Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kara za brak opłaconej karty, została w domu.  (Przeczytany 36319 razy)

k_piotr

• Hero Member
Odp: Kara za brak opłaconej karty, została w domu.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2017, 11:03:17 »
PSR nie ma uprawnień prokuratorskich ani sędziowskich. Mogą zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa lub wykroczenia innego niż zapisane w ustawie bo nie mają uprawnień.
Druga sprawa - wydaje mi się że część naszych bolączek jest możliwa do załatwienia na poziomie administracyjnym.
Ale pytanie do ciebie - czy komuś nadzorującemu instytucje, które wg ciebie działają wbrew prawu zgłaszałeś cokolwiek ? Przypomnę że obywatel też jest zobowiązany zgłaszać jak najszybciej się da sytuacje w jego ocenie bezprawne
boję się, ssr...m

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2017, 12:49:50 »
Tak, wielokrotnie próbowałem rozwiązać różne problemy i łamanie prawa.
Kilka spraw udało się załatwić.
Niestety, to sprawy trudne i spotykają się z niekompetencją i brakiem wiedzy.
Po przejściu całej drogi administracyjnej pozostaje skarga do Sądu Administracyjnego.
Nie bardzo mi się chce.
Co do PSR, to nie musi mieć uprawnień prokuratorskich czy innych.
Rzecznikom Praw Obywatelskich czy Praw Dziecka taki brak uprawnień nie przeszkadza.
Wystarczy zrozumieć jaką rolę PSR dał ustawodawca.
Raz po wielu pismach i skargach udało się zmusić z wynikiem pozytywnym PSR do zajęcia się sprawą nie wydawania  przez Okręg PZW zezwoleń niezrzeszonym.
Długo się bronili, że to nie ich sprawa, jednak udało się im zmusić Okręg PZW do zmiany swojego postępowania.
Jak widać można, tylko trzeba chcieć.
I jak widać, dużo mogą tylko trzeba ich naciskać.

A tu radosna twórczość znaleziona w sieci jednego z uprawnionych do rybactwa w obwodzie rybackim:
 Opłaty naliczane są za dobę:
– doba – 60 PLN ( niezależnie od ilości wędek);
No cóż, skoro prawo mu pozwala na określenie warunków Amatorskiego Połowu Ryb to dlaczego nie na 100 wędek ? Pewnie tak jest dobrze dla racjonalnej gospodarki rybackiej !
I co, PSR nie ma obowiązku coś z tym zrobić, bo nie ma uprawnień ?
A może faktycznie tak można ?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 13:03:58 wysłana przez osamark »

szczupak_mlody

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2017, 13:31:10 »
Niestety nie ma systemu, w którym kontrolujący mógłby sprawdzić czy rzeczywiście posiadasz wymagane uprawnienia i zezwolenia więc nie mając papierów przy sobie uznali że nie posiadasz uprawnień.
Nieznajomość przepisów nie zwalnia nikogo z ich stosowania

I własnie dlatego twierdzę, że wędkarz powinien mieć możliwość udowodnienia swoich uprawnień.
Nie do końca mi nie nie uwierzyli bo sprzętu mi nie zabrali, tylko spisali.
A przez to musiałem jechać po kartę kilometry do domu i z powrotem.
Jeśli w planowy czasie nie dostarczył bym uprawnień, to wtedy mogli by podjąć działania karne. A co do przepisów, to fajnie pan sobie nimi twarz wyciera, jednak mi chodzi o coś więcej, bo przepisy to znam w tym temacie, jak każdy kto posiada kartę.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2017, 14:14:54 »
Jeśli w planowy czasie nie dostarczył bym uprawnień, to wtedy mogli by podjąć działania karne

Za brak dokumentów przy sobie to wykroczenie więc dlatego jest mandat

Mam różne uprawnienia i nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie kopię dół koparką, stawiam rusztowanie czy grzebię w Trafo - przychodzi kontrola, a ja nie mam papierów przy sobie - nie ma że boli - brak uprawnień = mandat + zakaz pracy.
I jeszcze tłumaczenie że dostarczę - ciekaw jestem np: reakcji PIP.

Albo popływaj po zegrzu motorówką bez papierów i poczekaj aż policja dopłynie - nie masz uprawnień przy sobie to hol do brzegu i mandat bo nie mają gdzie sprawdzić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 14:23:46 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

szczupak_mlody

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:44:20 »
Mam różne uprawnienia i nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie kopię dół koparką, stawiam rusztowanie czy grzebię w Trafo - przychodzi kontrola, a ja nie mam papierów przy sobie - nie ma że boli - brak uprawnień = mandat + zakaz pracy.
I jeszcze tłumaczenie że dostarczę - ciekaw jestem np: reakcji PIP.

Przypominam ,że jest to forum na temat wędkarstwa. Stary nie porównuje takich rzeczy. Ale widzę ,że na wszystko masz gotową odpowiedz. Myślę, że za bardzo się spinasz, powinieneś więcej ludziom ufać. Z drugiej strony niezły z Ciebie ass, po kursach i masz uprawnienia na wszystko. Dobrze jest wiedzieć też, że koparka doły kopie.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2017, 12:13:49 »
 :)
To była próba wytłumaczenia łopatologicznego dlaczego są wymagane uprawnienia takie jak prawko, karta wędkarska czy sep-y różnej maści.
Jak nie zrozumiałeś i myślałeś co by tu napisać to brawo za bystrość bo właśnie dlatego dostałeś mandat za brak karty i kazali Ci opuścić łowisko.

Szlak mnie trafił nad woda..
Czy nie jest to lekkie przegięcie..
...to hańba...

To kto się spina tego wina

Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności i kropka
boję się, ssr...m

jelec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2017, 19:04:30 »
k_piotr, bój się Boga, co Ty wypisujesz? Zapytaj kto ma wpływ na treść operatu, kto go pisze i co zawiera. Ustal, co się dalej dzieje z operatem. Co to jest oferta? Zrozumiesz, że piszesz brednie.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2017, 20:29:59 »
Operat sporządza uprawniony do rybactwa
Opiniuje go odpowiednia instytucja - przy wydawaniu opinii może być uprawniony do rybactwa, ochrona środowiska itp
Akceptuje rzgw
Operat zawiera to co w art 6a

A z tą ofertą to nie mam pojęcia o co ci chodzi

Chyba że napiszesz coś mądrzejszego panie profesorze zamiast się czepiać nie podając swojego uzasadnienia
PS: Boga się nie boję - nie mam powodów
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 21:46:09 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.