Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wędkowanie w całym kraju  (Przeczytany 1172 razy)

pipkovic

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2010, 15:45:47 »
Witam.z tego co mi wiadomo 90% składek odprowadzane jest do Warszawy a tylko 10% pozostaje w kole do ktorego naleze. Wiec jaki okreg zarybiam? swoj czy kraj? a moze sie myle co do rozprowadzania funduszy? 

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2010, 15:59:53 »
pipkovicWitam.z tego co mi wiadomo 90% składek odprowadzane jest do Warszawy a tylko 10% pozostaje w kole do ktorego naleze. Wiec jaki okreg zarybiam? swoj czy kraj? a moze sie myle co do rozprowadzania funduszy? 

No właśnie sie mylisz, a szczerze mówiąc nie masz żadnej wiedzy w tej kwesti i widze że łatwiej Ci jest napisać bzdury niz dowiedziedzieć sie jak to jest a wystarczy zapytać skarbnika w Kole przy okazji opłacania karty.

pipkovic

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2010, 16:36:59 »
pipkovicWitam.z tego co mi wiadomo 90% składek odprowadzane jest do Warszawy a tylko 10% pozostaje w kole do ktorego naleze. Wiec jaki okreg zarybiam? swoj czy kraj? a moze sie myle co do rozprowadzania funduszy? 
 KOLEGO JARO
czytalem juz wiekszosc twoich uszczypliwych wypowiedzi na tym forum w stosunku co do innych kolegow i rowniez do mnie.O bzdurach nie ma mowy, chyba z ktos nie widzi znakow zapytania. wiec moze rzecznik Pzw  napisze jak to wyglada z naszymi skladkami bo chyba od tego jest ta instytucja. zeby bylo jasne i proste dla nas wedkarzy

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2010, 17:25:42 »
:pipkovic
pipkovicWitam.z tego co mi wiadomo 90% składek odprowadzane jest do Warszawy a tylko 10% pozostaje w kole do ktorego naleze. 
 To zdanie jest oświadczeniem o Twoim stanie wiedzy w temcie który podjąłeś.
Wystarczy że otworzysz Legitymacje Członkowską i spojrzysz na znaki;
jeden to Składka Czonkowska
drugi to Opłata Okregowa
Już z tego mozna wyciągnąć wniosek ze Opłata Okręgowa pozostaje w Okręgu, ale trzeba chcieć, lepiej jest mącić i wypisywać bzdury typu "z tego co mi wiadomo".
Pozdrawiam

pipkovic

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2010, 17:58:35 »
wiec oplata wysokosci 60 zlotych zostaje w okregu? a wieksza wedruje do Warszawy? a co Glowny zarzad robi z tymi funduszami? sport mlodziez utrzymanie itp itd? czy rowniez zarybia z tej oplaty? bo tego moj skarbnik pewnie mi juz nie powie

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2010, 18:06:18 »
44% Składki Członkowskiej pozostaje w Kole, reszta z tej składki  idzie do ZG.
I tu jest właśnie ciekawa sprawa, bo odpis 44% dostaja wszystkie Koła a nie wszystkie są gospodarzami wód, więc jedne ponoszą koszty na zarybienie a inne przejadaja kase na Walnych Zebraniach.

okon56

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2010, 18:10:47 »
Odpowiedzcie uczciwie jeżeli posiadacie wiedzę w tej dziedzinie.Jeżeli nie to przedstawcie analizę finansów PZW.To interesuje wielu  śledzących to forum.
Pozdrawiam!

robert_ciarka

• Full Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2010, 18:58:04 »
Powiem tak. Każdy, dosłownie każdy tu piszący, może sobie spojrzeć na stronie www.pzw.org.pl w zakładce składki, jak te składki są dzielone pomiędzy Zarządem Głównym, Okręgiem i Kołem.
Co da Kolegom ta wiedza, czy 10% więcej idzie tu, tu czy tu? Wazniejsze jest jak te środki, które zostają z Okręgach są wykorzystywane. W Okręgach, ponieważ to co mają Koła jest przeznaczone na działalność Statutową - inną niż zagospodarowywanie wód. Jakie poza tym ma znaczenie wiedza, ile i gdzie idzie tych pieniędzy dla podstawowego celu wedkarza, czyli gdzie ci wolno łowić i jak łowić? Jakie mają znaczenie takie rozmowy, które na twarzach ludzi z ZG budzą szeroki usmiech, gdyż są nie istotne i ich nie ruszają. Tak długo jak ludzie tu piszacy, będą wyłącznie szukac tematów powodujących ogólny zament i krzyk, tak długo nikt "na górze"nie podejmnie działań aby cokolwiek zmienić. Bo i po co?
Dostaliśmy to Forum do puszczania pary w gwizdek. Szkoda, że tylko do tego umiemy je wykorzystać, zapewne ku uciesze Władz.

pipkovic

• Newbie
  • *
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 10, 2010, 19:28:55 »
Szanowny kolego
Nie interesuje mnie ile gdzie i jakie sumy ida na kolo zarzad czy tez inne wydatki. poprostu chcialbym wiedziec dlaczego nie moge wedkowac na ternie calego kraj jak robi to mlodziez. Płacac składki na cos co sie zowie POLSKIM ZWIAZKIEM WEDKARSKIM. Proponuje zmienic nazwe na OKREGOWY lub inny przymiotnik na litere P i bedzie po sprawie

robert_ciarka

• Full Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2010, 22:31:24 »
Wyraziłem wyżej swoje zdanie dlaczego nie możesz. Nie możesz gdyż, PZW zobowiązuje Ciebie do korzystania wyłącznie z łowisk okręgu, w którym wniosłeś opłatę na gospodarkę rybacką. Rzecz w tym, że zapis o porozumieniach jest, gdyż jest to zapis nie z tej epoki!
Czas dinozaurów już minął, a Delegaci na Zjazd Krajowi nie mają żadnego rozwiązania dla tej sytuacji.
Pretensja Twoja może i słyszna, ale Statut i rozporządzenia tak to motywują, że możesz PZW w d.... pocałować. (Przepraszam za brzydkie słowo) Rzecz w tym, że są ludzie, którzy mają pomysły na to, aby było realne łowienie na obszarze wszystkich wód ogólnodostępnych użytkowanych przez PZW na obszarze całego kraju, ale kogo interesują pomysły na rozwiązania? Kogo? Pytam i nie ma odpowiedzi.

tasta48

• Newbie
  • *
No właśnie, "w całym kraju".
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2010, 12:33:55 »
Witam! Wiem, jestem "dinozaurem" zrzeszonym od 1972 roku, z tego okresu mam oprawione i spakowane "WiadomoSci Wędkarskie", czasem sobie poczytam i łza się w oku kręci bo: W prawie każdym numerze są opisane piękne łowiska, wspaniałe okazy i porady doświadczonych kolegów, choć szata graficzna, papier i edycja nieporównywalnie gorsza niż dziś - ale nic tam nie jest napisane o porozumieniach między okręgami, wodach specjalnych, łowiskach zamkniętych i tym podobnych stworach zamykających prostemu wędkarzowi, nie najlepiej sytuowanemu emerytowi, czy nawet bezrobotnemu drogę "na ryby". Pamiętam czasy, gdy prowadząc spływy kajakowe, (bo kiedyś byłem przewodnikiem) nie zastanawiałem się nad tym czy na jeziorze Bełdan, Niegocin, Nidzkim, czy całkiem innym jak np. Wigry czy Pomorze mogę łowić, czy nie. Po prostu przy składce rocznej opłacałem symboliczne wtedy 50zł. na Państwowe Gospodarstwa Rybackie i wio nad wodę - KAŻDĄ !!! Bo były tylko dwa rodzaje wód PZW i PGRyb. I komu to przeszkadzało ??? Legitymacje z lat poprzednich i wkładki opłat też mam - jako "okazy muzealne". Czułem się bezpiecznie, miałem zgodne z obowiązującymi przepisami i prawem pozwolenia na łowienie, nie musiałem  "głowkować" kiedy i gdzie pojadę na ryby i czy nad tą wodą mi wolno czy nie!!!     Wiem, jestem jak na wstępie napisałem "dinozaurem" ale skoro wtedy się dało to może i dziś, jacyś biegli w pismie i przepisach mogliby zaproponować i stworzyć coś sensownego w tym temacie. Bo przecież jak głosi napis na naszej legitymacji jesteśmy członkami Polskiego Związku Wędkarskiego a nie jakichś tam związeczków wzajemnej adoracji. Pozdrowienia dla wszystkich. Tadeusz

antoni

• Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2010, 11:15:54 »
Jak zwykle dyskusja grzęźnie w dywagacjach i uszczypliwościach, zamiast trzymać sie meritum sprawy. Wjasniam więc, że zgodnie ze Statutem PZW(par. 9 pkt.2) czlonkiem uczestnikiem Związku może być osoba fizyczna w wieku poniżej 16 lat za zgodą przedstawiciela ustawowego. Jest to zgodne z Ustawą Prawo o stowarzyszeniach, która stwierdza ponadto, że taki czlonek uczestnik ma prawo uczestniczyć w walnych zgromadzeniach członków koła (stąd nazwa), ale bez biernego i czynnego prawa wyborczego, tak jak zapisano w art. 3 ust. 3 tej ustawy, który brzmi:
3. Małoletni poniżej 16 lat mogą, za zgodą przedstawicieli ustawowych, należeć do stowarzyszeń według zasad określonych w ich statutach, bez prawa udziału w głosowaniu na walnych zebraniach członków oraz bez korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego do władz stowarzyszenia. Jeżeli jednak jednostka organizacyjna stowarzyszenia zrzesza wyłącznie małoletnich, mogą oni wybierać i być wybierani do władz tej jednostki.Jednak dla PZW istnieje także inny problem, bo nie tylko uczestnictwa w życiu organizacji, ale także dostępu do wód, zwłaszcza w okresie wakacji, kiedy to młodzi ludzie do lat 16. przemieszczają się po całym kraju, a chcieliby wędkować. Dlatego właśnie wprowadzono takie zapisy w składce członkowskiej okręgowej, które to umożliwiają. I nie ma to nic wspólnego z tymi cukierkami, o jakie posądza PZW uczestnik tego forum.

jaro422

• Sr. Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2010, 11:22:01 »
Szanowny Panie Rzeczniku , to temat z ubiegłego roku, na tym forum są pytania skierowane do Pana z bardziej aktualną datą.

Pozdrawiam

antoni

• Hero Member
wędkowanie w całym kraju
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2010, 12:09:45 »
Rozumiem, ale dyskusja trwała nadal i wciąż jest aktualna, więc się włączyłem

tasta48

• Newbie
  • *
Do (niedo)rzecznika...
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2010, 02:33:11 »
Szanowny Kolego Rzeczniku ! Rozumiem, że rzecznik to coś jak wodnik - jest po to aby lać wodę w obronie tych którzy go na to stanowisko powołali. Ale dlaczego tak niedorzecznie???? Po co zasłaniać się w tak prostym przypadku jakim jest wędkowanie w całym kraju,  którego obywatelami jesteśmy my, wszyscy polscy wędkarze suchymi paragrafami statutu i jakimiś porozumieniami, których my szeregowi wędkarze jesteśmy "ofiarami" a nie beneficjentami?? Przecież tych porozumień nie zawierał nikt z normalnych wedkarzy, tylko zarządy okregów miedzy sobą. Chciałbym tylko, aby ktoś, kto wie coś na ten temat wyjaśnił mi po co komu te bzdurne porozumienia są potrzebne. Jestem wędkarzem od 1972 roku, pisałem już na tym forum, że pamietam czasy gdy w moim kole płaciłem składkę na cały kraj w rozbiciu na: 1- opłata za wody nizinne, 2 - opłata za wody górskie, 3 - spinning, 4 - praca na rzecz związku, oraz dodatkową wkładkę "Opłata za P.G.Ryb" (Państwowe Gospodarstwa Rybackie) i tak zaopatrzony jechałem byle gdzie w Polskę i łowiłem do woli a zgodnie z prawem !!! Wtedy sie dało a teraz nie ?!?!?! Co stoi na przeszkodzie aby tak to na powrót zorganizować??? Piszesz Kolego Rzeczniku, że jest do tego potrzebna uchwała Zarządu Głównego - no to ją na Boga Ojca uchwalcie i po kłopocie!!! Chyba , że są jeszcze jakieś inne ,tajne dla nas szaraczków powody, które to uniemożliwiająlub jak mówi przysłowie "Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze" - Pytanie tylko czyje i dla kogo !!! Proszę Cię Kolego Rzeczniku o zabranie głosu na ten temat i wyjaśnienia, ale na temat i konkretnie a nie z laniem wody ina okrągło jak na wodnika - rzecznika - przystało.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.