Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Trolling czy spinning  (Przeczytany 2851 razy)

mariuszkam

• Newbie
  • *
Trolling czy spinning
« dnia: Maj 14, 2017, 23:19:19 »
Witam wszystkich...chciałbym uzyskać rzetelne informacje na wpis poniżej..

W ostatnich dniach, będąc z kolegą wypłynęliśmy łódką na połów szczupaka, metodą spiningową.
Podczas zmiany miejsca połowu ( przepływanie używając wioseł) kolega zarzucał spinning i go ściągał, ja natomiast wiosłowałem.
Gdy wróciliśmy na brzeg, jeden z wędkujących zwrócił nam uwagę, że nie wolno płynąć łódką i spiningować, ponieważ jest to trolling.
Z tego co wiem, trolling, to metoda połowu w której za łódką ciągnie się żyłkę na której jest przynęta.
My natomiast nie ciągnęliśmy żyłki za łódką, jeśli już to ściągaliśmy za pomocą kołowrotka.
Czy to co kolega robił, można zaliczyć do trollingu ? Czy podczas płynięcia łódką, pontonem używając do tego wioseł można łowić spiningem, czy jednak łódka musi być zakotwiczona.

czebaczek

• Full Member
Odp: Trolling czy spinning
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2017, 12:10:03 »
Kolego! Trolling jest też odmianą spinningu. Spinningować możemy z brzegu, z łodzi zakotwiczonej na jednej lub dwóch kotwicach lub będącej w dryfie. Opisana sytuacja i to co robiliście z kolegą jest klasycznym łowieniem na trolling. Łódź porusza się za pomocą silnika lub wioseł.

mariuszkam

• Newbie
  • *
Odp: Trolling czy spinning
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2017, 14:21:13 »
Dzięki kolego za odpowiedz...jest jedno ale, dzwoniłem dzisiaj do PZW z tym samym pytaniem. Z informacji jakie dostałem, wychodzi, ze nie ma pełnej informacji czym jest trolling a czym spining.
Brak w przepisach dokladnych opisów. Powiedziano mi także, ze nie wolno łowić spiningiem z dryfujacej łodzi. Osoba z PZW powiedziała, ze ogolnie jest problem z interpretacja nie tylko tego, ale i innych spraw. W szczególności chodzi właśnie szczegóły, ktore sa bardzi istotne.
Ale dzieki za odpowiedz.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.