Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.  (Przeczytany 1635 razy)

gargamell

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.
« dnia: Grudzień 14, 2015, 04:15:44 »
Witam.
Jestem członkiem koła 122 w Trzebini. Koło to posiada lowisko licencyjne nr 201 Balaton. Wędkowanie na łowisku odbywa sie na podstawie wkladki rocznej zakupionej za kwote 150zł zgodnie z zatwierdzonym regulaminem. Ostatnio ok miesiac temu aktyw i zarzad kola zorganizowal sobie na lowisku zawody wedkarskie - technika lowienia byla dowolna. Czesc a nawet wiekszosc uczestnikow nie posiadala zezwolenia na wedkowanie, gdyż go nie oplaca. Brali jednak za zgoda prezesa i  zarzadu kola udzial w zawodach. na moje pytanie czy jest to legalne dostalem odpowiedz ze zarzad caly rok charuje wiec mu sie należy. Dlatego moje pytanie brzmi czy jest to legalne...tzn połów ryb (mimo ze byly to zawody na zywej rybie) i organizacja zawodów na łowisku ktorego sie nie oplaca?  Na zakończenie wysylam regulamin lowiska.
Prosze o odpowiedz.

Koło nr 122 Trzebinia     REGULAMIN 
   Łowiska specjalnego licencyjnego nr 201 zbiornik Rybna  ,,Balaton"
 Łowisko licencyjne typu mieszanego.    Gospodarz Łowiska Koło PZW Nr 122 Trzebinia.   
 1. Regulamin obowiązuje od dnia 8.01.2013 r. (Uchwała Nr 1/01/2013 Zarządu Koła PZW Nr 122 Trzebinia 
2. Połów na łowisku Balaton Nr 201 dozwolony jest dla członków PZW posiadających ważne zezwolenie roczne, lub 3-dniowe, oraz członków innych organizacji wędkarskich posiadających ważne zezwolenie roczne, lub 3 - dniowe (imienne lub na okaziciela - wymiana zezwoleń).
3. Wędkowanie odbywa się zgodnie z zasadami RAPR, oraz obostrzeniami dotyczącymi wymiarów ochronnych, limitów dziennych, rocznych, oraz czasowych zakazów wędkowania.
 4. Przed rozpoczęciem wędkowania, wędkarz wypełnia na zezwoleniu –rejestrze datę i godzinę, jak i również po zakończeniu wędkowania                                      np.( 03.02.2013 r. godz. 7:30 )    5. Wymiar ochronny wszystkich gatunków pstrąga - 30 cm   
6. W ciągu doby wędkarskiej (0:00 – 24:00 ) wolno złowić i zabrać :      - 1 szt. ; Suma, Sandacza, Szczupaka, Bolenia      - 2 szt. ; Karpia, Lina, Pstrąga, Leszcza   Łączna ilość złowionych ryb w ciągu doby wymienionych gatunków wynosi 4 szt. Pozostałe zgodnie z  RAPR. 
 7. Po złowieniu ryby wymienionej w pkt.6 wędkarz bezzwłocznie wpisuje do zezwolenia-rejestru gatunek i wymiar ryby, lub wypuszcza rybę do wody.
8. Po zarybieniu zbiornik może być zamknięty dla połowów do 5 dni. Od dnia otwarcia łowiska przez 2 tygodnie wolno wędkować raz dziennie, łącznie  trzy razy w tygodniu ( Poniedziałek 1 dzień tygodnia).                              W tym okresie (2 tygodnie) po złowieniu 2 szt. ryb wymienionych w pkt. 5 i 6 wędkarz bezzwłocznie kończy wędkowanie i opuszcza stanowisko wędkarskie.
9. Roczny limit ryb złowionych i zabranych z łowiska , wymienionych w pkt. 5 i 6 wynosi 30 szt. istnieje możliwość wykupienia następnego zezwolenia, po zdaniu poprzedniego.
 10. Kontrola i odpowiedzialność wędkujących na łowisku określa rozdział  VII pkt. 1-3 RAPR.
 11. W okresie czynnego kąpieliska termin i czas zakazu wędkowania określony jest Regulaminem Kąpieliska przez Zarządzającego terenem zalewu w imieniu Urzędu Miasta Trzebinia.
12. Dla rozgrywania zawodów wędkarskich, teren i czas rozgrywania zawodów ustala z Zarządzającym Gospodarz Łowiska i ogłasza na tablicy informacyjnej, oraz oznakowuje teren zawodów.
13. Zezwolenia – rejestry można nabyć w siedzibie koła PZW Nr 122 Trzebinia (Stanica zalew Balaton) w czasie dyżurów skarbnika w każdy czwartek (Od Stycznia do Maja 14:00 – 16:00, Czerwiec – Wrzesień 16:00 – 17:00). Na 2-tygodniowe okresy, wymienione w pkt. 8 zezwolenia 3 – dniowe nie są sprzedawane. 
14. Koszt zezwolenia określa Uchwała Walnego Zgromadzenia na rok kalendarzowy. Jest umieszczona na tablicy ogłoszeń.   
         
Za Zarząd

jankps

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 50
Odp: Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2016, 12:43:33 »
NO w końcu zaczyna sie coś dziać :)

jankps

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 50
Odp: Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2016, 11:40:28 »
Wrzućcie jakieś zdjęcia z tego wydarzenia :)

pzwzabrze

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 21
Odp: Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2016, 14:07:37 »
Cześć, Przeanalizujmy wszystko, Gospodarzem łowiska jest Koło, którego zarząd zorganizował sobie zawody , pkt 2 regulaminu mówi że łowić mogą wędkarze którzy wykupią zezwolenie, pkt 12 mówi że aby przeprowadzić zawody należy poinformować Gospodarza wody. W mojej ocenie Zarząd Koła może przeprowadzić zawody jeśli poinformuję gospodarza wody oraz według mnie na zarządzie uchwali odpowiednią uchwałę o przeprowadzeniu zawodów na wodzie licencyjnej. Regulamin tej wody nie jest precyzyjny pkt 12 można interpretować jak komu pasuję, proponuję wnieść o poprawki pkt.12.

arnie

 • Opiekunowie prezentacji
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 820
Odp: Zawody aktywu koła na łowisku licencyjnym.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2016, 08:12:36 »
Jak najbardziej mogą nie pobierać opłat od wędkujących. Są opiekunem - gospodarzem łowiska i mogą zwolnić się z wnoszenia opłaty na czas zawodów. Znam częste sytuacje, gdzie gospodarz łowiska zezwala bezpłatnie na organizację zawodów na jego łowisku. Prawo gospodarza.

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.