Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: MAPA POROZUMIEŃ 2018  (Przeczytany 8188 razy)

hamlets

• Hero Member
MAPA POROZUMIEŃ 2018
« dnia: Grudzień 18, 2017, 16:20:36 »
Ktoś wie czy i kiedy się to pojawi na stronie PZW ???

okregsiedlce

• Opiekunowie prezentacji
  • Full Member
Odp: MAPA POROZUMIEŃ 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:16:55 »
Z tego co wiem, to powinna pojawić się zaraz po balu sylwestrowym ;) W naszym Okręgu już uzupełniłem, a wyświetla się nadal 2017, więc pewnie trzeba poczekać.

per_peres

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2017, 02:45:29 »
Z tego co wiem, to powinna pojawić się zaraz po balu sylwestrowym ;) W naszym Okręgu już uzupełniłem, a wyświetla się nadal 2017, więc pewnie trzeba poczekać.

Okregsiedlce, możesz powiedzieć z jakimi okręgami macie porozumienia na 2018?

okregsiedlce

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2017, 08:55:25 »

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:09:29 »
Chyba pierwszy raz jest dopłata do BP ?

okregsiedlce

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:48:30 »
Taką decyzję podjął Walny Zjazd Delegatów i nie ma na to siły. Może za rok się zmieni. Zobaczymy.

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2017, 19:40:22 »
Pytanie jak rozwiązać logistycznie ? Jako mieszkaniec W-wy jechałem do Sobień a OM 2 i więcej lat temu płaciłem w W-wie. Sobienie to specjalna wyprawa ale .......... mogę jeździć przez Siedlce na działkę a czy później muszę do BP czy w Siedlcach będą znaczki na BP ?

mariuszz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2018, 11:00:21 »
To chyba jakieś żarty , nowy pan prezes obiecywal że będzie lepiej a tu proszę jeszcze gorzej. Prosze zobaczyć okreg Legnica,dwa porozumienia na zero, czy ci ludzie nie umieja sie dogadać. Oscienne okregi albo brak albo dopłata. Powinien sie tym zajac NIK albo CBA.

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:49:45 »
Nie przesadzajcie - stać Was na paliwo na rozjazdy , a szkoda wam parę złotych na opłacenie zezwoleń na wędkowanie w innych okręgach ? Gdyby nie te dopłaty , to zniszczyli byście wody dobrze zagospodarowane. Tak było w czasach, gdy była opłata na cały kraj. Zniszczono wtedy wiele wspaniałych łowisk.

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2018, 14:42:07 »
to nie chodzi o parę złotych i nie opłata na cały kraj jest/była winna - ale mentalność wędkarzy. Dużo starszych wędkarzy przychodzi nad wodę, tak jak się kiedyś przychodziło czyli "PO ryby"... natomiast młodsi "NA ryby" lub mówiąc inaczej powędkować. Do tego dochodzą lata zaniedbań zarówno w sferze ochrony środowiska (przecież dużorzek bardziej przypominało ścieki niż rzeki)  oraz różnych kół, bo odpowiedzialność była żadna( i niestety nadal jest, choć teraz jest chociaż presja wędkarzy na PZW, żeby o wody i rybostan dbać)... plus rybacy...  i mamy to co mamy.
Jednakże mentalność się zmienia i coraz więcej ludzi patrzy na wędkarstwo, bardziej jako na hobby a nie "sklep rybny". Nie ukrywam, że od czasu do czasu jakąś rybkę do domu przyniosę (w tym roku dokładnie 3 szt), ale nie chodzę nad wodę, żeby nałapać. Po prostu lubię spędzać czas nad wodą i lubię podróżować, poznawać nowe miejscówki i łowiska. Między innymi dlatego chciałbym przywrócenia opłaty krajowej (niech ona będzie nawet dość droga), po prostu chciałbym móc pójść do jakiegoś koła i w jednym miejscu wykupić zezwolenie, które pozwoli mi korzystać z wód na terenie całej polski. Przecież, jak raz cze dwa razy w roku pojadę nad wodę do powiedzmy Szczecina - to wszystkich ryb tam nie wyłowię ;-)

bonczkow

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2018, 12:17:18 »
A może wprowadzenie dodatkowej pozycji (składka ogólnopolska) oczywiście dość drogiej, zapewne inaczej się nie da (pojęcie względne) dla globtroterów, wagabundów, trampów.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2018, 13:25:41 »
Skromnie licząc 6 okręgów po 150,- zł opłata to = 900,- , chyba wystarczy dla wagabundów, po co krajówka w tej cenie

mariuszz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2018, 20:50:17 »
Dlaczego ze zmianą podziału administracyjnego kraju nie został zmieniony podział okręgów PZW ja się tylko pytam czy tu nie chodzi o stołki które by poleciały ?? Koledzy zastanówcie się ? Płacąc 158 zł na ochronę i zagospodarowanie wód koło mające 420 członków przeznaczyło w roku 2017 około 800 zł na zarybianie , gdzie reszta tych pieniędzy? A jak jest w waszych kołach?

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2018, 21:45:42 »
mariuszz, proponuję żebyś wrzucił w googlach temat zasady korzystania z wód przez PZW, myślę że powinno ci coś pokazać. Koła to mogą zarybiać glinianki a nie rzeki. Widocznie mają jakiś mały zbiornik wydzierżawiony od wójta i tylko tam mogą wpuścić rybę i te 800 zł jest wystarczające.

kurzakk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2018, 16:54:54 »
Wie ktoś może czy mając wykupione okręg wrocławski będę mógł łowić w Koszalinie ? ???

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.