Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinningowe GP Polski - zmiana miejsca i terminu zawodów  (Przeczytany 11725 razy)

andrzejl

• Sr. Member
Odp: Spinningowe GP Polski - zmiana miejsca i terminu zawodów
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2015, 17:53:57 »
Kol.Erneście, widzę że są Ci znane  problemy wynikające z różnych przyczyn, podczas organizacji zawodów. uważam że temat został wyjaśniony.
Co do  GPX  Sanu, to ja wiem tyle co każdy, może trochę więcej. Taka informacja dotarła do mnie tuż przed zakończeniem. Udałem się do sędziego głównego i uzyskałem odpowiedź że żadne protesty na ten temat nie wpłynęły. Czas na składanie protestów upłynął więc nawet nie może przyjąć żadnego protestu.
Ja nie jestem w stanie, nawet w komisji dyscyplinarnej wszcząć postępowania bo nie mam żadnego oficjalnego zawiadomienia. Zawodnicy znają regulaminy i wiedzą jakie jest postępowanie przy faulach.
W zawodach GPX  ,fauli o których później opowiada się legendy było od liku. Oficjalnych zawiadomień przez naocznego świadka , może jedno. Jeżeli nie wpłyną do GKS oficjalne protesty  , sprawę można rozpatrywać tylko między sobą i tylko z punktu moralnego.

Sumując, sędzia główny postąpił zgodnie z przepisami, Ja odpowiedziałem, jakie są wymogi podjęcia jakichkolwiek  działań, a  faulujący?to już jego indywidualna ocena.

Andrzej Leśnik

andrzejl

• Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2015, 17:57:42 »
Zapomniałem dodać. Jest potwierdzenie (zgoda) na rozegranie zawodów na zb. Rożnów.Komunikat będzie na stronie do poniedziałku. Termin bez zmian.

Andrzej leśnik

okonek77

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2015, 19:11:19 »
Mistrz łowi cztery razy lepiej od innych zawodników to i po cztery pstrągi na raz wskakują mu do podbieraka  ;D A reszta zawodników ( poza Ernestem ) jest pod takim wrażeniem umiejętności Pana Sebastiana , że aż zaniemówili z wrażenia  ;)

andras01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2015, 21:53:25 »
często nie zgadzam się z kol. Andrzejem ale tym razem ma rację, nie startuję już w GPP ale kurcze gdzie byliście na zawodach pochowani, czemu nikt nie zgłosił oficjalnego protestu ? szkoda było wpłacić wadium ? a teraz po zawodach wszyscy mądrzy i anonimowi [prócz jednego kolegi ] słyszałem że świadkiem był Józek Zaborowski więc pytam Józek czemu nie złożyłeś protestu po turze lub nawet w trakcie do sędziego sektorowego , a teraz cała polska chce dyskwalifikacji podejrzanego zawodnika a to już niestety za późno więc koledzy nie mędrkujcie po, tylko zgłaszajcie takie fakty na zawodach bez względu kogo dotyczą .
pozdrawiam Robert Andrasik

sum23

• Jr. Member
  • **
Odp: "Afera" na Sanie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2015, 10:10:42 »
Witam.
Byłem świadkiem sytuacji , z udziałem oskarżonego zawodnika , w II turze zawodów , sektor "B" , więc postaram się przedstawić całą sytuację , a ocenę zostawiam każdemu indywidualnie.
Miejsce to wspomniany sektor , stanowiska nr 6-10.
Stałem w wodzie , usłyszałem , że ktoś w dole krzyknął " sędzia". Za chwilę znowu i znowu i tak co kilka , lub kilkanaście sekund. Myślę sobie "ale ktoś znalazł dziurę z pstrągami - farciarz". To nawoływanie trwało już dobre pół godziny , z tym , że od kilku minut krzyczeli już chyba trzej zawodnicy. Sędzia , który stał obok nas nie reagował , zresztą to zrozumiałe , bo stało nas tu sześciu i i co jakiś czas ktoś coś mierzył (niestety ja tylko raz). Nawoływania na jakiś czas ucichły , ale widzę Sebastiana , który idzie szybkim krokiem do "naszego" sędziego i mówi mu , że woła sędziego już od ponad czterdziestu minut i nikt nie przyszedł , a w podobnej sytuacji jest jeszcze inny zawodnik. Sędzia udał się razem z zawodnikiem gdzieś w dół rzeki.
Prawdopodobne jest to , że nie mogąc doczekać się sędziego zawodnik zaczął łowić dalej , ale co z tego? Czy zrobił coś złego ? Cala ta sytuacja nie powstała z winy zawodnika , tylko ze zbyt ubogiej obsady sędziowskiej. Ja sam , gdy pod koniec tury złowiłem wymiarowego pstrąga i czekałem już ponad pięć minut miałem odłożyć podbierak i próbować złowić kolejnego , bo czas ucieka. Gdyby sędzia nie krzyknął "zaraz będę" to pewnie łowiłbym z rybą w podbieraku.
Ja w całej tej sytuacji nie widzę żadnego łamania zasad "fair play" , a tylko próbę popsucia komuś reputacji.
Może to staropolska zawiść , a może ktoś nie może kogoś pokonać łowiąc więcej , więc próbuje innych sztuczek? Niestety , ale tak to wygląda dla mnie.
Zawodnik nie złamał żadnych przepisów i to on jest tu najbardziej poszkodowany . Gdyby sędzia przyszedł i zmierzył rybę całego tego zamieszania nie byłoby. Jeżeli byłby zajęty , to powinien chociaż odpowiedzieć , np: "zaraz będę", a tu nic . Być może zawodnik zaczął dalej łowić i złowił kolejnego pstrąga , dokładając go do poprzedniego.
 Co każdy z nas startujących zrobiłby w tej sytuacji? Gdyby czekał , to może stałby i dwie godziny bez efektu , inni łowią a Ty stoisz i się wydzierasz bez żadnego efektu. Nie po to poświęcamy nasz czas , żeby podczas tury zostać w tak głupi sposób "ubezwłasnowolnieni".
Nikt nie złożył protestu , bo każdy , kto był na tych zawodach wie , jak jest z sędziami na niektórych odcinkach i wie , że takim protestem tylko ośmieszyłby się. Zresztą lepiej komuś anonimowo dogryźć.
Mam nadzieję , że jasno przedstawiłem całą sytuację. Pozdrawiam.
                                                              Andrzej J.

maka551

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2015, 11:39:20 »
Witam.
Andrzej J. przedstawił sprawę samego zajścia dość dokładnie . Ja zajmę się tzw. otoczką. Organizuję w ciągu roku kilkanaście zawodów i rzadko mam do czynienia z protestami składanymi w trakcie ich rozgrywania. Natomiast prawie po każdych w pojawiają się plotki, ploteczki i pomówienia. I nie ma znaczenia, na ile zgodne są z prawdą. Jeżeli nie nie zostały zgłoszone w formie protest podczas przebiegu zawodów, to po ich zakończeniu są tylko plotkami. Niektórzy z kolegów, że zacytuję klasyka "stracili okazję, żeby milczeć". Tym bardziej, że jak widać, zawodnicy bezpośrednio zainteresowani, czyli obecni na miejscu, ani pomyśleli o proteście.
Nie mogłem być obecny na tych zawodach, ale podobnie jak Andrzejowi nie zależy mi na dyskwalifikacji czy w ogóle roztrząsaniu tej sytuacji. Sebastian to sportowiec, wzór, mistrz, który niejednokrotnie udowadniał nam wszystkim, że gra fair. Jakże łatwo ulegacie pokusie szargania autorytetów. Jeżeli tak zrobił to znaczy że musiał tak zrobić a powód musiał być poważny. Każdy z nas w takiej sytuacji pewnie był, ale ja, należący do zanikającego gatunku zawodników "dla zabawy", mogę sobie pozwolić na odległe miejsce w turze. Zachwycony nie jestem, ale co mi tam. Dla niego to duży problem, sportowy i nie tylko.
Dlatego proponuję zgrabnie odessać się od człowieka a zająć problemem, czyli sędziowaniem. Nawiasem mówiąc w Krośnie, nie jest z tym tak źle, bywa gorzej.
P.S. Uprzedzając komentarze z podtekstami: z Sebastianem wódki nigdy nie piłem, na ryby nie jeżdżę, interesów wspólnych nie mam. Znam go jak 90% z Was, tzn mówi mi cześć a ja mu odpowiadam. Ale szanuję go jako wybitnego sportowca, bo nim rzeczywiście jest. Bądźmy sprawiedliwi.
Maciej Miernik

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 14:03:52 wysłana przez maka551 »

belonada

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2015, 13:32:49 »
Witam kolegów wędkarzy.
Dziękuję panu Trenerowi za wyjaśnienia. Znam system działania procedur w trakcie zawodów i doskonale zdaję sobie sprawę, że zawsze atakowani są plotkami czołowi zawodnicy. Z tej sytuacji należy na przyszłość wyciągnąć wnioski wobec obsady sędziów i ich działań, oraz znajomości przepisów. Rozumiem, że obsadzenie pod sektorów dobrymi sędziami nie jest proste. Na Sanie sędziują w pod sektorach sędziowie różnej rangi i różnych dyscyplin (np. spławikowcy), powód braki kadrowe. Co do kol. Sebastiana Mazura nie mam żadnych zastrzeżeń, pływałem z nim kiedyś na turze Mistrzostw Polski i wiem, że do wyników dochodzi ogromną wiedzą i pracą, a nie łamaniem regulaminu. Jeszcze raz w tym miejscu Sebastian gratuluję zwycięstwa w Pucharze Sanu. Prawdą jest, że nie wszyscy sędziowie nadawali się do sędziowania w tych zawodach. Wierzę, że organizatorzy Pucharu Sanu na przyszły rok postarają się dobrać lepiej sędziów pod sektorowych, aby podobne zdarzenia opisane przez kolegów nie miały miejsca. Bo później rodzą się głupie plotki i niedomówienia. Które niepotrzebnie szarpią opinie wybitnych zawodników. Na temat zaistniałej sytuacji połowu kilku pstrągów na raz, uważam temat za zamknięty. Ernest Kwiecień z wędkarskimi pozdrowieniami.

elzbieta

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2015, 21:44:15 »
Koledzy Puchar Sanu pokazał ,że nie ma takiej możliwości aby dobrze dobrać obsadę sędziowską .
Nie ma takich zawodów w GP i na pewno nigdy nie będzie aby nie było kłopotów z sędziami (zawody na rzekach z brzegu).
Temat S.M. jest dla mnie zamknięty wygrał bo był najlepszy (każdy z nas startujących zna regulamin) .
Ja dowiedziałem się o tej sytuacji po zakończeniu zawodów i po tych komentarzach pozostał pewien niesmak .
Co do "Sandacza Turawy " nie znam powodów z rezygnacji przez Z.O. Opole.
Pozdrawiam W.Janik

haliniak

• Full Member
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2015, 18:48:23 »
Proszę Koleżeństwa.Jeśli takie "przegięcie" miało miejsce na GP Sanu(4 pstrągi podane za jednym podejsciem )to nie pozostaje nic innego drodzy koledzy Sebastianie i Andrzeju ,jak zacytować niejakiego Pane Józefa(słynnego socjalisty)"WAM PANOWIE JEDYNIE KURY SZCZAĆ WYPROWADZAĆ".Dziękuję za uwagę ,pozdrawiam i tradycyjnie wszystkiego najdłuższego.

dalton

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2015, 22:35:39 »
Panie Andrzeju.
Nie przyjmuję do wiadomości że zmiana terminu na Turawie miała jakieś tam uzasadnienie, mniej lub bardziej logiczne. Bo skoro nie ma zawodów na Turawie to termin powinien pozostać taki jak był pierwotnie. A jeśli było by za mało czasu na organizację, to można było przenieś te zawody na po MP, wtedy wszyscy by mieli dość czasu żeby się dopasować. Kalendarz imprez GPX po to ogłasza się z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby można było dopasować kalendarze okręgowe, zaplanować wczasy itp. Ja na przykład opiekuję się córka, która z powodu potrącenia przez samochód jest w stanie wegetatywnym. Ponieważ jest to osoba dorosła wszelkie czynności przy niej wymagają siły. Zona sama przy niej sobie nie da rady szczególnie poza domem.
Na podstawie kalendarza zawodów zaplanowałem z nią wyjazd, a teraz w środek tego wyjazdu przenosicie sobie zawody, która miały być dwa tygodnie wcześniej. Proszę mi łaskawie powiedzieć co ja mam teraz zrobić???
Ośrodek zapłacony, urlop żony zatwierdzony, nie ma szans tego przełożyć.
Terminy zawodów powinny być niezmienne, a jeżeli jakichś zawodów z przyczyn losowych nie da się rozegrać to trzeba sobie w kalendarzu zaplanować termin rezerwowy.
Maciej Antończyk

monopol

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2015, 11:12:54 »
Witam zainteresowanych.Jeśli chodzi o zmianę miejsca zawodów to nie mam zastrzeżeń ponieważ zdaję sobie sprawę iż bywają różne sytuacje, natomiast co do zmiany terminu, to uważam to posunięcie za swego rodzaju piractwo i mam nadzieję że w przyszłości decydenci wezmą pod uwagę zdanie moje jak i z tego co czytam i słyszę wielu Kolegów mając na uwadze kalendarze nas wszystkich dziękuje i pozdrawiam   Józef Lupa

andras01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 18, 2015, 19:07:25 »
Witam, kolegów
ja jeszcze słowo o tych nieszczęsnych 4 pstrągach , a może by takich sytuacji na przyszłość uniknąć to po prostu zezwolić na trzymanie pstrągów w siatce gdy jeden sędzia obsługuje kilku zawodników bo faktycznie jeśli ryby dobrze biorą to ciężko czekać na sędziego kilka minut po jednym pstrągu .
R. Andrasik

elzbieta

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 19, 2015, 21:30:46 »
Puchar Sanu to jedyne zawody w całym cyklu gpx i eliminacji ktore nie zezwalaja na przetrzymywanie ryb w siatkach
To jest temat dla "szefów" aby to rozwiązac.
Odbyły się teraz zawody eliminacyjne na Wisle i raczej nie ma zastrzeżeń.

W.Janik

dalton

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:26:32 »
Jeśli jeszcze ktoś nie wie z jakiego powodu drugie zawody GPP nie odbyły się w przewidzianym pierwotnie terminie, to proponuje obejrzeć sobie wyniki predatora, który odbył się dokładnie wtedy kiedy miały być nasze zawody. Tam widać komu zawdzięczamy problemy z zawodami okręgowymi, urlopami i wszelkimi innymi rzeczami zaplanowanymi na podstawie kalendarza imprez ogólnopolskich. Niestety zawsze znajdą się tacy co dla własnych interesów moją w głębokim poważaniu całą resztę. Najgorsze że dzieje się to za przyzwoleniem i poparciem GKS-u i trenera który jakoś dziwnie nabrał wody w usta.
M.Antończyk

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.