Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Gdzie czysta woda na wakacje  (Przeczytany 11974 razy)

fragaria

• Sr. Member
Gdzie czysta woda na wakacje
« dnia: Luty 23, 2018, 22:07:44 »
Mam problem. Chciałbym spędzić wakacje w Polsce nad czystą wodą. Powiedzmy, że mamy taką gdy wchodzimy "po cycki" i widać stopy plus te małe rybki skubiące po stopach. Jak kiedyś i w moim regionie (Mazowsze). Ostatni raz widziałem taką wodę w rezerwacie Stawy Echo na Roztoczu ale ten region mam już zaliczony (Było zresztą cudownie - relatywnie czyste potoki, fajne szlaki, spotkałem nawet wędkarza na Tanwi :))
Polecicie coś?

fragaria

• Sr. Member
Odp: Gdzie czysta woda na wakacje
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2018, 20:50:35 »
No ludzie polecicie coś? No są chyba takie miejsca. Ryb ostatecznie może nie być. I tak być może pojadę bez wędki. Ale gatki chciałbym zamoczyć bez ryzyka dermatologicznego. No i żeby okolica była w miarę fajna. Eeeee?

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2018, 20:58:10 »
Byłem przypadkiem nad jeziorem Wiartel, /okolice Rucianego/ bardzo czysta woda

fragaria

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2018, 21:09:00 »
Kilka razy w Zgonie nad Mokrym - okolica faktycznie spoko. Wiadomo Mazury. Odwiedziłem Jegocin - czyste super. Zastanawiam się faktycznie nad Piszem. Dzięki za polecenie. Jakaś fajna baza noclegowa?Bo baba jedzie ze mną i namiot odpada :)

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2018, 22:15:51 »
Nad tym jeziorem urzęduje koło warszawskie. Miejscowość Wiartel Mały k/Pisza. Ośrodek prywatny, część domków nówki. Ale dokładnie nie pamiętam jak dojechać. Podaję ci nr telefonu / chyba prezesa Koła/ to myślę, że ci podadzą jak dojechać tlf 22 631 76 58 w. 103
Koło nr 78 Okręg Mazowiecki, zobacz galerię to zobaczysz trochę jeziora. Pozdrawiam

rekinado

• Newbie
  • *
    • dla kobiet - naturalne kosmetyki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2018, 16:37:37 »
Najczystsze wody na Warmii i Mazurach. Pochodzę stamtąd i fakt, zdarzają się nieciekawe tereny, ale ogólnie to jest w czym wybierać :D
Okolice Iławy są naprawdę super, można wynająć domek i tam spędzić miło czas, polecam, niedawno sam byłem z rodzinką, bo się stęskniłem za tymi terenami.

arokok

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2018, 11:06:52 »
Też polecam Mazury, szczególnie okolice Ukty. Naprawdę czyste jeziora bardzo blisko większości gospodarstw agroturystycznych.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2018, 20:38:44 »
fragaria, jak jesteś z Okręgu Mazowieckiego to w zezwoleniu masz wykaz jezior /Szczytno płocko-włocławskie/ na których możesz łowić za opłatą okręgową. Może wybierz się w stronę płocka, podobno jest spokojniej.

arkoreks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2018, 10:19:54 »
A okolice Bieszczad? Ktoś się orientuje? Polecicie coś?

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2018, 11:01:47 »
ja na mazurach polecam jezioro Piaseczno - okolice Lidzbarka przy trasie 544 w kierunku Brodnicy - dojazd banalny, woda w miarę czysta (nurkowie przyjeżdżają), ryba jest gruba (okoń, sandacz, lin, leszcz)
Jednak jak zrobi się ciepło to namiot przy namiocie i nie ma gdzie nogi postawić (tłok jak na Warchałach) więc odradzam weekendy w wakacje ale w tygodniu jest świetnie
Jedyny minus to prywatny dzierżawca - do jeziora znam tylko jeden wjazd gdzie pobierane są opłaty + pole namiotowe
http://www.twojepiaseczno.pl/
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2018, 11:04:40 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

minii

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2018, 10:16:22 »
Jeśli chodzi o czyste akweny to zdecydowanie polecam Mazury, a w szczególności Jezioro Ołów w Rynie. Z racji tego, że miasto jest malutkie to przyjemnie jest wybrać się tam w lecie na wakacje, poza tym minutkę od jeziora znajdują się domku letniskowe to jest gdzie przenocować. :) Ołów jest bardzo czysty, chociaż niewielki, z rybami też tam nie ma problemów.
Ewentualnie Podlasie i rejony Białobrzegów, Augustowa - miejsce nie tak oblegane jak np. turystyczne Mikołajki czy Giżycko. Jeziorka baaardzo czyste. ;)

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.