Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wywożenie przynęt przez karpiarzy  (Przeczytany 1736 razy)

kajko521

• Full Member
wywożenie przynęt przez karpiarzy
« dnia: Lipiec 17, 2015, 19:59:19 »
Jak wg RAPR uregulowana jest sprawa wywożenia przynęt przez karpiarzy.
Zdarzyła mi się taka sytuacja: łowiłem na spining z łodzi na niewielkim jeziorze ok 30 ha. Płynąłem wzdłuż brzegu  jednej z zatok i w pewnym momencie z przeciwłegłego brzegu oddalonego o około 200 m usłyszałem wrzask faceta  który w niewybrednych słowach poinformował mnie, że mam stąd natychmiast wyp...lać, ponieważ tak leżą jego zestawy. Okazało się że całą zatokę o długości  ok 500 m obstawiło trzech gości w taki sposób ,że siedzieli na jednym brzegu a zestawy położyli pod drugim.Nie chciałem ryzykować całości opon i wycofałem się , ale nie jestem przekonany jak to wygląda w świetle przepisów RAPR.
Druga wątpliwość odnośnie zapisów RAPR - łowię na spining i w czasie jednego wyjazdu przechodzę wzdłuż brzegu Warty 3-4 km. jak w tej sytuacji mam dostosować się do przepisów dotyczących sprzątania stanowiska wędkarskiego,
na brzegu zdarz się spotkać stare lodówki, zużyte opony itp.
Jak twórcy RAPR wyobrażają sobie możliwość przestrzegania stworzonego przez nich prawa ?

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Odp: wywożenie przynęt przez karpiarzy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2015, 20:36:50 »
Co do karpiarzy to RAPR nie daje im prawa, aby ciebie z łodzią przepędzić jeżeli jesteś 200 m od nich. Masz zachować odległość nie mniejszą niż 50 m od nich. Nie od miejsca gdzie mają zestawy ale od ich stanowiska na brzegu gdzie siedzą.

Co do drugiej kwestii to masz obowiązek zachować porządek w każdym miejscu w którym staniesz i zarzucisz wędkę. Musisz wybierać miejsca posprzątane. RAPR nie rozróżnia w tym zakresie metody wędkowania. Ba - Spinningista ma większe stanowisko niż spławikowiec więc ... :) Co do realności tego zapisu to inna kwestia ale przepis jest.

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2015, 12:48:44 »
kajko521 jak trafiam na taką sytuację rwę spiningiem wszystko i tyle, ja tylko spininguję a że wędkę mam mocną i plecionkę na kołowrotku żaden zestaw karpiowy tego nie jest w stanie wytrzymać a wędka niejedna już karpiowa trzasła jak próbował się ze mną posiłować taki typek.

bonczkow

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:04:30 »
W wielu zagadnieniach rozważamy bardzo różne sytuacje, chcielibyśmy aby wszystko było dokładnie opisane - zapominamy jednak o tym, że w każdej sytuacji potrzebny jest zdrowy rozsądek

robocek

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:53:35 »
kajko521 jak trafiam na taką sytuację rwę spiningiem wszystko i tyle, ja tylko spininguję a że wędkę mam mocną i plecionkę na kołowrotku żaden zestaw karpiowy tego nie jest w stanie wytrzymać a wędka niejedna już karpiowa trzasła jak próbował się ze mną posiłować taki typek.

Czym się chwalisz,swoją głupotą?
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta

carivan

• Hero Member
  • SSR
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2015, 06:21:54 »

Czym się chwalisz,swoją głupotą?

Tym że każdy ma prawo wędkować a gumowfilce/gliździarze czy jak ich zwiesz karpiarze myslą ze cała woda jest ich i że jak on zestawy połozy na drugim brzegu to już innemu wędkować nie wolno, a guzik prawda, łowię jak trafię na zestaw a taki typek jeszcze śmie wrzeszczeć z drugiego brzegu  rwę i mam gdzieś jego zestawy.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.