Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ilość ryb w rejestrach a zarybianie ?  (Przeczytany 14560 razy)

hellseeker

• Jr. Member
  • **
Odp: Ilość ryb w rejestrach a zarybianie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2018, 15:18:33 »
a czemu miałyby nie rosnąć?

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2018, 21:04:50 »
Czytam- PSR, SSR kontroluje, po co na co, nie tych co potrzeba. Rejestry po co na co, nie mam pojęcia co z nimi jest robione ale krytyka. Beton ustala na zebraniach co chce, ale ja na zebrania nie chodzę bo po co. Przypominają mi się polscy kierowcy, w państwach zachodnich nie przekroczą szybkości nawet o kilometr, ale przejadą granicę i zaczyna się szaleństwo. Tak i niektórzy na tym forum, zamiast spokojnie przygotowywać się do sezonu to tylko krytyka, bez znajomości rzeczy.
Zacznijcie chodzić na zebrania, jak nie kłusujecie to cieszcie się, że  PSR kontroluje, wypełnijcie rejestry uczciwie, wtedy uznamy, my pozostali którzy to robimy, że jesteście uczciwymi wędkarzami.
Życzę dobrych połowów w tym sezonie.

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2018, 17:08:56 »
Autor chyba stracił zainteresowanie swoim tematem więc bicie piany można sobie odpuścić.

hellseeker

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2018, 20:17:31 »
Ależ ja nie kłusuję, wypełniam rejestry uczciwie, spytałem tylko w innym poście o szczegóły kontroli. Nie każdy musi być niedoinformowany i skakać na każde polecenie władz (jeszcze jakby grzecznie poprosili a nie odwalali strażników teksasu). I jak widać szczegółów dokładnych nikt mi nie podał. A z tego co by wynikało to to że po wyjściu ze sklepu wędkarskiego z plecakiem i wędką moge już być kontrolowany bo zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa.

grobzd

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2018, 11:15:48 »
Witam.
W Okręgu Sieradzkim corocznie, rejestry połowów ryb przekazywane są do analizy, której dokonują  pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego- Katedra Ekologi Stosowanej, po realizacji, opracowanie naukowe przesyłane jest do Zarządu Okręgu. Na podstawie tych wyników analizowane są operaty rybackiej pod katem presji wędkarskiej ( odłowowej ) w danym obwodzie rybackim. W przypadku stwierdzenia na podstawie rejestrów występowania dużej presji odłowowej dokonywanej przez wędkarzy  jest to argument - podstawa dla Zarządu do możliwości sporządzenia aneksu do operatu rybackiego o zwiększenie zarybienia danego gatunku ryb które najczęściej i najwięcej poławiane są przez wędkarzy. Na marginesie, wszelkie aneksy jak i sam operat rybacki sporządzany  i opiniowany jest przez naukowców, działacze PZW na wielkość zarybień mają jedynie pośredni wpływ polegający na przedstawianiu na podstawie rejestrów połowu ryb potrzeby zwiększenia zarybień co do gatunków lub ilości. Myślę iż tym lakonicznym wpisem uzmysłowiłem koledze iz potrzeba rzetelnego wypełniania rejestrów  leży w interesie każdego wędkarza, ale co najważniejsze w ten sposób  można także chronić zagrożone gatunki ryb.
Pozdrawiam

hrbas

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2018, 17:17:31 »
Popieram Kolegę "grobzd" może nikt się nie obrazi jak napiszę ,że w Okręgu Biała Podlaska rejestry również są sumowane ale cóż z tego jeśli np. na rzece :"Piwonia" 7 wędkarzy wykazało łączny połów okonia w ilości 360szt. o łącznej masie 44kg  ;D (kto wie jaki to mały strumyk też w to nie uwierzy) . SZACUN Panowie za to ,że próbujecie odwalać robotę za innych  ;) ale gdyby większość rzetelnie wypełniała rejestry (wiadomo w każdej grupie społecznej gnidy się znajdą ) to byłaby podstawa do zmiany operatów . Należałoby jednocześnie uciąć spekulacje jakie krążą wśród wędkarzy : "jak będziemy pisać więcej to nam składki podniosą"  ::) g...o prawda a nawet gdyby to nie wiele to że wędkarze w danym obwodzie rybackim zabiorą 15 ton ryby nie znaczy że należy wpuścić do niego te 15 ton . Wręcz przeciwnie wpuszcza się mniej uwzględniając wzrost ryby dla określonego gatunku ,wieku i zbiornika do którego jest wpuszczana (temat na poemat) . To co ludzie piszą  :o . Oczywiście osobnym tematem są mięsiarze dla których rejestry powinny mieć format A3 i ze 200 stron. Więc Panie i Panowie warto oprócz echosondy zabrać na ryby długopis aby w przyszłości echosonda pokazywała coś więcej niż zielsko .
Teraz mi zarząd łeb będzie suszył ;D

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.