Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Baza Danych PZW  (Przeczytany 1118 razy)

Tadeusz

• Opiekunowie prezentacji
  • Full Member
    • Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto
Baza Danych PZW
« dnia: Grudzień 18, 2017, 22:33:14 »
   Mija właśnie rok od wprowadzenia "Bazy PZW - Systemu Porządkującego Dane Wędkarzy" czyli po mojemu e-kartoteki. Jestem administratorem takiej Bazy danych w moim Kole. Początkowo Baza działała, czyli można było wprowadzać dane osobowe wędkarzy do niej. W lipcu "klękła" można było jeszcze wpisać dane, ale już  z przeglądaniem było gorzej. W moim wypadku mam 47 stron danych. W zakładce "Lista Wędkarzy" mogę przewijać strony: od 1 do 5, szósta strona to trzy kropki, pozostałych stron już nie można przeglądać, działa jeszcze tylko 47 strona czyli ostatnia. Horrorem jest znalezienie wędkarza w zakładce "Wyszukiwarka" (baza wszystkich wędkarzy należących do PZW) wprawdzie można wyszukiwać po "Imieniu" po "Nazwisku"  ale po imieniu i nazwisku już nie! W moim przypadku gdy chcę znaleźć moje nazwisko wyświetla się 21 stron z moim nazwiskiem (imiona wprawdzie też są przy nazwiskach, ale nie w kolejności alfabetycznej, więc muszę przeszukać 20 stron aby znaleźć  moje. Jest więcej problemów z tym programem, te które zauważyłem wysłałem producentowi programu. Odpowiedź szybka: wiemy o problemach, pracujemy nad nimi, po 15 grudnia będzie działało!    Nie działa!!!
 A może to tylko ja się czepiam a u Was wszystko działa  poprawnie, proszę o komentarze.

arnie

• Hero Member
Odp: Baza Danych PZW
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:06:30 »
wyszukiwanie wędkarza to prawdziwa zmora, jeszcze dużo kwiatków w tej "bazie" i nie widać eliminacji problemów od miesięcy.

Dionysos

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:47:22 »
https://ompzw.pl/news/centralna-baza-danych-pzw to chyba powinno wyjaśnić sytuację

Tadeusz

• Full Member
    • Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:29:10 »
Nie "Dionysos" to jeszcze bardziej zaciemnia sprawę.
Po pierwsze: My w Kołach nie tworzyliśmy bazy danych w "Excelu" Z pisma Prezesa Zarządu Głównego PZW wynika, że to Okręgi PZW  takie bazy w Excelu tworzyły, ale po co skoro mieli program, o którym piszę. Dostęp do programu miały Koła (administratorzy zweryfikowani przez Okręgi PZW) dostęp mieli administratorzy w  Okręgach PZW i "Centrala"
Po drugie: Bazy danych członków PZW nie są zbiorem  zamkniętym. Zawsze będą dodawani nowi członkowie, skreślani, przechodzący do innych Kół itd, itp. Ten proces będzie trwał cały czas i nie można sobie powiedzieć cyt: "z dniem 31 grudnia 2017 roku kończy się proces tworzenia, poprzez pliki Excel, okręgowych baz danych" koniec cytatu.
Po trzecie: Po co Okręgi PZW mają ustanawiać nowych administratorów w Kołach PZW skoro ci administratorzy już są powołani! 
Po czwarte: Program dalej nie działa!

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.