Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu  (Przeczytany 32257 razy)

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 239
Nie działacz a jako zwykły członek PZW od 1974r.zwracam się z prośbą do Kol.Prezesa o anulowanie uchwały Prezydium ZG z dn.18.07 br.bez sprawdzenia faktycznego zajścia między Gł. Kom.Rew. a prezydium ZO we Wrocławiu.Miałem zaszczyt brać udział w dzisiejszym oficjalnym spotkaniu we Wrocławiu z komisarzami z ZG oraz Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej i Rzecznikiem Dyscyplinarnym ZG.Jedyną osobą która wg. mnie mówiła pół prawdy to Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej a w szczególności kiedy czytał pisma które kierowane były przez ZO we Wrocławiu do Gł.Kom.Rew.Farsa na której byłem jako obserwator może zabrać chęć do pracy społecznej na rzecz PZW i ich członków a szczególności kiedy jest się organizatorem Mistrzostw Świata uważam ze skutki dzisiejsze farsy mogą odbić się na organizacji tej imprezy i sponsorach.Kol.Prezesie anulowanie w piątek uchwały Prezydium ZG w/s Prezydium ZO Wrocław nie przyniesie nikomu ujmy a poprawi nastawienie do władz zwierzchnich,dawanie wiary kilku cwaniakom którzy doprowadzili w poprzedniej kadencji do Okręg do finansowej zapaści i migracji członków do innych okręgów co skutkowało brakiem absolutorium na Okręgowym Zjeżdzie Delegatów.Pozostawienie tego konfliktu do rozpoznania przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem.Z wyrazami szacunku Henryk Pokrzywa.       

nudzio

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 34
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2018, 17:59:36 »
nudzioData dodania: 20 godzin 14 minut temuOceń: 0 + / -
Wczorajsze zebranie które odbyło się we Wrocławiu to była farsa  . Przyjechało dwóch członków Prezydium ZG i nie potrafili odpowiedzieć na proste pytanie które padało wielokrotnie przez zebranych  JAKI  BYŁ POWÓD ZAWIESZENIA PREZYDIUM ZO WE WROCŁAWIU  . Kompromitacja tych dwóch panów . Oni nie wiedzieli jaki był powód zawieszenia a sami głosowali  w tej sprawie . Chyba ich dosięgła pomroczność  Jasna że nie wiedzieli za czym głosowali . A już przeszedł sam siebie rzecznik dyscyplinarny ZG który zmanipulował tekst wysłany do Warszawy  , przeczytał pierwszą część tego tekstu gdzie padły słowa że Wrocław nie podda się kontroli komisji rewizyjnej tylko zapomniał doczytać dalszą część tekstu że Prezes we Wrocławiu ponowił swoją prośbę o przesunięcie kontroli po mistrzostwach świata . pierwsza prośba poszła 05.07.2018 i nie otrzymali odpowiedzi . A odpowiedzią było usunięcie Kolegi Pszczoły  ze stanowiska Przewodniczącego GKR  TYLKO DLATEGO że chciał przesunąć termin kontroli i nie zgodził się aby  Psełdo Ekspertą płacić za godzine kontroli od 250--300 złotych za godzinę . Żal mi tylko Rzecznika dyscyplinarnego że dał wciągnąć w tą FARSE . Teraz ma okazje przewodniczący GKR wziąśc odwet za to że 2 lata temu buł już na kontroli e Wrocławiu i napisał takie bzdety  że  druga komisja która była na następnej kontroli nie stwierdziła tych uchybień  , można rzec że to jest zemstą w jego wykonaniu . Nasuwa mi się jedno pytanie przez  KOGO JEST TEN PAN STEROWANY ????????? . Zakończę tylko jednym słowem  KOMPROMITACJA

kaprys27

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 8
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2018, 19:37:48 »
Witam serdecznie przedstawicieli ZG, wszystkie Zarządy Okręgów w całej Polsce oraz każdego zaniepokojonego wędkarza który interesuje się dobrem naszego Związku.
Pozwolicie Państwo że wyrażę swoją opinię:

Po pierwsze statut  PZW nie przewiduje kary oraz innych sankcji za prośbę zmiany terminu kontroli GKR-u. A niestety taka spotkała Prezydium ZO we Wrocławiu mimo iż GKR oraz Prezes ZG byli o tym informowani w 3 odrębnych pismach, a jak mój przedmówca pisze niestety obecny Przewodniczący GKR nie potrafił odczytać ostatniego zdania w którym była o tym mowa, oraz nie rozumiał treści pisma w którym zostały wymienione osoby z Prezydium i Byli pracownicy BZO który w obecnym czasie byli na urlopach. Po prostu czytał to co było dla niego wygodne i tak samo pewnie przedstawił sytuacje na Prezydium ZG, gdzie podjęta została uchwała o zawieszeniu Prezydium ZO Wrocław. oczywiście są to moje przypuszczenia. Bo przecież najwyższa władza PZW nie zawiesiła by Prezydium PZW we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu kontroli.

Po drugie na podstawie w/w uchwały Prezydium ZG można jedynie stwierdzić że została zawieszona władza "Ogran" jakim jest Prezydium, a nie zostali zawieszeni członkowie Prezydium ZO we Wrocławiu. Interpretacji dokonały 3 znane kancelarie prawne i każda z nich potwierdziła że nikt z imienia i nazwiska na jej podstawie nie może być zawieszony a mimo to Prezydium ZG twierdzi inaczej. Czemu wspominam cały czas o Prezydium ZG? Bo od początku tej sprawy nie było jeszcze posiedzenia ZG.

Po trzecie po zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu, powinien zostać powołany Pełnomocnik tak jak to mówi Statut PZW, oczywiście tylko by wybrać osobę pełniącą obowiązki Prezesa z grona ZO, do zakończenia postępowania, a tak żeby było śmiesznie zostało ich powołanych trzech, kolejne sygnał że Prezydium ZG robi co chce.

Po czwarte najnowszy pomysł Prezydium ZG jest wysłanie Rzecznika Dyscyplinarnego ZG do Wrocławia który indywidualnie "przesłucha" znaczy się wysłucha każdego z członków Prezydium we Wrocławiu. No bynajmniej mamy tu do czynienia z osobą doświadczoną , po trzymiesiecznym specjalistycznym szkoleniu co pewnie uciekło uwadze ZG w Warszawie :)

Myślę że każdy z nas to zna: "Ryba psuje się od głowy", może ZG powinien zacząć porządki( ale takie prawdziwe a nie te wymyślone bądź mściwe jak w przypadku PZW we Wrocławiu) od siebie, no chyba że nikt tam nie wie że:
-Głowna Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie
-Zarząd Główny PZW również działa w niepełnym składzie

Panowie zapraszam do lektury jaką jest Statu PZW, który interpretujemy tak: skład Władz i Organów należy uzupełnić kolejną osobą która miała mniejszą liczbę głosów podczas Krajowego Zjazdu Delegatów. Brak takiej osoby oznacza konieczność zwołania KZD.

Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju czy nie jest to tendencyjność działania i czysta złośliwość Przewodniczącego GKR, który informuje ZO Wrocław o kontroli na 4 dni przed jej rozpoczęciem ? Tak proszę Państwa 4 dni od momentu odebrania korespondencji. Mimo iż podczas szkolenia GKR informował Okręgowe Komisje Rewizyjne (na sali brakowało 3-4 osób z całego Kraju) że jest uchwała stara bo stara ale nadal obowiązująca która mówi jasno: że organ kontrolowany musi zostać powiadomiony z wyprzedzeniem 7 dni roboczych. Czy GKR to nie obowiązuje???
A no i chyba nie muszę wspominać że Wrocław w tym roku organizuje MŚ Kobiet w spławiku i da świadectwo PZW na cały Świat. Jak się pewnie domyślacie ZG nie dołożyło nawet złamanego grosza poza tą kłodą pod nogami ZO która znalazła się na miesiąc przed startem imprezy na najwyższym szczeblu.

Opinię oczywiście zostawiam każdemu z was, myślę że ta garstka wiadomości da wam do myślenia.

Na koniec chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie dla okręgu Wrocławskiego, udzielone przez te małe i te największe okręgi w Polsce.

Tomasz Dobra Rada
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 20:44:38 wysłana przez kaprys27 »

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 239
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2018, 12:43:45 »
Byłem optymistą  że Prezydium ZG zmieni zdanie co do Okręgu Wrocławskiego i zawiesi swoją uchwałę w tym temacie i zrozumie że tylko jedna strona nie zawsze może mieć zawsze rację że należałoby wysłuchać też drugą stronę i podjąć dopiero właściwą uchwałę.Zawsze mnie wydawało się że rządząca do poprzedniej kadencji warszawka i jej okolice była kiepską władzą wygląda na to że się myliłem arogancja obecnej bardzo mnie zdumiewa i rozczarowała.Zwracam się do mądrzejszych ode mnie aby zakończyli z niekompetencją obecnej władzy i ograniczyli w przyszłości aby, takie kwiatki nie miały miejsca jak obecnie.Tym bardziej że kontrola miała dotyczyć poprzedniej kadencji czyżby wygrzebywanie trupów i rozliczanie obecnego ZO, cuchnie to na dużą odległość.Wygląda na to że samodzielność samorządność okręgów będzie ograniczana.Zaznaczam że nie jestem członkiem Okręgu Wrocławskiego ale nareszcie było z kim rozmawiać a efekty tych rozmów widać po kondycji finansowej.       

nudzio

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 34
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2018, 10:19:01 »
jak Koledzy widzicie to komisje GKR przepisy nie obowiązują . Poczytałem te przepisy i jak z nich wynika to jest napisane że komisja składa się z 15 członków

Rozdział III.
Główna Komisja Rewizyjna
                                       
§ 5
Zasady ogólne obowiązujące Główną Komisję Rewizyjną

1.   Główna Komisja Rewizyjna wybierana jest w składzie 15 osobowym przez Krajowy Zjazd Delegatów PZW. Najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wyborów odbywa swoje pierwsze posiedzenie, które zwołuje i przewodniczy jego obradom członek Prezydium Zjazdu, wyznaczony przez Przewodniczącego Zjazdu.

To jeden z przepisów jest złamany drugi to że powinni z wizyty we Wrocławiu sporządzić protokół z tej wizyty a nie  notatkę.

§ 9
Zasady przeprowadzania kontroli
3.   Z przebiegu kontroli sporządza się protokół w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, podpisanych przez kontrolującego i osoby odpowiedzialne za kontrolowaną jednostkę organizacyjną PZW. Oryginał protokołu pozostawia się za pokwitowaniem w kontrolowanej jednostce.

I jeszcze jedna uwaga do przewodniczącego GKR

§ 4
Zasady wzmacniające system kontroli

1.   Członek komisji rewizyjnej wyższego szczebla nie może uczestniczyć w kontroli macierzystej jednostki, w której sprawuje funkcję jako członek zarządu.
Członek komisji rewizyjnej powinien być wyłączony lub dobrowolnie zrezygnować                 z kontroli, w której jego obiektywność byłaby ograniczona z różnych powodów.

Zacytowałem ten przepis bo on dotyczy Pana Przewodniczącego GKR , jak wspomniałem w moim pierwszym wpisie na wypisywał rzeczy które nie miały miejsca i przy drugiej kontroli ówczesny przewodniczący skorzystał z tego przepisu i odsunął tego pana . I gdyby miał choć trochę ambicji i honoru to nie pojechałby do Wrocławia ale w tym przypadku to zemsta jest najważniejsza nie dobro  Związku

Chodzi mi o drugą część tego punktu , jak widzicie staram się podać pełne brzmienie tych paragrafów i punktów a nie jak pan przewodniczący tylko wybiórczo  czyta teksty.
wnioski chyba same się nasuwają że nie tylko komisji ale również prezydium ZG i zarządu przepisy nie obowiązują i nie dziwie się że co niektórzy mówią że w POLSKIM ZWIĄZKU WĘDKARSKIM WOLNO ROBIĆ WSZYSTKO BEZ KARNIE  i to są przykłady tego .
I prośba do Pana Prezesa  może należało by zrobić szkolenie komisji GKR aby swój regulamin czytali ze zrozumieniem.
nudzio

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 34
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2018, 11:49:51 »
I jeszcze kolejna rzecz niezrozumiana jaką podjął ZGw sprawie Koszalina . Po wcześniejszym wprowadzeniu pełnomocnika do ZO w Koszalinie w osobie Andrzeja K. {Uchwała 116 z dnia 26.02. 2016} i usunięcia ze stanowiska dyrektora w osobie Sławomira P. który doprowadził prawie do likwidacji okręgu w Koszalinie . Nowa Pani Dyrektor która przez 2 lata sprawowała urząd nagle zostaje odwołana ze stanowiska,bo znowu został zawieszony ZO w Koszalinie i tu następuje CUD na pełnomocnika zostaje wprowadzony Pan który w 2016 roku został odwołany ze stanowiska dyrektora za niegospodarność i Pan Sławomir P. ma teraz wszelkie możliwości aby OKRĘG w KOSZALINIE  ROZŁOŻYĆ NA ŁOPATKI . I tu nasuwa się pytanie  Komu zależy na przejęciu Okręgu w Koszalinie .
Proszę zwrócić uwagę że to samo dzieje się obecnie we Wrocławiu . Pod koniec roku 2016 wprowadzono pełnomocnika  w osobie Pana Mirosława I., który  na wprowadzał tyle usprawnień według niego i ówczesnej opozycji , żywcem przeniesionych z okręgu z którego pochodzi Pan pełnomocnik że miało to być tak wspaniałe usprawnienia tylko o jednym zapomniał że Może u niego to się sprawdza ale tylko Może.
Na zjeździe Pan pełnomocnik tak zachwalał osoby z opozycji  jak to mu się dobrze pracowało tylko zapomniał o tych którym naprawdę zależało na OKRĘGU a nie na władzy . Podczas wyborów poprzedni zarząd nie otrzymał absolutorium i BARDZO DOBRZE , I tu Pan pełnomocnik dostał po łapach że jego poplecznicy poszli na zieloną trawkę. Drugi raz dostał po łapach jak obecny Zarząd uchylił większość po wprowadzonych usprawnień . A największym sukcesem obecnego Zarządu było porozumienie trzech okręgów gdzie teraz mogą łowić wędkarze płacąc jedną składkę w macierzystym Okręgu na wodach Okręg Wałbrzyskiego i Legnickiego i tu muszę nadmienić że opozycji jest to nie na rękę która cały czas działa i przekazuje informacje do Pana M. I .
Nas€wa się wniosek że za tak błahą sprawę zostaje zawieszone Prezydium we WROCŁAWIU komu zależy aby kolejny okręg położyć na łopatki . Ile jeszcze takich dziwnych spraw będziemy widzieć w najbliższym czasie podejmowanych przez Prezydium ZG .

PANIE PREZESIE ZG może czas najwyższy przejrzeć na oczy i nie dopuszczać do tak podejmowanych kuriozalnych decyzji szkodliwych dla Związku , a może należy zmienić tych złych doradców z którymi Pan współpracuje .

spolecznoscpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2018, 18:11:33 »
Koledzy szkoda naszego czasu i nerwów na pisanie tych postów, mimo że każdy z nich jest bardzo ciekawy, pouczający i pięknie ukazuje kto zarządza naszym Związkiem.

Trochę uspokoję sytuację i zapewnię wszystkich że kroki które podejmuje Prezydium ZG prowadzą tylko do zmiany władz w stolicy, ponieważ sygnały spływające z całej Polski wskazują że w oczach topnieje poparcie dla takiego "Demokratycznego" ustroju w naszych strukturach.
A niebawem jak wszystkie okręgi otrzymają dokumentacje dotycząca farsy z Wrocławia, to pewien jestem że to nie Wrocławskie Prezydium będzie się "tłumaczyć" tylko to z Warszawy, za bezprawie jakiego się dopuszcza. Liczę że organ sprawujący nadzór nad PZW przyjrzy się każdej uchwale Prezydium ZG i wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

Kto wie, może to początek końca ????

baba_jaga

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 47
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2018, 21:15:50 »
Nasuwa się jedna myśl:SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ !!!!!!!!

kaprys27

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 8
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2018, 22:58:27 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2018, 14:27:24 wysłana przez kaprys27 »

nudzio

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 34
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2018, 19:49:44 »
Koledzy a kto zajmie się organizacją Mistrzostw Świata które ma zorganizować okręg we Wrocławiu . Całe prezydium  zawieszone rozpoczęte rozmowy przez Prezesa w sprawie sponsoringu i z władzami Wrocławia kto teraz to będzie robił . Będzie wielki blamaż i kompromitacja ZG aby w tak gorącym momencie robić takie rzeczy , widać że zemsta przesłoniła zdrowy rozsądek i niekompetencja Prezydium ZG . Teraz Wrocław powinien się wypiąć na te mistrzostwa  i niech prezydium ZG zajmie się tym bałaganem . Zobaczymy czy jeszcze kiedykolwiek dostaniemy jakiekolwiek jakieś zawody do zorganizowania Międzynarodowe jak teraz będzie plama . Gratuluje Panie Prezesie ZG gdyby głupota mogła fruwać to całe prezydium fruwało by jak gołąbki.

baba_jaga

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 47
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2018, 20:52:14 »
Organizuj sobie mistrzostwa za swoje prywatne pieniążki.Zobaczymy jaka będzie frekfencja gdy zawodnicy nie będą sponsorowani z naszych wsólnych składek.SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!

citi

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 47
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2018, 11:21:42 »
Widzę że jedziecie z góry na dół po ZG. Porównujecie ZG do ryby która psuje się od głowy- a tu nie ryba jest popsuta tylko złapała pleśniawkę na wrocławskiej płetwie.

Nigdy nie wędkowałem na wodach wrocławskich ale o patologii która tam się odbywa trochę słyszałem. Nie boję się represji ze strony okręgu wrocławskiego bo tam nie łowię, a tego co słyszałem o panującej we Wrocławiu patologii w tym nękaniu tych którzy o tym mówią nie dziwię się że jeszcze nikt nie odważył się tych patologii ujawniać.

O co ten spór? Powoła się nowego prezesa, jeśli zajdzie potrzeba wymieni się osoby pełniące inne funkcje i będzie szansa wprowadzać zmiany na lepsze dla PZW jak i wędkarzy w nim zrzeszonych.

Więc ktoś mi wytłumaczy dlaczego broni się zarząd który kłusownikom ze złotym wieńcem po złapaniu przez kontrolerów nie dość że nie odebrało złotego wieńca to jeszcze oddało zezwolenie i przeprosiło by ten przy kolejnej kontroli mógł się strażnikom śmiać w oczy i ich zwyzywać?

spolecznoscpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2018, 20:19:27 »
Przykro się czyta posty osób które nie były i nie widziały, za to słyszały straszne opowieści jak we Wrocławiu jest źle,  jak w tytule starego polskiego serialu "Tata, a Marcin powiedział"

Wysuwanie tu bezpodstawnych oskarżenia pod adresem OBECNEGO ZO we Wrocławiu jest bynajmniej nie na miejscu. Bo chyba sam Prezes nikogo nie kontrolował i nikt z pozostałej 23-y osobowej załogi ZO.

A tak na marginesie: jak się Pan nie boisz to się Pan przedstaw 😂😂😂 i jak już przytaczasz jakieś historie to prosimy że szczegolami "kto, kogo, gdzie i kiedy" bo sama taka opowiastka tym bardziej że słyszenia jest poprostu nudna.


nudzio

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 34
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2018, 20:58:50 »
Panie citi
jeżeli nigdy nie łowiłeś na wodach Okręgu Wrocławskiego to ŻAŁUJ . Jeżeli mówisz o jakieś patologi to pomyliłeś Zarządy . Obecny  Zarząd wywiązuje się ze swoich obowiązków  bardzo dobrze . A jeżeli Pan mówi o jakiś nieprawidłowościach  to konkretnie a nie bo  ja słyszałem bo mi mówili . Anie mówili że poprzedni członkowie do  dziś nie po rozliczali się z pobranych pieniędzy , a to że że osoba która była odpowiedzialna za łowisko specjalne w szczodrym będzie miał sprawę w sądzie to tego już nie usłyszałeś . Proponował bym porozmawiać z członkami Obecnego Zarządu to wyjaśnią CI parę spraw i nie strzęp języka po próżnicy bo nic nie wiesz .

okonek63

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 83
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2018, 21:48:12 »
Mam rozumieć  że koledzy przypadkiem przechodzili w pobliżu i wpadli w odwiedziny, czy znajomy z zarządu dzwonił po posiłki? W przypadki nie wierzę , przynajmniej takie .

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.