Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Problem z działalnością SSR (Sprawozdanie Rzecznika Koła)  (Przeczytany 340 razy)

ludwik_kulczycki

• Newbie
  • *
                                                                                                                          Wrocław18.02.2018r.
Rzecznik Koła PZW
PZL – HYDRAL

Sprawozdanie Rzecznika
                                                         z działalności w 2017r.

Na wstępie tego sprawozdania uważam za niezbędne przytoczenie sentencji zawartej na pierwszej stronie legitymacji członkowskiej PZW.   A brzmi ona:

Celem Związku jest organizowanie wędkarstwa i sportu wędkarskiego, stwarzanie członkom Związku dogodnych warunków wędkowania, racjonalne użytkowanie i ochrona wód, rozwijanie wśród członków poszanowania przyrody i znajomości zasad gospodarki rybacko – wędkarskiej oraz kształtowania etyki wędkarskiej.

Wyżej wspomniany cel PZW spowodował stworzenie Statutu PZW i zarejestrowanie go w  sądzie. Statut PZW dla wędkarza to to samo co Konstytucja dla obywatela RP. Na bazie tego statutu 
stworzono regulamin PZW, w którym określono co wędkarzowi wolno, a czego nie wolno. W statucie wskazano również jak się nagradza członków PZW za pracę społeczną na rzecz tej organizacji, opisano tam także sposoby jak można ukarać członka PZW, gdy popełnił jakieś wykroczenie. We wspomnianych wyżej dokumentach brak wskazania możliwości przekazania sprawy obwinionego członka PZW do PSR w celu ukarania mandatem.
          Jako rzecznik koła otrzymałem zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez członków mojego koła, które zawierało żądanie wskazania sposobu ich ukarania. Przeprowadzając dochodzenie stwierdziłem, że SSR przesłała informację o popełnionym wykroczeniu do PSR w celu
ich ukarania. A zatem żądanie ode mnie wskazania sposobu ukarania jest wymuszaniem powtórnego karania jednej osoby za jedno wykroczenie, a to stanowi łamanie prawa.
          Podążając śladem informacji przesłanej przez pana Antoniego Jana Kubika do PSR stwierdziłem, że to przesłanie miało na celu ukaranie obwinionych mandatami (zwykle to mandaty w wysokości 200zł.). To przewinienie polegało na połowie ryb na kanale miejskim w okolicy ulicy Bujwida, które to miejsce, zdaniem SSR jest chronione zapisem ustawy Art. 8 ust. 1 pkt 4.
Z wypowiedzi PSR wynika, że to miejsce nie podlega ochronie przez żadne przepisy ograniczające możliwość połowu ryb na wędkę, a zatem nie ma wykroczenia. Nie ma wykroczenia – to nie ma podstaw do karania. A zatem anuluję całe postępowanie.

Rzecznik Koła PZW PZL HYDRAL

Ludwik Kulczycki.     
(e-mail: ludwik.kulczycki@hotmail.com)

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2018, 14:37:35 wysłana przez ludwik_kulczycki »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.