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2015, 14:06:24 »
Dalej masło maślane.Złowiłeś dwa karpie,mam nadzieję że wymiarowe.Dwa przeznaczyłeś do zabrania miałeś w siatce i dwa wpisałeś do rejestru jako sztuki,lecz bez wpisanej długości w cm?Jak Ci mamy odpowiedzieć gdy podajesz niepełne informacje.Podaj również jaki obowiązuje również regulamin na tym łowisku.

Z drugiej strony w tym wypadku nastąpiło nadużycie funkcji przez funkcjonariusza publicznego gdyż wykonał czynności poza wskazanymi w  art.25 ustawy o rybactwie śródlądowym,wpis do rejestru  należy uznać za nieuprawniony.
 Funkcjonariusze publiczni, którzy nieprawidłowo realizują swoje powinności,popełniają przestępstwo i podlegają odpowiedzialności karnej. Nie tylko więc nie mogą oni czuć się bezkarnie w związku z naruszeniem swoich obowiązków lub uprawnień, lecz muszą w swojej pracy uwzględniać fakt, iż takie ich zachowanie może być uznane za przestępstwo z art. 231 KK. Warto przy tym podkreślić, iż czyny zabronione, wskazane w tym przepisie karnym, obejmują nie tylko zachowanie zamierzone, lecz także nieostrożne. 
 Działalność każdego funkcjonariusza publicznego, związana z nadużyciem swojej funkcji, podlega odpowiedzialności karnej na podstawie przepisów art. 231 KK (przestępstwo nadużycia swojej funkcji przez funkcjonariusza publicznego)

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 14:09:10 wysłana przez robocek »

maksymilian46

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2015, 21:24:01 »
Obowiązuje regulamin pzw okreg Czestochowa

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2015, 22:07:33 »
Obowiązuje regulamin pzw okreg Czestochowa

Dość,koniec tematu,jakieś krótkie, lakoniczne i  dwuznaczne są Twoje odpowiedzi.Nie mam zamiaru nakierowywać kogoś kto być może ,łamie RAPRyb.Taaaakiej ryby.

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 09:29:32 »
Dalej masło maślane.Złowiłeś dwa karpie,mam nadzieję że wymiarowe.Dwa przeznaczyłeś do zabrania miałeś w siatce i dwa wpisałeś do rejestru jako sztuki,lecz bez wpisanej długości w cm?Jak Ci mamy odpowiedzieć gdy podajesz niepełne informacje.Podaj również jaki obowiązuje również regulamin na tym łowisku.

Z drugiej strony w tym wypadku nastąpiło nadużycie funkcji przez funkcjonariusza publicznego gdyż wykonał czynności poza wskazanymi w  art.25 ustawy o rybactwie śródlądowym,wpis do rejestru  należy uznać za nieuprawniony.
 Funkcjonariusze publiczni, którzy nieprawidłowo realizują swoje powinności,popełniają przestępstwo i podlegają odpowiedzialności karnej. Nie tylko więc nie mogą oni czuć się bezkarnie w związku z naruszeniem swoich obowiązków lub uprawnień, lecz muszą w swojej pracy uwzględniać fakt, iż takie ich zachowanie może być uznane za przestępstwo z art. 231 KK. Warto przy tym podkreślić, iż czyny zabronione, wskazane w tym przepisie karnym, obejmują nie tylko zachowanie zamierzone, lecz także nieostrożne. 
 Działalność każdego funkcjonariusza publicznego, związana z nadużyciem swojej funkcji, podlega odpowiedzialności karnej na podstawie przepisów art. 231 KK (przestępstwo nadużycia swojej funkcji przez funkcjonariusza publicznego)

I jeśli strażnik dokonał wpisu w rejestr wpisując "brak wpisu" przy czym się pod tym podpisał to nie złamał w żaden sposób prawa, w zestawieniu kontrolnym zapewne zawarł przy Twoich danych iż nie było kompletnego wpisu w rejestrze, nie było to jednak podstawą do "ukarania Cię" poprzez złożenie wniosku do koła a konkretnie sądu koleżeńskiego o wyciągnięcie konsekwencji względem Ciebie. Żadnego nadużycia ze strony strażnika się tutaj nie dopatruję.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2015, 11:46:28 »
Powinien napisać "wpis niekompletny"  ;D

W szkole mnie uczyli że brak jest wtedy jak nic nie ma :)

Kolego maksymilian46 nie przejmuj się - SSR to przerost formy nad treścią - czują się jak policja, a mogą tyle co listonosz
boję się, ssr...m

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2015, 21:08:27 »
Powinien napisać "wpis niekompletny"  ;D

W szkole mnie uczyli że brak jest wtedy jak nic nie ma :)

Kolego maksymilian46 nie przejmuj się - SSR to przerost formy nad treścią - czują się jak policja, a mogą tyle co listonosz

Szanowny kolego,zapomniałeś o naszym  forumowym 'strażniku teksasu"Wychodzi na to że listonośz i carivan.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2015, 13:07:31 »
Szanowny kolego,zapomniałeś o naszym  forumowym 'strażniku teksasu"Wychodzi na to że listonośz i carivan.

;)
ale o dziwo stanę w obronie carivan`a - nie jego wina że ustawodawca nie dał SSR większych uprawnień bo uważam że są potrzebni.

Wiadomo - niektórzy SSR czują się ponad wszystkimi. Staram się jak mogę ich o tym uświadamiać że g... mogą lecz niestety wtedy dzwonią po policję. I dopiero jak policjant powie że g... mogą to spuszczają głowy  :) Mnie SSR nigdy nie kontrolowała ale parę razy pomogłem się wywinąć dzieciakom od kar za nie wiadomo co.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2015, 13:29:26 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2015, 14:28:45 »

;)
ale o dziwo stanę w obronie carivan`a - nie jego wina że ustawodawca nie dał SSR większych uprawnień bo uważam że są potrzebni.

Wiadomo - niektórzy SSR czują się ponad wszystkimi. Staram się jak mogę ich o tym uświadamiać że g... mogą lecz niestety wtedy dzwonią po policję. I dopiero jak policjant powie że g... mogą to spuszczają głowy  :) Mnie SSR nigdy nie kontrolowała ale parę razy pomogłem się wywinąć dzieciakom od kar za nie wiadomo co.

Ja natomiast będę Go pilnował i wytykał jego "madrości" dlatego że miałem już w swoim życiu ,będąc komendantem straży rybackiej podobne indywidua.Zamiast skupić się na działaniach mających na celu ochronę wód i ryb zmuszony byłem toczyć boje z niektórymi strażnikami nadużywającymi prawa danego im z mocy ustawy.Łagodzić spory a i płacić za bezpodstawnie zarekwirowany wędkarzowi a potem uszkodzony sprzęt wędkarski.Wiele mógłbym przedstawić takich spraw lecz po co,nic to nie da gdyż niektórzy z forumowych mędrców jest niereformowalnymi.
Chociaż,aby było Wam  wiadomo z kim mamy do czynienia przedstawę treść jednej z prywatnych,do mnie  wysłanych  wiadomości przez użytkownika @carivan
Print screen zrobiłem z ostatniego twojego wpisu w temacie Rejestr połowu i załączę to jako wniosek o zniesławienie publiczne funkcjonariusza państwowego. Dla twojej wiadomości SSR nie jest podstawą do wszczęcia postępowania, mój stosunek pracy w innych służbach mundurowych mnie do tego upoważnia.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 15:36:17 wysłana przez robocek »

Jędrzej

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:50:15 »

Print screen zrobiłem z ostatniego twojego wpisu w temacie Rejestr połowu i załączę to jako wniosek o zniesławienie publiczne funkcjonariusza państwowego. Dla twojej wiadomości SSR nie jest podstawą do wszczęcia postępowania, mój stosunek pracy w innych służbach mundurowych mnie do tego upoważnia.
[/quote]

Jakim trzeba być ''ynteligentem '' aby komuś na priv takie bzdury pisać . Co trzeba mieć w głowie będąc strażnikiem SSR aby mieć tak wielki przerost formy nad treścią ? Apeluję do będących tu normalnych strażników aby zajęli się ta sprawą gdyż ten obywatel rzuca cień na i tak nadszarpnięte dobre imię tej służby . Tak na zakończenie , bardzo chciałbym spotkać się z tym człowiekiem nad wodą . Takie świąteczne życzenie , może kiedyś się spełni ...

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.