Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o oficjalne stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 3052 razy)

jeep63

• Jr. Member
  • **
Proszę o oficjalne stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!
« dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:55:50 »
,,3.5. Złowione ryby (z wyjątkiem łososiowatych i lipienia) wolno przechowywać w
stanie żywym wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych. W siatkach nie
wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów
dobowych.
 ,,Komendant SSR  stwierdził że rybę można przetrzymywać do godziny 24 w nocy.
Proszę o oficjalną interpretacje tego przepisu.
A konkretnie  jak długo mogę przetrzymywać rybę złowioną  o godzinie 22,00 (u nas w licencji wpisujemy godzinę połowu).

henryk_p

• Hero Member
Odp: Proszę o oficjalne stanowisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2017, 21:29:07 »
"W siatkach nie wolno przechowywać większej ilości ryb niż wynika to z ustalonych limitów dobowych"Ponieważ zapis nie jest precyzyjny a używa liczby mnogiej czyli siatek może być więcej jak jedna a limitów dobowych więcej jak jeden czyli nie jest zabronione przechowywanie ryb więcej jak doba.Prawdopodobnie Komendant SSR posługuje się starym regulaminem RAPR,uważam że w tej sprawie należałoby zapytać Państwową Straż Rybacką w swoim rejonie,ich odpowiedz może być rozstrzygająca.   

jeep63

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2017, 18:44:57 »
Taka odpowiedz mnie nie zadowala nic nie wnosi w poprzednim RAPR było że można przetrzymywać rybę 24 godziny.
Prosił bym o odpowiedz rzecznika ZG PZW  Sprawa jest naprawdę pilna Komendant przesłał protokół w tej sprawie do okręgu o ukaranie jako ze kolega który był kontrolowany jest w KRK

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2017, 19:28:43 »
Jak znam życie to na forum nie dostaniesz odpowiedzi a oficjalne stanowisko może zająć tylko  ktoś z władz ZG i tam należy wystosować oficjalne pismo o interpretację w danej sprawie.Na stronie ZG są kontakty telefoniczne i e-mail.A tak na marginesie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 12 listopada 2001r.(D.U.z dnia 4 grudnia 2001r.) nie reguluje sposobu przetrzymywania ryb przez wędkarza.Ja odmówiłbym przyjęcia mandatu a swoich racji broniłbym przed sądem w tym przypadku nie można podjąć jakichkolwiek działań administracyjnych przez Rzecznika Dyscyplinarnego.Przyjęcie mandatu skutkuje przyznaniem do winy i zacznie działać Statut PZW.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:27:14 »
Dokładnie, ten punkt RAPR to czysty wymysł PZW nie mający podstaw prawnych w ustawach i rozporządzeniach państwa polskiego. To dłuższy temat ale:

- PZW dostało prawo zmieniania zasad Amatorskiego Połowu Ryb ale tylko w obwodach rybackich tam gdzie jest uprawnionym do rybactwa (to publiczne wody płynące). Niestety tylko takich zasad, które zapewniają racjonalna gospodarkę rybacką. To jak ja przetrzymuję ryby, które chcę zjeść nie ma wpływu na taką gospodarkę i nic PZW do tego, to ja decyduję o tym jak ryby przetrzymuję.

- Ten zapis RAPR obowiązuje na niepublicznych wodach stojących, których właścicielem jest PZW (tu właściciel wody decyduje o wszystkim). Niestety jest tak "dziwnie" napisany, iż jest ogromna ilość interpretacji tego zapisu. Dodatkowo nie może być podstawą karania przez PSR mandatem, bo tu jego jurysdykcja nie sięga (może kontrolować tylko wody publiczne - tam odbywa się Amatorski Połów Ryb). Za łamanie tego zapisu (tylko jak właściwie postępować ?) można być karanym tylko przez PZW przez Sąd Koleżeński - tylko co jeśli łowiący jest niezrzeszony ?

Jeśli ktoś przyjął mandat na wodach niepublicznych od PSR to zawsze może wystąpić do sądu bo taki mandat nie ma sensu i trudno o przyznanie się do winy. To tylko czysta niekompetencja i łamanie prawa przez PSR.

PSR nie została powołana do pilnowania niepublicznych wód osób fizycznych cz też stowarzyszeń jakim są Okręgi PZW. Ci właściciele wód stojących niepublicznych według prawa powinni sami dbać o przestrzeganie swoich zasad łowienia ryb.

Natomiast jeśli PSR chciałby wręczyć mi mandat za ten zapis na wodach publicznych w obwodzie rybackim, to ja bym go nie przyjął bo taki zapis RAPR nie ma podstaw prawnych. Wiele razy było to przyczyną moich sporów nad wodą z PSR i SSR ale nigdy nie próbowano mnie z tego powodu ukarać, a czekam na to, aby raz na zawsze wyjaśnić to w sądzie.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 12:33:07 wysłana przez osamark »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.