Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: A w Okregu PZW w Białej Podl. rozpoczął się odwet.  (Przeczytany 3399 razy)

obserwer

• Jr. Member
  • **
A w Okregu PZW w Białej Podl. rozpoczął się odwet.
« dnia: Grudzień 04, 2016, 19:15:25 »
Za to, że kolega swoim działaniem doprowadził do wszczęcia postępowania prokuratorskiego wobec prezesa okręgu, "działacze okręgowi" postanowili wziąć odwet. A chodzi o ujawnienie, że prezes okręgu w sposób bardzo nieładny, uważam że nawet uwłaczający temu stanowisku działając świadomie na szkodę Zarządu Głównego PZW wystawił delegację (kilometrówkę) na swój prywatny samochód, a był razem z innymi osobami z okręgu w Spale samochodem służbowym. Rzecznik Dyscyplinarny ZO i zarazem (druga funkcja) członek ZO postanowił wezwać kolegę na przesłuchanie o możliwości popełnienia przewinienia z paragrafu 14 pkt 2 Statutu PZW, bez wskazania jakiegokolwiek przewinienia, miejsca i czasu w którym to nastąpiło. Po prostu  podany jest  tylko paragraf 14 i punkt 2.
Uważam, że funkcja Rzecznika  w PZW jest podobna do funkcji prokuratora, czyli wpływa dokument do niego o przewinieniu, ten się z nim zapoznaje i ocenia czy czyn faktycznie nosi znamiona przewinienia przeciw Statutowi. A tu jak widziałem dwa pisma nie ma nic. A więc o jakie przewinienie może chodzić, zaczął tu działać z poprzedniej epoki przepis” dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”
A tak wracając  do Statutu PZW i paragrafu 13 pkt 8 to zastanawiam się, czy tu nie został złamany Statut, o wyborze Rzecznika, bo w tym paragrafie i punkcie  jest napisane że : Członek Związku ma prawo; pełnić tylko jedną funkcję z wyboru we władzach albo organach Związku danego szczebla organizacyjnego.
A tu pełnione są dwie funkcje, pierwsza członka ZO, a druga Rzecznika Dyscyplinarnego ZO!  Czy to jest prawidłowość, o czym napisałem ma związek z wcześniejszym wątkiem tu na tym portalu a wątek ten to: „Czy jest gdzieś taki Okręg” ci co go czytali to wiedzą o co chodzi i co się w tym Okręgu wydarzyło. Myślę że, będzie jeszcze więcej się działo bo widziałem dokumenty które kolega złożył do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, ponownie przez prezesa okręgu, dyrektora biura i przewodniczącego OKR, widziałem te dokumenty( są mocne) i śmiem twierdzić że nastąpi wszczęcie dochodzenia wobec tych „działaczy okręgu" PZW w Białej Podlaskiej. Wracając do nagonki na mojego kolegę to powiem, że przed wyborami do nowych władz w kołach w 2017-2020r. „działacze okręgu” chcą pozbyć się wszelkimi sposobami mojego kolegi, który jest w zarządzie tego koła i napiętnuje nieprawidłowości „działaczy okręgu”.
                                                                                         -obserwator -             

jozek56

• Newbie
  • *
Odp: A w Okregu PZW w Białej Podl. rozpoczął się odwet.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2016, 20:53:09 »
W naszym okręgu od parunastu lat dzieją się dziwne historie .Mnie bulwersuje parę tematów .NR1 to temat miejsc wędkowania dla inwalidów .Zbiornik Terebela nie ma jednego pomostu dla inwalidy .Kasa na inne rzeczy jest NP.ZAWODY.
NR2To brak slipu na zbiorniku TEREBALA  1 I 2 to karygodna sprawa że zbiornik dla wędkarzy nie posiadał takich rzeczy.
NR3 To zarybienia to jakaś paranoja i czeski film .Proszę mnie oświecić i pokazać jedno zdjęcie z zarybień .Inne koła tym się szczycą i zamykają niedowiarkom gęby ile ryb się wpuściło na łowisko
NR4 To kontrola na łowiskach brak,brak ,brak.

obserwer

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2016, 14:23:42 »
No i odwet "działaczy" trwa dalej, z tego co wiem od kolegi w dniu 9-go miało miejsce zebranie koła "Wola" i "działacze" sprzyjający prezesowi okręgu poddali wniosek o wykluczenie kolegi z koła,  za trzy nieobecności na zebraniach, ale prezes koła poprawił wnioskującego że nie z koła  z zarządu koła, przypomnę że chyba cztery miesiące wstecz odwołano mego kolegę z funkcji sekretarza koła. Wiem jeszcze to, że poprzedni sekretarz koła był przez siedem kolejnych zebrań nieobecny i nie został z zarządu odwołany. No i na ostatnim zebraniu koła w 2016r. dopieli swego. Dalej co napisałem w wątku przypuszczam że zechcą kolegę pod byle jakim pretekstem pozbawić członkostwa w PZW.

-obserwator-

filatelistka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 17:32:34 »
Panowie jak macie taki problem w swoim okręgu czy kole idźcie na zebranie sprawozdawcze czy sprawozdawczo-wyborcze i nie udzielcie zarządowi absolutorium . W skutek tego obecny zarząd nie będzie mógł kandydować w najbliższych wyborach jeśli kadencja mu się kończy lub jeśli jest w trakcie jest to równoznaczne z odwołaniem zarządu i wyborem następnego . Wybierzecie sobie delegatów i w okręgu zrobicie porządek .  ::)

obserwer

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2018, 17:46:49 »
Powracając do tego wątku przypomnę, że prezes Okręgu PZW w Białej Podlaskiej za swój czyn(wyłudzenie nienależnych mu pieniędzy) został uznanym winnym ale sąd  w Warszawie odstąpił od wymierzenia mu kary, bo tak wnioskowała prokuratura w Białej Podlaskiej (wystawienie delegacji na wyjazd swoim samochodem,a był samochodem służbowym dokonał szkody na rzecz ZG PZW). Dalej w 2017 roku w listopadzie "koleś" którego prezes Okręgu wraz z trzema innymi członkami prezydium wybrał na dyrektora biura Okręgu przy braku kworum (czterech z dziewięciu) było to w listopadzie 2014r. Ale powracając do listopada 2017r. otóż ten dyrektor wstawił się w stan w znacznym stanie na spożycie alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia ale za daleko ponieważ został zatrzymany no i..... w tym roku został uznanym winnym i  ukarany przez sąd pozbawieniem prawa jazdy i grzywną. I niby jakby nic się nie stało nadal jest w tym Okręgu a Zarząd  wobec niego nie wyciągnął żadnych konsekwencji. Czyżby nie obowiązywał go przepis Statutu PZW art.16 pkt 7. No i jest tu prawomocny wyrok sądu. Może pan Rzecznik PZW zechce odpowiedzieć, czy nadal "koleś " na stanowisku dyrektora może pełnić tę funkcje. A może koledzy wędkarze z innych okręgów zechcą zabrać głos i napisać czy w ich okręgach też maja miejsce takie rzeczy.       

luki99

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2018, 22:52:59 »
Wedkarze musza zacząć mowic jednym glosem inaczej Nas zjedza i będzie dalej trwal chocholi taniec !

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.