Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Łowienie w pobliżu mostów  (Przeczytany 7656 razy)

geciu71

• Jr. Member
  • **
Łowienie w pobliżu mostów
« dnia: Listopad 20, 2015, 00:49:47 »
Witam.Może znajdzie się tu na forum osoba,która naświetli jak się ma łowienie w pobliżu mostu.Żadnego zakazu w ustawie o rybactwie śrudlądowym ani też w regulaminie pzw nie znalazłem.A mieliśmy spotkanie z panem z PSR który wyraził się że łowimy zbyt blisko mostu co jest zakazane.Ja byłem pewny,że takowego zakazu nie ma.Jedynie zakaz obowiązuje 50mtr od urządzeń spietrzających wodę,śluz i zapór,przepławek i jazów.Dziękuję za rozwinięcie i wyjaśnienie tematu.

robocek

• Hero Member
Odp: Łowienie w pobliżu mostów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2015, 05:20:21 »
Trzeba było pana z PSR odesłać w pizdu.Nie wolno łowić z mostu,pod mostem natomiast  wolno.Rozdział 3 RAPR punkt 3.1 d. mówi: Ponadto wędkarzowi nie wolno
łowić ryb w odległości mniejszej niż 50m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna np. ostrogi opaski i progi denne.Kuwa,czego to jeszcze nie wymyślą aby ujebać wędkarza chcącego połowić rybki.Z drugiej strony to nie jest przyjemnością łowienie gdy nad głową bez przerwy słychać łomot.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta

geciu71

• Jr. Member
  • **
Odp: Łowienie w pobliżu mostów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2015, 19:33:00 »
Dzięki kolego za odpowiedź.Tak też przypuszczałem,że takowego zakazu nie ma,przestudiowałem też ustawe o rybactwie i nie znalazłem wzianki o zakazie połowu przy moście.A co do hałasu kolego,to jest most kolejowy przez który w ciągu dnia orzejeżdża ok.5 pociągów.Czyli nie jest tragicznie a miejsówka super na Klenia.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.