Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Całe koszta na łowienie z łódki  (Przeczytany 1205 razy)

artur_jacek

• Jr. Member
  • **
Całe koszta na łowienie z łódki
« dnia: Styczeń 29, 2018, 11:30:29 »
Jakie  są całkowite koszta łowienia z łódki w okręgu Koszalin ?

aras_as

• Sr. Member
Odp: Całe koszta na łowienie z łódki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:49:24 »
Najprościej zadzwonić do Okręgu i tam zapytać. Proponuję przede wszystkim dowiedzieć się czy woda na której kolega zamierza wędkować jest dzierżawiona przez PZW.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:11:41 »
Wystarczy wejść na stronę okręgu

artur_jacek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2018, 01:20:13 »
Rzeczywiście łatwiej zadzwonić. Okazuje się że niema dodatkowych opłat za łowienie z łodzi. Wolna amerykanka zaczyna się gdy chodzi o Gospodarstwo Rybackie Mielno. Tu cena za łowienie na ich jeziorach z łódki dochodzi do ponad 300 zł....  :o
Jak powiedziałem przez telefon że wykupię takie pozwolenie jak zaprzestaną wyławiania ryb sieciami.
Pani powiedziała że tylko odławiają kontrolnie  ::)
Ja widuje codzienne odłowy przez wiele tygodni......
Niestety legalne kłusownictwo to po komunistyczna wolna amerykanka dzikiej rewolucji kapitalistycznej.
Pewnie ktoś mi poleci wędkowanie w Norwegii. Ja mu polecę emigracje tam gdzie mu się świetnie łowi.
 :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 01:23:00 wysłana przez artur_jacek »

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:28:55 »
A z ciekawości zadzwoń do PSR, opisz problem (wg ciebie nielegalnych odłowów) i zapytaj się ile z tych tysięcy kontroli było przeprowadzonych na rybakach - zadałem podobne pytanie w siedlcach (tyle że e-mail) no i czekam intensywnie od czerwca na odpowiedź  ;)
boję się, ssr...m

artur_jacek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:09:47 »
Moim zdaniem to wszystko ..zarybianie..kontrola...itp.......to jest tylko na papierkach. Generalnie mówiąc gospodarka naszymi krajowymi wodami dobrze właśnie wygląda na papierze. Wędkarze wiedzą jak biorą ryby. To jest najlepszy wykładnik tego co sie dzieje na naszych wodach.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2018, 15:13:36 »
odłowy są i będą
zarybienia również są ponoć adekwatne do rejestrów wypisywanych przez wędkarzy - szanuję brać od kija więc wierzę w prawdę napisaną w papierach
rejestry odłowów rybackich są w mojej ocenie zaniżone - i jeśli zarybienia są również adekwatne do odłowów to tu należy szukać ew przyczyny braku ryb
boję się, ssr...m

artur_jacek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2018, 03:01:14 »
Brać wędkarska to podstawa i sens zarybiania. Jeżeli podstawa dostaw ryb słodkowodnych to dostawy z "odłowów kontrolnych" to mamy tu rzecz która nie powinna być. Alternatywną metodą pozyskiwania ryb powinna być farma rybna a nie jeziora czy rzeki gdzie wędkuje się rekreacyjnie. Część zabiera do domu rybkę ale wielu w tym i ja nie uginam się pod presją żeńskiej części mojej rodzinki i oddaje wodzie co złowiłem  :) 

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:03:45 »
Jeżeli podstawa dostaw ryb słodkowodnych to dostawy z "odłowów kontrolnych" to mamy tu rzecz która nie powinna być

Tu właśnie jest problem rejestrowania odłowów rybackich gospodarczych i kontrolnych - nikt nie sprawdza skąd są ryby - chyba że trafią się uparci wędkarze podczas odłowów kontrolnych to mogą wywrzeć presję

Chyba odbiegliśmy znacznie od tematu wątku  ;)
boję się, ssr...m

artur_jacek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2018, 12:20:45 »
Chyba odbiegliśmy znacznie od tematu wątku  ;)

Bo krew się burzy.......
Może przeniosę się na podobny wątek ?.. tylko niewidze takowego.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.