Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinningowe zawody GPX Polski  (Przeczytany 3707 razy)

wyspa106

• Opiekunowie prezentacji
  • Jr. Member
Spinningowe zawody GPX Polski
« dnia: Marzec 14, 2015, 18:54:25 »
Mam pytanie do trenera A. Leśnika dla czego na pięć zawodów  GP mamy tylko jedne zawody na pstrągach a cztery pozostałe gdzieś po bajorach z łódek i do tego dochodzą Mistrzostwa Polski  też z łodzi. Czyżby w naszym kraju brakowało rzek górskich?może organizatorów?czy może powodem jest wiek nie których zawodników?

andrzejl

• Sr. Member
Odp: Spinningowe zawody GPX Polski
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2015, 19:22:21 »
Witam. Już we wcześniejszych dyskusjach postawiłem jeden warunek dyskutantom, NIE ROZMAWIAM Z ANONIMAMI !!!.
Ale temat ciekawy i wskazówki  co do organizacji zawodów są mile widziane.
Proszę więc o wskazanie rzek ( 100 zawodników),organizatorów no i wieku zawodników jacy mogą być dopuszczeni do zawodów. Proszę podpisać post i możemy rozpocząć dyskusję.

Andrzej Leśnik

fancom1

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2015, 09:57:16 »
Witam. Czegoś nie rozumiem, prosi Pan, Panie Andrzeju o wskazanie rzek? To miał być żart? Czy na 100 zawodników potrzebny jest Nil ? Mamy piękną Odrę, Wisłę, Wartę, San i  jeszcze dużo innych rzek.Problem na pewno leży gdzie indziej - organizacja! Łatwiej wsadzić zawodników na łódki, sędziów mniej potrzeba, wygodniej. Ale przeprowadzenie zawodów nad rzeką, porozchodzą się na 10 -15 km, a jeszcze trzeba zawody przeprowadzić na "żywej rybie" ilu to sędziów potrzeba, więc lepiej pójść na łatwiznę.
Ten problem występuje wszędzie, jedni sobie z tym radzą, inni nie. Myślę,że jednak zawody z cyklu GP jak również Mistrzostwa Polski (przynajmniej jedna tura) powinny odbyć się z brzegu. Tylko samo się nie zrobi. Własnie tu jest pole do popisu dla Organizatorów imprez mających w tytule "Polski".Życzę powodzenia. Pozdrawiam.
Andrzej Florkowski

andrzejl

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2015, 19:53:58 »
Witam.Panie Andrzeju, post wyżej dotyczył zawodów na pstrągach. jedne zawody na Sanie odbywają się od kilku lat. Były próby na Dunajcu, jednak ta rzeka nie jest już tak bezpieczna jak San. Nie ma w obwodzie Sanu organizatora który by mógł zapewnić odpowiednie zarybienie, sędziów i dostępnego terenu. Pozostałe zawody z cyklu GPX i Mistrzostwa Polski  to inna bajka. To że większość zawodów rozgrywane jest z łodzi, to nie te powody co kolega pisze. W całej mojej karierze zawodnika ( około 20 lat) przeszedłem praktycznie wszystko co było możliwe. Pierwsze zawody w latach 90-tych , to były bardziej lekkoatletyczne połączone z łowieniem wszelkiego drobiazgu wg.wagi.Doszliśmy dzisiaj do tego co mamy.W zawodach z brzegu ,nagminna ilość "CUDÓW" prowadziła do coraz większych ograniczeń.
Cuda dalej się zdarzały. Po jednych z zawodów na Wiśle , miarka się przebrała. Przesuwanie zawodów w kierunku "z łodzi" ograniczyło cuda . To tylko jeden z powodów. Zawody GPX i MP  (mistrz automatycznie wchodzi do kadry) maja na celu  przeprowadzenie eliminacji do członkostwa w kadrze.
Członkowie Kadry biorą udział w Mistrzostwach Świata , w połowie pstrągów z brzegu  i z łodzi ryb drapieżnych.
Starty na rzekach typu Odra, Wisła  i "NIL" , w małym stopniu przygotowują kandydatów do kadry.
Kierunek rozwoju dyscypliny jest skierowany na rodzaje zawodów rozgrywanych na świecie. Powoli zbliżamy się do regulaminów  CIPS. Nie dokonamy tego jednym cięciem, to ewolucja. Ewolucja zawodników i całego systemu organizacyjnego zawodów.W finale , w PZW  powinny być odrębne zawody  GPX  z brzegu i łodzi. Spinning powinien zostać podzielony na dwie odrębne dyscypliny , takie w jakich rozgrywane są MŚ  organizacji FIPS-sed.

Andrzej Leśnik

fancom1

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2015, 10:19:00 »
Witam.Dziękuję Panie Andrzeju za odpowiedź, całkowicie zgadzam się z ostatnim zdaniem: "w PZW  powinny być odrębne zawody  GPX  z brzegu i łodzi. Spinning powinien zostać podzielony na dwie odrębne dyscypliny , takie w jakich rozgrywane są MŚ  organizacji FIPS-sed."
Wiem że post dotyczył zawodów pstrągowych, postanowiłem tylko skorzystać z okazji i poruszyć temat spinningu z brzegu. Organizacja zawodów na żywej rybie, na rzece, to jednak jest wyzwanie dla organizatora ( m/innymi, także  ze względu na CUDA, a co się z tym wiąże, fachową i liczną obsadą sędziowską)) Wiem jak to trudna i niewdzięczna praca, a każde potknięcie bezlitośnie wykorzystywane jest przez wszędzie obecnych malkontentów. Może jednak warto spróbować. Życzę sukcesów i wytrwałości w pracy. Pozdrawiam.
Andrzej Florkowski

wyspa106

• Jr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2015, 13:57:38 »
Panie Andrzeju rozwiązanie jest  proste wystarczy wysłać do okręgów zapytanie o organizacje zawodów , okręgi odsyłają w terminie np. do sierpnia kosztorys zawodów. Na ostatnich zawodach czyli Mistrzostwach Polski siadamy przy stole otwieramy koperty i formie przetargu czyli najlepsze oferty zawodnicy wybierają gdzie na przyszły rok odbędą się zawody.Taka jest moja wizja, nie wiem jak do tej pory są wybierani organizatorzy zawodów i terminy.

J.Wyspiański

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2015, 14:35:06 »
Kolego Wyspa, myślę że Twój pomysł jest trafiony w dziesiątkę, bo sprzyjałby organizacji zawodów na zupełnie nowych łowiskach. Jednak w takiej sytuacji obawiałbym się jednej rzeczy, a mianowicie totalnego zaciskania pasa przez Okręgi przy organizacji takich zawodów. Stratni będą oczywiście sami zawodnicy, którzy zamiast porządnego prowiantu na łódkę, dostaną pół bochenka czerstwego chleba i najtańszą konserwę z biedronki. Albo zamiast porządnych pucharów, plastikowe chińskie zabawki...
Ciężko w tej kwestii będzie wypracować jakikolwiek kompromis.

Pozdrawiam

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2015, 15:09:08 »
kolego jakubus okręgi powinny startować do konkursów o zawody.

Istnieje coś takiego jak SIWZ dołączany do każdego przetargu czy konkursu ofert w każdej dziedzinie - czy to budowlanka czy dostawy czy usługi. W warunkach można zawrzeć że ma być kotlet z frytkami, 2 piwa, łódka, pagaj, puchar pozłacany czy dyplom na byczej skórze. Tak samo z łowiskami - jezioro, rzeka górska czy rów melioracyjny - pozwoli to na organizację zawodów na takim samym poziomie i standardzie we wszystkich miejscach, w których rozgrywane będą zawody.

Zawody powinny różnić się tylko łowiskiem - pozostałe elementy organizacyjne byłyby podobne.

Dziwi mnie wybór łowisk - powinny być losowe i czy w nich jest dużo ryb czy mało nie może interesować zawodników i organizatorów - po to są zawodowcami żeby użyć swoich wspaniałych umiejętności by złowić rybę nawet z kałuży (trochę łopatologicznie napisane - mam nadzieję że zrozumiecie)
boję się, ssr...m

arnie

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2015, 15:19:45 »
W tej chwili ZG narzuca Okręgom stawiki za zawody i jak widać Okręgi stosują maksymalne stawiki a jakość zawodów jest jaka jest. Przy konkursie ofert bez narzuconych limitów startowego ceny wzrosną. Nie ma się co czarować, że wszystko kosztuje i dobrze zorganizowane zawody gdzie zawodnik ma wszystko pod nosem musi kosztować.

Konkurs ofert nakierowany na najniższą cenę nic nie zmieni bo Okręgi nie przystąpią do niego. Nikt nie będzie dokładał do interesu. Już teraz są problemy by znaleźć organizatorów poszczególnych zawodów. Może tak jak w wędkarstwie morskim włączą się Kluby i firmy do organizowania takich zawodów to jakość wzrośnie bez wzrostu kosztów dla zawodnika.

Zresztą, niedługo zmiana Statutu PZW i sport wędkarski z pewnością zmieni swoją formę.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2015, 07:22:23 »
Zresztą, niedługo zmiana Statutu PZW i sport wędkarski z pewnością zmieni swoją formę.

Zmiana statutu była już głosowana ? Może się orientujesz czy "zwykły" wędkarz ma możliwość przekazania propozycji zmian statutu pod głosowanie ?
boję się, ssr...m

arnie

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2015, 09:25:38 »
Statut zmieni dopiero Zjazd Delegatów. A jeszcze nikt go nie zwołał :)

Nie ma również jeszcze zmiany ustawy o sporcie więc i statut czeka.

Z tego co wiem, to można było do Okręgów i ZG zgłaszać propozycje zmian do rozpatrzenia. U mnie w Okręgu Koła miały przesyłać swoje propozycje w minionym roku. 

wyspa106

• Jr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2015, 17:50:25 »
Jeszcze raz powtarzam moją propozycje organizowania zawodów GP tym razem proszę o odpowiedz naszego koordynatora A.Leśnika.

Panie Andrzeju rozwiązanie jest  proste wystarczy wysłać do okręgów zapytanie o organizacje zawodów , okręgi odsyłają w terminie np. do sierpnia kosztorys zawodów. Na ostatnich zawodach czyli Mistrzostwach Polski siadamy przy stole otwieramy koperty i formie przetargu czyli najlepsze oferty zawodnicy wybierają gdzie na przyszły rok odbędą się zawody.Taka jest moja propozycja, nie wiem jak do tej pory są wybierani organizatorzy zawodów i terminy.

J.Wyspiański   

andrzejl

• Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2015, 16:04:19 »
Witam. Uparłeś się. A nie odpowiadałem, aby nie obnażać twoją niewiedzę . Każdy okręg PZW  co roku ( od czasu organizacji zawodów krajowych!!) otrzymuje takie zapytanie. Okręgi mają czas na odpowiedź do końca września.O efektach tego nie będę pisał. Ale przyjmując twoją propozycję to debatowali byśmy nad dwoma, trzema propozycjami czy zorganizować  sześć zawodów. Pomijam samą debatę - 100 zawodników. Dam Ci przykład . Na jednych z zawodów  w gronie 15 osób i moim dyskutowano o mocy silników. Po 2 godzinach miałem dość. Ale powiedziałem : " jakie wspólne zdanie  przedstawicie do rana, taki przepis postaram się wprowadzić" . Zagadkę zostawiam Ci do rozwiązania ( było  czy nie te wspólne zdanie?)
  Pozdrawiam.   A. Leśnik

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.