Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jeszcze raz o zezwoleniach.  (Przeczytany 1602 razy)

crsa

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
Jeszcze raz o zezwoleniach.
« dnia: Czerwiec 18, 2018, 13:06:29 »
Pani z sekretariatu PZW Lublin poinformowała mnie, że zezwolenie roczne wykupione w lipcu 2017r. obowiązuje do końca roku kalendarzowego czyli do 31.12.2017r. Wykupując więc za 230 zł zezwolenie roczne faktycznie otrzymuję zezwolenie na 5 miesięcy. W REGULAMINIE, KTÓREGO FRAGMENT ZAMIESZCZAM PONIŻEJ NIE MA O TYM ANI SŁOWA.
 
 §3 ZAKUP ZEZWOLENIA

1. Niniejszy regulamin dotyczy ogólnych zasad sprzedaży on-line zezwoleń na połów ryb w okręgach PZW.
2. Serwis dostępny jest pod adresem www.pzwlublin.eokon.pl, www.eokon.pl,
3. Zakup zezwolenia jest możliwy po zalogowaniu się Kupującego w Serwisie, przy użyciu loginu i hasła. Kupujący, który pierwszy raz korzysta z Serwisu musi dokonać swojej rejestracji. W tym celu należy wybrać zakładkę „zarejestruj się” i postępować zgodnie z instrukcją widoczną na ekranie.
4. Kupujący jest zobligowany do zachowania w tajemnicy loginu i hasła do swojego konta. Odpowiedzialnym za wszelkie działania związane z posługiwaniem się loginem i hasłem do danego konta w Serwisie jest Kupujący. 
5. Kupujący może dokonać zakupu następujących rodzajów zezwoleń (tzw. e-zezwolenia): jednodniowe, trzydniowe, siedmiodniowe, czternastodniowe i roczne dla zrzeszonych, niezrzeszonych i cudzoziemców.
6. Do zakupu e-zezwolenia na połów ryb konieczne jest potwierdzenie zapoznania się z  Regulaminem połowu ryb dostępnym w PZW, na terenie działania którego obowiązywać będzie-zezwolenie.
7. Zakupione i wydrukowane e-zezwolenie jest ważne:
1) dla członków PZW wraz z kartą wędkarska i legitymacją członkowską.
2)  dla wędkarzy nie będących członkami PZW wraz z kartą wędkarską.
3) dla cudzoziemców zgodnie z przepisami ustawy o rybactwie śródlądowym bez konieczności posiadania karty wędkarskiej.
8. E-Zezwolenie można zakupić w oparciu o system płatności on-line, zgodnie z poniższym Regulaminem. Kupujący, w celu dokonania płatności wybiera formę płatności dostępną w Serwisie.
9. Rozliczenia Transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.
10. E-zezwolenie po potwierdzeniu wpływu płatności przez system Dotpay dostępne jest na stronie www tuż po dokonaniu płatności. Jeżeli płatność nie została potwierdzona, można sprawdzić jej status na stronie do której zostanie skierowany Kupujący po poprawnym dokonaniu płatności za pomocą przycisku [ Moje płatności]. Jeśli płatność została potwierdzona na stronie, w zakładce [Moje zezwolenia], znajduje się przycisk umożliwiający druk E-zezwolenia.
11. Dane osobowe przekazane w formularzu zakupu E-zezwolenia, umożliwiają identyfikację oraz potwierdzenie legalności nabytego prawa do połowu ryb w formie E-zezwolenia. Wszystkie dane osobowe przekazane w formularzu E-zezwolenia umieszczone są na wydruku E-zezwolenia. Dane osobowe Kupującego mogą być zmienione po osobistym kontakcie w danym PZW, na terenie którego obowiązuje e-zezwolenie.

ppiotr

 • Opiekunowie prezentacji
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 100
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2018, 16:19:30 »
Większość użytkowników rybackich w tym PZW wydaje zezwolenia ważne na dany rok, czyli od stycznia do grudnia. Tyle samo będzie kosztować np. we wrześniu czy w październiku co w styczniu pomijając zrzeszonych w PZW, bo od maja wpisowe dodatkowo. Zezwolenia na morze są ważne np. na 12 miesięcy od chwili zakupu.

osamark

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 577
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2018, 16:28:00 »
Myślę, iż to "niezgodne" z prawem.

To tradycja przyjęta z PRL gdzie tak odbywało się to w PZW. (prawie jedynym "zarządzającym" wszystkimi wodami polskimi nie licząc nielicznych gospodarstw rybackich czy też PGR-ów rybackich)

Dzisiaj powinno być to zmienione. ale to uderzy  po kieszeni zwłaszcza PZW, które jest "największym" uprawnionym do rybactwa w Polsce.

Dodatkowo wymaga to "sprzeciwu" wędkujących.....

ppiotr

 • Opiekunowie prezentacji
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 100
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2018, 17:05:09 »
Największym problemem to jest brak jawności w zarybieniach nie tylko w PZW (jawność jest tylko teoretyczna). Powinien być dostęp np. do przeprowadzonych zarybień nie takich po łebkach jak teraz. Kontrolować powinni urzędnicy państwowi i robić swoje protokoły. Brak jest informacji o pochodzeniu narybku, kondycji, badań, ceny, ilości, miejsca itp.
Niektóre okręgi to takie zdjęcia wstawiają jakby chcieli ukryć przed wędkarzami co wpuszczają do wody, może karpiem albo karasiem srebrzystym zalewy niszczą, chodzi o wody otwarte przez, które przepływają rzeczki.

wb1119

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 302
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2018, 23:54:56 »
ppiotr. mów o konkretnym okręgu. U nas udział w zarybianiu biorą członkowie koła, ryba jest badana, bardzo często jest przedstawiciel RZGW. Mazowieckie

crsa

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 3
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2018, 01:05:50 »
ppiotr. mów o konkretnym okręgu. U nas udział w zarybianiu biorą członkowie koła, ryba jest badana, bardzo często jest przedstawiciel RZGW. Mazowieckie


Słyszałem inne opinie. Między innymi o rabunkowej "gospodarce" na Zalewie Zegrzyńskim.

ppiotr

 • Opiekunowie prezentacji
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 100
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2018, 02:31:32 »
Pisałem ogóle, i nie chodzi o dostęp do informacji dla działaczy, tylko dla zwykłych wędkarzy, którym to często się odbiera. Każdy Okręg, każde gospodarstwo rybackie ma stronę internetową, to co stoi na przeszkodzie, aby PDF umieścić i żeby  nie zabrakło w nim podpisów np dotyczących badań ryb, albo od kogo kupione i kto nadzorował zarobienia.  Wb1119 jeśli chodzi o OM to uważam, że najwięcej umieszczają dla wędkarzy informacji.  Crsa źle słyszałeś, bo Zalew Zegrzynski to najbardziej rybna woda w Polsce, a jeśli chodzi o odłów leszcza to jest go tam o wiele za dużo.

k_piotr

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 435
Odp: Jeszcze raz o zezwoleniach.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2018, 09:54:07 »
Zalew Zegrzynski to najbardziej rybna woda w Polsce

 :o
A to Ci nowina - ryba owszem jest ale wg mnie PZW nie skupia się na odłowach najliczniejszego gatunku - przecie sandaczy nie wypuszczą  ;)
Podobnie jak roczny odłów suma na poziomie kilkunastu kilogramów jest raczej mało wiarygodny
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 09:58:32 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.