Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Składka na 2018 rok a możliwość łowienia na wszystkich wodach PZW.  (Przeczytany 12363 razy)

okonek63

• Sr. Member
Co sądzicie o pomyśle normalnej opłaty za przyszły rok tzn. krajówka, okręgowa i koło + pieczątka albo znaczek "zasada złów i wypuść", dająca możliwość łowienia na terenie całej Polski, bez konieczności wykupu zezwoleń w ramach porozumień między okręgami ? Może wypowie się również Pan Rzecznik.

wb1119

• Hero Member
Odp: Składka na 2018 rok a możliwość łowienia na wszystkich wodach PZW.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:55:04 »
A kto będzie kontrolował tych "złów i wypuść"?

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:00:44 »
Jestem przeciwny opłacie ogólnokrajowej, oraz ,, złów i wypuść" . Wg mnie nieetyczni wędkarze płacąc te składki, zniszczą wody dobrze zagospodarowane .

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2017, 15:28:46 »
Wody dobrze zagospodarowane nie biorą się z powietrza, po prostu ktoś o nie dba i pilnuje tych nieetycznych wędkarzy. Zresztą ci nieetyczni nie będą jeździć na wodne pustynie a wody dobrze zagospodarowane tam jak w pierwszym zdaniu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 15:30:18 wysłana przez okonek63 »

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2017, 15:41:17 »
Te całe C&R to jest parodia - nie ma możliwości by takie coś wprowadzić - o tym powinien decydować wędkarz, a zniżki są wbrew prawu - każdy ma takie samo prawo do uprawiania amatorskiego połowu ryb
Krajówka jest ok ale zaraz się zlecą trzęsiportki i będą gadać że opłata wyniesie 1000zł i że dobre łowiska zostaną zniszczone bo przecież 600tys wędkarzy pojedzie od razu na tą ich jedną miejscówkę.
Co do opłaty - nikt ci nie wyjaśni dlaczego niby ma wzrosnąć skoro musiałby powstać 1 okręg - dodaj składki wszystkich okręgów i podziel przez ich ilość, dodaj ze 20% - tyle powinna wynosić krajówka.
No a oszczędności powstałe na skutek redukcji etatów też by przyniosły pare groszy
boję się, ssr...m

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:36:44 »
Kolego k_piotr przecież nie zmuszam nikogo do zasady złów i wypuść, ani nie domagam się zniżki z tego powodu. Nie wspomniałem również o opłacie krajowej. Myślę że wyciągnąłeś taki wniosek z uwagi na nieprecyzyjność słów " tzn. krajówka, okręgowa i koło + pieczątka albo znaczek "zasada złów i wypuść", " dokładniej zamiast ogólnie stosowanego " krajówka" powinienem użyć opłata członkowska.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:21:58 »
Opłata członkowska jest jedna
Jak to nie domagasz się zniżki ? A możliwość łowienia bez opłat na wszystkich obwodach rybackich to co to jest ? Wykupione zezwolenie nie jest opłatą za ryby tylko za możliwość uprawiania amatorskiego połowu ryb bez względu na to czy coś się złowi i wypuści czy zabierze ze sobą
Tak jak pisałem - złów i wypuść wg mnie jest bez sensu mimo tego że ja osobiście wypuszczam 99% złowionych ryb (w tym roku zabrałem do domu aż 1 rybę)
wb1119 dobrze napisał - kto ma to kontrolować ?

boję się, ssr...m

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:50:45 »
Wiem ile jest składek członkowskich. Proszę o zdefiniowanie " domagasz się ".

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2017, 20:36:44 »
Może przesadziłem z tym"domagasz" ale łapanie za słówka nie pozostanie bez odpowiedzi.
Więc co autor miał na myśli i któż to taki:
Znaczek "zasada złów i wypuść", dająca możliwość łowienia na terenie całej Polski, bez konieczności wykupu zezwoleń w ramach porozumień między okręgami

boję się, ssr...m

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2017, 13:36:23 »
Gdybyś nie zapomniał zakończyć cytat tym co jest na jego końcu, tzn. znakiem zapytania to wiedziałbyś co- zwykłe pytanie, a któż to taki-pytający, chcący poznać zdanie innych na swój pomysł.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2017, 13:43:16 »
Napisałem co o tym sądzę, a Ty robisz jakąś interpretacje słów

Skoro to twój pomysł to po co miałbyś się nim dzielić jeśli nie chcesz by go wprowadzono ?
boję się, ssr...m

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2017, 16:40:43 »
Nie robię żadnej interpretacji i szanuję Twoje zdanie. Co się tyczy Twojego pytania "Skoro to twój pomysł to po co miałbyś się nim dzielić jeśli nie chcesz by go wprowadzono ?" odpowiem tak:
Dlatego że tego wymaga dobry obyczaj, by zanim cokolwiek zacznie się robić zapytać o zdanie tych których będzie to dotyczyć. Nie jestem nieomylny.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2017, 19:32:36 »
Pomysł może i ciekawy ale dla odsetka - tu na forum mięsiarzy brak więc wielu różnych opinii nie ma się co spodziewać.

W pzw sąsiednie okręgi nie mogą się dogadać co do honorowania składek, a co dopiero cały kraj

No i nie wiem czy nie podszedłby taki pomysł pod nierówne traktowanie członków stowarzyszenia
boję się, ssr...m

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2017, 20:04:16 »
Dziękuje Koledze za to że tą co prawda krótką wymianę zdań udało się zakończyć "bezkrwawo". Pozdrawiam.

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2017, 16:17:59 »
Jak dla mnie pomysł wart rozważenia - zresztą każdy pomysł który zmierza w kierunku opłaty krajowej jest dla mnie interesujący.
Lubię podróżować z wędką i odwiedzać nowe miejscówki. aktualnie bez kombinowania, nie da się tego zrobić... zresztą już nie raz się wypowiadałem w tym temacie.

Ten pomysł jest o tyle fajny, że defacto nie nie zmniejsza rybostanu, a tylko daje wolną rękę w wyborze łowiska dla wędkarzy, którzy i tak nie zabierają ryb do domu.
To należałoby promować, przynajmniej przez najbliższe kilka lat, tak żeby w naszych wodach ryba znów się odrodziła. Oczywiście, przy założeniu, że wyrzucamy z naszych łowisk sieci rybackie... bo co z tego, że ja ryby wypuszczę- jak rybacy i tak je odłowią...

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.