Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Łączenie stanowisk we władzach  (Przeczytany 2169 razy)

k_piotr

• Hero Member
Łączenie stanowisk we władzach
« dnia: Lipiec 25, 2017, 10:47:11 »
Czy prezes koła może być przewodniczącym okręgowego sądu koleżeńskiego, skoro:

§ 51
1. Okręgowy sąd koleżeński rozpatruje w pierwszej instancji sprawy przeciwko członkom
władz i organów kół oraz jest instancją odwoławczą od orzeczeń sądów koleżeńskich kół
boję się, ssr...m

weteran

• Sr. Member
Odp: Łączenie stanowisk we władzach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:16:31 »
Wg mnie może . Wg statutu nie można pełnić kilku funkcji na jednym poziomie . Prezesem koła jest we władzach koła , a prezesem sądu na szczeblu  Okręgu . Nie powinien wg mnie być w składzie orzekającym sprawy  jego  koła .

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:51:04 »
no właśnie też tak mi się wydaje.
Jednak to przewodniczący sądu koleżeńskiego ustala skład orzekający i wychodzi na to, że nawet we własnej sprawie ustala ekipę, która go ew rozliczy

Takie pomieszanie z poplątaniem...
boję się, ssr...m

tsas189

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2017, 17:51:39 »
Jego rozlicza Główny Sąd Koleżeński.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2017, 18:01:50 »
Prezes koła jest sądzony przez okręgowy sąd koleżeński
boję się, ssr...m

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2017, 19:38:40 »
Idąc tokiem twojego rozumowania, to czy uważasz, że normalne by było gdyby członek koła będąc przewodniczącym Okręgowego Sądu Koleżeńskiego sądził swojego Prezesa?
Uważam, że Weteran dobrze przedstawił problem

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2017, 20:02:08 »
Szanowni Koledzy Statut PZW nie precyzuje zasad funkcjonowania i orzekania przez Sąd Koleżeński żadnego szczebla a jedynie określa jakie konsekwencje organizacyjne się  ponosi.Szczegółowe zasady funkcjonowania i orzekania są na stronie ZG w zakładce Sąd Koleżeński Życzę miłej lektury.   

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2017, 22:15:09 »
Idąc tokiem twojego rozumowania, to czy uważasz, że normalne by było gdyby członek koła będąc przewodniczącym Okręgowego Sądu Koleżeńskiego sądził swojego Prezesa?
Uważam, że Weteran dobrze przedstawił problem

Weteran pisał dokładnie o pytaniu z pierwszego wpisu.
Ty piszesz o członku koła, który nie jest we władzach koła tylko w okręgowym sądzie - w tym przypadku chyba może sądzić prezesa koła

Uważam że bycie we władzach więcej niż jednego szczebla powoduje zamęt lub co gorsza kolesiostwo - niestety nie da rady zmienić nic.
 A najdziwniejsze jest że pracownik koła (nawet dyrektor) może być we władzach okręgowych

Stąd problem obiektywnego podejścia do problematycznych spraw przez organy kontrolne - nazwiska dublują się na różnych szczeblach
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 23:36:07 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:36:44 »
K-piotr, w kole pracownik lub dyrektor? Nie znam takiego przypadku. A zgodnie ze statutem osoba która zostaje zatrudniona musi natychmiast złożyć rezygnację z funkcji społecznej.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2017, 13:59:10 »
mała pomyłka - pracownik okręgu jest we władzach koła

5. Członek Związku, będący pracownikiem Związku, wybrany do władz albo organu
równorzędnego i wyższego szczebla organizacyjnego Związku, traci funkcje, jeśli w
terminie 3 miesięcy nie rozwiąże stosunku pracy.

czyli pracownik okręgu może być we władzach koła

Sorry za błąd - chciałem napisać jak jest, a się człowiek zakręcił i palnął głupotę
boję się, ssr...m

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:25:07 »
Wg mnie , więcej kolegów powinno chodzić na walne zebrania i nie było by wtedy mowy o kolesiostwie . Najwięcej zastrzeżeń zawsze mają ci , co nie uczestniczą w życiu kół(zebrania  , zawody , zarybienia , prace przy wodach pod opieką koła) . W chwili obecnej nie trzeba należeć do PZW , aby wędkować . W mojej okolicy wielu skorzystało z tej opcji i nasze koło zmalało do około 200 osób , ciekawe dlaczego powrócili po kilku latach do PZW , jeżeli było im źle . Koło ma teraz ponad 800 członków . W okolicy są dwa Towarzystwa Wędkarskie , Spółki Rybackie i Prywatni Dzierżawcy , czyli do wyboru do koloru .

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:58:09 »
pracowników na zebraniach nie wybieramy ale jest to nauczka na lata kolejne
boję się, ssr...m

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2017, 21:46:20 »
Biadolenie na forum staje się wędkarską zabawą ale wybranie się na zebranie raz w roku i przedstawienie swoich racji i ich obrona w postaci uchwały lub wniosku to już wyczyn kaskaderski a zarazem wybranie na zjazd okręgu delegatów którzy nie będą głosować co im się pod nos podstawi to problem odrębny.Zdecydowana większość tych co należą do PZW to zwykli mięsiarze i liczy się ile kilogramów karpia wrzuci się do wody aby garstka cwaniaków mogła się obłowić a odławianie na wiosnę  tarlaków to już igrzyska bo bierze i narzekanie że ryb nie ma.Przepraszam wszystkich za ten wpis dla których wędkarstwo to przygoda i obcowanie z naturą oraz odpoczynek i relaks.   

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2017, 22:12:43 »
Co do kaskaderstwa p. Henryku to ma pan rację. Co z tego że chodzę na zebrania wyborcze jak mało co mi flaków nie wypruje elektorat zebrany tylko w celu głosowania.
Powie człowiek żeby ryb świń do wody nie wpuszczali to emeryci i odznaczeni mało na taczce nie wywiozą.
A człowiek co przy okazji spaceru z rodziną weźmie kijek i wypuszcza wszystko co złowi jest dziwakiem (w niedzielę tak miałem)
W głównej mierze zależy mi na ew zmianach w kole jednak zainteresować członków problemami jest ciężko bo zapaleńcy w "bajorach" nie łowią
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.