Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzecznik Dyscyplina umorzenie postępowania przepisy  (Przeczytany 1899 razy)

pysiu5

• Newbie
  • *
Rzecznik Dyscyplina umorzenie postępowania przepisy
« dnia: Sierpień 02, 2017, 11:07:17 »
Witam, jako rzecznik mam pewien problem i chciałbym się was poradzić.
Dostałem zawiadomienie o przewinieniu - par. 14 pkt. 5 Statutu. Nasz członek jak piszą strażnicy posiadał w siatce kilka niewymiarowych Wzdręg. Problem jest w tym, że nie ma w meldunku wielkości ryb. Rozmawiając z członkiem uzyskałem informację, że strażnicy stwierdzili na oko (mierząc od palca do palca) że wzręgi są niewymiarowe - nie posiadali miarki. Członek mówił, że wypuścił przy nich ryby i łowił dalej, po czym dowiaduje się od mojej osoby, że jest zawiadomienie.
Koledzy nie chodzi tutaj o obronę naszego członka, ale o literę prawa. Jak to wygląda z przepisami?
Patryk

bonczkow

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Odp: Rzecznik Dyscyplina umorzenie postępowania przepisy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:46:26 »
Na oko to można kupić krople w aptece. A tak na poważnie to profesjonalizm niektórych strażników powala. W takim przypadku o którym piszesz jest tylko "słowo przeciwko słowu" - chyba, że w protokole są inne szczegóły mające wpływ na osąd sprawy. Przecież inaczej sprawa wygląda jeżeli w siatce były 2 wzdręgi o długości 14,7 cm, a inaczej gdy było ich 10 i miały długość 10 cm. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku jest to naruszenie przepisów. Jadąc przez miasto 55 i 105 km/h przekroczyłeś dozwoloną prędkość - w jednym przypadku niski mandat i pkt. karne a dużo dużo poważniejsze konsekwencje.

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:57:32 »
Postępowanie przygotowawcze - par.40 - pkt 1. Rzecznik dyscyplinarny odmawia wszczęcia postępowania przygotowawczego w razie stwierdzenia , iż: 1) uzyskane informacje nie dają podstaw  do stwierdzenia naruszenia , przez członka PZW , obowiązków określonych w paragrafie 14 pkt.1-6 Statutu PZW . Jeżeli to cię nie przekonuje , to wezwij strażników , niech ci podadzą wymiary zakwestionowanych ryb . Będąc rzecznikiem , zastanowił bym się też nad podpunktem 6) rozpoznawana sprawa jest niewielkiej wagi .

pysiu5

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2017, 12:09:19 »
no tak, mam już postępowanie przygotowawcze, bo przesłuchałem świadka. Idąc Twoim pomysłem Weteren to myślę nad powołaniem się na § 50 REGULAMIN POSTĘPOWANIA W SPRAWACH PRZEWINIEŃ CZŁONKÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO

1. Jeżeli postępowanie przygotowawcze nie dostarczyło podstaw do skierowania wniosku o ukaranie, lub wystąpiły okoliczności wskazane w § 40 ust. 1 pkt. 2-7 Regulaminu, rzecznik dyscyplinarny wydaje postanowienie o jego umorzeniu.

Patryk

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2017, 12:19:44 »
Ty jesteś rzecznikiem i ty podejmujesz decyzję . Nigdy rzecznikiem nie byłem , napisałem jak to widzę ja .

pysiu5

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2017, 12:24:10 »
Ty jesteś rzecznikiem i ty podejmujesz decyzję . Nigdy rzecznikiem nie byłem , napisałem jak to widzę ja .

No i dzięki  :) to mi pomogło!
Patryk

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2017, 16:19:58 »
Witaj Kolego Rzeczniku na stronie ZG w zakładce Gł.Sąd Kol. są materiały szkoleniowe dla Rzeczników Dyscyplinarnych warto się z nimi zapoznać.Elementarna zasada działasz w imieniu PZW i nikt nie może ingerować w Twoje postępowanie wyjaśniające a wartość twoich dowodów w sprawie oceni Sąd Koleżeński.W tej konkretnej sprawie należy wysłuchać strony tj.obwinionego i kontrolujących ze względu na wątpliwość przy mierzeniu ryb będących w siatce a następnie oceń dowody i zdecyduj o dalszym postępowaniu.Kol.pamiętaj o tym że nie jesteś sędzią w żadnej sprawie.Życzę powodzenia. 

okonopstrag

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2018, 14:08:04 »
Witam, jako rzecznik mam pewien problem i chciałbym się was poradzić.
Dostałem zawiadomienie o przewinieniu - par. 14 pkt. 5 Statutu. Nasz członek jak piszą strażnicy posiadał w siatce kilka niewymiarowych Wzdręg. Problem jest w tym, że nie ma w meldunku wielkości ryb. Rozmawiając z członkiem uzyskałem informację, że strażnicy stwierdzili na oko (mierząc od palca do palca) że wzręgi są niewymiarowe - nie posiadali miarki. Członek mówił, że wypuścił przy nich ryby i łowił dalej, po czym dowiaduje się od mojej osoby, że jest zawiadomienie.
Koledzy nie chodzi tutaj o obronę naszego członka, ale o literę prawa. Jak to wygląda z przepisami?

Jak nie mogą wskazać jakiej wielkości te Wzdręgi były. Bo nie zmierzyli ich przeznaczonym do tego narzędziem, czyli miarką. To też nie mogą uwiarygodnić/udowodnić swoich podejrzeń/zarzutów.
Tak więc w świetle prawa ich dowód oskarżenia jest nie rzetelny i nie do udowodnienia. A czyli powództwo nie może się opierać na przepuszczeniach więc powinno być w całości oddalone. Zaś pokrzywdzony może twierdzić że te wzdręgi miały wymiar, ale dla świętego spokoju wypościł je, by nie drażnić strażników i móc dalej spokojnie sobie wędkować. :-)

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:16:14 »
Jestem byłym Rzecznikiem Dyscyplinarnym dowód który nie spełnia wiarygodności i budzi zastrzeżenia,należy odrzucić w całości i zaniechać dalszego postępowania o czym należy powiadomić zainteresowanych o swojej decyzji.Pamiętaj Kolego że twoja decyzja jest wydawana w imieniu PZW i może ją zmienić tylko wyższa instancja/nie zarząd/. Pozdrawiam.

kajko521

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2018, 23:52:55 »
Jeżeli w zawiadomieniu złożonym przez strażników brak dokładnych informacji o wymiarach kwestionowanych ryb, to natychmiast należy taką sprawę umorzyć.
Dodatkowo poinformowałbym przełożonego strażników którzy takie zawiadomienie złożyli o braku fachowości jego ludzi.
To jest tak  jakby policjant chciał ukarać kogoś za przekroczenie prędkości bez pomiaru radarem, twierdząc że wydawało mu się że delikwent jechał zbyt szybko

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.