Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinningowe Grand Prix Polski 2018 - jednak Team'y ??  (Przeczytany 4797 razy)

jakubs

• Jr. Member
  • **
Odp: Spinningowe Grand Prix Polski 2018 - jednak Team'y ??
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2017, 14:46:44 »
Rafał,

Ja z kolei słyszę zupełnie co innego.

Na Kozielnie byłem świadkiem jak 2 zawodników, którzy się "polosowali" od samego początku nie mogli dojść do porozumienia. Problemem było to, kto przywiezie łódź na zawody. W końcu jeden z nich zdecydował się, że przywiezie jakąś pożyczoną łódkę. Jak się później okazało, silnik też musiał przywieźć bo ten pierwszy pomimo 15 letniego stażu w GP  takowego nie posiadał. Wraz z końcem II tury, przyszedł czas rozliczenia. Ten, który dymał ponad 500 km z pożyczoną krypą zawołał 100 zł. Został wyśmiany przez tego niedosprzętowionego. Taki był finał. Niesmak napewno pozostał.
W Teamach problemu by nie było.

Takie sytuacje są normą w GP. Pominę fakt zostawiania syfu na łódce przez dolosowanego partnera i kwestię wodowania łodzi. Jest rzesza ludzi, która kompletnie nie poczuwa się do obowiązku żeby pomóc na slipie. Przyjeżdżają bez łodzi, "wchodzą na gotowca" i zadowoleni...

Co do samej kwestii łowienia. W Teamie zawsze scenariusz jest wspólny. Jeden może łowić drobno, drugi grubo. Wspólnie biorą odpowiedzialność zarówno za sukces jak i porażkę. Kolegę na łódce traktujesz jako partnera, a nie konkurenta. Myślę, że sam komfort łowienia jest w teamach dużo wyższy, kompana z łódki znasz jak własną kieszeń, a nie znosisz bo kiepsko "polosowałeś".

Ponadto, wydaje mi się, że jeżeli nawet zachowana zostanie formuła 15 ryb na team, to wystarczy żeby w zawodach w końcu łowionych było wiecej szczupaków, sandaczy czy boleni. Powiem więcej, myślę że łowiska które z góry zaliczane są do "okoniowych" pokażą swój potencjał, bo ludzie chcąc zrobić dobry wynik będą zobligowani łowic grubo i bardziej konsekwentnie.
Osobiście chętnie ograniczyłbym komplet do 10 ryb , bo wówczas skrajne "dłubactwo" przestałoby się w ogóle opłacać, a wędkarstwo samo w sobie stałoby się bardziej atrakcyjne.

Pozdrawiam
Jakub Sokołowski

barwena

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:55:07 »
Przepraszam, nie mam czasu zbyt długo rozwodzić się nad tematem, tym bardziej że większość argumentów już wybrzbiała. W pełni zgadzam się z Kubą Sokołowskim i poieram ideę teamów, tak jak i pozostali moi Koledzy z Okręgu startujący w GP. 

barwena

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2017, 16:02:35 »
Dodam tylko, że nie jestem w żadnej "grupie wzajemnej adoracji", trenerzy nie są moimi "kolesiami" i poza Sanem do którego mam 100 km wszystkie zawody GP są oddalone średnio o 650km, pomimo że teamów nie ma. Pozdrawiam Tomasz Barlik

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2017, 16:46:22 »
Proszę osoby biorące udział w rozmowie aby przedstawiały się bo trudno jest bezimienne wypowiedzi traktować serio i odpowiadać na nie!
Szanujmy się bo to poważne tematy.
Dziękuję

Łukasz Zardzewiały 

raf7

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:34:04 »
@Tomek
Ja też nie kwestionuję idei Team'ów, bo jest jak najbardziej słuszna i zbawienna, ale przy okazji czemu próbuje się zniszczyć coś, co od wielu lat funkcjonuje i odpowiada dużej grupie osób (nie chcę pisać większości, bo zaraz zostanę zakrzyczany).
Poza tym, tak jak napisał wyżej Jarek, nie można wprowadzać czegoś bez uprzedniej zmiany przepisów - na dzień dzisiejszy mamy przepisy obowiązujące od wielu lat i póki co nic się nie zmieniło.  Aktualne eliminacje są (i pewnie zakończą się) wg "starych", czyli aktualnych przepisów, a więc są eliminacjami do Indywidualnego GPx Polski - nie można po odbyciu się eliminacji zmienić przepisów - wystarczy, że po naszych pierwszych zawodach na Sanie poszła plotka, że od przyszłego roku mamy Team'y i co ?! Nagle z normalnie startującej około 100 zawodników (czasami więcej) dziś na "Dziećkach" zgłoszonych 29 zawodników - to świetnie pokazuje ile osób jest zainteresowanych startowaniem w Team'ach, a z drugiej strony może też pokazuje, to o czym wspomniałem wcześniej - wielu zawodników "zwietrzyło szansę", że będzie można wejść do GPx bez eliminacji, więc po co się dalej męczyć?! Zobaczymy jak było naprawdę - czas pokaże...
@Kuba
Pewnie, że zdarzają się sytuacje, o których piszesz, ale to nie wynika z tego, że mamy GPx indywidualne czy teamowe tylko ze zwykłego braku kultury. A tego już niestety nie zmienimy...
Co do komfortu łowienia w teamie sprawa jest bezdyskusyjna - dobry partner na łodzi zdecydowanie ułatwia osiąganie dobrych wyników i sprawia, że po prostu wędkowanie jest przyjemne (czego czasami na zawodach z wylosowanym partnerem nie można uświadczyć...). Ograniczenie ilości ryb - bardzo dobry pomysł, ja bym jeszcze dołożył dodatkowe punkty za różnorodność gatunków lub po prostu komplet, to np. po dwie ryby z gatunku etc.

Pozdrawiam
Rafał Kubicki

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:25:46 »
Rafał
Generalnie widzę że jesteś za a nawet przeciw  ;)
Piszesz że idea Temowa jest ok a potem odwołujesz się do eliminacji i ludzi wchodzących bez nich.
Jeśli przeanalizujesz eliminacje to zawsze ostatnie zawody są najmniej liczne bo ludzie kalkulują czy maja szanse wejść i nie ma to nic wspólnego z Teamami. A każdy patrzy na złotówki gdy duża część Okręgów nie opłaca już od paru lat startu w eliminacjach GPP.
Teraz trochę matematyki.
Zakładam że w zawodach Teamowych będzie startowało około 60- 70 Teamów( pojemość zbiorników) teraz w GPP startuje około 100 zawodników więc jak dobiorą się miedzy sobą z nielicznymi wyjątkami to mamy 50 + temów i jeszcze ludzi z eliminacji to będzie pełna obsada i raczej brak miejsca dla tych tzw "bogatych wchodzących tylnymi drzwiami". Swoją droga chcielibyście popływać sprzętem ale z kolesiem bez bazy ?? sami nie połowicie  ;)

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:45:54 »
Nagle z normalnie startującej około 100 zawodników (czasami więcej) dziś na "Dziećkach" zgłoszonych 29 zawodników - to świetnie pokazuje ile osób jest zainteresowanych startowaniem w Team'ach,

Rafał,

Dziećki są ostatnimi zawodami Eliminacyjnymi w tym sezonie. Dlatego zgłoszonych jest 29 zawodników. Tak jest każdego roku! Przeanalizuj proszę ubiegłe lata, a sam zobaczysz że analogia zostanie zachowana. Pamiętam swoje Eliminacje: na Lajkoniku w Krakowie 90 zawodników, a na ostatnim Poraju 35. To norma, która nie ma kompletnie nic wspólnego z wprowadzaniem Teamów.

Druga sprawa:
Ten argument w dyskusji padł kilkakrotnie: "po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje i odpowiada dużej grupie osób?"

To znowu kwestia bardzo subiektywna. Dla jednego dobrym funkcjonowaniem będzie sam fakt, że przyjedzie  na zawody, zresetuje głowę i spotka się ze znajomymi. Dla drugiego z kolei dobrze zorganizowane zawody, to przede wszystkim rybne łowisko, zaangażowanie organizatorów przekładajace się na atrakcyjność całej imprezy, pozyskiwanie sponsorów, promowanie imprezy w mediach i portalach społecznościowych i wreszcie dobrze rozplanowane kwestie budżetowe.
Osobiście, uważam że sport wędkarski w Polsce potrzebuje zmian na wszystkich w/w płaszczyznach.

Pozdrawiam
Jakub Sokołowski

aron38

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:03:40 »
Czytając forum, widzę że część  zawodników ocknęła się z letargu i ruszyła w obronie  wędkarstwa spinningowego  w PZW  . Wyrażane opinie są pośrednio pytaniami do  Prezesa  ZG, jednak decydenci milczą ! Jedna jaskółka jednak jest,  zmuszono  kol. Maćka  do odgrzania kotleta i mamy informację  że jednak jest sukces w MŚ. Wybaczcie mi sarkazm  ale ktoś za  koordynatora –trenera  musi to zrobić, po trzech tygodnia PZW  sprawę zamyka !!!! To że nasza drużyna występująca na MŚ nie  posiada żadnych emblematów rozpoznawczych PZW  na strojach, to już szczególik , prawda Panie Prezesie ZG  PZW ?. Gdzie w tym miejscu zadziałał dział sportu, W-ce prezes ds sportu itp osoby??

Zadajmy sobie pytanie dlaczego doszło w ogóle do tej awantury o Tim-y.
W pierwszym rzędzie stawiam szefów GKS  którzy wiedzą ( może popierają) próby dokonania  rewolucji w  spinningu.   Oficjalnego dementi, lub potwierdzenia nie ma i chyba nie będzie.
Przyjmujemy, że nowo wybrani trenerzy  w Krośnie wystąpili oficjalnie jak przedstawiciele  GKS , w tym wypadku to co powiedzieli jest oficjalną linią  PZW w stosunku do  dyscypliny spinningowej w PZW.
Pytanie do Pana Prezesa ZG,  czy Pan firmuje  te  aroganckie , nieprofesjonalne , powiem dalej chamskie wystąpienie koordynatora ?.  Mam wątpliwości, więc przyjmują że  nowi trenerzy to nieoficjalna wpadka ich promotorów.   Taki kret  wewnątrz PZW , mający na celu zniszczyć to co w miarę dobrze już funkcjonuje.  Zasada  „po nas choćby potop „  i „moja racja jest mojsza”  ma się  tu wyśmienicie.
Nie będę się rozpisywał  o współzawodnictwie  w TIM, bo używanie  argumentów że na świecie tak łowią jest wierutną bzdurą. Na świecie tak się szkolą  kadry ( eliminacje wewnętrzne do reprezentacji) i to nie je jakąś regułą  . Mamy przykład nasz, gdzie sukces odnoszą zawodnicy w ogóle nie łowiący razem na naszym podwórku.  Jeżeli koordynatorowi dyscypliny spinningowej w PZW,  myli się  funkcja jaką pełni  z funkcja trenera kadry , to Panie Prezesie ZG  , proszę o uświadomienie kol. Koordynatora.
Propozycja zmian jaką przedstawiono w Krośnie, rozwala cały system organizacyjny w  okręgach  i kołach. Tworzenie  nowych dyscyplin typu „z brzegu” bez dokładnej analizy, jak dodatkowe zawody zwiększą obciążenia  w okręgach i kołach, jest właśnie daleko posuniętą  arogancją Panów trenerów.
W każdym sporcie  istnieje system eliminacji  , zawodnicy przechodzą poszczególne szczeble współzawodnictwa, a tu wszystko kol. Trenerzy  według własnych  potrzeb ( w jednym z postów opisano jakich) bez zwracania uwagi na innych chcą , robić rewolucję.
Panie Rzeczniku Prasowy PZW, to forum jest oficjalnym miejscem  kontaktu  członków PZW z władzami PZW. Zwracam się do Pana o  przedstawienie stanowiska ZG w tej sprawie.
Nie chcę obarczać trenerów, może mają takie polecenie. Jeżeli  Prezes  ZG popiera to co nam szczątkowo przedstawiono, to w moim poście   tam gdzie użyłem słowa trener, zastąpimy słowem "Prezes". Jeżeli jest inne  zdanie, to to co się dzieje, to prywata trenerów  i PZW się od tego odcina.

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:24:01 »
Kolego, Koleżanko, Dziecko aron38.

Jak można oficjalnie odpisywać na bezimienne posty!
Albo jesteśmy duzi albo chowamy się za ksywkami.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

aron38

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:15:15 »
Kolego, Koleżanko, Dziecko aron38.

Jak można oficjalnie odpisywać na bezimienne posty!
Albo jesteśmy duzi albo chowamy się za ksywkami.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

Czytaj ze zrozumieniem. Jesteś prezesem ZG PZW czy z działu sportu ze chcesz odpisywać oficjalnie??  Poza tym do Twojej wiadomości, forum jest do pisania i wyrażania swoich opinii, jeśli zadaję pytanie to chciałbym uzyskać odpowiedź i bez różnicy czy robię to anonimowo czy też nie. Mnie też interesuje jak to napisał Dalton kto bawi się za nasza kasę.

Co do Twoich postów, jesteś tendencyjny. A jak wynika z samych postów więcej jest przeciwników niż zwolenników.  Ja tez jestem przeciwny formie Tim - w tej jaka do tej pory zostaje przygotowywana - na kolanie!!!

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 27, 2017, 14:18:57 »
Szanowni Koledzy przecież to jest "dobra zmiana"i z tego tytułu pospólstwo niewiele może zrobić a że było  dobrze to się nie liczy, że są też wyniki to też się nie liczy,bo w ramach "dobrej zmiany"wszystko co było nawet dobre też się nie liczy.A tak na marginesie w pażdzierniku  krajowy zjazd PZW, warszawka i ich satelici już kombinują  jak wyrolować pozostałych/czyli małe okręgi/,więc nikt się nie będzie zajmował drobiazgami /czyli sportem / a szczególnie na szczeblu ZG.

dalton

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 27, 2017, 16:20:12 »
Wiecie co?
Ta dyskusja nie ma sensu, ponieważ żadna z osób decyzyjnych nie zabiera w niej głosu. My sobie możemy bić pianę do woli a i tak nic z tego nie wyniknie.
Skoro nikt nie ma zamiaru odpowiedzieć na żadne pytania, to tym bardziej nikt się nie będzie liczył z naszym zdaniem.
Łukasz cieszył bym się gdyby Twoje poglądy na temat łowisk w Teamach choć w części by się sprawdziły. Niestety mogę się z Tobą założyć o dobre whisky, że większość zawodów będzie od Warszawy w górę mapy.

Maciej Antończyk

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 27, 2017, 17:33:02 »
Maciej
Biorę ten zakład jako dobry omen  :)
Życzę wszystkim startującym w MP dobrego losowania ;) i powodzenia!!!!

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

raf7

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:17:52 »

Rafał,

Dziećki są ostatnimi zawodami Eliminacyjnymi w tym sezonie. Dlatego zgłoszonych jest 29 zawodników. Tak jest każdego roku! Przeanalizuj proszę ubiegłe lata, a sam zobaczysz że analogia zostanie zachowana. Pamiętam swoje Eliminacje: na Lajkoniku w Krakowie 90 zawodników, a na ostatnim Poraju 35. To norma, która nie ma kompletnie nic wspólnego z wprowadzaniem Teamów.

Kuba - prawie się zgadzam (oczywiście masz rację, że na każde kolejne zawody przyjeżdżała coraz mniejsza ilość zawodników, bo każdy umie liczyć i kalkulować), ale jednak w poprzednich latach frekwencja na eliminacjach wyglądała trochę inaczej:

2015 (też w nich startowałem  ;) ):

1. Lajkonik - 74 zawodników
2. Nogat    -  63 zawodników
3. Poraj     -   47 zawodników

2016:

1. Nogat           -   79 zawodników
2. Dziećkowice  -   72 zawodników
3. Szczecinek    -  51 zawodników

2017 - czyli dziś (wszystkie zawody odbyły się po ogłoszeniu, że od przyszłego roku mają być Team'y):

1. Lajkonik      -  42 zawodników
2. Szczecinek   -  35 zawodników
3. Dziećkowice  - 29 zawodników

Jak widać tendencja spadkowa jest zachowana, jednak ilość zawodników w tym sezonie jest zdecydowanie mniejsza niż w latach ubiegłych (prawie 2 razy mniej) i nie sadzę, żeby to był przypadek.

Pozdrawiam
Rafał Kubicki
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2017, 08:50:02 wysłana przez raf7 »

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 28, 2017, 08:23:32 »
Rafał,

Wytrawny z Ciebie dyskutant :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na Sulejowie.

Ps. Fajnie się poukładało -  pływasz Rdzewiakiem w jednej turze, także będziecie mieli super okazję żeby kwestię Teamów przegadać face to face:)

Trzymaj się.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.