Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przewożenie psów autem  (Przeczytany 11960 razy)

jankps

• Sr. Member
Przewożenie psów autem
« dnia: Luty 22, 2016, 11:58:59 »
Może ktoś z was spotkał się już z tego typu problematyką? Chodzi o przewożenie psa samochodem - dodam, że jest to zwykły, niewielki "dachowiec", ale poczciwy i całkiem mądry.
Czasami chciałoby się gdzieś z nim pojechać - pytanie w jaki sposób bezpiecznie go przewieźć? Dodam, że mam passata b5 kombi.

pablo35

• Sr. Member
Odp: Przewożenie psów autem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2016, 14:31:27 »
Nie polecam przewozić psa luzem. Pies może wprawdzie zachowywać się spokojnie ale ciągle jest to jednak zwierzę. Nie wiesz jak dokładnie się zachowa oraz czy coś takiego nie będzie niebezpieczne dla psa ale i dla uczestników jazdy. Jak nastepuje jakaś stłuczka taki pies może wpaść w panikę czy wypaść przez szybę. Jest to skrajna głupota. Najbezpieczniej będzie kupić transporter dla psa. Jest to duża wygoda. I dla Ciebie i dla psa bo znajduje się w spokojnym otoczeniu oraz nie stresuje się bodźcami zewnętrznymi.

jankps

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2016, 14:25:52 »
Ale widać czasami, że ludzie wożą psy w bagażnikach samochodowych - mówię tutaj o autach typu kombi.
Jeżeli chodzi o transporter, to polecasz jakiś konkretnie?

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2016, 17:09:25 »
raz kupiłem kombi od policjanta, a wcześniej miałem sedana - powiedział że w sedanie nie za bardzo można wozić psa w bagażniku ale jeśli chodzi o kombi to nie ma problemu - sam woził więc raczej wie co mówi.
Co do transporterów - zależy od wielkości psa - moje malamuty (55 i 45 kg) uwalą się i śpią, a transportery chyba musiałbym mieć na przyczepce i średnio te niedźwiedzie byłyby zadowolone z siedzenia w puszce
boję się, ssr...m

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2016, 18:39:07 »
Ja widziałem smycze do przewozu psa, dodatkowe przypięcie do jakiegoś elementu w samochodzie. Myślę, że w sklepach gdzie mają rzeczy dla psów coś znajdziesz.

pablo35

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2016, 13:11:12 »
Ale widać czasami, że ludzie wożą psy w bagażnikach samochodowych - mówię tutaj o autach typu kombi.
Jeżeli chodzi o transporter, to polecasz jakiś konkretnie?

Nie wiem konkretnie jakiego masz psa. Smycz do samochodu, do przyczepienia psa, to też jest dobra opcja.
Najlepiej weź sobie tutaj http://hubuform.pl/transportery-dla-psow i wybierz coś adekwatnego do rozmiarów psa, jego wagi i rozmiaru auta.
To zwykle indywidualna decyzja.

jankps

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2016, 13:32:11 »
Dzięki, ostatecznie zdecydowałem się na ten zwykły pas do obroży. Zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

moczykij28

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2016, 08:25:46 »
Ja swojego niedużego "dachowca" przewożę luzem i nic się nie dzieje. :) Nawet jak jedzie sama to siedzi grzecznie na tylnej kanapie :) Ale to oczywiście zależy od psa.

moczykij28

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2016, 14:01:26 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2016, 14:07:38 wysłana przez moczykij28 »

daga119

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2016, 19:47:41 »
są specjalnego transportery dla psiaka, lub pasy bezpieczeństwa by pies nie ciekał po całym aucie. Szczerze to nie polecam przewożenia psa w bagażniku, raz przewoziłam swojego (owczarka niemieckiego) i skutek był tego taki ze musiałam siedzieć z tyłu i trzymać go za obrożę.

Artur Buczkowski

• Sr. Member
    • W krainie pstrąga i lipienia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2016, 20:00:41 »
Nie wiem czy forum ZG PZW jest miejscem na takie pytania, raczej nie
polecam: http://e-psy.pl, lub podobne fora kynologiczne. Zaraz ktoś spyta jak przewozić narty, walizki i teściową. W tym ostatnim przypadku, na wszelki wypadek odpowiem - nie przewozić.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 20:09:11 wysłana przez Artur Buczkowski »

adwojko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2016, 13:37:49 »
Polecam Ci kupić matę dla psów. Zakładasz za zagłówki z tyłu i jest mu komfortowo i wygodnie:)
sklep karpiowy dla karpiarza - polecam kolega prowadzi możecie znaleźć akcesoria na karpie.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.