Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Podział składki członkowskiej na 2018 rok  (Przeczytany 1567 razy)

ciernik

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 35
Podział składki członkowskiej na 2018 rok
« dnia: Styczeń 17, 2018, 02:13:43 »
Witam,
Składka członkowska dzielona jest pomiędzy ZG PZW, ZO PZW , Koła PZW.
W związku z czym mam pytanie: Jakie wewnętrzne przepisy, Uchwały ZG PZW regulują podział składki członkowskiej. Nadto proszę o podanie przepisów regulujących wypłaty diet dla skarbników za uzyskane dochody ze sprzedaży "znaczków". Czy regulują to przepisy ZG PZW, czy jest to widzimisie każdego z ZO PZW.

wb1119

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 307
Odp: Podział składki członkowskiej na 2018 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2018, 14:56:39 »
10% składki członkowskiej odprowadzane jest do ZG, 90% jest w dyspozycji okręgu, tak mówi Uchwała Zjazdu Krajowego. Ile koła otrzymają zależy jaką uchwałę podejmie okręg. Jest to różnie w okręgach. W Okręgu Mazowieckim prowadzona jest ocena kół, każde koło po zakończeniu roku rozlicza się ze swojej działalności wg ustalonego regulaminu, może otrzymać do 50%.  Możesz wejść na stronę okręgu i zobaczyć. W innych jest przydział od 25 - 50 %. Jeżeli chodzi o diety dla skarbników to zależy od okręgu. Zjazd Krajowy określił, że " Na sfinansowanie wypłat diet społecznych, o których mowa w § 1 ust.1 pkt 2, jednostki organizacyjne ustalają limity wydatków nie przekraczające:
1) na szczeblu koła PZW do 5% całkowitych przychodów ze składki członkowskiej ogólnozwiązkowej, wpisowego i składki na ochronę i zagospodarowanie wód,"
" 3.   Decyzję o ustaleniu wielkości kwotowej jednej diety oraz o liczbie przyznawanych diet w skali miesięcznej lub kwartalnej dla poszczególnych stanowisk funkcyjnych, podejmuje Zarząd jednostki organizacyjnej w trybie uchwały.

4.   Wysokość i liczbę diet dla skarbników kół określają, na wniosek zarządu koła, zarządy okręgów i dokonują ich wypłat. Skutki finansowe tych wypłat powodują przesunięcie limitów diet dla skarbników w kołach, o których mowa w § 2 pkt 1, do dyspozycji zarządów okręgów.
5.   Koszty wypłaconych społecznych diet dla władz i organów poszczególnych ogniw Związku dotyczą działalności organizacyjnej, finansowanej są ze składki członkowskiej ogólnozwiązkowej "
W Okręgu Mazowieckim jest przyjęte, że skarbnik Koła nie może otrzymać mniej niż 3% odpisu składki członkowskiej /czyli tych 5%/, czy więcej to zależy od Zarządu Koła. Poczytaj uchwałę zjazdową i uchwały ZG

wb1119

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 307
Odp: Podział składki członkowskiej na 2018 rok
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2018, 15:09:14 »
I jeszcze w Mazowieckim, skarbnik otrzymuje 4% od zebranej "składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód"

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.