Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinningowe Grand Prix Polski 2018 - jednak Team'y ??  (Przeczytany 4498 razy)

k_piotr

• Hero Member
Odp: Spinningowe Grand Prix Polski 2018 - jednak Team'y ??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2017, 18:37:53 »
Ta dyskusja to skutek tego, że pzw nie stał się związkiem sportowym - brak możliwości zgłoszenia zastrzeżeń organowi nadzorującemu skutkuje tym że "zawodowcy" pijący gorzałę z zarządem stowarzyszenia"amatorów" połowu ryb sami wymyślają przepisy, do których reszta ma się grzecznie dostosować albo "żegnamy z GP"
boję się, ssr...m

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2017, 10:07:59 »
Panie i Panowie.
Szanowni przedmówcy.
Zgodzić się z waszymi argumentami jest trudno.
Nie będę się rozwodził na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Tylko zadam pytanie dlaczego?! Nikt z Was tam nie był nie spróbował tych twuuuuu :) Teamów... a już są najgorsze same minusy itd....
A może dajmy szanse tematowi.
Statystyki tu nic nie wnoszą .... bo o dziwo Janku nie gonimy Państw zachodu lecz WSCHODU I przytaczane statystyki pokazują kolego kobalt85 że jesteśmy na 6 placu a kraje Wschodu posiadają zawody tylko Teamowe!!! I ligi pstrągowe!
Rozmowa o trenerach mhhhhh czy poprzednicy nie robili jak chcieli?
Powiem tak pewne prawa ma trener pewne zawodnik! I oczywiście możemy się z tym nie zgadzać.
Gdyby była taka demokracja to mielibyśmy prawo wyboru trenera! A zdajemy się na innych więc zgadzamy się z tym.
Zmieniajcie podstawy wyboru a nie wybranych...
Nie przeistaczajmy Grand Prix w zawody zaściankowe ..... dla mnie prywatnie to eliminacje do Mistrzostw Świata w których mogę zaistnieć lub nie takie życie..... więc jaki sens ma pływanie na "wiosłach" oczywiście można ale po co ???
Czemu osoby łowiące pstrągi nie biegają w woderach gumowych śpiochach za 100z ł ? bo chcą mieć wygodę? nie chyba to nie to ;)

MACIE RACJE mój sąsiad ma czarno biały telewizor nie kupię kolorowego bo mi zarzucą że za nowoczesny jestem i wyrywam się do przodu :)

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

PS
Wierze w to że na Grand Prix Teamów będą Mietków, Turawa. Rożnów bardzo bym chciał:)

kobalt85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:49:40 »
Panie i Panowie.
Szanowni przedmówcy.
Zgodzić się z waszymi argumentami jest trudno.
Nie będę się rozwodził na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Tylko zadam pytanie dlaczego?! Nikt z Was tam nie był nie spróbował tych twuuuuu :) Teamów... a już są najgorsze same minusy itd....
A może dajmy szanse tematowi.
Statystyki tu nic nie wnoszą .... bo o dziwo Janku nie gonimy Państw zachodu lecz WSCHODU I przytaczane statystyki pokazują kolego kobalt85 że jesteśmy na 6 placu a kraje Wschodu posiadają zawody tylko Teamowe!!! I ligi pstrągowe!
Rozmowa o trenerach mhhhhh czy poprzednicy nie robili jak chcieli?
Powiem tak pewne prawa ma trener pewne zawodnik! I oczywiście możemy się z tym nie zgadzać.
Gdyby była taka demokracja to mielibyśmy prawo wyboru trenera! A zdajemy się na innych więc zgadzamy się z tym.
Zmieniajcie podstawy wyboru a nie wybranych...
Nie przeistaczajmy Grand Prix w zawody zaściankowe ..... dla mnie prywatnie to eliminacje do Mistrzostw Świata w których mogę zaistnieć lub nie takie życie..... więc jaki sens ma pływanie na "wiosłach" oczywiście można ale po co ???
Czemu osoby łowiące pstrągi nie biegają w woderach gumowych śpiochach za 100z ł ? bo chcą mieć wygodę? nie chyba to nie to ;)

MACIE RACJE mój sąsiad ma czarno biały telewizor nie kupię kolorowego bo mi zarzucą że za nowoczesny jestem i wyrywam się do przodu :)

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

PS
Wierze w to że na Grand Prix Teamów będą Mietków, Turawa. Rożnów bardzo bym chciał:)

Bez urazy kolego, ale takich kiepskich wypocin dawno nie czytałem. Daruj sobie odpisywanie czy rozpisywanie na ten temat bo merytoryki w tym żadnej. Czytaj ze zrozumieniem. Pochodzisz z okręgu trenera i chyba zostałeś ........ bo komuś jaj zabrakło.  Przypisy które przytoczyłem są jasne i konkretne, odnieś się do tego bądź zamilcz. Wyrywasz pojedyncze słowa z kontekstu nie patrzysz na ogół. A może należysz do tych którzy już jakiekolwiek przepisy widzieli?? I guzik mnie interesuje twój telewizor - czytaj czubek nosa, poza którym nic innego nie widzisz.

raf7

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:52:57 »
Łukasz - fajnie, że wierzysz, że Teamowe GPx bedzie na Mietkowie, Turawie czy Rożnowie, ale póki co, to mamy tylko szczątkowe informacje, że miejsca zawodów już są ustalone i że wszystkie mają się odbyć na północy. Dopóki nie będzie jakichś oficjalnych informacji na ten temat, to nadal będziemy sobie tylko gdybać.
Natomiast jeśli chodzi o to, że Team'y czy chcemy czy nie chcemy w pewnym sensie (albo nawet całkowicie) zabiją wędkarstwo sportowe na poziomie kół czy okręgów (a w szczególności wśród młodzieży, której nie będzie stać na drogie, szybkie łodzie) - bo niestety czas dotarcia na miejscówkę jest dzisiaj kluczowy na zawodach. To samo dotyczy się szybkiej zmiany miejsca (np. na drugi koniec jeziora, bo na Team'ach nie będzie już sektorów)) - na dużych jeziorach jednym zajmie to 10 min a innym 2 godziny, więc pewnie nie zdecydują się na to i pozostaną na dotychczasowym miejscu. Tak więc technika (łodzie, echa, silniki etc. ) będzie miała znaczący wpływ na osiągane wyniki.

Może zamiast likwidować indywidualne GPX zrobić jedne zawody więcej (w porównaniu z dzisiejszym terminarzem) i spróbować obu lig jednocześnie: np. 4 GPx indywidualne + indywidualne MP oraz 2 x teamowe GPx + teamowe MP. To w sumie (tylko dla tych, co chcieliby brać udział w obu cyklach - przy okazji dowiemy się ile osób będzie startować w Team'ach) 8 zawodów - dziś mamy 7: 5x GPX + IMP + TMP. Albo zrobić równą ilość zawodów w obu cyklach : 3 x GPx + MP - wtedy też mielibyśmy w sumie 8 zawodów.

Pozdrawiam
Rafał Kubicki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 13:06:41 wysłana przez raf7 »

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2017, 16:30:47 »
Witam ponownie.
Przepraszam za moje wypociny za niski jestem w te progi. A tobie "kolego, koleżanko,dziecko" kobalt prześle kwiaty w ramach przeprosin..... daj adres......
Rafał, Janek i inni którzy nie ukrywają swojej tożsamości mam nadzieję że pogadamy twarzą w twarz a nie tu.... bo szkoda czasu na wstawki postronnych osób.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2017, 21:16:59 »
Witajcie Koledzy,

Na wstępie napiszę, że wyjątkowo nie podoba mi się poziom tej dysykusji. Mało argumentów, dużo jadu. Światek zawodniczy podzielony niczym "naród" na krakowskim przedmieściu...Żenada.

Słuchajcie, nie piszcie proszę, że 75% zawodników chce podtrzymania dotychczasowych zasad w GP, bo z prawdą ma to niewiele wspólnego. Skąd te wnioski Panowie?  Pamiętajcie, że piszecie wyłącznie o własnych subiektywnych odczuciach. Nic więcej!

Osobiście, popieram idee Teamów i Ligi pstrągowej. Remprezetuję Okręg PZW w Toruniu i sposród zawodników naszego okręgu biorących udział w GP i Eliminachach GP nikt nie ma wątplwiosci, że to w tej chwili jedyne słuszne rozwiązanie.

Ktoś wcześniej napisał, że wprowadzajac Teamy, zabijemy wędkarstwo sportowe na poziomie okręgów. Nasz przykład pokazuję, że Teamy cieszą się największym zainteresowaniem. Teamowe Mistrzostwa Okręgu, które zorganizowaliśmy pierwszy raz w zeszłym roku przyczyniły się do tego, że członkowie naszego klubu nie chcą już w innych zawodach brać udziału. W ich opinii tylko teamy mają rację bytu, dlatego zdecydowana większość  imprez  „komercyjno-okręgowych”  jest rozgrywana już praktycznie tylko w tej formule i osób zadowolonych z tej decyzji nam nie brakuje.
Na marginesie dodam, że zastosowanie regulaminu stricte „teamowego”  na gruncie okręgu nie stanowiło dla nas żadnego problemu.

Jeżeli chodzi o ekonomiczny aspekt teamów, to uważam że jest to sprawa bardzo istotna. W tej chwili w I lidze startuje 4 zawodników z naszego okręgu. Jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy na jakieś zawody „łódkowe” jechali na 2 auta!!! Poważnie. Zawsze taszczymy za sobą 3 a zazwyczaj 4 łodzie.  W teamach problemu by nie było.

Co do uczciwości zawodników łowiących w jednym Teamie?
Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem eliminującym nieuczciwe zapędy jest wprowadzenie obowiązku posiadania kamery na łódce. Tak jest w rosyjskim PAL-u, czy Ukraińskim Nemiroffie. Koszt kamery jest niewielki, a trzeba pamiętać, że rejestując wszystkie ryby nie potrzebujemy też tylu sędziów kontrolnych na wodzie.

I na koniec kwestia wyboru łowisk.
Dla mnie rzeczą najistotoniejszą jest fakt, żeby zawody organizowane były na wodach gdzie po prostu są ryby. Tyle. Podobnie jak Rdzewiak, nie mam nic przeciwko żeby zawody odbyły się na Turawie, Mietkowie czy Nieliszu.

Pozdrawiam
Jakub Sokołowski

jarekk

• Sr. Member
  • Jarek Krempa
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2017, 23:11:34 »
Witam :) Bardzo fajnie, że taka dyskusja ruszyła, najwyższa pora.

Zmian w 2018 roku nie będzie (nie powinno być), gdyż nie wyobrażam sobie, że prowadzi się obecnie cykl eliminacyjny bez jasnego obrazu do czego te eliminacje mają służyć. Nie ma zasad, nie może być rozgrywek. Drodzy działacze i co bardziej zaangażowani Koledzy ..wracamy na ziemię. Najpierw dyskusja, potem jasne zasady, a na końcu ogłaszamy datę zmiany ...nie odwrotnie !

Co do samej idei. Pomysł, aby zasady rozgrywek krajowych zbliżyć do zasad MS jest jak najbardziej słuszny. Jednocześnie pomysł, aby wysadzić w powietrze najważniejszy cykl zawodów w PL jest zupełnie do bani. Czy na pewno, aby coś stworzyć, trzeba zdemolować, to co działało znakomicie ? :)

Pozdrawiam

jk

dalton

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2017, 10:48:35 »
Wcale mnie nie dziwi że większość zawodników z Torunia, Olsztyna, Elbląga popierają ideę Teamów, pytam się jednak czy też by tak było gdyby wszystkie zawody odbyły się na zbiornikach zaporowych na południu Polski???
A jest gdzie Rożnów, Czorsztyn, Solina, Turawa, Tresna, Mietków, Poraj, Głębinów...itd., itd.
Też bym wtedy popierał.
Ja się tylko pytam czy to ma być GPX Polski Teamów czy GPX północnej Polski???
Obawiam się, że jeżeli wejdą zmiany to jest to mój (i wielu osób z którymi na ten temat rozmawiałem) ostatni rok starów.
Nie można.... nie powinno się wprowadzać zmian bez wcześniejszego przedstawienia przepisów i założeń, przedyskutowania tego na forum wszystkich zawodników. A były na to wielokrotnie okazje. Wystarczyło po jakiejś odprawie technicznej na zawodach GPX  gdzie jest większość zawodników) przedstawić założenia odnośnie zmian. Ale po co! Grupa wzajemnej adoracji ma już swoje plany i nie ma się zamiaru nimi z nikim dzielić. Przecież oni wszystko wiedzą najlepiej a cała reszta ma grać w ich grę. Byłem na wszystkich zawodach GPX w tym roku i słyszałem tylko plotki, bo tak naprawdę to poza paroma osobami nikt nic nie wie.
Jak można wprowadzać zmiany w najważniejszym spinningowym cyklu zawodów w Polsce bez okresu przejściowego, w którym wszyscy będą znali zasady, według których mają być rozgrywane przyszłe zawody. Toż to jakaś paranoja.
Całkowicie się zgadzam z Jaśkiem i Rafałem, że domniemane (bo oficjalnie nic nigdzie nie zostało przedstawione) zniszczą spinningowy sport w okręgach. A sport wędkarski to nie tylko parę osób w kadrze które chcą sobie pojeździć po świecie za nasze pieniądze.

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:18:38 »
Wcale mnie nie dziwi że większość zawodników z Torunia, Olsztyna, Elbląga popierają ideę Teamów, pytam się jednak czy też by tak było gdyby wszystkie zawody odbyły się na zbiornikach zaporowych na południu Polski???
A jest gdzie Rożnów, Czorsztyn, Solina, Turawa, Tresna, Mietków, Poraj, Głębinów...itd., itd.
Też bym wtedy popierał.

A skąd wiadomo, że wszystkie zawody przyszłoroczne mają odbyć się na północy Polski?
Ktoś już widział jakiś terminarz?

Znowu domysły i spekulacje biorą górę.

dalton

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:43:01 »
Takie informacje dochodzą od osób związanych z kadrą. Oczywiście że są to domysły i spekulacje, bo nikt nic nie chce powiedzieć oficjalnie. Wszystko tajemnieca.
A czyja to jest wina? Moja? że słucham nieoficjalnych wieści skoro tych oficjalnych nie ma?
Skoro są już jakieś plany to wypadało by je przedstawić. Chyba że założenie jest takie, że nic nikomu nie powiemy żeby nie było protestów, a potem już się nic nie będzie dało zmienić.

buzz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:54:18 »
Też bym wtedy popierał.

A skąd wiadomo, że wszystkie zawody przyszłoroczne mają odbyć się na północy Polski?
Ktoś już widział jakiś terminarz?

Znowu domysły i spekulacje biorą górę.

Wiesz skąd się biorą spekulacje?? Z braku informacji i tylko usłyszanych szczątkowych detali na zawodach. I niestety jest to prawdą, że cały czas się mówi o zawodach na północy. I jestem z kolegami - brak informacji rzetelnych wiarygodnych czyni domysły faktami. Dla mnie GP bez przepisów, informacji, dyskusji, spotkań na poziomi okręgów, samych zainteresowanych zawodników czyni z tego prywatę. Ja może mam ze 200 km na południe, ale z chęcią połowiłbym na Solinie, na Rożnowie, Porąbce czy Żywieckim, dlaczego nie?? Mam jeszcze parę innych kwestii dotyczących trenera, kadry, ale o tym już potem w innym wątku

buzz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:59:21 »
Takie informacje dochodzą od osób związanych z kadrą. Oczywiście że są to domysły i spekulacje, bo nikt nic nie chce powiedzieć oficjalnie. Wszystko tajemnieca.
A czyja to jest wina? Moja? że słucham nieoficjalnych wieści skoro tych oficjalnych nie ma?
Skoro są już jakieś plany to wypadało by je przedstawić. Chyba że założenie jest takie, że nic nikomu nie powiemy żeby nie było protestów, a potem już się nic nie będzie dało zmienić.

Niestety mam takie samo wrażenie, zmiany na szybko, uchwalić, przegłosować a potem albo jesteście z nami albo zegnamy z GP Polski. Wszyscy tylko rozmawiają , jednak "trener"nabrał wody w usta, co więcej zadam pytanie : DLACZEGO KADROWICZE POSIADAJĄ ZARYS PRZEPISÓW ?? DLACZEGO NIE MOŻNA ICH Z NIKĄD ZDOBYĆ ABY SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ?? Może pytanie do Pana rzecznika PZW - kto zezwolił na zmiany w sporcie kwalifikowany??

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:15:21 »
Witam.

Macieju a czy wcześniej były prowadzone konsultacje co do wyboru łowisk?
Przykład:
Zawody GPx Polski 2015

Puchar Sanu 2015

Lajkonik Rożnowa 2015

Puchar Nielisza 2015

Puchar Mietkowa 2015

Puchar Lubniewic 2015
Gdzie tu północ? Przecież można było się konsultować ?
Tak to się możemy punktować wieki!
Moje pytanie jest proste do kolegów czy wasze Okręgi składały wnioski o przydzielenie GPP?
Czy trzeba prosić?

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

raf7

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:51:47 »
Łukasz,
Ale to już nawet nie chodzi o to, że prawdopodobnie wszystkie zawody w przyszłym sezonie mają się odbyć na północy Polski (to i tak na razie tylko domysły i zasłyszane plotki). Bardziej chyba chodzi o to, jakie skutki pociągnie za sobą taka reforma. Nie każdy jest w stanie znaleźć równorzędnego partnera (nie każdy chce - bo jest wśród nas kupa indywidualistów), nie każdemu podoba się możliwość wprowadzenia do GPx "tylnymi drzwiami" partnera do teamu (czytaj - bogatego sponsora), który nie musiał się kwalifikować w eliminacjach - wystarczy, że ma pieniądze i będzie płacił. O sporcie młodzieżowym i okręgowym już napisałem powyżej - moim zdaniem formuła Team'owa na poziomie okręgów (3 -4 mega doposażone Teamy, wygrywające większość zawodów) skutecznie zniechęci pozostałych do jakiejkolwiek rywalizacji. Takie jest moje zdanie i wiele podobnych głosów słychać podczas rozmów z zawodnikami GPx.

Pozdrawiam
Rafał Kubicki

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 26, 2017, 14:34:21 »
Rafał
Czytam i widzę co innego! Niektórzy tylko widzą problem w zbiornikach północ, południe itd.
Nikt nie zamierza zabić sportu na szczeblach kół i okręgów tak jak pisał Kuba zawody Teamowe będą zamiast indywidualnych a koła mogą dalej robić zawody indywidualne bo i tak w większości są one towarzyskie!
Jeśli chodzi o juniorów mamy chyba 43 Okręgi PZW z czego od lat startuje MP juniorów 18 -22 uczestników, więc co chcemy zabijać ? Moim skromnym zdaniem dalej mogą łowić tak jak do tej pory na MP.
Mhhhh a kwestia ludzi "wprowadzonych tylnymi drzwiami" jeśli wystąpi to będzie jakiś margines i dopóki nie będzie oficjalnej listy nic nie jest przesądzone.
Cały czas stosuje proste porównania czemu wszyscy nie jeździmy maluchami....... skoro też to samochód......
Tu jest tak samo pewnie że możemy pływać na 10 KM ale czy to pomoże nam w wynikach na MŚ ? NIE
Przykład MŚ Francja Polacy bez silników dziobowych kotwiczą z linki na 30- 50 m głębokości LOL :) następne MŚ Kadra pożycza silniki 25 KM mhhh z czym do ludzi.....
Ale my widzimy czubek własnego nosa i po co nam to lepiej pływajmy na tych 10 KM może coś się kiedyś gdzieś uda ale przynajmniej będziemy w tej 80 i nasze własne ego wzrośnie^^ "
Dlatego trzeba zmienić ligę i iść z postępem..... bo ludzie zwyczajnie zaczną się zbroić a nie liczyć na dobre losowanie.
Jestem za tym aby było w GPP Temów Południe, Centrum, Północ, Wschód, Zachód, róbmy zawody tam gdzie ryby.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.