Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu  (Przeczytany 9809 razy)

tym40

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 11
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2018, 22:24:13 »
Kolego okonek63 masz rację że nie wierzysz w w takie przypadki. Ja również nie wierzę że przypadkowo we wrocławskim Okręgu, począwszy od 2013r będzie to czwarta kontrola. Wyjaśnić ten zadziwiający przypadek może v/ce prezes ZG lub jego protegowani z poprzedniego Zarządu. 

kaprys27

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 5
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2018, 22:06:36 »
Witam, Panowie i Panie ze względu na brak reakcji Prezydium ZG wywoływanego do udzielenia wyjaśnień tej dziwnej sytuacji oraz kilku innych nieścisłości związanych z działalnością ZG PZW oraz jego Organów, w imieniu swoim, moich przedmówców oraz osób zainteresowanych i zaniepokojonych dziwnymi zdarzeniami do których dochodzi w strukturach PZW, a widać to także w innych wątkach na tym forum. Wzywam ZG i Prezydium ZG do udzielenia odpowiedzi na zawarte w tej dyskusji wątki.
Wiem z doświadczenia że najgorzej jest zacząć, później jest z górki i dlatego wychodzę naprzeciw ZG i Prezydium ZG, postaram się opowiedzieć historię związaną z wpisem kolegi „tym40”.
Zaczęło się kilka lat temu gdy w zarządzie PZW we Wrocławiu działały dwa obozy które walczyły ze sobą a finanse były grubo poniżej ZERA. Wtedy GKR przeprowadził 1 kontrolę pod przewodnictwem obecnego przewodniczącego GKR którego raport nie zostawił suchej nitki na ZO we Wrocławiu. Bardzo zaniepokojony  ówczesny Prezes ZG po niecałym miesiącu, celem sprawdzenia tych doniesień wysyła do Wrocławia kolejną kontrolę ale już nie GKR tylko specjalistów ZG. I uwaga: nic się nie potwierdziło (mina Pana z GKR musiała być bezcenna). Po perturbacjach związanych z dalszą walką 2 obozów do PZW we Wrocławiu został wprowadzony pełnomocnik ZG który to miał wprowadzić program naprawczy. Po kilku miesiącach zabawy za ponad 40 tys. złotych pełnomocnik wprowadza kilka zmian skopiowanych z Okręgu Katowickiego i zaczyna faworyzowac  jeden z walczacych obozów . Jako zwierzchnik Okręgu zaprasza na kolejną kontrolę Komisję Rewizyjną z Warszawy, oczywiście już bez obecnego przewodniczącego GKR-u. I jak każdy może się domyślać kontrola odbyła się bez większych zastrzeżeń. Co jednemu i drugiemu było nie po nosie. Kolejnym etapem był zjazd delegatów na którym wcześniej wymieniona grupa namaszczonych przez pełnomocnika miała przejąć władzę w Okręgu. Ale stało się coś czego smutni Panowie nie przewidzieli:  Ówczesny ZO nie otrzymał absolutorium a Pan pełnomocnik został gwizdami wyproszony z mównicy.
Dzięki temu Wrocław wymienił cały ZO na nowy. Składający się z młodych i prężnie działających osób oraz tych doświadczonych i zasłużonych dla PZW. Tak na marginesie Nowy Zarząd zaczynał od dosłownego zera. Gdzie rokowania na zakończenie 2 roku kadencji wskazują zysk na poziomie pół miliona złotych.
No to tak na koniec zadam dwa pytania na które sobie sami odpowiecie:
1.   Kto jest niepocieszony z wyników 2 i 3 kontroli w Okręgu Wrocławskim? czy to nie ta sama osoba która tak nierzetelnie przeprowadziła 1 kontrole i teraz mści się doprowadzając do Zawieszenia Prezydium we Wrocławiu?
2.   Kto ze względu na niesmaczne zakończenie współpracy z Okręgiem Wrocławskim oraz niepowodzenie we wprowadzeniu znajomków do ZO chciałby teraz podjąć kolejną próbę dokonania zmian w obecnym Zarządzie?
Jak moim przedmówcom i mi również nie chce się wierzyć w przypadki jakie dotykają obecny Zarząd PZW we Wrocławiu. Wiec warto się zastanowić kto rządzi w PZW. Może są to ci dwaj Panowie a może Prezydium ZG które uchwala i wciela w życie wszystkie uchwały o których ZG jeszcze nawet nie słyszał? Bo na pewno Zarząd Główny by nie zawiesił Prezydium ZO we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu Kontroli GKR.  Tym bardziej że GKR wymienił osoby „wezwane” do kontroli, a które były nie obecne w tym terminie bo jak widzimy za oknami jest sezon urlopowy, a poza tym Wrocław jest zaangażowany w 100% w organizację Mistrzostw Świata Kobiet które odbędą się w ostatni weekend sierpnia tego roku we Wrocławiu.


Tomasz Dobra Rada

parweniusz

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 08, 2018, 06:46:10 »
Czytam i czytam co jest napisane w tym temacie i włos mi się jeży na głowie. Przede wszystkim kwoty, które zostały podane. Z wpisów wynika, że eksperci w trakcie kontroli mają pobierać 250-300 zł na GODZINĘ. Załóżmy - 3 dni kontroli, standardowo po 8 godzin, daje to kwotę mniej więcej około 7 tysięcy na osobę . Zbyt dużo szczegółów, aby uznać te informacje za bzdury! Pytanie, ilu jest tych ekspertów, jakie to osoby? W jaki sposób zostały wybrane, wśród  jakiej puli osób? To chyba powinny być jawne informacje. Ponoć to poprzednie zarządy wszystko ukrywały, a ten zarząd miał wszystko robić jawnie. Puste słowa, dla zdobycia poparcia. Rozumiem, że za wszystko płacą wędkarze ze swoich składek? Pięknie! Jak zostać takim ekspertem? Druga kwota, Kolego Kaprys piszesz, że pełnomocnik  swoją ciężką zabawę wycenił na 40 TYSIĘCY. To tyle kosztowała benzyna z Katowic i hotel. Zaraz, zaraz, jeszcze te słynne diety. I tu chyba jest pies pogrzebany. Nic, tylko pracować społecznie! A to się wędkarze cieszą, że tak wygląda reforma w PZW. Następna sprawa zawieszenie wrocławskiego Prezydium. Jak dobrze zrozumiałem, chcieli przesunięcia terminu kontroli. Normalna sprawa. Zdarza się, teraz jest typowy termin urlopowy, dużo osób wyjeżdża, niektórzy daleko. Przecież nawet Urząd Skarbowy, kiedy informuje o planowanej kontroli, w uzasadnionym wypadku wyraża zgodę na przesunięcie terminu i nie stosuje represji. Jak widać Prezydium ZG zareagowało bardzo opresyjnie. Dziwne. Od razu skojarzyło mi się to z minionymi czasy, kiedy odpowiednie służby podobnie traktowało niewygodnych, wykluczano ze społeczeństwa, czy też stosowano inne opresyjne metody. Czyżby Prezes ZG, jako historyk z wykształcenia nie widział analogi. Nieprawdopodobne!!! Przypomniało mi się jak w kilka dni po wyborach do ZG na forum wędkarzy dolnośląskich umieszczono wpis, jak to we Wrocławiu chodzą po ścianach, boją się Katowic i ZG i jakie to porządki zostaną we Wrocławiu zrobione. Normalnie wizjonerzy, przewidzieli gotowy, jak napisany z góry scenariusz. A może faktycznie, w porozumieniu z kolegami był już napisany. Pamiętam tą nutkę triumfu w tym wpisie.
Co jeszcze jest dziwne. Przewodniczący GKR nie przestrzega regulaminu własnej komisji. Przecież każdy przyzwoity człowiek, kiedy zachodzi podejrzenie ( jest zapis w regulaminie), że nie jest bezstronny w swoich działaniach sam się odsuwa i wysyła innych. Właśnie, przyzwoity. A z tego co czytam podejrzenie o brak bezstronności jest wyraźnie zaznaczone i ma podstawy. To jest jakaś kpina. Czy prawdą jest że Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie, że w dziwnych okolicznościach zrezygnował dotychczasowy przewodniczący? Traktowanie innych w skandaliczny sposób. My WŁADZA, poddani nie mają żadnych praw. Żałosne.  Statut wyraźnie mówi, działanie w PZW opiera się na wzajemnej współpracy i koleżeństwie, życzliwości. No to mamy potwierdzenie!!
Forum to jest niejako " firmowe". Dziwi brak jakiejkolwiek wypowiedzi Rzecznika. Czyżby wyjątkowo niewygodny temat, którego nie da się załatwić kilkoma gładkimi słówkami. A może liczycie, że popiszą, popiszą, a my i tak zrobimy swoje. To tak nie działa. Zresztą KOLEGA Prezes, przywołując swoją historyczną wiedzę, raczej doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Chyba!!!!!

tym40

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 11
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 08, 2018, 17:12:15 »
Kolega ''parweniusz'' w swoim poście przytoczył wielce interesujące i zarazem bulwersujące fakty.
Ja ze swojej strony dorzucę nieco informacji, które zebrałem u dobrze poinformowanych warszawskich wiewiórek.
Wcześniej jednak podzielę się swoimi przemyśleniami. Zarząd który z woli delegatów nie otrzymuje absolutorium, odchodzi w niesławie wraz ze swoimi członkami. Jest to swego rodzaju czerwona kartka dla wszystkich zasiadających w nim osób. Przyjął się zwyczaj w naszym związku, że odsuwa  się te osoby od jakichkolwiek funkcji. Jak się okazuje nie dotyczy  członków poprzedniego skompromitowanego Zarządu  we Wrocławiu. Za sprawą swojego mentora z ZG znależli się niektórzy z nich w komisjach  przy ZG. Smaczku dodaje fakt, że wobec jednej z tych osób złożony jest przez obecny ZO we Wrocławiu pozew do powszechnego sadu, o niegospodarność na łowisku w Szczodrem. Jak widać koterie i układy towarzyskie w ZG biorą górę nad zwykłą przyzwoitością.
Jako wędkarze mieliśmy wiele krytycznych uwag wobec poprzedniego ZG w Warszawie, ale ostatnie działania prezydium tego organu wobec wrocławskiego ZO, napawają mnie przerażeniem.
Widzimy w jak bezczelny sposób prowadzi się z nim rozgrywkę i jestem przekonany że z tych samych powodów podobne działania mogą być podjęte wobec innych okręgów.

Koledzy wędkarze sprzeciwiajmy się takim działaniom, bo stowarzyszenie nasze ma zupełnie inne cele, niż prowadzenie brudnej personalnej polityki.

 Andrzej Gągała -  wędkarz

parweniusz

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2018, 17:48:15 »
Przyzwoitość, moralność?, Ale jak to mówi  Prezes  Zarządu Głównego : karawana jedzie dalej.

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 197
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2018, 14:21:32 »
Panie Prezesie ZG może na forum kilka słów wyjaśnienia w tej sprawie to zbyt wiele nie kosztuje i ujmy też nie przyniesie i może wątpliwości by się trochę wyjaśniło, milczenie jest potwierdzeniem tego co zostało napisane o uchwale Prezydium ZG.

nudzio

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2018, 01:05:38 »
Uzupełnię wypowiedz kolegi  parweniusza . Pełnomocnik co miesiąc otrzymywał ok 7 tyś. + delegacje + noclegi no i nie zapomnijmy o wyżywieniu tak że zebrało się trochę i za to zapłacił Okręg we Wrocławiu . a teraz poczekajmy który Okręg będzie następny. Z jakiego kolejnego Okręgu wydoją kasę . Na pewno dadzą termin 7 dni i jak ktoś się będzie chciał odwołać to będą mieli w .........  i jak ma postąpić w tym przypadku Okręg . Ale jak widzicie koledzy to PREZES  ZG  bardziej udzielał się na fejzbuku niż odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania padające  na forum.

baba_jaga

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 43
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:06:36 »
Czytam Wasze wypowiedzi i widzę że zaskoczeni jesteście postępowaniem "panów działaczy"z ZG PZW Nie rozumiem skąd Wasze zdziwienie,wszak tego rodzaju postępowanie  to lustrzane odbicie tego co dzieje się już na szczeblu koła.Możecie się obrazić lecz wędkarze sami są sobie winni.Większość z wędkarzy,będących członkami PZW widzi lokal koła tylko raz w roku,w okresie opłacania składek.O aktywnym uczestnictwie w życiu koła nie ma już mowy,można "poszczekać"nad wodą,wylać swoje żale na forum i tyle.A ruszyć dupsko i tłumnie przybyć na walne.Nie udzielić absolutorium ustępującemu zarządowni,zgłaszać wnioski,podejmować uchwały.Nie dopuścić do koryta towarzystwa wzajemnej adoracji a wielu z betonu poszłoby w odstawkę.W kole,przykład mojego,na ponad trzystu członków przychodzi ułamek procenta i z góry wiadomo jaki będzie skład władz koła.Kilku wędkarzy spoza "elyty" koła nie ma żadnych szans aby coś zmienić,zostaną jednomyślnie zakrzyczeni.Próżne Wasze żale,forumowe polemiki.Panowie działacze mają nas w głebokiej .......w głębokim poważaniu.
Nasuwa się jeden wniosek: SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ !!!!!!!!

parweniusz

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2018, 21:03:54 »
Myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy i wymyśliłem, przecież to wszystko może być jawne. Biorąc pod uwagę, że powinien odbyć się Krajowy Zjazd Delegatów ze względu na braki osobowe w Głównej Komisji Rewizyjnej, wystarczy naciskać na swoich delegatów , aby postawili wniosek na Zjeździe dotyczący jawności dochodów społeczników i pracowników,
( oczywiście dotyczącej tylko działalności w PZW) . Wystarczą strony internetowe okręgów i ZG.  Każdy działacz, który pełni jakąś funkcję i pobiera jakiekolwiek pieniądze , pod koniec roku składa deklarację, o delegacjach,  kilometrówkach, dietach. Jeżeli działacz, jest w ZG, ale również np. Prezesem Zarządu Okręgu, Koła, przewodniczącym, członkiem komisji, sumuje wszystkie kwoty i oddaje do publikacji. Sam jestem szalenie ciekawy jakie kwoty wyszłyby z tego sumowania .Skończą się domysły, plotki, będą suche fakty. Proste! Nie należy zapominać też o pracownikach w okręgach. Oni też na podstawie PIT-a będą zobowiązani do udostępnienia dochodów. Jeżeli jakaś osoba funkcyjna w Okręgu , Kole, ZG prowadzi np. sklep wędkarski, łowisko komercyjne, itp. ma obowiązek udostępnić wszystkie faktury , kiedy towar szedł na potrzeby PZW- zawody, nagrody, itp.. Jeżeli jakiś pracownik etatowy prowadzi  dodatkową działalność związaną z wędkarstwem, rybactwem i np. sprzedaje coś kołu, okręgowi, pod koniec roku sumowanie transakcji i podanie do wiadomości wędkarzom.
W końcu byłoby wszystko jasne, skończyłyby się domysły ile, w jaki sposób, działacze społeczni, społecznie ciągną z PZW. Według mnie proste, jawne działanie. Właśnie wtedy możemy powiedzieć, że PZW działa transparentnie. Jeszcze dokładne podanie ile pieniędzy idzie na sportowców, straż, młodzież, zarybienia. Tylko nie procentowo, a dokładne kwoty. A jakie byłoby porównanie między okręgami. W końcu byśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi w tej grze i o co idzie walka!! Oczywiście myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy . Jednak Delegaci muszą mieć jaja.    Proste, Kolego Prezesie? Właśnie to jest jawność działania, a nie podawanie, które miejsce zajmują sportowcy i w jakiej części świata. (chociaż miło być dumnym ze swoich). Jest to tylko udawanie. Jeszcze trochę takich sytuacji, jak we Wrocławiu, to dalej pojedzie karawan z PZW, a nie karawana.

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 197
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2018, 00:43:05 »
Dziękuje Kol.perweniusz nic dodać nic ująć.

nudzio

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 14
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 13, 2018, 01:02:26 »
Kolego Parweniusz  nie tak do końca z tą jawnością ,  muszę przypomnieć o ochronie danych osobowych czyli RODO niestety dane o zarobkach pracowników niestety nie mogą być publikowane odsyłam do przepisów  Rodo.
Muszę się po części zgodzić z Kolegą baba- jaga , 90% wędkarzy nie zna STATUTU i nie tylko . Nie zna swoich praw i obowiązków jakie mają wstępując do PZW  więc o czym  tu rozmawiać . Najlepiej zapłacić składkę mieć koncert życzeń pod adresem Koła i Okręgu i najlepiej żeby im dać święty spokój i nie wciągać ich do prac do Koła czy Okręgu . A najbardziej to śmiać mi się chce z tych pyskaczy czy na forum czy na fejsbuku nie wiedzą nic o o operatach i obowiązkach wobec teraz Polskich Wód ile i co możemy wpuścić do wody i jakie ilości nie wspomnę że każde zarybienie obwodów rybackich mamy obowiązek zgłosić do Wód Polskich bo przyjeżdżają na kontrole i sprawdzają czy ilości wpuszczanych ryb są zgodne z umowami.
Proszę aby Ci wszyscy  wędkarze co mają koncert życzeń aby udali się do swych Okręgów i zapoznali się co może dany Okręg wpuścić do swoich wód i najważniejsze aby zapoznali się z obowiązującymi regulaminami  a w szczególności ze STATUTEM

spolecznoscpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 8
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 14, 2018, 00:22:13 »
To ci psikus, jeszcze wczoraj chciałem pisać kolejny apel do Prezesa ZG  i wyprzedzić fakty w sprawie "zawieszonego prezydium ZO w Legnicy"  ;D ;D ;D-  bo jak się okazuje kolejnym okręgiem wziętym pod lupę została właśnie Legnica, której to GKR również zaplanował kontrolę w okresie Urlopowym tj. końcówka sierpnia. A z tego co donoszą wróbelki ten termin podobniej jak we Wrocławiu nie był do zaakceptowania ze względu na podobne czynniki. Myślę że dzięki postawie Wrocławia który zapowiedział walkę o swoje nawet przed sądami powszechnymi, Legnica nie podzieli losu Wrocławia a w/w apel nigdy nie zostanie zamieszczony na tym forum. Człowiek uczy się na błędach, dotyczy to również Przewodniczącego GKR który po konsultacji z władzami ZO w Legnicy bez najmniejszego problemu zmienił termin kontroli - CZYLI JEDNAK DA SIĘ PRZESUNĄĆ DATĘ oraz DA SIĘ POINFORMOWAĆ ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ a nie jak w przypadku Wrocławia na 4 dni przed planowaną kontrolą. Mam nadzieję że kolejnymi osobami które wyciągną wnioski z popełnionych błędów przy zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu będą: Prezes ZG oraz członkowie Prezydium ZG. Liczę także że żadnego błędu nie popełni Rzecznik Dyscyplinarny ZG który to już w najbliższy czwartek będzie sprawdzał czy Wrocław odmówił kontroli czy chciał i prosił o zmianę terminu, o czym w/w osoby wraz z Przewodniczącym GKR zostały poinformowane w trzech odrębnych pismach. Kolego rzeczniku CAŁE POLSKIE PZW PATRZY   >:(
Mam też nadzieję że już nikt nie będzie stosował podobnych praktyk jak obecny przewodniczący GKR, który przedstawiając stanowisko  Prezydium ZO we Wrocławiu pomijał specjalnie najważniejsze fragmenty pism w którym były wzmianki o zmianie terminu kontroli i dzięki temu całkowicie wypatrzył ich przekaz.

parweniusz

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 12
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 14, 2018, 18:58:05 »
Informacja Rzecznika Prasowego Okręgu Wrocław- na stronie Okręgu 

 
             INFORMACJA RZECZNIKA PRASOWEGO ZO PZW WE WROCŁAWIU
Aktualności | 2018-08-14 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu
Wydrukuj

 

    "  W związku z różnymi, często fałszywymi informacjami dotyczącymi zawieszenia Prezydium ZO PZW we Wrocławiu wyjaśniam:

Główna Komisja Rewizyjna w piśmie z dnia 03.07.18r. poinformowała, że zamierza

przeprowadzić kontrolę naszego Okręgu w dniach 10-12 lipca br..

Z uwagi na nieobecność w tym okresie Prezesa ZO, V-ce Prezesa ZO oraz dwóch członków

Prezydium, a także byłego Prezesa ZO, byłej Gł. Księgowej oraz Kierownika OZ PZW Szczodre - z

którymi zespół kontrolny również chciał rozmawiać - Prezydium ZO, po konsultacjach, poprosiło

GKR o przeniesienie terminu kontroli po sezonie urlopowym i sierpniowych Spławikowych

Mistrzostwach Świata Kobiet, o czym poinformowało ówczesnego Przewodniczącego GKR, który

życzliwie i ze zrozumieniem odniósł się do tej prośby. W piśmie tym poproszono również o

zmianę zespołu kontrolnego uważając, że niektóre osoby może cechować brak obiektywizmu.

Niestety, GKR na swym „burzliwym” posiedzeniu w dniu 06.07.br., podczas którego odwołano jej Przewodniczącego, negatywnie ustosunkowała się do naszej prośby. Prezydium ZO PZW we Wrocławiu błyskawicznie zareagowało uważając, że skoro mogliśmy ustalać, dogodne dla obu stron, terminy kontroli z takimi instytucjami jak ZUS, PIP czy Urząd Skarbowy to dlaczego nie chce tego uczynić nasz koleżeński, związkowy organ. Pocztą elektroniczną skierowaną do Prezesa ZG i Przewodniczącego GKR zaprotestowało przeciwko takiej decyzji stojąc również na stanowisku, że pod nieobecność gospodarzy i osób odpowiedzialnych nie powinno się przeprowadzać kontroli  i jeszcze raz poprosiło o zmianę jej terminu.

Niestety, jak się okazało nie przyniosło to żadnego skutku i 10.07.br. zespół kontrolny pojawił się we Wrocławiu. Dyrektor Biura poinformował nowego Przewodniczącego GKR, że nie ma zgody Prezydium ZO na przeprowadzenie kontroli w tym terminie.

Skutek był taki, że w dniu 18.07.br. Prezydium ZG, po wysłuchaniu Przewodniczącego GKR i bez konsultacji z władzami ZO PZW we Wrocławiu zawiesiło Prezydium ZO i skierowało wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW.

Do kierowania działalnością Okręgu (do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego) Prezydium ZG powołało w dniu 27.07.br. Kol. Dariusza Piotrowskiego - członka ZO PZW we  Wrocławiu.

Wbrew niektórym opinią władze Okręgu PZW we Wrocławiu z całą stanowczością pragną podkreślić, że jego intencją nie była odmowa  poddania się kontroli lecz przełożenie jej terminu. Stanowisko to popiera również Zarząd Okręgu, który w dniu 09.08.r. pozytywnie zaopiniował uchwałę Prezydium ZO  w tej kwestii.

Zarząd Okręgu nigdy nie utrudniał i nie sprzeciwiał się kontroli (w ostatnich 2 latach odbyły się 3 kontrole) ponieważ zna i respektuje uprawnienia GKR wynikające ze Statutu PZW.  "

 

                                                 Rzecznik Prasowy Okręgu PZW we Wrocławiu – Waldemar Szmajda. 

 

baba_jaga

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 43
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:35:45 »
Informacja Rzecznika Prasowego Okręgu Wrocław- na stronie Okręgu 

 

 


Z uwagi na nieobecność w tym okresie Prezesa ZO, V-ce Prezesa ZO oraz dwóch członków

Prezydium, a także byłego Prezesa ZO, byłej Gł. Księgowej oraz Kierownika OZ PZW Szczodre - z

którymi zespół kontrolny również chciał rozmawiać - Prezydium ZO, po konsultacjach, poprosiło

GKR o przeniesienie terminu kontroli po sezonie urlopowym i sierpniowych Spławikowych

Mistrzostwach Świata Kobiet, ,...........

 

                                                 

To tak jakby zakład,firmę pozostawić na pastwę losu.Hulaj dusza,piekła nie ma.Zbyt grubymi nićmi jest to szyte.Widać jasno i wyraźnie,walka o stołki,profity i konkretną  kasę.
Dlatego głośno krzyczę:SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!!!!

tym40

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 11
Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 15, 2018, 18:08:49 »
Kolego bab-jaga dobrze że zabierasz po raz kolejny głos w tej sprawie. Ale było by jeszcze lepiej, gdybyś swoje przemyślenia formułował opierając się na rozumieniu czytanego tekstu. Wyciąganie wniosku z faktu, żę pod nieobecność w okresie urlopowym wymienionych  przez rzecznika ZO osób,świadczy o braku nadzoru nad Naszym Okręgiem, jest delikatnie mówiąc nadużyciem.
Pracą Okręgu niezależnie od tego czy prezes lub jego zastępca przebywają na urlopie czy też są na miejscu, kieruje dyrektor biura. Sprawuje on nadzór nad wszystkimi etatowymi komórkami w Okręgu nie wyłączając księgowości.
Masz całkowitą rację, że nie wolno zostawić jakiegokolwiek podmiotu czy to firmy czy stowarzyszenia bez nadzoru, ale wyciągnięte wnioski przez ciebie są absurdalne i wierzę że nie podszyte są one fałszywymi intencjami.

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.