Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: NOWY PREZES -> NOWE NADZIEJE ;-)  (Przeczytany 11359 razy)

okonek63

• Sr. Member
Odp: NOWY PREZES -> NOWE NADZIEJE ;-)
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 08, 2018, 16:35:49 »
A jak skomentujecie ostatni występ pana prezesa na youtub-ie? Dobrze że się pokazuje ale wskazywanie jako adresata naszego niezadowolenia okręgi nie jest do końca właściwe. Stwierdzenie że w ZG ma tylko jeden głos jest prawdziwe, ale chcielibyśmy w takim razie wiedzieć jakie wnioski  zgłoszone na zarządzie nie przeszły i dlaczego. ZG nie może nic-nieprawda, może opracować nowy RAPR wprowadzając górne wymiary ochronne, wprowadzić roczne limity połowu np. ryb drapieżnych i przedstawić je do klepnięcia. Jeżeli nie przejdą wtedy stwierdzenie że ZG niewiele może będzie prawdziwe, ale dopóki brak jakiejkolwiek inicjatywy z jego strony takie stwierdzenie jest nieuzasadnione. Informacja o działaniach i podjętych inicjatywach należy się członkom jak przysłowiowa " psu zupa ".Rzecznik zagląda na forum i czyta nasze wypowiedzi, forum może służyć też do przekazywania wniosków (bo jest forum stworzonym przez PZW) a nie tylko wysyłane pisma.
I na koniec , jeżeli istnieje taka możliwość przenieść wątek do działu ogólne. Pozdrawiam 

fragaria

• Sr. Member
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 08, 2018, 19:14:26 »
Rzecznik wypowiadał się zresztą bardzo sensownie. Wkleił byś Kolego link do wypowiedzi Pana Prezesa na Youtube.
 Mamy nową chętną do zmian władzę. Obawiam się, że jeżeli PZW samo nie zmieni kierunku to będą zakusy z innych stron. I aby nie wyszło na złe. Bo jak mówi przysłowie, żeby nie było "miałeś chamie złoty róg..."

sergio86

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 10, 2018, 00:35:18 »
Witam Kolegów i Koleżanki. Ja dla Pana Prezesa mam bardzo ważną sprawę. Sprawę, która rodzi od wielu lat patologię. Chodzi mianowicie o zakaz połowu na kanałach rzeki Noteć. Cyple pomiędzy nurtem głównym a kanałem są traktowane jako tama rozdzielająca co jest wierutną bzdurą. Tama rozdzielająca nie może być wzdłużna.  Do czego zmierzam?
do tego, że śluzowi zastawiaja sieci i odławiaja masowo ryby. Zaopatrują całe wioski, zaopatrują służby mundurowe. Po zgłoszeniu na policję ta nic z tym nie robi. Dzwoniłem do okręgu nadnoteckiego w Pile , pisałem maile ale na konkretne pytania wciąż jako argument czytałem magiczne 50 metrów od urządzeń spietrzających. Okazuje się , że tzw cypel jest elementem urządzenia spietrzającego. Łowię odkąd nauczyłem się chodzić, wychowałem się nad Notecią. Tak samo jak mój ojciec i jego ojciec.
Do 2013 roku można było łapać na kanałach. Ryby było zawsze dużo. Teraz co mamy ?Jak słysze prezesa swojego koła to śmiać mi się chce. Ryb jest tyle ile jeszcze nigdy nie było. Hahaha, no uśmiałem się. To ten prezes chyba krótko na ryby jezdzi. Tym powinien zająć się zarząd główny. To rodzi patologie. Do śluzowych przyjeżdżają koledzy, którzy spiningują na kanałach łapiąc w okresie ochronnym szczupaki i sandacze. Dla kogo zostało stworzone to prawo?Czemu nam wędkarzom zabrania się wędkowania na kanałach? Nie mówię, że wszyscy śluzowi są tacy sami bo nie są. Lekarstwo na to jest jedno. Znieść ten śmieszny zakaz. Wędkarze pojawiający się na łowisku najskuteczniej odstraszają kłusowników. Żadna PSR czy SSR nie zrobi tyle dobrego co wędkarz wędkujący na łowisku. Panie Prezesie czas na zmiany.
Pozdrawiam

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 10, 2018, 13:55:22 »
Pan Prezes, z całym szacunkiem, to może ..... . Zobaczcie jaki jest skład ZG, im chodzi o utrzymanie swoich małych okręgów i tyle. Zamiast zmieniać Dyrektora, nie chodzi o obronę jego, to powinien zrobić wszystko żeby zlikwidować Gospodarstwo Suwałki, zwolnić tych co w ZG odpowiadają za nie, a na to miejsce zatrudnić prawników którzy zajęli by się sprawami PZW w Sejmie. Tylko czy członków ZG to interesuje?

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.