Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Działalność Społeczna w PZW  (Przeczytany 3154 razy)

henryk_p

• Hero Member
Działalność Społeczna w PZW
« dnia: Grudzień 25, 2018, 14:10:50 »
Statut PZW par.5 pkt.1
Związek opiera działalność na pracy społecznej swoich członków,a do prowadzenia spraw może tworzyć biura i jednostki gospodarcze oraz zatrudniać pracowników.
To Statut PZW i obecna rzeczywistość którą polecam na początek uchwała Prezydium ZG nr.2/XI/2017 z dn.4-11-2017 oraz z tego roku;uchwała Prez.ZG 46/VIII/2018 uchwała ZG 93/XII/2018 i 94/XII/2018 z dn.15 XII 2018
To władzy centralnej wedle prawa się należy a działaczom na najniższym szczeblu Brązowa Odznaka PZW.
Miłej lektury życzy Henryk Pokrzywa koło Świdnica

henryk_p

• Hero Member
Odp: Działalność Społeczna w PZW
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2018, 15:39:14 »
Warto przeczytać uchwały aby wiedzieć co czeka działaczy szczególnie we władzach na najniższym szczeblu organizacyjnym.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2019, 20:38:10 »
Byłem za brązową odznaką, ale dla członków koła którzy nie są działaczami  zgodnie ze statutem, ale angażują się w pracę koła. Dla działaczy jak było. ZG zrobił swoje

m1957a

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2019, 00:08:23 »
Panie Heniu jeżeli jest Pan prawdziwym miłośnikiem wędkarstwa to nie rozumiem dlaczego czepia się Pan  pracy  i decyzjom Zarządu Głównego  i innym działaczom  którzy  mają  inne zdanie jak Pan.Co to znaczy brązowa  dla  członków którzy nie są działaczami a dla działaczy jak było. Panie Heniu  zakasuj Pan rękawy  i działaj  na rzecz swojego Koła  a zarazem  na rzecz rozwoju  i sukcesów  PZW. Pozdrawiam  i życzę mniej kwasu a więcej  udanych połowów!!!

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2019, 13:06:24 »
Szanowny Panie m1957a przedstawię moją działalność społeczną w PZW jestem wędkarzem od 1974r. od 1981r. prowadziłem sekcję wędkarską która zrzeszała 350 członków do 1992r. od 1993 do 2016r. członkiem Zarządu Koła  /dwie kadencje sekretarz kola,dwie kadencje jako v-ce prezes koła/między czasie byłem prezesem klubu wędkarskiego to tylko część mojego życiorysu w PZW.Szanowny Panie m1957a jeśli Prezes ZG dostaje 13 krotną dietę miesięcznie to jak ma się do zapisów w Statucie par.5 pkt.1 i jak się to ma do Prezesa Koła który za swoją pasję zazwyczaj dostaje złe słowo od swoich członków i dodatkowo 4 lata za brązową odznakę.Hipokryzją w PZW to że na szczeblu ZG,ZO dostaje się diety i jeszcze nazywa się działaczami to może zamiast diet zatrudnienie prezesów/ale wszystkich szczebli/ na czas kadencji to prawdopodobnie byłoby bardziej sprawiedliwe.A tak na marginesie rękawy mam zakasane od od 1981r. a problemów ze złowieniem ryb żadnych.
Pozdrawiam Henryk Pokrzywa Koło Świdnica

m1957a

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2019, 13:22:56 »
WITAM Panie  Heniu  i w tym momencie  zaczyna  mi się Pan   podobać ale  tylko  wylewać pomyje  nie można. Wcześniej  nie wiedziałem  że  ma Pan taką działalność  za sobą  ale  pisze Pan że nikt nie podziękował Panu  za pracę. Takie  to jest  życie  i praca społeczna w cudzysłowie.  Panie Heniu  ksiądz na ambonę nie wchodzi za darmo....Pozdrawiam  serdecznie i życzę  aby Pana dobre  intencje  znalazły odbicie  w PZW.  Pozdrawiam !!!

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2019, 14:02:57 »
Szanowny Kol.m1957a moje wpisy i tematy opisywane na oficjalnej stronie PZW opierają się na faktach które wynikają z tego że jestem czytelnikiem uchwał Prez.ZG jak i uchwał ZG.Uważam że tam gdzie zaczynają się pieniądze to kończy się społecznikostwo.Nie jestem hejterem i nigdy nie próbowałem nim być ale nie mogę się pogodzić z nierównym traktowaniem społeczników na wszystkich szczeblach władzy.Dziękuję Kol. za udział w dyskusji.
Pozdrawiam H.Pokrzywa

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2019, 12:38:39 »
P. Heniu, zgodnie z Uchwałą /kolejnego już/ Krajowego Zjazdu członkowie Zarządów Kół mogą otrzymywać diety. Przeznaczone jest na to do 5% składki członkowskiej i wpisowego, dodatkowo skarbnik ma na diety ustalony przez okręg % od składki na ochronę i zagospodarowanie. Z doświadczenia wiem, że wielu prezesów kół nie czyta żadnych uchwał.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2019, 23:17:05 »
Kol.wb1119 5% które są zapisane pobiera skarbnik/kasjer koła za pobieranie opłat od członków i o tym nie rozmawiamy,ale policzmy gdyby prezes,2x v-ce prezes,sekretarz koła pobierali dietę w wysokości 20zł na miesiąc/licząc wskażnikiem w tabeli ustalonym przez ZG/ dla koła średniej wielkości 500 członków.
90 zł składka członkowska-odpis dla koła 40%x500 członków=18000 zl minus około 30% z tytułu ulg pozostało =12600 zł. jest to kwota do dyspozycji koła.
Znamy teoretycznie dochód koła na cele statutowe i policzmy jaki koszt koło ponosiłoby gdyby pobierane byłyby diety wg kryteriów przyjętych przez ZG na miesiąc.

Prezes 13 krotność x20 =260
V-ce prezes 4x20           =80
V-ce prezes 4x20           =80
Sekretarz    4x20           =80
   RAZEM                        =500
Rocznie  12x500=6000zł

To co wyliczyłem jest to wersja teoretyczna wg.tabel przyjętych przez ZG z pozostałych pieniędzy w kole wystarczyłoby na czynsz za lokal i inne opłaty eksploatacyjne a celach statutowych należałoby zapomnieć.Więc ciągle uważam za pracę społeczną w kołach wprowadzenie odznaki brązowej jest niestosowne. 

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2019, 23:22:17 »
1.   Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego pełniący funkcje społeczne z wyboru w zarządzie, komisji rewizyjnej i sądzie koleżeńskim;

-  w związku z udziałem w posiedzeniach władz i organów Związku mają prawo do:

1) zwrotu kosztów przejazdu związanych z wykonywaniem tych obowiązków według cen biletów komunikacji publicznej lub stawki kilometrowej własnego środka lokomocji, przy zachowaniu zasady dogodności w czasie i racjonalności kosztów, jeśli nie korzystają ze środka lokomocji PZW
2) otrzymywania diet zwanych dalej dietami społecznymi, w czasie wykonywania zadań statutowych. Wypłata diety należnej w trakcie posiedzenia władz i organów związku, wyklucza jednoczesne przyznanie diety z tytułu podróży służbowej, wynikających z rozporządzenia ministra właściwego do spraw pracy.
P. Heniu to nie jest tak. Uchwałą Zarządu Koła uchwalona jest wysokość jednej diety, a następnie ilość diet dla osób funkcyjnych. W moim koleuchwalono wysokość jednej diety na 80,- zł oraz następujące ilości diet, Prezes, sekretarz, v-ce prezes d/s sportu po 1 diecie kwartalnie. Skarbnik krotność diet które mają wynosić nie mniej niż 3% odpisu /też kwartalnie/ + krotność diet wynikająca ze sprzedaży zezwoleń na połów ryb, te diety płaci skarbnikowi okręg. Oczywiśćie naliczenia diet zatwierdza okręg, muszą się mieścićc w limicie. Pozdrawiam

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.