Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wedkowanie do 14 roku życia  (Przeczytany 15620 razy)

rufix83

• Jr. Member
  • **
Wedkowanie do 14 roku życia
« dnia: April 22, 2015, 15:24:15 PM »
Witam
Chciałem się dowiedzieć na ile wędek może łowić dziecko do 14 roku życia (składki członkowskie opłacone) i jak to wygląda jeżeli chodzi o spining czy może łowić samodzielnie oczywiście pod moja opieką? Prosze o pomoc

carivan

• Hero Member
  • SSR
Odp: Wedkowanie do 14 roku życia
« Odpowiedź #1 dnia: April 23, 2015, 05:41:36 AM »
Może łowić na jedną jeśli Ty łowisz na drugą lub na dwie Twoje/swoje jeśli tylko sobie siedzisz koło niego. Może też samodzielnie pod Twoją opieką spiningować.  ;)

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: April 23, 2015, 09:38:20 AM »
Wg mnie , RAPR zezwala członkowi uczestnikowi PZW , mającemu opłaty na wędkowanie , na wodach związku , łowić na dwie wędki . Tyle że młody wędkarz musi być pod nadzorem pełnoletniego opiekuna ,który posiada kartę wędkarską . Jeżeli ty masz kartę wędkarską i opłaty PZW , to Ty łowisz na dwie i syn na dwie wędki . Jeżeli wędkujecie metodą , która zezwala na jedną wędkę(np.spinning) , każdy wędkuje jedną .

rufix83

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: April 23, 2015, 10:21:55 AM »
Dzięki Panowie za odp. Weteran też tak to odczytałem z zapisu .... ale w moim kole powiedziano mi że może łowic tylko na 1 wedke i niewolno mu spiningować. Zadzwoniłem do PZW mieszczących się w innych miastach i powiedziano mi że przy pełnych opłatach może łowić na dwie wędki w momencie kiedy ja tez łowie na dwie... To samo dotyczy się spiningu jeżeli ja łowie młody tez może łowić.

rufix83

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: April 23, 2015, 10:48:03 AM »
Jeżeli to możliwe prosiłbym o potwierdzenie jeszcze przez Rzecznika tych informacji
Z góry dziękuję

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: April 24, 2015, 08:10:11 AM »
jest tak jak napisał weteran.

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: April 25, 2015, 10:11:27 AM »
Chyba nie doczekasz się odpowiedzi od Pana Rzecznika , bo podpadł by tym wszystkim działaczom , którzy nie są na bieżąco ze zmianami RAPR i wciskają zasady z przed lat , które dawno się zmieniły .

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: April 25, 2015, 12:09:15 PM »
tak jak napisał weteran... ale jeszcze dodam taką sugestie... nawet jak będziesz kontrolowany przez uprawnionych to także i oni powinni wiedzieć, że syn to syn... i może wędkować na 1 wędkę w każdym z przypadków (nawet gdy już dajesz mu na opłaty..)

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: April 25, 2015, 17:05:54 PM »
szczęka mi opadła ???

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #9 dnia: April 26, 2015, 06:22:10 AM »
To powinno wyjaśnić wszystko.

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo  do  samodzielnego  wędkowania  ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z  następującymi  ograniczeniami:  w  ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień,  stanowiska  i  dziennego  limitu  połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę;
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i  dziennego  limitu  połowu,  osoby  pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą  spinningową  i  muchową.  Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

rufix83

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: April 27, 2015, 10:30:46 AM »
Posiadam regulamin ....... tylko dało mi do myślenia jak "pan" z mojego koła powiedział że takowy człowieczek mimo pełnych opłat  może łowic tylko na jedną wędkę i nie może spiningować, a sami wiecie jak to jest jak dzieciaka weźmie się nad wodę. 30zł nie wydatek, kijaszka dostanie w rękę i niech sobie rzuca. Sam jestem świeżo upieczonym wędkarzem ( 2 sezon dopiero ) i dlatego wolałem się upewnić co do dziecka żeby kłopotów później nie było.
Jeszcze raz dzięki Panowie za pomoc
Pozdrawiam

didymus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: April 27, 2015, 10:55:13 AM »
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i  dziennego  limitu  połowu,  osoby  pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą  spinningową  i  muchową.  Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.

Czyli jak mój syn ma 8 lat i nie ma żadnej karty to możemy spinningować na dwie wędki ?

rufix83

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: April 27, 2015, 11:39:34 AM »
Cyt. Pana arnie potwierdzone przez Rzecznika
Punkt a) dotyczy metody spławikowo-gruntowej gdzie masz uprawnienia do 2 wędek więc 2 wędki możesz przekazać 2ce dzieci. (w sumie 2 wędki dzieci + 1 ty)

Punkt b) dotyczy spiningu. Przy spinningu masz uprawnienia do 1 wędki więc tylko 1 wędkę możesz przekazać (1) dziecku. (w sumie 1 wędka dzieci + 1 ty)

didymus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: April 27, 2015, 15:40:48 PM »
Dzięki za odpowiedź. To 1 maja ruszamy na szczupaka.

tao1111

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: April 27, 2015, 20:22:52 PM »
nadal twierdzę, że syn to syn i prawo mówi że to syn. Ustawy i Przepisy PZW także mówia, że syn to syn...
ty na wędkę i 5 synów na jedna wędkę

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.