Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wędkowanie w całym kraju  (Przeczytany 1225 razy)

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« dnia: Listopad 27, 2009, 17:44:35 »
Pytanie odnośnie informacji umieszczonej przez Okręg Kaliski.
Okręg w wykazie składek zaznaczył, że członek uczestnik w przypadku opłacenia składki okręgowej może wędkować w całym kraju.
Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach ogólnodostępnych całego kraju.

Czy tak jest istotnie?

odnośnik do artykułu PZW Kalisz

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2009, 21:49:55 »
Tak, członek uczestnik do lat 16 po wniesieniu opłat jest upoważniony do wędkowania na wodach ogólnodostępnych PZW na terenie całego kraju , zarówno nizinnych jak i górskich, to żadna nowość.

arnie

• Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2009, 00:45:38 »
z jakiej uchwały czy tez przepisów PZW to wynika?

Administrator

• Administrator
  • Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2009, 11:32:25 »
Wynika to z Uchwały w sprawie struktury składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód:

pkt 7. Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych całego kraju.

Uchwała ZG PZW w sprawie składki członkowskiej na 2010 r.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2009, 11:36:22 wysłana przez adminpzw »

arnie

• Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2009, 11:59:53 »
Dziękuje bardzo, to wszystko wyjaśnia. Pozdrawiam

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2009, 01:14:58 »
Administrator głównyWynika to z Uchwały w sprawie struktury składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód:
<br />
<br />pkt 7. Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych całego kraju.
<br />
<br />Uchwała ZG PZW w sprawie składki członkowskiej na 2010 r.

Czy ten punkt siódmy oznacza,że jeśli opłacę składkę w swoim okręgu,to będę mógł łowić poza mimo okręgiem bez wnoszenia dodatkowej opłaty?Czy oznacza jedynie tyle,że będę mógł łowić w całym kraju,ale będę musiał odpowiednio zapłacić?Pytam tak dla pewności... :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 11:38:01 wysłana przez adminpzw »

Administrator

• Administrator
  • Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 11:30:19 »
W/w punkt określa, że członek uczestnik (do lat 16-tu) opłacając składkę okręgową upoważniony jest do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych całego kraju, bez dodatkowych opłat.

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2009, 00:06:08 »
Administrator głównyW/w punkt określa, że członek uczestnik (do lat 16-tu) opłacając składkę okręgową upoważniony jest do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych całego kraju, bez dodatkowych opłat.

Dziękuję za wyjaśnienie. :)

Jak rozumiem,nie będę musiał już opłacać ugodowego Bielsko-Biała - Katowice,tylko po prostu będę mógł łowić(należę do B-B północ).

Mam jeszcze jedno pytanie - planuję w przyszłym roku wyjazd,może na mazury,ale co z rejestrem?Będę potrzebował zgłosić się po niego do miejscowego koła,czy wystarczy mi się zorientować w symbolach łowiska,na którym będę łowić i po prostu wpisać co trzeba?

Wiem,"męczę",ale chcę uniknąć nieporozumień.  

Pozdrawiam!

Administrator

• Administrator
  • Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2009, 11:46:26 »
maciej_szczupakJak rozumiem,nie będę musiał już opłacać ugodowego Bielsko-Biała - Katowice,tylko po prostu będę mógł łowić(należę do B-B północ).
<br />
<br />Mam jeszcze jedno pytanie - planuję w przyszłym roku wyjazd,może na mazury,ale co z rejestrem?Będę potrzebował zgłosić się po niego do miejscowego koła,czy wystarczy mi się zorientować w symbolach łowiska,na którym będę łowić i po prostu wpisać co trzeba?
<br />
<br />Wiem,"męczę",ale chcę uniknąć nieporozumień.  
<br />
<br />Pozdrawiam!

Uchwała KZD PZW obligowała Okręgi PZW do wprowadzenie rejestru połowów. Zdecydowana większość je wprowadziła. Należałoby skontaktować się przed wyjazdem z właściwym okręgiem, czy są szczególne przepisy w tej kwestii dla wędkarzy spoza jego okręgu - Znajdż Okręg/Koło.

pipkovic

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2010, 14:39:16 »
jaro422Tak, członek uczestnik do lat 16 po wniesieniu opłat jest upoważniony do wędkowania na wodach ogólnodostępnych PZW na terenie całego kraju , zarówno nizinnych jak i górskich, to żadna nowość.
 czlonek uczestnik do 16 lat moze wedkowac na wodach calego kraju? ja mam 30 lat jaka miedzy nami jest roznica? oproczwiadomej roznicy 14 lat

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2010, 22:11:09 »
pipkovic
  czlonek uczestnik do 16 lat moze wedkowac na wodach calego kraju? ja mam 30 lat jaka miedzy nami jest roznica? oproczwiadomej roznicy 14 lat[/quote]

Pozwole sobie zacytować Administratora , bo chyba nie doczytałeś:
 "Wynika to z Uchwały w sprawie struktury składek okręgowych na ochronę i zagospodarowanie wód:

pkt 7. Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na     wodach ogólnie dostępnych całego kraju.
"

Uchwała ZG PZW w sprawie składki członkowskiej na 2010 r. 

arnie

• Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2010, 10:27:51 »
pipkovicczlonek uczestnik do 16 lat moze wedkowac na wodach calego kraju? ja mam 30 lat jaka miedzy nami jest roznica? oproczwiadomej roznicy 14 lat
<fieldset>Różnica jest taka, że o naszą młodzież trzeba w szczególny sposób dbać. </fieldset>

robert_ciarka

• Full Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2010, 14:42:25 »
pipkovicczlonek uczestnik do 16 lat moze wedkowac na wodach calego kraju? ja mam 30 lat jaka miedzy nami jest roznica? oproczwiadomej roznicy 14 lat
  Bardzo dobre pytanie.
Aczkolwiek wiele osób nie zgodzi się ze mną, to odważę się przedstawić swój pogląd w tej sprawie. Otóż, stworzenie pozycji członka uczestnika w PZW ma wyłącznie jeden cel, sprawić aby młody człowiek zainteresowany wędkarstwem pozostał na zawsze związany z PZW. W tym celu dajemy mu worek cukierków na powitanie w postaci: Możliwości łowienia ryb na wodach użytkowanych przez PZW w całym kraju, organizujemy mu wedkarskie zawody bez opłat dodatkowych i inne atrakcje. Jednym słowem dla niego wszystko, od niego nic, nie licząc sybolicznej składki uczestnika. W ciagu dwóch lat otrzymywania takich cukierków, nawet nie pomyśli aby szukać innego miejsca, bo przecież w PZW jest tak super! Co prawda zacznie płacić więcej, nie tak dużo więcej - zniżka uczniowska, a obszar gdzie może łowić ryby zmniejszy mu się do wód jednego okręgu, to akceptuje on to bez oporu, gdyż już czuje się częścią jedynego, słusznego, zorganizawanego wedkarstwa. Członek uczestnik w PZW jest biernym odbiorcą łakoci, które chętnie łyka.
Kiedyś mieliśmy ZSMP, by łatwiej było pozyskać do PZPR. W PZW zasada jest taka sama. Już czuję jak wzrasta oburzenie w głowach niektórych czytających te słowa, lecz nie martwi mnie to, gdyż nie zamierzam rozmawiać o mechanizmach poprzedniego ustroju. Czasami terapia wstrząsowa jest potrzebna, by chłodnym okiem przyjrzeć się danej sprawie.
Jako organizacja mamy krzewić wędkarstwo, wpajać zasady etyki ekologicznej, społecznej i wedkarskiej, uczyć otwartości do świata, w tym świata przyrody, oraz zdrowej rywalizacji sportowej. Jednak PZW działa wyłącznie w celu ztrzymania młodego wędkarza w swojej organizacji poprzez dawanie mu cukierków. Namiastka edukacyjna jaką dla niego organizujemy jest w ramach jego przyszłego bytu w PZW.
Nie uczymy go zobowiązań jakie wymaga bycie członkiem stowarzyszenia, gdyż nie egzekwujemy takich zobowiązań od siebie. Korzystamy z przywilejów członkowskich za opłatą, pozostawiając niemal martwym Statutowy zapis o tym, że Związek opiera swoją działalność o pracę społeczną swoich członków. Zdalej zgodnie ze Statutem ci, którzy nie pracują społecznie na rzecz PZW, powinni wnosić dodatkowy ekwiwalet pieniężny z tego tytułu.
Stworzono organizację masową do łatwego sterowania członków, zależnych od decyzji władz naczelnych. Nikt nie chce tego zmieniać, gdyż należało by dokonać radykalnych zmian. Nie rewolucyjnych zmian, lecz radykalnych zmian. Stąd zgoła odmienna rola członka uczestnika w PZW - czytaj bierna, w porównaniu z rolą członka uczestnika w innym, zdrowym stowarzyszeniu. Gdzie najważniejsza jest jego aktywność, na podstawie której, on sam jest wstanie okreslić, czy na pewno chce angażować swój czas i energię w działanie na rzecz tego stowarzyszenia. W PZW nie ma egzekucji obowiazku społecznej pracy na rzecz Związku, stąd mamy 600 tysięcy członków, którzy mają wyłącznie rządania, bo przecież płacą!

Wracając do postawionego pytania. Dlaczego mając 30 lat, nie możesz łowić na obszarze całego kraju, tak jak uczestnik?
Uczestnik zwolniony jest z opłat za łowienie ryb, oraz z opłat na ochronę i zagospodarowanie wód w okręgach. Natomiast członek pełnoprwany może łowić w tych okręgach, gdzie wniósł opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód, przy czym, członkiem może być wyłącznie wjednym miejcu (koło - okręg).
Zatem możesz łowić ryby na wszystkich wodach które użytkuje PZW, lecz musisz wnieść opłatę na zagospodarowanie wód w każdym okręgu osobno. Samo łowienie ryb masz nie liczone, gdyż gwarantuje Ci to Statut &13.5. członek ma prawo uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW "Regulaminem amatorskiego połowu ryb".
Łowienie ryb w PZW jest Twoim prawem, z którego możesz skorzystać wyłącznie na tym obszarze gdzie dokładasz się do prowadzonej na nim gospodarki rybackiej. Członek uczestnik dostaje torbę cukierków, które takiemu staremu bykowi jak TY, już się nie należy ;-)

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2010, 15:00:50 »
<fieldset> </fieldset>
robert_ciarka
   Bardzo dobre pytanie.
Aczkolwiek wiele osób nie zgodzi się ze mną, to odważę się przedstawić swój pogląd w tej sprawie. Otóż, stworzenie pozycji członka uczestnika w PZW ma wyłącznie jeden cel, sprawić aby młody człowiek zainteresowany wędkarstwem pozostał na zawsze związany z PZW. W tym celu dajemy mu worek cukierków na powitanie w postaci: Możliwości łowienia ryb na wodach użytkowanych przez PZW w całym kraju, organizujemy mu wedkarskie zawody bez opłat dodatkowych i inne atrakcje. Jednym słowem dla niego wszystko, od niego nic, nie licząc sybolicznej składki uczestnika. W ciagu dwóch lat otrzymywania takich cukierków, nawet nie pomyśli aby szukać innego miejsca, bo przecież w PZW jest tak super! Co prawda zacznie płacić więcej, nie tak dużo więcej - zniżka uczniowska, a obszar gdzie może łowić ryby zmniejszy mu się do wód jednego okręgu, to akceptuje on to bez oporu, gdyż już czuje się częścią jedynego, słusznego, zorganizawanego wedkarstwa. Członek uczestnik w PZW jest biernym odbiorcą łakoci, które chętnie łyka.
Kiedyś mieliśmy ZSMP, by łatwiej było pozyskać do PZPR. W PZW zasada jest taka sama. Już czuję jak wzrasta oburzenie w głowach niektórych czytających te słowa, lecz nie martwi mnie to, gdyż nie zamierzam rozmawiać o mechanizmach poprzedniego ustroju. Czasami terapia wstrząsowa jest potrzebna, by chłodnym okiem przyjrzeć się danej sprawie.
Jako organizacja mamy krzewić wędkarstwo, wpajać zasady etyki ekologicznej, społecznej i wedkarskiej, uczyć otwartości do świata, w tym świata przyrody, oraz zdrowej rywalizacji sportowej. Jednak PZW działa wyłącznie w celu ztrzymania młodego wędkarza w swojej organizacji poprzez dawanie mu cukierków. Namiastka edukacyjna jaką dla niego organizujemy jest w ramach jego przyszłego bytu w PZW.
Nie uczymy go zobowiązań jakie wymaga bycie członkiem stowarzyszenia, gdyż nie egzekwujemy takich zobowiązań od siebie. Korzystamy z przywilejów członkowskich za opłatą, pozostawiając niemal martwym Statutowy zapis o tym, że Związek opiera swoją działalność o pracę społeczną swoich członków. Zdalej zgodnie ze Statutem ci, którzy nie pracują społecznie na rzecz PZW, powinni wnosić dodatkowy ekwiwalet pieniężny z tego tytułu.
Stworzono organizację masową do łatwego sterowania członków, zależnych od decyzji władz naczelnych. Nikt nie chce tego zmieniać, gdyż należało by dokonać radykalnych zmian. Nie rewolucyjnych zmian, lecz radykalnych zmian. Stąd zgoła odmienna rola członka uczestnika w PZW - czytaj bierna, w porównaniu z rolą członka uczestnika w innym, zdrowym stowarzyszeniu. Gdzie najważniejsza jest jego aktywność, na podstawie której, on sam jest wstanie okreslić, czy na pewno chce angażować swój czas i energię w działanie na rzecz tego stowarzyszenia. W PZW nie ma egzekucji obowiazku społecznej pracy na rzecz Związku, stąd mamy 600 tysięcy członków, którzy mają wyłącznie rządania, bo przecież płacą!
Wracając do postawionego pytania. Dlaczego mając 30 lat, nie możesz łowić na obszarze całego kraju, tak jak uczestnik?
Uczestnik zwolniony jest z opłat za łowienie ryb, oraz z opłat na ochronę i zagospodarowanie wód w okręgach. Natomiast członek pełnoprwany może łowić w tych okręgach, gdzie wniósł opłatę na ochronę i zagospodarowanie wód, przy czym, członkiem może być wyłącznie wjednym miejcu (koło - okręg).
Zatem możesz łowić ryby na wszystkich wodach które użytkuje PZW, lecz musisz wnieść opłatę na zagospodarowanie wód w każdym okręgu osobno. Samo łowienie ryb masz nie liczone, gdyż gwarantuje Ci to Statut &13.5. członek ma prawo uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW "Regulaminem amatorskiego połowu ryb".
Łowienie ryb w PZW jest Twoim prawem, z którego możesz skorzystać wyłącznie na tym obszarze gdzie dokładasz się do prowadzonej na nim gospodarki rybackiej. Członek uczestnik dostaje torbę cukierków, które takiemu staremu bykowi jak TY, już się nie należy ;-)

Amen.

robert_ciarka

• Full Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2010, 15:03:54 »
PS
Członek uczestnik ma prawo do amatorskiego połowu ryb w całym kraju na wodach ogólnodostępnych z wykazu poszczególnych okręgów, wyznaczonych dla niego przez te okręgi. Zatem uczestnik nie może łowić strikte na wszystkich wodach użytkowanych przez PZW, lecz na tych, które wyznaczyły mu poszczególne okręgi.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.