Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opłaty przez internet  (Przeczytany 30736 razy)

cyniu181

• Newbie
  • *
Opłaty przez internet
« dnia: Marzec 22, 2019, 02:00:48 »
Witam, jest 21 wiek i nadal nie można opłacić karty przelewem internetowym, wszyscy członkowie muszą swoje odsiedzieć by kilka znaczków trafiło do karty, takie podejscie doprowadza do opuszczania związku na korzyść prywatnych posiadaczy jezior, poza tym wielu młodych wędkarzy żali się że nie moą znaleść konkretnych kwót do zapłacenia karty, wszelkie opłaty są rozdrobnione  , nie ma konkretnych kwot całościowych, to powoduje zniechecenie do pzw , pewnie pora by zmienić zasady na europejskie .

golden

• Opiekunowie prezentacji
  • Jr. Member
Odp: Opłaty przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2019, 19:30:44 »
Witam,

Po pierwsze należy rozróżnić:
1. Karta wędkarska (wydawana przez organy administracji samorządowej - starostów powiatów i prezydentów miast) - opłata jednorazowa najczęściej 10zł. - wydawana teoretycznie jednorazowo bezterminowo

2. Legitymacja członka PZW - wydawana w Kołach PZW - do niej wklejane są znaczki. Niestety razem ze znaczkami wydawane są również zezwolenia opatrzone znaczkiem hologramowym... tego nie ominiemy przez internet... ;).
Czy to tak dużo czasu te 15min. na wypisanie zezwoleń, uzupełnienie legitymacji o bieżące znaczki i ew. uaktualnienie danych? Na rok? A potem na rybach setki czy tysiące godzin...? Nie dajmy się zwariować....

Wiem, że zaraz ktoś napisze, że musi w kolejkach czekać itp., ...z własnego doświadczenia wiem, że można tak zorganizować wydawanie zezwoleń, aby ludzie nie czekali w kolejkach...

Z wędkarskim pozdrowieniem
Rafał

kiler17

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2019, 13:50:22 »
Cyniu181 - Całkowicie Cię popieram.

Poszedłbym jeszcze dalej wprowadzić terminale i opłaty mobilne i elektroniczną bazę danych członków Związku co pozwoliłoby odejść od papierowych legitymacji i znaczków i ułatwiłoby również kontrole czytnikami przez SSR PSR itp. Obniżyło by znacznie koszty po legitymacja byłaby "dożywotnia" i nie trzeba wydawać kasy(nie małej) na znaczki, koszt to tylko kawałek plastiku, druk i chip.

Czas na wielkie zmiany w Związku a chcąc zmian należy aktywnie uczestniczyć w Walnych Zgromadzeniach i tu mam APEL do młodych członków - weźcie się do działania i zróbcie w Związku wreszcie porządek, inaczej możecie tylko sobie po hejtować w internecie.
Tylko że władze Związku(a w szczególności te oddolne) nie wyrażą zgody bo ograniczy się "szachrajstwo" w szczególności opłat za pracę na rzecz koła, często jest tylko stempelek "Praca wykonana" a nie kwota zapłaty i okręg nie wie ile kasy wpłynęło rzeczywiście do koła.

Golden - Możesz rozwinąć temat: "...z własnego doświadczenia wiem, że można tak zorganizować wydawanie zezwoleń, aby ludzie nie czekali w kolejkach..."
Pochwal się jak zorganizować prace w kołach aby było lepiej i zapisać to w Statucie/Regulaminie pracy koła, aby nikt się od tego nie migał.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2019, 13:57:04 wysłana przez kiler17 »

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2019, 18:19:25 »
killer17, nie posądzaj wszystkich o szachrajstwo, napisz, że w twoim kole, podaj numer koła i okręg, jest szachrajstwo i będzie ok. W moim kole Nr 64 Okręg Mazowiecki, nie ma szachrajstwa.

kiler17

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2019, 13:48:49 »
wb1119 - Uderz w stół to zaraz nożyce się odezwą.  :-\
"W moim kole Nr 64 Okręg Mazowiecki, nie ma szachrajstwa." już się bronisz?

Z mojego doświadczenia życiowego mogę powiedzieć że nie znam osoby mającej dostęp do pieniędzy i ich wydawania, której by ręce nie zaswędziały. A prowadząc kiedyś swoją działalność gospodarczą przez ponad 25 lat nigdy państwa nie oszukałem(mówię o podatkach, zusie itp).
Uczciwość to mój priorytet!!! zawsze był, jest i będzie.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2019, 21:24:13 »
Powiem ci tylko, że bardzo bronisz tą swoją uczciwość, aż to budzi ciekawość, jaka jest prawda. A w moim kole finanse prowadzone są uczciwie, nie muszę bronić kolegów, tylko nie zgadzam się z twoimi stwierdzeniami.

kiler17

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2019, 23:43:58 »
Na moje szczęście nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z kasą w PZW. I nigdy mieć nie będę, bo ... .

airloop

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2019, 23:53:28 »
Ale po co komu jakieś znaczki. Ja nie jestem filatelistą. Można wzorować się na PKP.
Wnoszę opłatę według cennika - ściągam na komórkę plik ( w PKP bilet) i pędzę na łowisko z komórką przy dup . .w kieszeni ( albo drukuje i w formie papierowej). Oczywiście PZW musi mieć dostęp internetowy i bazę swoich wędkarzy.
Nad woda przychodzi pan ze skanerem i skanuje dokument + ewentualnie dowód osobisty do okazania.
Zatem mamy 21 wiek i o wędkach bambusowych już dawno zapomnieliśmy a poziom PZW jakby z okresu kijów leszczynowych. Jednak komuś to pasuje.

Rzecznik Prasowy ZG PZW

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2019, 19:12:41 »
Witam,
Szanowni użytkownicy forum. To właśnie się dzieje http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/198427/60/testowanie_aplikacji_centralnej_bazy_danych_pzw_w_zakresie_platn. Jeszcze trochę cierpliwości.
Pozdrawiam

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.