Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opłaty Rybaków vs koszty zarybiania ?  (Przeczytany 43360 razy)

osamark

• Hero Member
Odp: Opłaty Rybaków vs koszty zarybiania ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2017, 15:35:09 »
Może się przekonamy publicznie jak to wygląda i co można z tym zrobić.
Na początek wysłałem po rozmowie telefonicznej poniższą informację.
Witam,
Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie WWW RZGW POZNAŃ użytkownikiem rybackim obwódu rybackiego jeziora Białcz na rzece Osiecznica jest podmiot : Jeziorowo - Stawowe Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. w Lutomiu, Lutom 64, 64-410 Sieraków.
Użytkownik rybacki w obwodzie rybackim jest prawnie zobowiązany do wydania zezwolenia na Amatorski Połow Ryb.
Niestety uzyskałem informację o nieudostepnianiu tego jeziora do Amatorskiego Połowu Ryb.
Jest to naruszenie polskiego prawa.
Proszę o przekazanie informacji na podstawie jakich zapisów prawnych nie wydajecie Państwo zezwoleń na Amatorski Połów Ryb na tym jeziorze.
Nadmieniam, iż Amatorski Połów Ryb na wodach publicznych państwa polskiego jest powszechnym prawem każdego obywatela polskiego (cudzoziemca przebywającego na terenie Polski także) i nie znam upoważnień prawnych uprawnionych do rybactwa aby to powszechne prawo mogli ograniczać.
Proszę o pilną odpowiedź.
W wypadku braku odpowiedzi podejmę przysługujące mi środki prawne.
Pozdrawiam,

Chwilę poczekamy na odpowiedź.
Do tego czasu sprawdzę co to za podmiot ?,  jakiemu prawu podlega ? itd..

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 28, 2017, 14:32:37 »
Dostałem wstępną odpowiedź, iż mogę wykupić zezwolenie za 3000 zł netto + 23 % VAT.

Teoretyczne uprawiony do rybactwa ma prawo do pobrania dowolnej kwoty za wydanie zezwolenia.

Jednakże w tym przypadku jest to cena kuriozalna i jest to ewidentne pozbawianie obywateli powszechnego prawa do Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych.

Wydaje się, iż nie można zapisu o dowolności kwoty wykorzystywać do tego celu.

Co z tym zrobić ?

Jest parę instytucji, które można "pognębić" w tej sprawie.

Namyślę się czy mam na to ochotę i czas .

kajko521

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2017, 18:15:39 »
Gratuluję, nie spodziewałem się że dostaniesz tak szybko odpowiedź, natomiast treść odpowiedzi wcale mnie nie zdziwiła, ( jeżeli Ci się chce to spojrzyj na mój wcześniejszy wpis w tym wątku) Tak jak już pisałem, można z tym pojść do sądu,
ale efekty byłyby prawdopodobnie mizerne, dobry radca prawny wykaże bez żadnego problemu ile to ryb ( tu wyliczenie wagi i wartości) możesz wyłowić z wody w ciągu sezonu i udowodni,że spółka sprzedając Ci zezwolenie za 3000pln, własciwie to dokłada do twojego hobby.
Możesz próbować jeżeli chcesz, ale uważam że byłoby to klasyczne kopanie się z koniem.
A na koniec - mała ciekawostka na temat jeziora o które pytałeś w Lutomiu
https://unknown.com › Relacje z wypraw › Rekordy wędkarskie

kajko521

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2017, 18:17:36 »
Gratuluję, nie spodziewałem się że dostaniesz tak szybko odpowiedź, natomiast treść odpowiedzi wcale mnie nie zdziwiła, ( jeżeli Ci się chce to spojrzyj na mój wcześniejszy wpis w tym wątku) Tak jak już pisałem, można z tym pojść do sądu,
ale efekty byłyby prawdopodobnie mizerne, dobry radca prawny wykaże bez żadnego problemu ile to ryb ( tu wyliczenie wagi i wartości) możesz wyłowić z wody w ciągu sezonu i udowodni,że spółka sprzedając Ci zezwolenie za 3000pln, własciwie to dokłada do twojego hobby.
Możesz próbować jeżeli chcesz, ale uważam że byłoby to klasyczne kopanie się z koniem.
A na koniec - mała ciekawostka na temat jeziora o które pytałeś w Lutomiu
https://unknown.com › Relacje z wypraw › Rekordy wędkarskie

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.